ara
Evet! Olman gereken yerdesin!
Sen de neokur ailesine katıl, yeni arkadaşlar edin.
1 sa

Alper Ergin

@aeturk

var olmak nedir?

Sevildiğini hissetmektir.
4 sa

E.A.

@ea

Neokurlu merakı nedir?

Eskiden de bu kadar var mıydı hatırlamıyorum ama son zamanlarda neokurun genelinde saçma bir meraklılık hali hakim. Sormuş olmak için değil, mantıklı ve gerçekten öğrenilmek için sorulan soruları tenzih ederim ama insanlar resmen 3 yaşında gibi davranıyor. Hani çocuklar ne görse sorar da gına getirir ya o hesap. Herkesin kafasında tuhaf, mantık yoksunu, aptal aptal sorular var. Sonuçta genelimiz belli bir yaşın üzerinde ama soruların kıvamı da şöyle; En sevdiğiniz ev aleti konuşabilseydi onla arkadaş olur muydunuz? Gökten para yağsa toplar mısınız? Hayvanlar düşünebilse profesör olur muydu? Kurbağadan reddedilemeyecek bir teklif aldınız ne yapardınız? Görünmezlik kreminiz olsa nerenize sürersiniz falan. Şunları 14 yaşında çocuk sorsa dahi kabul edilecek bir şey değil. Azıcık beynini çalıştırsa o soruyu sormayacak zaten. Bu kadar absürt soruya bir de ciddi ciddi cevap verenler var. Bazıları soruların saçmalığı farketmeyip atlıyor bazılarının da kaygısı "iyi görünmek". Gelen cevapların %95'i sahtelik, gerçekdışılık, dünyevi hayata zerre tamah etmemezlik barındırıyor ve bazı cevaplar kimsenin gerçek düşüncesi olamayacak kadar sosyal kaygı içeriyor. Çoğu düşündüğünü değil de "nasıl farklılık yaratabilirim diğer cevaplar arasında?" diye resmen yarış yapıyor. Soruya göre gelen cevaplar arasındaki en yaygın temalar, melankoli ve karşılıksız sevgi-iyilik zırvası falan. Bu kadar immature çocuk sorusuna karşılık benim de bazı sorularım var tabii...Canınız mı sıkılıyor arkadaşlar? Mental yaşınız kronolojik yaşınızdan daha mı küçük? Ne yapıyorsunuz bu bilgilerle? Mesela birisi evet ev aletimle arkadaş olurum derse bu sizin hayatınızda nereye tekabül ediyor? Bu bilgileri aldıktan sonra umursanmış hissettiğiniz için mi ne sorduğunuzun önemi yokmuş gibi davranıyorsunuz? Cevaplar geldikten sonra eğer gerçekten önemli ise soru sizin için, bu kadar absürtlüğü bünyenizde nasıl taşıyorsunuz mesela? Boş soru sorma motivasyonu cidden araştırılması gereken bir konu, belirli bir yaşın üzerinde ve okuduğunu iddia eden insanların da böyle salak sorular sorması çok acı bence.
5 sa

Orestes

@sapare-aude

ırkçılık nedir?

Bir etnik grubun başka bir etnik grubu başka görüp dışlayarak kendisine tanıdığı haklardan onu yoksun bırakması ya da soykırıma uğratmasıdır.
6 sa

Güldehan A. 🌹

@ruhproleteryasi

Teselli nedir?

Teselli, ekseriya, tamiri mümkün olmayan hadiseler karşısında verilir ve alınır. / Nazım Hikmet
20.01.18

Nur Özdemir

@nur-o

Gangster nedir?

Gangster, yasa dışı işler yapan çete üyesidir. Terim çoğunlukla içki yasağı dönemi ABD’de görülen İtalyan mafyası kökenli örgütlenme üyelerini tanımlamak için kullanılır. ABD’deki bu tür örgütlenmelerin en önemlileri arasında Beş Aile sayılabilir.
20.01.18

Ömer A.

@omerr

panteon nedir?

Pant(h)eon olarak yazıldığında league of legends oyununda üst ve ormancı rolünde oynanan bir şampiyondur. Teemo’ya karşı alınabilecek nadir şampiyonlardandır. Pasif yeteneği birçok oyuncunun korkulu rüyasıdır.
Örn: Güçlü olan kazanmaz, kazanan güçlü olur-Pantheon
19.01.18

Orestes

@sapare-aude

Enlil kimdir?

Anu'nun oğlu,fırtına tanrısı.
19.01.18

Orestes

@sapare-aude

Anu kimdir?

Gök tanrısı.
19.01.18

Orestes

@sapare-aude

Anu nedir?

Gök tanrısı
19.01.18

Orestes

@sapare-aude

panteon nedir?

Eski Yunanlıların ve Romalıların bütün tanrılarına ayırdıkları en büyük tapınaklarına verdikleri ad.
Güzel Hareketler