ara

AHMET AKYILDIZ

Farkındalık sağlamayan bilgi, cahilliği gizlemeye yarayan bir maskedir.

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Eksik kitap hakkında
Merhaba,
30.08.2017 tarihinde destek bölümünden eksik kitap bildirimi göndermiştim.
2 beğeni · 4 yorum
Virgül (@aga)
iyi gene sizinki 15 gün pek bir şey değil :)
14.09.17 beğen cevap
AHMET AKYILDIZ (@ahmetakyildiz)
Site el mi değiştirdi acaba? Önceki tasarımında kitap bölümü çok daha etkin ve kullanışlıydı. Sitenin tekrar eski durumuna dönmesi dileğiyle.
14.09.17 beğen cevap
Adem ŞEN (@ultradem)
:) Bakmayın siz kitap odaklı sosyal ağ olduğumuza artık kitabımız gitti kala kala sosyal ağ kısmımız kaldı, ona da kullanıcılar alışamadı. O yüzden bir nevi fetret devri yaşıyoruz şu aralar.
14.09.17 beğen cevap

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Evet ve hayır..
Evet ve hayır.. Bir madalyonun iki yüzü gibisin. Birini reddedersen digerinide reddetmiş olursun. Dışarıda algıladığın herşey senden yansıyor. Aydınlık ve karanlik bütün yönlerini kabul etmeli ve farkındalık ışığı ile dönüştürmelisin. O zaman bir bütün olursun. Gündüzü kabul ettiğin gibi geceyi de kabul etmelisin. Çünkü hepimiz aynı kaynaktan geldik. Hersey zıddıyla varolur. Hatalar yaparak ögrenmek icin buradayız. Elbette dışsal olarak seçimler yaparız. Ama içsel olarak asla digerini ötekileştirmeyiz. Resmin bütününde bütün renkler bulunur. Bütünsel bakıldığında zıtlıkların uyumu görülür.
1 beğeni · 0 yorum

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Kitaplığımdaki en eski kitap
Kitaplığımdaki en eski kitap
Geçen hafta sahhaftan aldığım Ruh ve Kainat kitabı kitaplığımda şimdilik en eski kitap. Yayın yılı 1946, yazarı: Dr. Bedri Ruhselman, 1064 sayfa.
12 beğeni · 3 yorum
Ceylan Bektaş (@ceylanbektas)
Çok iyi. Bende merak ettim eve gidince bakacağım :)
22.02.17 beğen 1 cevap

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Neokur kitap ekleme hakkında
Ben sitenin birkaç yıldır üyesiyim. Yalnız son güncellemelerden sonra kitap ekleme konusunda çözemediğim hususlar var. Bir kitabı aratıp kitaplığıma ekliyorum. Diyelim okuyorum diye ekledim. Yalnız bulunduğum sayfayı eskisi gibi kitap sayfasından seçemiyorum. Gidip raftan ayrıca bulup seçiyorum. Bitirdim diye seçtiğim bir kitabı gidip yüzlerce bitirdiğim kitap arasından arayıp bulup sayfa sayısını başlama bitiş tarihlerini yazmak biraz zahmetli bir iş oluyor. Bunun daha pratik bir yolu varmıdır acaba? Teşekkürler.
0 beğeni · 1 yorum
Gülcan (@gulcann)
Ben ana ekranda yukarıda kitap resimli raflarım kısmı var ya oraya tıklayarak hallediyorum tüm işlerimi. Profilimden raflarıma girmiyorum. Ana ekrandaki raflar kısmından yapıyorum. Orada raflar liste şeklinde olduğundan aradığım kitabı bulmak daha kolay oluyor.
19.02.17 beğen 1 cevap

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Neokur'un zırt pırt değişmesi
Neokurdaki kitaplığımı eskisi gibi pratik kullanamıyorum. Umarım site eski kullanışlı tasarımına döner. Şuan sosyal medyaya dönüşmeye çalışıyor ama bu bence gereksiz. İsteyen için sosyal medya siteleri mevcut. Kitap sitesi olarak özgünlüğünü koruyabilir.
1 beğeni · 0 yorum

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Neokur'un zırt pırt değişmesi
Benim için önceki tasarım daha kullanışlıydı. Bu siteyi kitaplığım ve okuma hedeflerim için çok kullanışlı buluyordum. Tabiki site yönetimi taleplere göre bunu değerlendirmiştir. Bunu bir eleştiri değil geri bildirim olarak yazıyorum.
5 beğeni · 1 yorum
fisun (@fisun)
Aynı fikirdeyim . Arenayi onceden hic takip etmiyordum. Yeni sürümle birlikte ilk o sayfa geliyor. Kitap alintıları ve kitap yorumlarina hemen ulasamiyorum. Gerci buna da alisiliyor ama..
28.11.16 beğen 1 cevap

