ara

Virgül

Mına Mına

Virgül

@aga

görülmeyeli hayat pahalanmış
9 beğeni · 2 yorum

Virgül

@aga

Just a friend of mine
3 beğeni · 0 yorum

Virgül

@aga

Charles Aznavour-Les Deux Guitares[Live]
6 beğeni · 0 yorum

Virgül

@aga

The Specials - Ghost Town
14 beğeni · 5 yorum
Ruh Hassası (@ruhhassasi)
Yahu Virgül üstadım sen nerelerdeydin?
Hangi cıvırlar uğruna buraları terk eyledin?
Bizleri per-ü perişan kıldın, herc-ü merc ettin.
Aman Virgül’üm medet eyle, sen bizlere ‘nokta’ olma.
Yarım nefeslik ayrılıklar bir nebze amma hicrana tam nefes olma.
28.03.18 beğen 8 cevap
Virgül (@aga)
Cıvır dediğini eslem-i tarik sanırdım bir zamanlar
Istırabından ziyade zevkine kapılmıştım o zamanlar
Vermem diyeni kündeye getirir, tadardım, ahh o zamanlar
Isırgan gibin ne afrolar gülcivanlar, sankim beddiüzamanlar!
Rabbimden ricacıyım lütfen geri gelsin, o fasl-ı zamanlar!!!

Bilmezdim o zamanların da, heyhat, bir sonu olduğunu
İhtirasla dokunmuş bu yolun illüzyondan ibaret olduğunu!
Tanıdık gelmeyecek artık bu ses, aynı bedenden çıksa da,
Tatmak istese de işvebaz cıvrıları, herkülvari vücut, atılmayacak!!
İzdivaç yolu mu gözüktü bu eski hızlıya, hayırdır diyeceklere;

Maymun ettin yoluna bu Virgül’ü, (oh olsun)
Üzengiyi ve eyeri de vurdun belime, (beter olsun)
Gitsek ve gelsek ve yine gitsek ve gelsek mi, (!!!)
Erimi pek hoş, o uzam ve zamanlara, artık. (???)
28.03.18 beğen 6 cevap
Ruh Hassası (@ruhhassasi)
Ah nice hovardalıklarıyla cihanşümul olmuş kıymetlimiz
Ah o duhulleriyle nice cıvırları titreten cevvalimiz
Demek bu kadim kutlu günlerin de bir nihayete erişi varmış
Demek bu gözlerin de payına bu kara günlere nazar etmek kalmış
Ah mısra mısra okuyup mum alevi gibi titrediğim
Ah tarumar olduğum, yerle yeksan edildiğim
Ama biliriz ki cıvırlar içinden bir cıvır çıkar ki maymun eder bizi
Ben bu cıvıra at gibi binerim derken o bize vurur eyeri
Ama ne olursa olsun güçlüyüz, dimdik ayaktayız
Ferhatlar gibiyiz, taş gibi delmeye hazırız.
İzdivaç yolu gözüktüyse orasını bilemem tabi
Lakin gerek yoksa tüm bunlara, o zaman olurum aksi!11!!
28.03.18 beğen 5 cevap

Virgül

@aga

Medeniyet dediğin
Evet, medeniyet biraz da böyle bir şey; yabani yanımızı göstermemek, saklamak ve makyajlamak; samimiyetsizlik & ikiyüzlülük.
For example:
- Burcucum çok güzel çıkmışsın (öpücük öpücük)
(iç ses: popomo kaş göz çizsem daha güzel olur)
- ayy tşk ederim canım (kalpkalpkalp)
(iç ses: kıskandın değil mi şıllık!!)

Hayır, eğer sosyal bir yaratık isek medeniyet ve hukuk tabii ki elzem, lakin, lakin, lakin işin bir de baskılanan bu yabani hâlimizin yanı var. Ve kerameti kaç bin yıllık medeniyetten kökleri daha derinlere dayanmakta ve fırsatı, ortamını bulduğunda vahşi yüzünü göstermekte. lakin bu bir postmodern sosyal psikoloji yorumu değil, medeniyetten nasibini almış neokurun ahalisi için bir teklif tasarısı olmakta...

Neokurda geçirdiğim aylar günler sürecince ne zaman mesaj kutumu açsam, feyk hesaplardan postalanmış bir fışkı, bir üzerinde adım yazılı kurşun, bir bir at kafası bulmaktayım... ve son günlerdeki üyelerin arasındaki gerginliği de hesaba katarak, teklifim bu medeniyetin baskılayarak zapturapt altına aldığı yabani yanımıza nefes aldırmak için Purge (arınma) düzenlemektir...

