ara
Evet! Olman gereken yerdesin!
Sen de neokur ailesine katıl, yeni arkadaşlar edin.
2 sa

Şölen

@solen-b

Teog'un kaldırılması nedir?

Annelerin sınava girerken okuyacak pirincinin artık olmayacağıdır. Çocuklar okunmuş çiğ pirinç yemeyecekleri için çok mutlulardır. Lakin pirinç piyasası bu işten zararlı çıkmıştır. Ekonomi yine felç olacaktır.
Örn: Pirinç akıllılar sizi.
7 sa

Betül BLT

@betul-blt

Teog'un kaldırılması nedir?

Devletin öğrencileri şamar oğlanı haline getirme şekillerinden sadece biridir. Bu yoldan devam edelim cahil topluma ulaşacağız az kaldı.
22 sa

hidogan

@hlldgn

Teog'un kaldırılması nedir?

insanların isyan etmesini anlayamayacak oldugum durumlardan yalnızca bir tanesidir. Bunu istemiyor muydunuz? Neden bu sitem, bu kızgınlık? Gidin başınızı taşlara vurun... Zaten her yer beton yığını.
23 sa

odalık

@odalik

Teog'un kaldırılması nedir?

Biz salağız beceremedik bu eğitim işini'dir
Herkes bir gün imam-hatipli olacak - da olabilir
İkametgaha dayalı tercih sistemi dillendirildiğine göre kaliteli okulların çevreleri bilmem kaçıncı ranta açılmış -da olabilir
Çocukların sınavla-testle eğitilmesine karşı olmakla beraber benim ya da hamili kart yakinimin salak evladı bu sistemi beceremediği için kaldırıyorum seni eyyy Teog! demek de mümkün.
Örn: Pekiştirme; integral konusunu da üniversite giriş sınavlarından kaldırdıklarında ODTÜ rektörünün " bizim bu salaklara bu yaştan sonra lise matematiği öğretecek vaktimiz de sabrımız da yok " demeye gelen haklı serzenişi aklımdadır hala. Neden? "Sizin" kuşaklarınız beceremiyor çünkü hiç bir şeyi. Ama "yönetici" olması için de en azından üniversite bitirmesi şart değil mi? Bkz. her mahallede üniversite, meslek sınavlarında barajların düşürülmesi, imam hatiplilerin üniversiteye girmesinde kolaylık, dışarıdan atamaya yönelik mevzuat değişiklikleri bla bla bla ...
21.09.17

Merve

@merve-oz

Teog'un kaldırılması nedir?

Devletin biz artık çocukların geleceğiyle bu kadar yakından ilgilenmek istemiyoruz deme şeklidir.
21.09.17

SweetHexe

@glbn

anoreksiya nedir?

Genel olarak 12-18 yaşları arasında başlayan ve şişmanlamaya karşı ağır korku yüzünden bilinçli olarak aşırı zayıf kalma çabaları ile belirlenen bir bozukluktur.
Toplumda ortaya çıkma sıklığı bilinmemekle birlikte eskiden sanıldığı gibi çok ender rastlanan bir rahatsızlık değildir. Anoreksia Nervozalı bireylerin yaklaşık %95' i kadındır. Ve bir kişinin kız kardeşinde bu tür bir bozukluk varsa o kişide aynı hastalık riski belirgin oranda artmaktadır. Bozukluk daha üst sosyoekonomik sınıflarda daha sıktır.
En temel belirti aşırı kilo alma korkusudur. Bu durum kişinin yiyecek konusunda neredeyse fobik olacak noktaya dek varmasına neden olabilir. Şişmanlama korkusunun yanı sıra beden imgesinde de bozulma vardır. Buna bağlı olarak bu kişiler çok zayıf ve ince olsalar bile kendilerini şişman bulabilirler.
21.09.17

RETA

@duyguuu

Teog'un kaldırılması nedir?

"Türk eğitim sistemi, sen plan yapmaya çalışırken, aniden başına gelenlerdir”! İşte böyle böyle, çocukları kötü sürprizlere, hayal kırıklıklarına, yeteneklerinin değerlendirilmemesine, haksızlığa, saçmalıklara, yani gelecekte gerçek hayatta yaşayacakları her berbat senaryoya hazırlamış oluyoruz. Müthiş fikir.
GÜLSE BİRSEL.
Örn: Sonra da diyorsunuz ki bu çocuklar niye böyle oldu. Ya ne olacaadı?!
21.09.17

HANIMCI

@koraycem

Muhammed Palevî kimdir?

Mağrur olma hüsnüne ey sahibu cemal
Zira vardır her kemalin ahirinde bir zeval
Zira yoktur dört nesnenin bekâsı.
Biri husûn, biri ûmûr, biri dünya, biri mal.

20.09.17

virane

@kabaktadi

Ölgün ne demek?

Ölmekten gelir, hevessizliği, ümitsizliği, bitmişliği ifade eder.
Örn: Ne de ölgün bir şeysin sen öyle, bir kere evleneceksin, insan biraz hevesli olur, dul kadın mısın sen!
Güzel Hareketler