ara
Evet! Olman gereken yerdesin!
Sen de neokur ailesine katıl, yeni arkadaşlar edin.

Virgül

@aga

İlan Ediyorum
İzninizle 18 Ağustos'u herkes haklı, Virgül haksız günü ilan ediyorum.
Yoruldum.
EK 1
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee. 30 dk
EK 2
28 dk
3 beğeni · 4 yorum · Diyorum ki ·
tabula rasa (@tabula-rasa)
"John Donne kimsenin bir ada olmadığını söylemiş. Evet, doğrudur ama ben yabancılaşmaya eş değer ölçüde nasıl bir kara parçası varsa işte oydum; diğer varlıklara en dar kıyılarla bağlanmış bir medcezir yarım adasıydım belki de."
4 dk beğen 1 cevap

Vizyondaki Filmler

Çok Satan Kitaplar

tabula rasa

@tabula-rasa

Müzik
12 beğeni · 18 yorum · Müzik Kutusu ·
Adem ŞEN (@ultradem)
3 sa beğen cevap
AFD (@afd)
Tabla rasa İngilizcedeki bu sandman tam olarak bizdeki karabasana karşılık geliyor değil mi?
1 sa beğen cevap
Ebru G. (@ebru-g-)
Tam da elinde kadehle, kendini evin içinde salaş bir hâlde, amaçsızca, kısa adım dans niyetiyle sallamalık şarkı. (:
1 sa beğen 1 cevap
Hayatımıza renk katan sokak sanatlarında yeni trend: Kitap temalı duvar resimleri...
NeHaber - 14 Ağustos Pazartesi 2017

derin_sezgi

@derin-sezgi

Serdar Ortaç - Gıybet (Furkan Korkmaz Remix)

"Çekemiyorlar bizi, kıskanıyorlar...!!"😀😁😂
5 beğeni · 48 yorum · Müzik Kutusu ·
Nazlı can (@nazli-can)
Aynen canisi kiskaniyolar hemde cokkk
1 sa beğen 1 cevap
20 sa

HANIMCI

@koraycem

Kalbim ağustos nedir?

Kurtar beni,
Bir satır olsun umut yaz
Bir an olsun yeniden sev
Gel!
Karanlıklardan çıkar beni
Durma!
Söndür yaktığın cehennemimi
Yaktığın yerden başla
Çok yorgunum.

Kalbim ağustos
Aklımsa haziran
Kurtar sızılarımdan
Dişlerinle kanattığın tenime
Dudaklarını merhem et.

Örn: 17 Ağustos'u Unutmadım!

redbull

@hayati-okur

Hangisi?
Hangisi daha zordur? Sevmediğine mahkum olmak mı? Sevdiğinden mahrum olmak mı?
0 beğeni · 8 yorum · Diyorum ki ·
feza (@feza)
Sevdiğinden mahrum olmak..
1 sa beğen cevap
redbull (@hayati-okur)
mantikli dogrusu
60 dk beğen 1 cevap
Esra 🌷 (@es)
Sevmedigine mahkum olmak.... sevdiginden bi sekilde vazgecebilirsin akıl işi bir şey... ama sevmediğine mahkum olmak her gün ölmek gibi.
59 dk beğen cevap
GÜNÜN OYLAMASI
Uzun zamandır ölü olduğu düşünülmesine rağmen hayatta olan ve Dominik Cumhuriyeti’nde gözlerden uzak bir yaşan sürdüren Xander Cage, bir gün CIA ajanı Jane Marke tarafından bulunur ve göreve dönmeye ikna edilir. Xander Cage, kendisini bekleyen yeni görevinde, Pandoranın Kutusu adındaki bir cihazı tehlikeli bir çetenin elinden almaya çalışacak.
Ortalama : 8.3
17 oy
Sence kaç puan almalı?

