ara
Evet! Olman gereken yerdesin!
Sen de neokur ailesine katıl, yeni arkadaşlar edin.
15 sa

E.A.

@ea

Kitap seviciligin geldiği son nokta nedir?

Hırsızlık ya da hırsız sempatisi..artık adı her neyse, son nokta sanırım budur. Normalde bazı insani vasıflarını kaybetmiş kişilerin yaptığı bu eylemi gerçekleştirenleri zaman, mekan, miktar, cisim, kısaca herhangi bir fark gözetmeksizin yanlışlığını konuşmamız gerekirken, olay gereksiz yere gözümüzde büyüttüğümüz "kitap okuma" eylemine gelince bazıları da insani vasıflarını unutup bu suça ortak olabiliyormuş. Burda, samimiyetsizce kitabın sadece kapağı ve şekliyle ilgilenen, içeriğini önemsemeyen sözde sevdalıların kitap öpenini gördüm, yollar kitapla kaplı olsa diyenini gördüm, kitaplara tapınanları da gördüm ama bu artık kitap sevgisinden harici aptallık. Suçu aklamak, sırf öznesi kitap olduğu için olaydan pozitif beklentilere girmek bildiğin aptallıktır evet. Hani okuyarak kurtuluruz diyoruz ya, tam olarak öyle değil. Doğruyu yanlışı ayırt etme kabiliyeti körelmiş, sadece kendi canına değdiğinde bir şeyleri önemsemeye başlayan duyarsız, kitap okumayı hayatındaki en büyük başarısı kabul eden kişiliklerin okumaması daha sağlıklı herkes için. Kitap çalmayı suç olarak görmeyip hırsız olma potansiyellerini açığa vuranlar önce nefislerini terbiye etmekle yükümlüdür.. Sonuç olarak, okumanın da fazlası zarar, kendinize gelin.
Örn: Altın çalmakla kitap çalmayı bir tutmayacakmışız...
20 sa

HANIMCI

@koraycem

Kalbim ağustos nedir?

Kurtar beni,
Bir satır olsun umut yaz
Bir an olsun yeniden sev
Gel!
Karanlıklardan çıkar beni
Durma!
Söndür yaktığın cehennemimi
Yaktığın yerden başla
Çok yorgunum.

Kalbim ağustos
Aklımsa haziran
Kurtar sızılarımdan
Dişlerinle kanattığın tenime
Dudaklarını merhem et.

Örn: 17 Ağustos'u Unutmadım!
22 sa

HANIMCI

@koraycem

Devil Pray nedir?

Madonna'nın 2014 yılında yayınlanan " Rebel Heart" albümündeki en sevdiğim parça.


Devil Pray

And we can do drugs and we can smoke weed and we can drink whiskey
Yeah we can get high and we can get stoned
And we can sniff glue and we can do E and we can drop acid

Uyuşturucu kullanabiliriz, ot tüttürebiliriz veya viski içebiliriz
Kafamız çok güzel olup uçabiliriz veya taşlanabiliriz (Kokain çekebiliriz)
Bali çekebiliriz, Extacy alabiliriz veya asit (LSD) içebiliriz

Örn: Bu şarkıyı Türkçe olarak biri söylemeye kalksa Torbacılıktan yargılarlar.
16.08.17

Fadime Eren

@fadimee

En son babalar duyar nedir?

Herhangi bir olayı veya sonucunu herkesten sonra duymasıdır.
16.08.17

Virgül

@aga

Yeni sevişmiş kadın güzelliği nedir?

Neokur’un güzellerinden sıkça gelen ‘’Virgüll, nasıl melek kanatlarımı çıkartabilirim? En güzel pozum bu mu yoksa bu mu, yakışıklımm? ’’ yollu sorularına, Divan Kurulundan yeni çıktığım şu 5-10 dakikalık boş anımda cevap veriyorum: En güzel haliniz; Yeni Sevişmiş Haliniz, Cıvırlarım benim.

En kaknem suratlı, en ifrit gacının bile, bilin ki, sevişmenin ardından yataktaki hali ile, hem anaç hem iç gıcıklayıcı afroditeye, yüzünden cennetten bir parça taşıyan ruhani varlıklara dönüşmesi işten belli değil; İstisnasız her kadın.

