ara
1 sa

Maximus

@maximus

Müstakbel sevgiliye yazılan mektup saçmalığı nedir?

“Müstakbel sevgilim,
Seninle bir gün tanışacağız, bu konuda hazırlıklı ol istedim. Belki, bir şeyden koşarak kaçarken bana çarpacaksın ve ben sana “Kimden kaçıyorsun?” diye sormaksızın arkandan koşmaya başlayacağım. Belki, bir şehri terk etmek için kullanılan mekȃnlardan birinde göreceğim o tatlı yüzünü, “Nereye gidiyorsun?” diye sormaksızın arkandan bineceğim o otobüse, ya da uçağa.
Nasıl olacak bilmiyorum, ama bir gün tanışacağız.
Sana baktığımda, tüm varoluşların aslında yok hükmünde olduğunu, sadece senin gerçek olduğunu düşüneceğim; ya da tüm varoluşların içinde en çok senin gerçek olduğunu. Öylesine bir gerçeklik olacak ki seninki, asla aynı kefeye konulmayacaksın tüm dünyayla. Bildiğim hiçbir şeyle yarıştırmayacağım seni, hatta kıyas etmekten bile tenzih edeceğim güzelliğini.
Ve öyle bir mutsuz edeceksin ki beni, mutsuzluğumu isteyen insanlar bile bunu çekemeyecek. “Bu kadar güzel olamaz bir mutsuzluk..” düşüncesi onları bu isteklerinden caydıracak, öyle bir sarsacaksın ki beni, en büyük düşmanlarım bile buna katlanamayacak.
Sadece var olmakla, sadece gözlerimin önünde ve kapsama alanıma dahil olmakla bana bahşettiğin mutluluk ise hiçbir romanda, hiçbir şiirde yeteri kadar anlatılamayacak. En kibirli şairlerin en süslü ve en tumturaklı dizeleri bile yetmeyecek ifade etmeye, en sık mırıldanılan aşk şarkıları bile yanına dahi yaklaşamayacak o mutluluğun.
Seninle bir gün tanışacağız.
İnsanlar sana inandığım için deli olduğumu düşünüyor. Allah’a inananlar da deli o zaman.
Zaten, kim demiş ki, “AŞK, akıllı işidir” diye. O aklın çok daha ötesinde ve asla kavrayamayacağı bir mahiyettedir. Bu da, böyle biline.
Hem bunu isteyen istediği şekilde adlandırabilir. Seni bildikten, varlığınla müşerref olduktan sonra ne olarak anılacağım, umurumda değil.
Şu an neredesin ve ne yapmaktasın bilmiyorum.
Seninle belki aynı şehirdeyiz, yahut aynı coğrafi bölgede, o da mı olmadı aynı ülkedeyizdir umarım, gurbette olma ihtimalin ürkütse de beni, dünyanın öteki ucunda da olsan, arayıp bulacağım seni.
Sadece bir gün tanışacağız, biliyorum.
Ve sabırsızlıkla “o ân”ı bekliyorum.”

NOT: Yukarıdaki satırlar, her ne kadar tarafımca revize edilip, araya ironik kelimeler serpmek suretiyle haddinden fazla abartılmış olsa da, esasen bu yazının daha naif versiyonu bir arkadaşım tarafından yaklaşık bir yıl önce tek tabanca takıldığı bir dönemde yazılmıştır. Peki, sonra ne oldu, diyeceksiniz. Bu zat-ı muhterem, yazdığı satırların muhatabı olabilecek bir sevgili bulabildi mi acep? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Evet, buldu… Hatta, düğün davetiyesini bile gönderdi, bu hafta sonu ben de onur konuğu olarak bizzat şahitlik yapacağım… Darısı, yalnız olup da, müstakbel sevgilisine bir an önce kavuşmak isteyenlerin başına…
5 sa

DİLENMEK nedir?

BUĞÜN MÜBAREK CUMA GÜNÜ..

Kimileri para dinlenirken,
ben mutluluk dilenicem...
Örn: “MERHABA! BAKKAL AMCA BANA BİRAZCIK MUTLULUK VER..”
16 sa

DİLENMEK nedir?

YARIN MÜBAREK CUMA GÜNÜ..

Kimileri para dinlenirken,
ben mutluluk dilenicem...
Örn: “MERHABA BAKKAL AMCA BANA BİRAZCIK MUTLULUK VER..”
23 sa

Herhangi Biri

@herhangibiri

farkındalık nedir?