Fatih Çevik

@fatihcevik

Kitap okuyan herkes bu yazıyı ara ara okumalı.. buraya bırakıyorum.
0 beğeni · 7 yorum · Biliyor musun? ·
Virgül (@aga)
bende bir şey zannettim... https://eksisozluk.com/entry/57546718
51 dk beğen cevap
Fatih Çevik (@fatihcevik)
Entry sahibi sokak ağzına sahip saldırgan hasis. Acaba hangi konuyu veya bir tek konuyu derinlemesine düşünmüş mü
40 dk beğen cevap
Fatih Çevik (@fatihcevik)
Sorduğu soruların büyük bölümü genişçe ıdeolocya orgusunde var kendi kafası olayın bütününü ya anlamıyor ya anlamak istemiyor. Türkiyede aydın kesimi ve adam diye saydığımız bir çok yazarı OZET ve nokta atışı ifade eden adamdır cemil meriç . Ben alacağımı alıyorum eleştiren eleştirsin .
30 dk beğen cevap

derin_sezgi

@derin-sezgi

😀😁😂
10 beğeni · 9 yorum · Diyorum ki ·
Virgül (@aga)
Gülmenizi yadırgadım. Acıyasım geldi halime 😢
13.08.17 beğen cevap

Artes Lamont

@ducasse

"Herkesin maskesini çıkarıp atmak zorunda kalacağı bir gece yarısı vaktinin geleceğini bilmiyor musun? Hayatın her zaman kendisiyle alay ettireceğini mi sanıyorsun? Bundan kaçmak için gece yarısından biraz önce sıvışabileceğini mi zannediyorsun? Yoksa ondan dehşete kapılmıyor musun? Gerçek hayatta insanlar gördüm, öylesine uzun zamandır başkalarını kandırmışlar ki, en sonunda gerçek mizaçları ortaya çıkmaz olmuş; saklambaç oynayan insanlar gördüm, o kadar uzun zaman oynamışlar ki en sonunda delirip o ana kadar gururla sakladıkları gizli düşüncelerini iğrenç bir şekilde başkalarının gözünün içine sokmuşlardı. Peki, sonunda mizacının bir çokluğa dönüşmesinden, açıkçası çok sayıda olmaktan, o mutsuz şeytanîler gibi bir lejyon oluşturmaktan ve bu şekilde bir insanda bulunan en içteki, en kutsal şeyi, kişiliğin birleştirici gücünü kaybetmiş olmaktan daha korkutucu bir şey düşünebiliyor musun? Doğrusu ciddi olduğu kadar dehşet verici olan o şeyle dalga geçmemelisin."
tabula rasa (@tabula-rasa)
"Korkuydu, ötesiz ölüm korkusuydu insanları çıldırtan. Bunun için durmadan, konmadan gitmeliydi; çünkü durduğu anda, insanoğulları korkularıyla zorbalıklarının boğuntusunu onun çevresinde örüyorlardı. Dokunabileceği bir şey yoktu. Çünkü hepsi, çılgın bir benliğini-berkitme tutkusu içinde, onu bir yüküm altında bırakarak, onun temel yalnızlığını bozmak istiyordu. Bir insanı, bütün insanları, bir yüküm altında bırakmak, şehirlerin, toplumların, ev sahiplerinin huyuydu. Çünkü erkekler olsun, kadınlar olsun kendi hiçliklerinin bencil korkusu ile çılgındılar."
48 dk beğen 3 cevap

Nazlı

@nazli44

- Osman Balcıgil
8.8 (20 oy)
Bitti...
Bıraksalar sayfalar dolusu konuşabilirim bu kitap hakkında..
Kendime o kadar kızıyorum ki Canım Aliye Ruhum Filiz in hemen peşine okumadığım ve bu kadar geciktirdiğim için!!
Ülkemizin yetiştirdiği ender aydınlardan olan Sabahattin Ali ve hayran olduğu dostu Nazım Hikmet dahil olmak üzere bildiğimiz o dönemin tüm aydınları bu kitapta idi.
Yazarın ve dostlarının her seslerini çıkardıklarında üst makamlar tarafından nasıl bastırıldıklarını,o şartlarda doğruları söylemeye nasıl devam ettiklerini ince ince işlemiş yazarımız...
Tabi bunun yanı sıra Sabahattin Ali insan olarak nasıl biridir,kitaplarının yazılış hikayeleri neler onları da öğrendim..
Kısacası ben bu kitapla birlikte çok şey öğrendim ve tek kelime ile bayıldımm..
Okuyun,okutun..
Hatta okumakla kalmayın yutun!!!
Verdiği Puan: 10
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Mehmet Tekinbaş

