ara
aybike dönmez
255 77

aybike dönmez

@aybike-donmez

- Miranda Kenneally
7 (1 oy)
Nadir görülen bir durum olan Amerikan Futbol takımında bir kızın oynaması hem de saygı duyulan biri olarak oyun kurucu pozisyonunda takım kaptanı olması.Kitap işte Jordan'ın bu yolla istediği üniversiteye burslu olarak girme hayaliyle dolu.Babası çok ünlü bir Amerk.Futbol oyuncusu ve kızının hayallerini baltalama özelliğine sahip.Vee üniversite seçimlerine 20 gün kala başka şehirden takıma Jordan'ın mevkisinde oynayan ve gayet iyi olan Ty geliyor.Kızımız hem takımının liderliği,hem oyundaki yerini hem de kalbini kaptırma paniğine giriyor.
.
Kitap sağ gösterip sol vuran cinsten.Bu Jordan-Ty çekişmesinin dışında ,konunun seyrini değiştiren gizemli bir durumda var.Gayet eğlenceli ,hafif bir şeyler okumak isterseniz...
Verdiği Puan: 7
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

aybike dönmez

@aybike-donmez

- Tommy Wallach
10 (1 oy)
Kitap sadece 2 günü anlatıyor.Ama yazar öyle biri ki siz sıradan ,belki güzel olabilecek bir aşk hikayesi okuyacağınızı sanırken günlük yaşantımızla ilgili dikkat etmediğimiz şeyleri,tüketim toplumu,yaşamla ilgili çok güzel şeyler anlatıyor ve doğallıkla gözünüze sokmadan ,drama düşmeden.Veee büyük bir hayalgücüyle...Bu senenin okuduğum en güzel kitaplarından biri olur kendileri...Şiddetle tavsiyemdir.
.
Duyasın diye beni/incelir sözlerim ara sıra/kumsallarda martıların izleri gibi
Verdiği Puan: 10
5 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

aybike dönmez

@aybike-donmez

- J. L. Drake
8 (1 oy)
Serinin 3. kitabı olan Onarılmış diğer iki kitap Kırılmış ve Parçalanmış' a göre daha duygusal yapıda ilerliyor;fakat yazarın öyle bir anlatım tarzı var ki ister macera ister aşk tarzında yazsın size soluksuz okutuyor hikayesini.Bu seriyi şiddetle tavsiye ederim.
Verdiği Puan: 8
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

aybike dönmez

@aybike-donmez

- Akilah Azra Kohen
7.4 (343 oy)
Ben de önyargmdan dolayı ,fazla abartıldığını düşündüğümden dolayı kitaptan uzak duran kesimdendim.Fakat okuduğumda hata etmişim dedim.Önyargılarımız bazen sevebileceğimiz şeyleri bile ıskalamamıza neden oluyor.İlk kitap olarak gerçekten iyi olduğunu düşünüyorum.Yazarın bir derdi var ve anlatmak istedikleri...Bunu da ilgi çekici bir kurguyla aktarıyor bize.Kitaptaki her karakteri detaylı bir şekilde tanımamızı sağlıyor ,yani bu kadar fazla karater kullanıp da hepsini ayrıntılı bir şekilde bize aktarması taktirimi kazandı resmen.
Son olarak Özge ve Bilge'nin hikayesi en merak ettiklerim :)
Verdiği Puan: 10
2 beğen · 1 yorum · kitap inceleme ·
RETA (@duyguu885)
Benim favori karakterim denizdi :) 19.04.17

aybike dönmez

@aybike-donmez

- 2015
6 (1 oy)
Jean Dujardin hatırına izlediğim orta karar bir aşk filmi.Film sanki bir anda güzelleşebilecekmiş vaadi veriyor gibi ama bir türlü o istenileni veremiyor.Tek bana kalan hissettirdiği şeyler: Hindistan 'ın güzel görüntüleri,Fransızların ne kadar bencil oldukları,etik değerleri çok da takmadıkları...Sadece Jean Dujardin gerisi boş :)
Verdği Puan: 6
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