Modern zaman hastalığıdır. Buradaki modern gerçek manada modern olduğumuzdan ziyade insanın kendini güzel niteleme merakından kaynaklıdır. Kendini dünyaya ait hissetmeyen dünyadaki acılardan ve savaşlardan, yokluklardan ve yoksunluklardan büyük acı duyan insanların tutulduğu ileride ilaç sektöründekilerin ekmeğine yağ sürecek bir farkında olma halidir. Psikiyatristlik vakadır! Aslında biyolojik olarak insan olmanın ötesine geçme durumudur.
Örn: Millet yemin ediyorum bakın dünyanın en puşt zamanına denk gelmişiz....
19.04.18

samet

@samet1905

Sevgi ne demek?

Sevmek paylasmaktir . Sevdigiyle sevdigini paylasmaktir. Sevdigiyle kalbini bölüsmektir sevmek. Ki tek kalp olunsun.

*Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmis gibi görünen sevgiler vardir. Vazgeçis de yoktur sevgide. Yasandikça yasatilir sevilen. Ama kimi zaman sevgili için kimi zamansa sevginin bir geregi olarak saklanir bu asklar. Vazgeçis yoktur, vazgeçmis gibi görünmek vardir o yüzden.

*Sevmekte istemek yoktur. Sevgilinin oldugu yerde son bulur istekler. Bir sey varsa istedigin bu senin için degil, sevgili için istedigindir. Ondan O’nun adina istersin. O’nu daha sonsuz sevebilmek için istersin. Sevme özgürlügünü istersin, kabul edilmesini istersin. Istersin ama bir gün gelir bu istekler de son bulur. Kendinden istersin artik. Sevgiliyi daha çok sevmek istersin kendinden. Sonsuz kilmak istersin. Bu yolda sevgili olur mu, olmaz mi bunu sevgilinin istegi belirler.

*Sevmek sevgiliyi istememeyi ögrenmektir. Sevmek sevgiliyi sevgili olmadan sevmektir.

*Sevmek; sevmek istemektir.

*Sevmek, beklememektir. Beklentilerin son buldugu bir duraktir o. Öyle ki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne O’ndan anlasilmayi beklersin, ne onu anlamayi. Ne onun gelmesini beklersin, ne onun Leyla, Mecnun olmasini. Bekledigin bir sey yoktur sevmeyi becermek disinda.

*Sevmek, gücenmemektir.

*Sevmek sevgililerin hiçbir sözüne üzülmemeyi ögrenmek demektir.

*Sevgilinin ölüm hançerine bile hayir dememektir sevmek. Onun vurusuna, onun tokadina alinmamaktir, sevgiliden gelen her hareketi ve her sözü kabullenmektir. Ihanetlere, hainliklere bile üzülmemektir. Sevgiliden gelen öl emrine bile ölürüm diyebilmektir. Kendi elleriyle kalbini bir biçak ucuna koymaktir sevmek.

*Sevmek ölmektir.

*Sevmek, ölmesini bilmektir.

*Sevgili için yasamaktir. Onun eli, kolu, gözü, kalbi olmaktir. Ama artik onun bir seyi olunmadigi bir zaman ölmesini bilmektir! Sevmek, vermektir. Sevmek sevdigi için almasini bilmektir. Almamaya yemin ederek vermektir. Ama almalarda kurtaracaksa sevgiliyi almasini bilmektir sevmek!

*Sevmek, tükenmektir. Sevmekten ölürken tekrar varolmaktir o sevgiden.

*Sevmek sevgilinin gel deyisine hayir demektir. Sevgilinin askiyla bogusurken, yüzerken o ask denizinde sevgilinin uzanan eline hayir demektir.

*Sevgilinin bakan gözüne bakmamaktir sevmek. Aglayan gözlere sefkat ve tebessümle yanit verebilmektir.

*Sevmek, sevgili olmaktir. Sevgilinin yüzündeki gülücük olmaktir. Onu yasama döndürecek bir damla su olmaktir. Sevmek sevgilinin limani olmaktir. Sevmek sevdiginin cani olmaktir. Onun ölümü isteyebilecegi cani olmaktir. Sevmek yangin olmaktir. Yanmaktir, kor olmaktir. Dag olmaktir, evren olmaktir. Her sey olmaktir, hiç olmaktir. Alev olup girmektir gönüllere.

*Sevmek yürümektir gönüllerde.

*Sevmek güvenmektir.

*Sevmek onaylanmaktir.