@mehmet-tekinbas

- Mehmet Anıl
0 (0 oy)
Umduğumla bulduğumun farklı, ama değişik konusuyla ve dikkat çekmek istediği konuyla sevdiğim bir kitap oldu Afet. Afet'in tanıtım afişlerini İzmir Kitap Fuarına gittiğimde duvarlarda görmüştü.Kafamda 'ki kitap kapağının da bunda etkisi büyüktür' güzel bir kadının belki de bir hayat kadınının aşk hikayeleri yada bunu anlatan bir erkeğin romanı olabilir diye düşünmüştüm. Bu beklentiyle almadım ama. Kitap bana üyesi olduğum ve her ay bana düzenli olarak kendi seçtikleri kitapları gönderen www.kitapkulübü.com.tr' nin Haziran ayı paketinden geldi. Aslında almayı da düşünüyordum.

Kitaptaki anlatılanlar günümüzden 20 yıl ileride bir zaman diliminde geçiyor. Kısaca kitabın özeti ise şöyle:

Romanın kahramanı Muzo hayatını anlatmaya cezaevinden başlıyor.Buraya nasıl düştüğünün hikayesini. Afet babasını elinden aldığını sandığı kadın, Bir de erken yaşlanma (Progeria Sendromu) hastası bir kızkardeşi var Muzo'nun. Bir Sadaka şirketinde çalışıyorlar. Evet 20 yıl sonrasından bahsediyoruz. Günahlarını hafifletmek isteyenlerin sadakalarını toplayan ve bunu yaparak sadaka verenlerin vicdanlarının rahatladığını düşünmelerini sağlayan bir şirket burası.Tabi ister istemez yaşlılık hastalığına yakalanmış olan ve yaşamı çok uzun sürmeyecek olan Peri de bu şirketin vazgeçilmezlerinden oluyor.Modern dilencilik gibi bir şey. Konu bu şirketten kazandıkları paralar ve babasını arama macerası ile devam ederken birden Muzo'nun para kazanmak için yaptığı bir nevi jigololuk işine dönüveriyor.Ama bu bildiğiniz türden bir jigololuk değil.Toplumda sandığımızdan daha fazla olan engelli kadınların, kızların, gençlerin cinsel ihtiyaçlarını karşılayan bir genç olarak karşımıza çıkıyor Muzo. Evet değişik bir durum ama böyle de bir ihtiyacın olduğu ve bunun karşılanmaması durumunda psikolojik sıkıntılı bireylerin daha da kötüleştiğini öğreniyoruz.Bu cinsel birleşme bazen psikolog eşliğinde bazen de aile gözetiminde neredeyse bir terapi şeklinde yapılıyor.Tabi ki zengin aileler ve bunların kızları için. Muzo bu kızlardan birine aşık oluyor. Sonra Afet' i buluyor ve öldürüyor.

Konu içinde konu başka başlayıp başka biten bir anlatım. Değişik. Tabi kitaptan ne anlaşıldığı kişiye göre değişebilir. Yaşlılık hastalığı hakkında verilen bilgiler, bunlar için yapılması gerekenler ve bu durumda olanlara yardımda bulunan toplumsal kuruluşların tanıtımı, engelli ve psikolojik sorunları olan bireylerin yaşadığı ve bizim hayatta hissetmediğimiz ve bilmediğimiz sorunlarına dikkat çekiliyor. Tabii ki cinsel anlatımlardaki biraz abartının olması beni rahatsız etmedi değil.Bir de kitapta vicdanla ilgili bölümler var ki o kısımlar da ayrı bir hiciv içeriyor. Farklı konusuyla severek okuduğum bir kitap oldu.
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Allanur

@allanur2507

Christopher Morley
Christopher Morley
Kitapların dünyası, insanın en hayret verici yaratıklarından biridir. Abideler yıkılır, milletler kaybolur, medeniyetler büyür ve ölür fakat bütün bu medeniyetlerin, tekrar tekrar nasıl ortaya çıktıklarını gösteren kitapların dünyası; hala genç, hala yazıldıkları gün kadar taze, yazarlarının yüzlerce sene önce ölmelerine rağmen, hala insanların kalplerinden geçenleri anlatarak hayatlarını devam ettiriyorlar.
Virgül (@aga)
Gerçekten inanıyor musun buna?
50 dk beğen cevap

kişibaşınadüşenmilligelir.

