#AhBuŞarkılarınGözüKörOlsun

Aeternus paylaştı.
11 saat önce
Arzu Serdaş paylaştı.
11 saat önce
Bir #sömürge olarak #evlat :)
muzip okur paylaştı.
11 saat önce
Dostoyevski'nin dediği gibi gerçeğin herşeyin üstünde,zavallı egoların bile üstünde tutulmasını isterim.#dostoyevski #zekidemirkupuz #engingünaydın #replik https://www.youtube.com/watch?v=GhquTpsjCwU
Şükran Ş.T paylaştı.
13 saat önce
#dostluk #alıntı
Dostluk üzerine çok şey söylenir, ama gerçekte, dost olmak ne demektir?
Beş yıl boyunca benim yaptığım gibi Mastai meydanındaki kahvede hep aynı grubu görmek, hep aynı oyuncularla kağıt oynamak, hep aynı meraklılarla futbol hakkında tartışmak, geziye, stadyuma, nehire birlikte gitmek, aynı meyhanede birlikte yiyip içmek yetecek mi? Yoksa bundan sonra aynı yatakta uyumak, aynı kaşıkla yemek yemek, aynı mendille burun silmek mi gerekecek? Ben bu dostluk işini ne denli düşünürsem o denli çok kafam karışıyor. Yıllar "can ciğer " dediğimiz yakın olduğumuzu, birbirimizi sevdiğimizi ve kardeş olduğumuzu sanırız. Sonra birdenbire, diğerlerinin tam tersine gerekli mesafeyi korumuş olduklarını bizi eleştirdiklerini belki de bize katlanamadıklarını ve sonun da bizim için değil dostluk sempati bile duymadıklarını keşfederiz. O halde dostluk kahve içmek, gazete satın almak bir alışkanlık mı diyorum? Koltuk ya da yatak gibi bir konfor mu? Sinemaya ya da içki gibi bir vakit geçirme aracı mı? Ama eğer öyleyse neden ona dostluk diyorlar da başka bir ad bulmuyorlar?
Mustafa Çelen paylaştı.
13 saat önce
#DiplomatikDavran ve #HayırDe
Anel‘deki unutulmaz iş hayatımın sonuna geldiğim ve yeni bir maceraya atılacağım şu günlerde, benim için çok faydalı olduğunu düşündüğüm ve kendime farklı bakış açıları kazandıran bir eğitime katıldım bugün. Eğitim yine Kariyer.Net 10.Kat tarafından düzenlendi. Genel anlamda eğitimde aldığım keyifli notları sizlerle paylaşmak beni mutlu edecek… Sevgili hocamız Efsun Yüksel Tunç sayesinde farklı bir tanışma yöntemi öğrendim. Tahtaya kendisiyle ilgili çift haneli sayılar yazmıştı ve bunların ne olabileceğini tahmin etmemizi istedi. Hemen hemen herkesin aklından geçen; doğum tarihi, memleket (plaka), profesyonel iş hayatına başladığı yıl vs. cevaplarıydı. Artık ben de kendimi sayılarla ifade edebilirim! Bizi tanıma yöntemi olarak da (her ne kadar verilecek cevapların ön yargı oluşturabileceğini düşünseniz de) üç adet soru belirlemişti: yaşınız, memleketiniz ve en son okuduğunuz kitap… Şimdi, bu soruların sorulma amaçlarını hep birlikte inceleyelim…
Yazıyı blogumda okumaya devam edebilirsiniz: http://mustafacelen.net/diplomatik-davran-ve-hayir-de/
Mehmet Emin Ere. paylaştı.
13 saat önce
Takas etmek istediğim kitaplar.. ilgilenen arkadaşlara duyurulur:) #takas #kitap #diyorumki #alıntı #karikatür
Arzu Serdaş paylaştı.
13 saat önce
Şu #bilgi toplumunda insanların hala bu kadar #cahil olabilmesi gerçekten #üzücü. Ulaşılmanın kolay olması ulaşılacak olanı değersiz kılıyor sanırım. #Araştırmak, #sorgulamak, #öğrenmek güzel eylemler kullanmakta fayda var.
Soner Soydan paylaştı.
13 saat önce
Haddini bilmeyip de ay tanrıçasına âşık olan çobana verilen cezayı biliyor musunuz?
“Hayır, duymadım” cevabını verdi.
Tam da öyle tahmin etmiştim.
“Tanrıların çobana verdiği ceza kaderini bilmekti” dedim. “Gelecekte neler yaşanacağını, yarın ne olacağını bilmek! Bundan daha korkunç bir ceza yoktur dünyada. Ölümden beter bir ceza vermek istedikleri için, tanrılar böyle bir şey düşünmüşler...”

#kardeşiminhikayesi #ömerzülfülivaneli #alıntı #kitap
Mehmet Emin Ere. paylaştı.
13 saat önce
Takas etmek istediğim kitaplar.. ilgilenen arkadaşlara duyurulur:) #takas #kitap #diyorumki #alıntı #karikatür