ara
aybike dönmez
162 66

aybike dönmez

@aybike-donmez

1 5.0
Puan: 6
İlki hariç serinin diğer kitaplarında oldukça sıkılan biri olarak söylüyorum ki bu filmde aynı sıkıcılıktaydı.Yönetmen ya da senaryoyu kim yazdıysa hayranların gazabını çekmemek için filmle kitap arasında milim oynamamış.Bu da filmi benim açımdan kitaptaki sıkıcılığa mahkum etmiş.Oyunculuklar konusunda burada sıkıntı bence yine Dakota Johnson'daydı.Kendisini fizik olarak aşırı beğeniyorum ;fakat ilk filmde kitaptakinin tersine utangaçlığın kıyısından bile geçmeyen aşırı girişken ve cesur bir Anna çizmişti.Bu filmde de gerçekten duygu yoksunu,nerdeyse sıfır mmikle oynayan bir Anna vardı.(Hele kaza sahnesinin sonrasında ne kadar soğuktu hali)Neyse sanırım herkes Jamie Dornan'ın Grey olması konusunda hemfikiriz :).Ama bence o da ilk filmde daha inandırıcıydı ve gerçekten Grey'in ruh hallerini daha iyi yansıtabliyordu bence.Bu filmde sanki daha mekanikti oyunculuğu.
Neyse geldi geçti -izledik bitti :)Tavsiye mi sadece kitap hayranlarına ya da romantik filmleri sevenlere ...
1 beğen · 1 yorum · film inceleme
sweet hexe (@gulben-eskili)
Seriyi okumak bana yetti sanırım. Filminin hiç merak etmedim :) seri de güzeldi ama zaman zaman kendini tekrar etmesi okuyucuyu zaten sokuyordu 19.02.17

aybike dönmez

@aybike-donmez

1 8.3
Puan: 9
Kesinlikle gerçek bir olaydan uyarlanan harika bir film.Özelikle son yarımsaati heyecandan ölmenize neden oluyor.Kaçırmayın derim.
3 beğen · 0 yorum · film inceleme

aybike dönmez

@aybike-donmez

12 8.2
Puan: 9
Eğer Nejat İşleri'i sevmiyorsanız bu kitabı okuduktan sonra kesin seversiniz.Doğal oyunculuğu gibi, sade bir insan olduğunun ve ben de sizden biriyim demenin en güzel hali olmuş bu kitap
197 karakter
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

aybike dönmez

@aybike-donmez

1 8.0
Puan: 8
Ezgi Durmuş diğer adıyla Aylak Matmazel,aynı kendi gibi sade ,yalın ama bir o kadar da etkileyici ,yüreğinizi acıtan bir hikaye anlatıyor.Kitap kapağı da aynı içi gibi ayrı bir güzellikte.
203 karakter
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

aybike dönmez

@aybike-donmez

1 8.0
Puan: 6
İlk kitap Karanlıkta,iki insanın saatlerce asansörde yüzlerini görmeden ,ön yargılardan uzak,sadece konuşarak birbirlerinden hoşlanmalarını çok güzel işlemişti.Fakat yazarın da belirttiği gibi bu devam kitabı tamamen ilk kitabın hayranlarını memnun etmek için yazılmış.Ve bence bu yüzden sığlıktan ve sıkıcılıktan ölmüş kitap resmen.Evet romantik tarafları vardı ama kesinlikle ilk kitap gibi 160 sayfalarda olmalıydı ;300 sayfa olması aşırı gereksizdi.İlk kitaba göre fazlasıyla hayalkırıklığı...
550 karakter
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

aybike dönmez

@aybike-donmez

5 7.0
Puan: 7
Murakami'nin sihirli bir yazım dili var.Size aynen bu kitapta olduğu gibi durağan,fantastik bir hikayede anlatsa merakınızdan bırakamıyorsunuz kitabı.İmkansızın Şarkısı ile tanıştığım yazarı eğer hiç okumadıysanız bu başlamak için doğru kitap değil bence.Çünkü bu kitap sadece Murakami'nin hayranlarına hitap edebilecek tarzda.
361 karakter
4 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

aybike dönmez

@aybike-donmez

2 6.7
Kitap: Rastlantı
Puan: 6
Nazlı Ozan'ın kendisi gibi şeker pembesi tadında eğlenceli bir romantik komedi kitabıydı.Bazı eksiklikleri olmasına rağmen kendini okutturdu ve eğlendiğim yerler oldu yüzümde gülümseme yaratan.
210 karakter
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

aybike dönmez

@aybike-donmez

1 7.3
Puan: 7
Jamir Dornan ve Breaking Bad dizisindeki Aaron Paul sevgimden dolayı izlediğim güzel bir filmdi.Değişik bir anlatım tarzı ve gerçekten etkileyici sahneleri vardı( özellikle baba ve oğulun arasında geçen sahneler)Değişik filmler ve tatlar arayanlara önerebileceğim bir film.
2 beğen · 0 yorum · film inceleme

aybike dönmez

@aybike-donmez

2 7.3
Puan: 6
Bu filmle ilgili izlenimim yarım kalmış gibi bir his yaratması,biz aksiyona doymadan sonunun hemen aceleye getirilmiş gibi bitirilmesiydi.Doom karakteri görsel olarak gerçekten iyi yaratılmıştı.Onun olduğu( özellikle askeri üstteki sahneler) gerçekten iyiydi.Ama aksiyon geç başladığı için yönetmen bizi aksiyona doyurmadan filmi bitiriveriyor.
2 beğen · 0 yorum · film inceleme

aybike dönmez

@aybike-donmez

5 7.3
Film: Müttefik
Puan: 7
Bu filmi sakın konusuna bakıp da 2.Dünya Savaşı sırasında yaşanan bir gerilim -macera filmi şeklinde bir beklentiyle izlemeyin.Çünkü bu bir aşk filmi ve arasına erkek seyircileri de filme çekmek için gizem de eklenmeye çalışılmış.
Herkes Brad Pitt 'in oyunculuğunda iyi olarak bahsetmiş ama izlediğim en tutuk oyunculuk yaptığı filmiydi bence.3 Sahne dışında çok kontrollüydü Esas olay Marion Cottilard'daydı .İzlerken gerçekten de o enerjiyi size hissettiriyor.
Beklentinizi büyük tutmazsanız eğer güzel bir hikaye.Hele aşk filmi seviyorsanız kaçırmayın derim :)
4 beğen · 0 yorum · film inceleme
/ 16