@kisibasinadusenmilligelir

Methiye
Methiye
Her ne kadar Ed Crane kılları bir parçamız olarak görüp onları kesmemizi yadırgasa da ben bu hippivari düşünceye iştirak etmiyorum elbette. İnsanoğlunun kıllarını kestiğinde rahatlaması bile tek başına kesilmesi için yeterli sebebi teşkil eder. Mesela yaşlıların kulaklarında çıkan kıllar oldum olası ilgimi çekmiştir. Son derece gereksiz olan bu kıllar görüntüsü itibari ile de en az cüce hanımlarının sakalı kadar rahatsız edicidir. Mesela bıyığı ele alalım. Suratın ortasında bir kıl yumağı bırakıp bunu kendine yakıştıran İnsanoğlu şüphesiz ki henüz evrimini tamamlamış değildir. Ya da burnun içinde çıkan ve dışarıya iğrenç bir vaziyette sarkan kıllar, alt dudağın hemen altında zuhur etmiş cücük diye tabir edilen kıllar, ensede çıkan aman abi ustura vurma çoğalmasın nevinden inatçı kıllar henüz beşeriyetin mağara deneyimlerinin nadide emsallerini o pis sıfatında taşıdığının aleni kanıtıdır.Neyse meselemiz bunlar değil.

Dünya üzerinde iki adet rehabilite edici eylem söyle deseler ilk evvela lüks bir berberde tıraş olmak sonra da hortumla bahçe sulamak derdim. Hatta rehabilitasyon ve tedavi maksatlı  psikoloğa gitmektense berberde tıraş olmayı tercih ederim. Sıcak yaz günlerinde kıl basmış suratınız ve güneşle hemhal olmuş kafanızı önce soğuk suyun altında bir güzel yıkayıp, sonra ustura ve makasın mükemmel uyumu ile bir güzel arındırıp, akabinden tekrar yıkamak suretiyle bir nevi günah çıkarma ya da mistik bir kızılderili tedavisi görmüşcesine arınmaya tabi tutan berber, ruhani bir mevkiyi hak etmektedir benim nazarımda. Berber koltuğunun o rahatlığı, çırağın yalnızca berberlerde karşılaşılabilen saçma sapan kafa derisi masajı ve nemli kulağın içinde ahenkle dans eden pamuklar... bunlar bir anlığına da olsa sizi gündelik telaşeden soyutlayıp bir tatlı huzur almaya kalamışa gitmiş kadar memnun edecektir.
7 beğeni · 16 yorum · Anın Fotosu ·
Nisf (@nisf)
Bir de kadınlara kuaföre gittikleri için laf ederler. Örnek alın azcık şu paylaşımdan örnek! Taliban'dan çıkmış gibi dolaşıyonuz etrafta.
2 sa beğen 2 cevap
E.A. (@ea)
Abi berberde level atlamışsın, öncekiler pek köhneydi.
2 sa beğen 1 cevap
Prometheu (@prometheu)
Milli Reyiz. Ben de hâlâ evrimini tamamlamayanlardanım. Hemen hemen 10 yıldır ne vakit bıyığımı kesme eylemini gerçekleştirsem bir pişmanlık silsilesi varlığımı huzursuzluğun had safhasına taşır. Ayrıca bu ilkelliğimden dolayı bıyığımı kesmediğim için başvurduğum işlere alınmadığım da doğrudur. Velhasıl, bıyığın tüm göstergelerden uzak bir var oluş biçimi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, evrim hususuna dönecek olursak ölümüme değin bunun süreciği inancındayım. Eğer kıl mevzusunun rahatsız ediciliği üzerine konuşsaydım bu yüzümüzdeki değil, götümüzdeki kıllar üzerine olurdu. Elbette bu olguyu adab-ı muaşeret bağlamıyla ele alan çıkacaktır ve mutlak surette oluşturulan söylemler topa tutulacaktır.
1 sa beğen cevap

rosso rubino

@rosso-rubino

Çekmece
7 beğeni · 1 yorum · Müzik Kutusu ·

Murat Gencer

@muratgencer

Beklenen kargo
Beklenen kargo
Kimler gelmiş kimler
40 beğeni · 24 yorum · Anın Fotosu ·
ruhadam (@ruhadam)
keyifli okumalar, Deli Kurt ve Jean Paul'un Türklerin Tarihini okumuştum, güzel kitaplar
08.02.17 beğen 4 cevap
Ceylan Bektaş (@ceylan-bektas)
keyifli okumalar :)
08.02.17 beğen 2 cevap
Murat Gencer (@muratgencer)
Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için, okumaya başlayacam ama heyecan bitmesin diye sadece dışardan bakıyorum :)
08.02.17 beğen 2 cevap