aybike dönmez

@aybike-donmez

- 1999
6 (1 oy)
Gencecik Clare Danes ve Kate Beckinsale 'in oynadığı orta karar bir film.Güzel ama daha fazlası olabilirmiş gibi geliyor.Ailelerine yalan söyleyerek Uzakdoğu'ya tatile giden ve ikisinin hoşlandığı aynı erkek yüzünden başlarının geri dönülemez şekilde belaya girmesini anlatan bir yerden sonra Gece Yarısı Ekspiresi tarzına dönen bir film.
Verdği Puan: 6
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

aybike dönmez

@aybike-donmez

- 2011
6.5 (2 oy)
Bu filme 10 notunu vermemin nedeni puanını yükseltmek istememdi.Gerçekten 3 veren zihniyeti merak ettim bu filme.
Çünkü film 1 çocuk 1 çocuktur diyerek ellerinden geleni yapan Paris'teki Çocuk Koruma Birimi polislerinin yaşadıkları ve bütün gün gördükleri pislik şeylerin özel hayatlarına etkilerini anlatıyor.Ve bunu o kadar doğallıkla ,gerçekçi olarak yansıtıyor ki size, acitasyona girmeden doğal dramı izlemenizi sağlıyor.
Orada da fakirlikten sefil olan çocuklar,cinsel taciz,mevkisinden ve tanıdıklarından dolayı dokunamadıkları sübyancılar var.Ama görüyoruz ki filmde ciddi yasalarda var çocuğu koruyan.Çocuğun lafı öncelik alınıyor mesela,yolda çocuğunu tartaklayan birini gördüklerinde hemen sorguya alıyorlar,anneye soruyorlar çocuk 3,5 yaşındaysa niye bugün okulda değil diye.Ve polisleri de yazdığım gibi gerçekçi gösteriyor.Siz demiyorsunuz şiddet uygulamaz ne mükemmel göstermiş işte adamları diye.
.
Bu film sadece şunu daha fazla acı gerçek olarak hissetmenizi sağlıyor ki ülkemizde çocuğa kesinlikle değer verilmiyor...
Verdği Puan: 10
0 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

aybike dönmez

@aybike-donmez

- 1989
7.9 (18 oy)
Ben bu filmi 19 yaşında izlemiştim ve o zamanlar ilişkiler hakkında bir halt bilmediğim için "sıradan bir romantik-komedi"filmi olduğunu düşünmüştüm.Fakat filmi yıllar sonra tekrar izlediğimde gördüm ki ilişkiler hakkında gerçekten acayip esprili ve komik bir filmmiş.Ve tabii Meg Ryan'ın en güzel olduğu haliyle.Resmen izlerken gözünüzü o harika suratından alamıyorsunuz.Çok iddialı olabilir belki ama 90'lı yılların biraz farklı bir şekliyle Annie Hall'ı.
Ve son olarak Meg Ryan hariç herkes günlük hayatınızda olabilecek tipler.Çok sıradan ve doğal...Hayat gibi :)
Verdği Puan: 8
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

aybike dönmez

@aybike-donmez

- Audrey Carlan
8 (2 oy)
Takvim Kızı'nın mart macerası diğer aylara göre daha farklı ve süprizliydi.Beni sadece Wes kısmı etkiledi,gerisi biraz yapay geldi...Ama yine de eğlenceli bu seriyi kaçırmayın .Kafa dağıtmak için birebir.
Verdiği Puan: 7
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

aybike dönmez

@aybike-donmez

- Selvi Atıcı
7 (1 oy)
Selvi Atıcı ne yazsa okutacak bir yazar.Bu kitabında klişelere düşse de yine harika bir erkek karakter yaratarak yine onun ağzından döktürüyor.Bu tarz yazarların içinde en iyisi olduğunu söyleyebilirim.Ayrıca aksiyon sahnelerinde cidden iyi iş çıkarmış ...Bir Kimliksiz kadar olmasa da güzel bir kitaptı...
Verdiği Puan: 7
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
/ 20