Belirlenen tarih, saatler arasında her 6 ayda bir elimize, dilimize, belimize gelen birikmiş yabani yanlarımızı kusmayı ve sonra da hiç yaşanmamış gibi medeni olmayı ve bir sonraki seansı beklemeyi öneriyorum. var mısınız Kusma Geceleri düzenlemeye, var mısınız ahali, var mısınız cemaati Müslimin, var mısınız yabani yanı can çekişen medeni insanlar?? ve madem demokrasi? o zaman oylamaya açıyorum.. varım diyenler, oylarını kurşun, fışkı, kılınç, munçuka, sallama vb.leri şeklinde; hayır da hayr vardır diyenler gül, balon, konfeti şeklinde paylaşım altına oylarını bırakabilirler..
Teşekkürler ve Saygılar...
Arınma Gecesi
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
21 beğeni · 9 yorum
SÜLEYMANCI (@kavalbaz)
birkaç sorum olacak yaa virgül

1. Altı ay az değil mi? Daha sık, mesela ayda bir, yapsak olmaz mı?
2. Arınma gecelerine renk katmak ve cezbe haline gelmek için zikir gibi yahut dionysos ayinlerindeki gibi şarab içme faaliyetler de eklesek olmaz mı?
3. Küfür serbest mi? birbirimize ettiğimiz küfürler için daha sonradan müddeiumumiliğe şikayet dilekçesi sunulacak mı?
4. Olası durumlara karşı arkadaş getirmek serbest mi , sonuçta herkesin kendine göre bir arkası var.
5. Peki ya bu kusma gecelerinde üzerine kustuğumuz biri hiçbir şey olmamış gibi davranmak yerine bize karşı kan davası güderse bizi koruyacağına dair teminat verir misin?

Şayet bu sorulara müspet bir yanıt alabilirsem burayı fişeng, pala, ninja yıldızı, süleymancı kaması gibi şiddet materyalleri ile doldurabilirim.

Cevabını bekler baki selam ederim
16.01.18 beğen 4 cevap
Necefli maşrapa (@neceflimasrapa)
Derdini,sıkıntısını ,sorununu, devlete öfkesini muhatabına değilde tuvalet kapılarına kusmuş ülkem insanından yana
hayli yüksek bir beklenti sevgili virgül ?
16.01.18 beğen 3 cevap
BUKALEMUN (@karacurin)
"Belirlenen tarih, saatler arasında her 6 ayda bir elimize, dilimize, belimize gelen birikmiş yabani yanlarımızı kusmayı ve sonra da hiç yaşanmamış gibi medeni olmayı ve bir sonraki seansı beklemeyi öneriyorum. var mısınız " ~varım ! Çünkü kendimizin de ne mal olduğu ortaya çıkıyor.
16.01.18 beğen 3 cevap

Virgül

@aga

Gün geçmiyor ki
Duyduğum gece gerçekten üzülmüştüm. Hani şu hafif tavşankulakları saçlarının arasından firar eden, aynı zaman da bu tavşankulakları saf-tatlı görünümüne bir kat daha sevimlilik katan.
Bilmem, insanlar neden ilgimi çekmez ama yine bilmem insanların neden bu kadar özgüven eksiliği duyması. Ve yine özgüven yoksunu bu ezik ibneler neden iştahla saldırılacak bir av ararlar.

Her şeyin cevabı belli ve sosyal hayatımızın her bir noktasında da bu ezik ruhlularla karşılaşıyoruz ve kendilerine acıyor ve s*klemiyoruz ama işte, bu ezik ibnelerin seçtikleri avlar her birimiz gibi kaşarlaşmış değil ve o yüzden ve o yüzden ki bu ibnelerin taarruzlarına dayanmayıp hayata s*ktiri çekip yaşamdan göçme noktasına kadar sürüklenebiliyorlar.

Belki ben de şimdi doğal seçilim deyip aynı bu ibnelerin konumuna gelebilirim, sanmıyorum ama, zaman zaman da demişimdir belki gerçek hayatımda, ama işte gidip de sosyal ortamımda var olduğunu gördüğüm savunmasız yaratımın üzerinde kendimi tatmin ettiğimi fark edersem kendimden iğrenirim o an. Ki o an farkına varmamış olsak da istisnasız her birimiz bu iğrenç tatmini derecesine göre şiddetli ya da hafif gerçekleştirmişizdir, kabul.
En fazla ne bileyim deli gibi ‘’aq bu kadar da salaklık olmaz ki; çöp insanlar mına mına’’ diye kendi kendimize söylenmişimdir, (ulan kendimi mi aklıyorum ne oluyorü birden)Ama kardeşim ibne ve ezik topluluğunla gidip de bir emekçiye sen niye ibnelerle sevişmiyorsun sen homofobiksin deyip hayattan küstürme noktasına da getirip iştahla tatmine ulaşmamışızdır, şükür mü kibir mi.