MettÇk

@mettck

Altı bin yıllık cinayet
Altı bin yıllık cinayet
Cinayet romanlarıma kaldığım yerden devam ediyorum ve hala fantastik roman önerecek birisi çıkmadı. Geçen kızın biri ''Selam'' yazmış altta 50 tane yorum vardı. Bu gidişle siteden tanıdık birkaç kitap kurdunu watsapp grubuna ekleyip Neokur hesabını da kapatırım sanırım.
0 beğeni · 5 yorum · Anın Fotosu ·

Esra Kul

@esra-kul

“Kitap okuyanlar çalmaz, hırsızlar da kitap okumaz.”
“Kitap okuyanlar çalmaz, hırsızlar da kitap okumaz.”
Iraklı kitapçı kitaplarını sokakta bırakıyor ve

“Kitap okuyanlar çalmaz, hırsızlar da kitap okumaz.”

Diyor..

Çok güzel değil mi?
10 beğeni · 10 yorum · Sohbet ·
"Muğla'nın Fethiye ilçesinde, sabaha karşı bisikletiyle geldiği kitabevine girip kitap çalan hırsız, iş yerinin güvenlik kamerasına yakalandı. 13 yıllık meslek hayatında ilk kez bu şekilde kitap çalan birini gördüğünü belirten kitabevi sahibi Cumhur Durmaz, okuma oranı bu kadar düşükken kitap çalındığını görünce biraz da sevindiğini söyledi. Çalınan kitaplar arasında Nutuk da var..."
3 sa beğen 2 cevap
Murat Gencer (@muratgencer)
Hırsızlar kitap okumaz diye bir genelleme yanlış, gayet çalıp okuyorlar. Ayrıca çalıp satanları da unutmamak lazım. Hayat düşündüğünüz kadar masum değil malesef.
3 sa beğen 1 cevap
Büşra (@darknessofblue)
Biraz daha kitap fiyatları artarsa ben çalarım😒
3 sa beğen 3 cevap

Kıymet

@kymttprk

Paulo Coelho
Paulo Coelho
Demek öyle 🙄
15 beğeni · 3 yorum · Biliyor musun? ·
deriN (@derinnn)
hadi ordan diyorum ısrar ediyorum
31.07.17 beğen 1 cevap
Gölge (@golge2010)
Demek Evrene pozitif mesaj gönderelim derken boşa söylemiyoruz yani...Bunu duyduğuma sevindim
5 sa beğen cevap
Yase..✏️ (@yase)
buna inanıyorum. özellikle kötü düşüncelerin kötü olayları çektiğine..
2 sa beğen cevap

nb

@nb

Naçizane yeni tükkanım :))
75 beğeni · 53 yorum · Anın Fotosu ·
Misafir
Hayırlı olsun :)
12 sa beğen cevap
Nil 🦄🌵 (@nill)
Hayırlı olsun. Bol kazançlar dilerim. Gayet hoş gözüküyor.
12 sa beğen 1 cevap
hidogan (@hlldgn)
begendim
12 sa beğen 7 cevap
18 Ağustos
21:45
Kasımpaşa
Beşiktaş
19 Ağustos
20:00
Karabükspor
Medipol Başakşehir
20:00
Bursaspor
Aytemiz Alanyaspor
21:45
Sivasspor
Yeni Malatyaspor
21:45
Osmanlıspor
Galatasaray
20 Ağustos
20:00
Kayserispor
Göztepe
21:45
Antalyaspor
Akhisar Belediyespor
21:45
Fenerbahçe
Trabzonspor
21 Ağustos
21:45
Atiker Konyaspor
Gençlerbirliği
Tüm Süper Lig takımlarının maçları
Digiturk Sporun Yıldızı Paketi’nde.
Güzel Hareketler