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Sosyal medyada beğenilme arzusu
Sosyal medyada beğenilme arzusu:
Aslında bunun temelinde çok saf bir niyet var. Takdir edilme arzusu. İnsanlar beraber yaşarken bile birbirleri arasına ördükleri teknolojik duvarlarla yalnızlaştılar. Aile bireyleri dahi birbirlerine yabancılaşmaya başladılar. Eksik kalan parçayı tamamlamak içgüdüsel olarak gerekliydi. Sosyal medya bunun için tasarlandı. Beğenmek ve beğenilmek üzerine bir kurguydu bu. Eskiden yemeklerini komşularınla paylaşanlar, artık yemeklerini değil yemek fotoğraflarını paylaşarak bu eksiği telafi etmeye çalışır oldular. Bazılarıda kendi özel ve güzel fotoğraflarını diğer takipçilerinin beğenisine sunar oldu. Kimiside nasıl hissettiğini, hangi kafede hangi konumda bulunduğunu paylaştı. Burada maksadım kimseyi eleştirmek değil. Bu bir öz eleştiri. Sosyal medya bir nevi deniz suyu gibi içtikçe susatır oldu. İnsanlar daha fazla yalnızlaştı.
12 beğeni · 3 yorum
AHMET AKYILDIZ (@ahmetakyildiz)
Sosyal medyada paylaşım yapan herkesi aynı kefede göremeyiz. Aramızda beğenilme arzusuyla ve sosyal hayatta eksik kalan tarafını tamamlamak için değil, kendini olduğu gibi ifade etmek için paylaşım yapanlarda tabiki vardır. Burada kimsenin ne maksatla paylaşım yaptığını bilemeyiz ve hiç kimseyi eleştiremeyiz.
10.03.16 beğen 1 cevap
BAHAR (@bahar49)
Bugünkü İlişki durumlarımızın büyük oranda sorumlusu bu sosyal medya hepimiz içten içe bunu kabul ediyoruz yanıbaşımızda en samimi dostlarımız şuyumuz buyumuz dururken telefonlarımız onlardan da yakın neden inatla bunları teknolojik tuzakları bırakmaya yanaşmıyoruz.
10.03.16 beğen 1 cevap
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Antepli olarak bana yemek fotoğrafı paylaşmak yasak; çünkü zararlı çıkıyorum! daha dün yemen çorbası yaptım binanın altındaki tamirciye kadar verdim çünkü eski bir Türk gelenegidir (Müslümanlar buna sünnettir der) haftada yada ayda bir çorba yapıp dagıtmak ..Şimdi içinden "denyo ya bak!! etiket yapıyor " diyen olacak -varsın desinler fakat bu iletiyi okuduktan sonra belki bir nebze örnek teşkil ederiz
10.03.16 beğen 1 cevap

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Filmin ismini unuttum: Hamile bir kadın kaza geçirir yerliler onu kurtarır...
Hamile bir kadın kaza geçirir yerliler onu kurtarır ve kocasına karısının kazada öldüğünü söylerler. Adam bu duruma ikna olmaz, gördüğü rüyalarında etkisiyle kazanın olduğu yere gider, suyun içindeki arabayı bulur, boğulma tehlikesi atlatır. Sonra yerlileri bulur ve karısının öldüğünü fakat bebeğin yaşadığını öğrenir. Bu filmin ismini bilen var mı? Şimdiden teşekkürler.
2 beğeni · 3 yorum
Merve (@mervedeyeter)
Buldum, buldum. Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi.
20.02.16 beğen 1 cevap
AHMET AKYILDIZ (@ahmetakyildiz)
Filmi buldum. Dragonfly sonsuz aşk 2002 yapım bir film. Teşekkürler.
20.02.16 beğen cevap
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Sn.@Asım-Musera'ya müracaat et..
20.02.16 beğen cevap

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Ledün İlmi
Ledün ilmi kitap satırlarından öğrenilmez, ledün ilmine vakıf zatların eserlerini o hale gelmemiş benim gibi biri okusada anlamaz, anlasada yanlış anlar. İnsan helal lokma yemekle, az yemekle, az uyumakla, riyazetle, zikirle,fikirle, tefekkürle, nefsini arındırıp, ruhunu inkişaf ettirdiği ölçüde ledün ilmine yaklaşır. "Allah'tan Korkar, Takvâ Sahibi Olursanız Mualliminiz Allah Olur." (Bakara: 282) Yoksa işin lakırdısında, felsefesinde kalır. Amaç yolu yürümektir, felsefesini yapmak değil.
1 beğeni · 0 yorum

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Martin Luther King
Martin Luther King
"Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Michelangelo'nun resim yaptığı, Beethoven'ın beste yaptığı veya Shakespeare'in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürülsün ki gökteki ve yerdeki herkes durup Burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin.Süpürün." Martin Luther King
4 beğeni · 0 yorum
/ 4