Her neyse bu ibne ezik ibneler ezdikçe de bitmez, çöp insanlar işte. Nasıl muktedir ve şürekâsı gücü eline geçirince ezilmişliğini elde ettiği güç yoluyla onarmaya çalışıyor ve çalıştıkça iyice ezik ve ibne ruhu ülkeye siniyorsa, aynı bu eşcinseller de öyle; zamanın ezikliğini fırsatını bulduğu anlarda kusuyor. Tmm, her topluluğa mensup şahıs tekil olarak ele alınmalı ama her topluluğun da kendine has genel çizgileri de oluyor bunu da kabul edin aq kadınların köle, erkeklerin poşet ruhlu olduğu, bjkllerin tinerci, neokurluların çirkin olduğu gibi, ulan tanıştığım her biri mi çirkin olur!! Kabul iki üç tane güzel kıza denk geldim ama onlar da ortamı beğenmeyip kuş olup uçtular, kardeşim biraz çeki düzen verin kendinize güzel kız gelmiyor sitemize, sanki kanayan yaraya işeyin dememişiz gibi durmadan parmaklıyorsunuz yarayı, lütfen rica ederim parmaklamayın daha fazla, hissizleşti deliklerimiz.
Niyetim postmodern bir eleştiri değildi başlangıçta, ama heyhat gördüm ki olan olmuş vardığımda gıçına. (Bir an önce bu basit kelime oyunlarından kurtulmam lazım iyice kurutmaya başladı, zehirli sarmaşık aq) Niyetim uzun süredir fark ettiğim, biliyorum ki inceleme bölümünü okuyan arkadaşların da farkında olduğu ama belki hissizleşmekten, ─ No more Parmak!! ─ koyuverdikleri aparma incelemeler mevzusuydu.
Sanırım bu kadar ezik ruhlu ibneler mevzusu boşuna değilmiş; kendime destek atıyormuşum, ulan az ibne değilmişim de haberim yokmuş.

Lütfen, bu arkadaşları taşa tutmayın, neokura ve hayata küstürmeyin zaten isteseniz de yapamazsınız, çünkü tahminimce bu naylon yaratımlar aynı zaman içinde pişkin arsızlar da, yani ortaokulda hoca kitap özeti ister bir araklarsın, kodumun şeytanından bol ne var ona uyarsın iki olur, ulan olmaz ya oldu diyelim acınası arsızlığının önüne geçilmez bi hal almaya başlar 3 olur ama bu nedir mına bu nedir mına kaç tane arak inceleme, tırnaksız alfabe girdisidir bu, bağımlı mı oldunuz, mokar hastası mı, bu nedir !?


http://www.neokur.com/kit...i&inc=74051
http://www.neokur.com/kit...i&inc=74038
http://www.neokur.com/kit...i&inc=74005
http://www.neokur.com/kit...i&inc=74009
http://www.neokur.com/kit...i&inc=73924
http://www.neokur.com/kit...i&inc=73907

İnceleme sayfasının ilk sayfasından üstünkörü aramayla çıkanlar, daha fazla ilerlemeyeceğim ama gerçekten sorunlu herhalde, çoğunu ekşiden çalmış alfabedeki yazıları gibi, ve işin ilginci bazıları Google’da çıkmıyor meğer kolaj yapmış, cümlelerin gereksiz kısımlarını tırpanlamış filan, Radikal kitap, bloglar vb. Neyse ekşideki yazılar bana ait derse (ki hepsi farklı ekşi yazarlarından) mesaj atabilirim ekşi üzerinden kendisine, o kadar da hasta değildir herhalde. Neyse sevişmem geldi biraz hızlandırayım, o zaman gelsin turp 2.
EK 1
Her ibnenin yoğurdunu kaşıklatması nasıl farklıysa bu üyenin de usulü farklı; bu arkadaş daha çok kitap tanıtımlarını araklama üzerine ihtisasını yapmış, ya da kitapların önsözlerini kırpma ile kendine don biçmede nişan taktırmış. Bu arkadaşın incelemelerini ilk gördüğümde bu ne biçim Türkçe mına deyip geçmiştim zamanında, yoo hayır Türkçesi gene aynı lütfen gördüğünüzde ’bu ne mına’ demeye devam edin ama kendine has Türkçesi ile yazılmamış incelemelerinin Google’da çıkmasa bile çalıntı olduğundan da emin olun. İşte ben de işkillenen bir ibne olduğum için hemen Google’da aratınca çıkmayanları elimde olan kitapların önsözlerinden buldum, resmen sanat eseri, siz de evinizde deneyebilirsiniz.

