ara

Virgül

Mına Mına

Virgül

@aga

‘’Filmcanım’’ adlı gecelerimizde @neokurunenguzelkizi ile en son izlediğimiz film. Japon kültürüne hiç denecek kadar hakimimdir ama bu yönetmenin daha önce shônen adlı filmini izlemiş gayet başarılı bulmuş ve diğer filmlerini de merak etmeye başlamıştım. Gördüğüm en güzel kızlardan biri olan Didemciğimin de ‘’hadi Virgüll japon yapalım’’ demesi ve bu film ile yanıma gelip masum masum alttan bakmasıyla tuttuğum gibi yatırdım cıvırı yatağa... parDON PARdon ne oldu!? hatlar mı karıştı, niye öyle oldu, ben de anlamadım, evet tekrar baştan alıyorum... masum masum alttan bakmasıyla kalbimin odacıklarını alev gibin kan ve tutkuyla doldurmasını bildi aşufte şey, evet, japon kültürüne hakim değilimdir ama filmlerini pek bi tutarım, tutkulu olduğum her dilde ahh dilden dile yayılmıştır haddizatında da.

Filmi anlatacak, irdeleyecek halim yok, çok yorucu bir filmdi kusura bakmayın. Yine de diğer filminde de gördüğüm toplum eleştirisinin bazıları tarafından görülmemesine şaşırdım doğrusu; ister japon olsun ister hindu toplumlarımız maalesef böyle; ikiyüzlü. Belki toplumların fıtratları böyledir, eleştirdiğimi sanmayın. Ama yönetmen ulan hem dikizliyorsunuz zevk ve şehvet ile ama aynı zamanda da ayıplıyorsunuz demiş gibi geldi, özellikle bu ikiyüzlülük entelektüel olarak sıfatlandıralan kişi üzerinde iyice göze sokuldu gibi, peki, bu filmi izleyenler bu eleştiriyi nasıl görmezler, o gözler nerelere nerelerimize takılı kalmış acaba.

Bir kere film çok romantik, hele o son sahnede cız etti yüreğim romantizimden ah ulan dedim, biz de böyle aşk yaşayacak kadar şanslı mıyız acaba ( @neokurunenguzelkizi ?)... ruhların birleştiği bir çok sahne mevcut, bu sahnelerin filmin çoğunu kaplamasını eksi hanesine de yazdım, sıkıldım bir ara hatta, komşular da virgül gene iş üzerinde diye düşünmüşlerdir ama işte insan o son sahnedeki romantizmin doruğuna erişince, gözleri kalp kalp ? ? kalpleri birleşip tek bir beden olmaz mı beraber izlediği insanla ( @neokurunenguzelkizi ?)

Feyk olacak kadar bir güzelliğe sahip Didemciğime, hem seçtiği filmin romantikliği hem de sanat zevkinden dolayı en derinlerimden en tutuklu kıvılcımlarımı, en romantik göz süzüşlerimi sunmaktayım, lütfen kabul edin tanrıçam, sizin güzelliğiniz karşısında ben kulunuz virgül, bir telefonunuza bakmaktadır ?

Dipnot: Gerçek bir olayın perdeye aktarılmasıymış, bir kere daha selam olsun tutku imparatorluğu japonya diyorum.
http://www.wikizero.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvU2FkYV9BYmU
Duygu İmparatorluğu
filme puan vermedi
1 beğen · 1 yorum
Didem (@neokurunenguzelkizi)
utandım ☺️ aldığım en güzel iltifatlardan biriydi feyk olacak kadar güzel ☺️
04.12.17 beğen 1 cevap