S*evmek sevgiliye bir nefes gibi, bir ses gibi yakin olmaktir. Sevmek çok ötelerde olsa bile yasamak ve yakin olmaktir sevgiliye. Yakinliliktir, dogalliktir, özdenliktir sevmek.

*Yalansizlik, içtenlilik, ölümsüzlülüktür sevmek. Ilk insanin, Havva’nin Adem’in safligini ve temizligini, çocuk masumlugunu tasimaktir sevmek.

*Gözyasi olmaktir, yagan yagmur olmaktir. Bir sonbahar mevsiminin sari yapragi gibi yalniz olmaktir sevmek.

*Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir.

*Sevmek üsümektir. Sevgilinin yokluguna üsümektir.

*Sevgiliyle her seyi göze almaktir sevmek. Ki sevgilinin oldugu cehenneme yürümektir. Sevgilinin olmadigi Cennete de gitmemektir sevmek.

*Sevmek, sevgiliyi cennet etmektir.

*Sevmek bir olmaktir.

*Sevmek yasamaktir.

*Ve sevmek inanmaktir.

*Sevmek bir baskasinin hayatini yasamaktir.

*Sevmek sevmesini haketmektir.

*Sevmek sevgilinin baktigi yerde, sustugu yerde olmaktir.

*Sevmek sevgilisiz geçen gecelerin sabahina varmaktir.

*Sevmek saz benizli sabahlarda yasamaktir sevgiliyi.

*Sevmek sevmesini bilmektir.

*Sevmek ölmesini bilmektir.

*Sevmek SEVMEK olmaktir.

*Ask olmaktir.

*Ask bir kere sevmektir.

*Sevmek askin kendisi olmaktir.

*Ölümü Özlemeyen Aski Anlayamaz
19.04.18

samet

@samet1905

Sevgi ne demek?

*Sevmek inanmaktir.

*Sevmek yasamaktir.

*Sevdigini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktir.

*Sevmek sevdigi olmaktir.

*Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. Iki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur.
18.04.18

Fâtıma

@yitiktheology

gerçek nedir?

Gerçek nedir?
Yalan olabilmektir..Zira gerçeği en iyi yalan bilir.
18.04.18

Fâtıma

@yitiktheology

Sevgi ne demek?

Sevmek nedir?

Sevmek..
.
Sabretmektir her şeye..
.
Acıya, kedere, hüzne, sevince..
.
Dayanmaktır her türlü belâ ve musibete..
.
Bazen bir tebessüm..
.
Bazen bir kaç damla yaş..
.
Bazen tatlı bir kelâm..
.
Kimi zaman da vazgeçmektir sevmek..
.
Kimi zaman ise asla terk etmemek..
.
Sevmek..
.
O'nun uğrunda ölümü göze alabilmek kadar; O'nun için yaşamaya sabredebilecek kadar kendinden geçmektir..
.
Hasrettir sevmek..
.
Vuslâta hasret..
.
Ötelere hasret..
.
Gerçek sevgiliye hasret..
.
Aşka, acıya, hasrete..
.
Hasret..
.
Namaza durmaktır sevmek..
.
Alnı secdeye râm kılmanın en riyâsız niyetidir..
.
Lisân-î hâl ile aczini itiraf edebilmek..
.
Sevmek..
.
Hak ettiği ölçüde hakkını verebilmektir..
.
Velhâsıl..
.
İnce iştir sevmek..
.
Hakîki yürek ister kendini gösterecek.
18.04.18

İrem

@iremgms

Hasta olmak nedir?

Bazı kadınların regl dönemlerinde kullandığı tabirdir. Çoğunlukla yanlış anlaşılmasına rağmen inatla regl, adet, aybaşı demeyi reddederler.
Örn: + Napıyorsun?
- Uzanıyorum. Karnım ağrıyor.
+ Neden?
- Hasta oldum.
+ Yaa geçmiş oldun.
- Yok ya öyle hastalık değil. şey oldum işte.
+ Hıııı
18.04.18

Nesuh

@nesuh

Hasta olmak nedir?

İyiyi düşünememektir. Kalbinde nefreti taşımaktır. Kin kusmaktır. Doğaya zarar vermektir. Bir çocuğun başını başını okşayamamaktır. Fizyolojik hastalıklar bireyseldir sadece bireye zarar verir ve tedavi vardır ama bu ruhsal hastalıklar tüm topluma zarar verir.
Örn: "Modern toplumlar doğayı istismar ediyor, ilkel toplumlar doğayla ahenk içinde yaşıyor,"