Eşini seviştikten sonra yediği söylenen örümcek örneğindeki gibi, cinsi latif taifesi erkek ile sevişmesi sürecinde erkeğin bütün özünü somurduğundan, ve binaenaleyh bu münasebet ardından yeni doğma ihtimali olacak can kadında tohumlandığından, sevişme ardından sömürüldüğünden olsa gerek erkek kıçını dönme temayülü gösterir; kadın ise al al yanakları, parlayan gözleri ve meleksi haliyle cennetten düşmüş, kanatları zuhur etmiş meleği andırır.
Tabii siz siz olun genco kardeşlerim, kıçınızı dönmeyin ya da cıvırı yatakta bırakıp uzaklaşmayın; Bu anın, dünya üzerindeki bu mucize anın keyfini çıkarın. Yarrabbim ne de güzel şey şu yeni sevişmiş kadınlar, bin kere hamd ü senalar olsun sana...
Örn: Arşivimi gözden geçirdim de; ne de çok fotoğraflamışım o anları; hepsinin yanakları 1-2 saatlik hengamenin geçmişi ile al al olmuş, gözleri ‘’Virgüll, virgüll’ dercesine pırıltılı pırıltılı.
16.08.17

HANIMCI

@koraycem

TDK'nin Cinsiyet Ayrımcısı Tanımları nedir?Kadın ve erkeğin farklı olduğunu, iki cinsiyetin genel olarak eğilimli oldukları konular olduğunu ve toplumun bireye cinsiyet karakterini oturttuğunu söylerseniz seksist oluyorsunuz. Konuşma esnasında karşınızdakini köşeye sıkıştırıp güzel argümanlara sahip olduğunuzda, sanki insanlıktan nasibini almamış, pis ve sefil bir insan gibi seksist derler kişiye.
Cinsiyetçi/Seksist olmakla cinsiyet ayrımcılığı yapmak arasında koca bir fark var. İki cinsiyetin birbirinden farklı olduğu noktaları görüp söylersen seksistsindir, eğer bu farklılıklardan ötürü bir tarafa kıyak geçiyorsan cinsiyet ayrımcısısındır.- ESNAF :

2. Başlıca düşüncesi, mesleğinin bütün inceliklerinden yararlanıp bunları karşısındakinin zararına kullanarak ve meslekte kötü örnek oluşturarak çok para kazanmak olan kimse

3. Kötü yola sapmış olan kadın
"Esnaftan bir kadın."

http://www.tdk.gov.tr/ind...dd5f66.80631153

- KADIN :

2. sıfat Analık veya ev yönetimi bakımından gereken erdemleri, becerileri olan

3. Hizmetçi bayan

http://www.tdk.gov.tr/ind...46be43.02305336

- KİRLİ :

2. Aybaşı durumunda bulunan (kadın)

http://www.tdk.gov.tr/ind...83b3d0.03804989


- MÜSAİT :

2. tkz. Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın)

http://www.tdk.gov.tr/ind...6b9868.62724489

- SERBEST :

Ağırbaşlı olmayan, hoppa (kadın)

http://www.tdk.gov.tr/ind...e1a529.30676903

ARAŞTIRIRSANIZ DAHA NİCELERİNİ OKUYACAKSINIZ.
Örn: Cinsiyet ayrımcıları tek bir cinsin bakış ve görüş açısından, dahası baskınlığından hareketle düşünce üretmek-belirtirler. Genelde "kadın" şöyle olur böyle olur" diyerek kadınlara ayar vermeye bayılırlar. Birçoğu gizli eşcinseldir ve hayvanla seks yapacak denli de gözleri dönmüştür.
16.08.17

hidogan

@hlldgn

Yeni sevişmiş kadın güzelliği nedir?

Bu alfabe de değişik bir hal aldı.
neyse böyle bir güzellik yok. sevişme sonrasında hiçbir kadın güzel gelmez erkeğe. sevişmeden sonra yapılacak tek şey yatagın kenarındaki koltuğa oturup sigara ve bira icmektir. o an dünyanın en büyük güzelligi budur. öyle diyola...
16.08.17

Nisf

@nisf

En son babalar duyar nedir?

Yıllık gibi gelen anlık şoklar, ufak çaplı kalp krizleri eşliğinde geçici algılama kayıpları, mide bulantısı, hafıza kaybı artık bunun gibi her türlü etkiyi sayabiliriz sanırım. Kıytırık ve loş masa lambası ışığında sorguya çekilme hissi de cabası. Gazamız mübarek olsun dostlar...
18 Ağustos
21:45
Kasımpaşa
Beşiktaş
19 Ağustos
20:00
Karabükspor
Medipol Başakşehir
20:00
Bursaspor
Aytemiz Alanyaspor
21:45
Sivasspor
Yeni Malatyaspor
21:45
Osmanlıspor
Galatasaray
20 Ağustos
20:00
Kayserispor
Göztepe
21:45
Antalyaspor
Akhisar Belediyespor
21:45
Fenerbahçe
Trabzonspor
21 Ağustos
21:45
Atiker Konyaspor
Gençlerbirliği
Tüm Süper Lig takımlarının maçları
Digiturk Sporun Yıldızı Paketi’nde.
Güzel Hareketler