ara
Mehmet
4.823 238

Mehmet

@anarsik-ruh

kaç şehire yağmur yağdı bilirmisin
sen giderken
kaç çocuk ağladı
kaç yürek yağmalandı
kaç yalan söndürdük çay bardaklarında

Mehmet

@anarsik-ruh

Yeni felsefe mufredatı hayırlı olsn herkese.İçinde Marx'ın,Thales'in,Adorno'nun olmadığı, sosyalist-anarşist ve sosyal demokrat felsefecilerinin yok sayıldığı bi felsefe ne kadar felsefeyse artık. La adam ibn- Rüşd'ü bile almamış müfredata Tabi almaz cünkü yüce Gazzali'leri yetiyor onlara .
Bütün dünyanın varoluş sancılarıyla kıvrandığı bi çağda adamlar Sartre'yi,Camus'u müfedatta çikarıyor.
Ve işin kötü yanı bizim 'kitp fetişti' okurlarımız utanmadan sıkılmadan bu zihniyetin destekçisi olmaya devam ediyor

Mehmet

@anarsik-ruh

"Ben ne Tanrı’ya başkaldıran kişiyim ne de inkâr eden tin. Ben İmgelem Tanrısı’yım, yitiğim çünkü yaratmıyorum. Çocukken, oyuncaklardan oluşan düşleri benim sayemde görüyordun; kadın olduğunda, bu düşlerin dibinde uyuyan, geceleyin seni kucaklayacak prenslere ve fatihlere benim sayemde sahip oldun. Ben, sesi esriklik, ruhu yanılgı olan, yaratmadan yaratan Tin’im. Tanrı beni, geceleyin kendisini taklit etmem için yarattı. O Güneş’tir, ben Ay. Benim ışığım uçucu ve sonlu olan her şeyin, bataklıklarda veya gömütlerde geceleri görülen hafif parıltının, nehir kıyılarının, bataklıkların ve gölgelerin üzerinde gezinir."

Mehmet

@anarsik-ruh

Çiçekçi bana bir gül ver,
Sevgilim için değil,bir ölü için.
Çiçekçi bana bir gül ver
İçine gözyaşlarımı sığdırabileyim

Ahmet Erhan

Mehmet

@anarsik-ruh

Bütün baskılara rağmen sanat.çünkü sanat "karanlıkta olanarı görmektir"

Mehmet

@anarsik-ruh

Bir anlayan olsa anlatirdik
Göz yaşlarını da..

Edip cansever

Mehmet

@anarsik-ruh

İçimde bir çocuk;
Koşuyor yalın ayak,yaşlılığa doğru
14 beğeni · 2 yorum · Diyorum ki
[silindi]
[silindi]

Mehmet

@anarsik-ruh

"Çok mu ayıp hala mutluluk istemek
Neyse zaten hiç halim yok"

11 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Mehmet

@anarsik-ruh

Biraz Bilim
Hepimiz Yıldız Tozuyuz: Ama Bu Toz Nereden Geliyor? (Elementlerin Kökenleri)

Görselde gördüğünüz kimyasal elementlerin periyodik tablosu, elementleri simgeleyen harfler ve bir takım fizikokimyasal veya elektrokimyasal özelliklerini gösteren sayıların bulunduğu alışılageldik bir periyodik tablo değil. Bu kez, karelerin içinde elementlerin simgeleri ve altında da bazı harfler gösteriliyor. Bu harfler, elementlerin orijinlerini belirten harflerdir

http://www.evrimagaci.org/makale/526
5 beğeni · 0 yorum · Biliyor musun?

Mehmet

@anarsik-ruh

düşünün bir ülkenin askerleri bir terör örgütü tarafından diri diri yakılıp internete servis edilecek, ve o ülkenin medyası kendi askerlerinin vahşice katledilmelerini hükumetinin korkusundan görmezden gelecek, bakın bu göt korkusudur medyasından sokaktaki simitçisine kadar koca bir milletin onu yönetsin diye seçtiği iktidarına karşı...
kokusuna doyamadığınız evladınız başka topraklarda bu hükumet tarafından desteklenmiş bir terör örgütüne esir düşüp diri diri yakılıyorsa ve koca bir ülke 3 maymunu oynuyorsa o ülke faşizmin, diktatörlüğün en dibini çoktan görmüştür. ve insanları kaybetmeye mahkumdur.
/ 86