http://www.neokur.com/kit...i&inc=74049
http://www.neokur.com/kit...i&inc=73919
http://www.neokur.com/kit...i&inc=73901
http://www.neokur.com/kit...i&inc=72678 http://www.neokur.com/kit...i&inc=72673
http://www.neokur.com/kit...i&inc=71835
http://www.neokur.com/kit...i&inc=71654

Daha da gidiyor bununkiler de, Türkçesi düzgün olanlar çalıntı işte. Neyse sıkıldım sevişmem kaçmadan kaçayım, bu nedir zaptiyelikten sevişmiyoruz bile. 13.01.18
EK 2
Bir de böyle bir şeyle karşılaştım paylaşımı yapmadan az evvel, Bu nedir kardeşim !!1! Herifçioğlu hiç utanmamış neokurdan inceleme araklamış, bu nedir!? Hırsızın da tembeli bu kadar olur artık, yuh,,, yani diğer sansarlar en azından emek sarf etmiş, açmış kitabın öninceleme sayfalarından kes yapıştırı kendi elcağızlarıyla yazmış, ama bu bu bu ne idüğü belirsiz şahsiyet *** lütfen daha fazla konuşmak istemiyorum hakkımda, çok üzüldüm, emeğe saygı kalmamış artık camiada :(

http://www.neokur.com/kit...i&inc=74058 13.01.18
EK 3
Vallahi şimdi alfabedeki arak evlat tanımı okudum da, hakikaten bu abla da şimdi kendini kesmesin bu paylaşımdan sonra Hani şu hafif tavşankulakları saçlarının arasından firar eden, aynı zaman da bu tavşankulakları saf-tatlı görünümüne bir kat daha sevimlilik katan August Ames gibin. 13.01.18
EK 4
bakın arkadaşlar postmodern dedektifçilik kursu veriyorum, daha da hayrımı görmeyin:

1- Bakıyoruz adamın/gaconun film çekimleri sankim bir asilzade tarafından yontulmuş, sankim bir türkişi akademisyen edasıyla intihal intihal diye vızıldamakta, Hemen İŞKİLLENİYORUZ!!
2- Bu nokta önemli; çünkü bu cepçi kardeşler kolaj ustası biraz; Cümle içinde bir anlam bütünlüğüne sahip, dallanıp budaklanmamış kısımları google'a atıyoruz, sonuç çıkarsa hemen ifşa edip, taşa tutuyoruz, ağlatıyoruz sonuç çıkmadı mı hemen step 3'e geçiyoruz.

3- hımm hımm nereden aparmış olabilir bunları bu kalpazan, hımm bir iki akademik search ediyoruz yok mu, o zaman orjinal adıyla aratıyoruz kitabın ekşi sayfasından, o da mı yok, search ettiğimiz cümleciğimizin yanına kitabın da adını ekleyip aratıyoruz , ulan o da mı yok, yorumlarda veledin dediği gibi ben bu arak işine baş koydum bunların tanıtımı bile nette yok demesine aldanmayıp, hemen kitapyurdu veyahut nadirkitap vb.lerin kitabın sayfasına bakıyoruz, voila!! işte oradan buradan aparmış, ya da elinizde kitap varsa sankim bir tahsin yücel, bir cevat çapan yazılarını bulabiliriz. neyse işte böyle (olay kişiselleştirilmeye çalışılır gibi bir atağa maruz kalınca bu ek'i yaptım)

ya da biraz ne bileyim postmodern okuyucu olursanız postmodern incelemeniz de böyle oluverir;

13.01.18
38 beğeni · 51 yorum
Burçak (@burcakk)
Hahahah yaşa sen! Anlamıştım bu işte bir iş olduğunu. "Tavsiye üzerine okumaya başladığım bu kitaptan çok ta memnun kaldım desem yalan söylemiş olurdum ama ama ama öyle olmadı. Bir anda yok artık demekten kendimi alamadım." bu cümleyi kuran bir kadın nasıl olur da son günlerde peş peşe düzgün cümleler içeren incelemeler ekleyebilir diyordum.
13.01.18 beğen 7 cevap
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Adamlar çalıyor ama çalışıyor. 100 bin inceleme girmişler. 300 bin kitap okumuşlar. Hırsızlık da emek ister. Genel de yine anarşistim ama yerel de oyum bu arkadaşlara.
13.01.18 beğen 10 cevap
Ruh Hassası (@ruhhassasi)
Keyif veren ifşalar. Şükela!
13.01.18 beğen 7 cevap
/ 4