ara
Büşra★
5.736 475

Büşra★

neokur.com/aylakbirb
"Son kötü günleri yaşıyoruz belki / İlk güzel günleri de yaşarız belki"

Büşra★

@aylakbirb

Jeff Buckley bir radyo programına telefon aracılığıyla konuk edilmiş. Sohbetlerinin sonunu bir şarkıyla süslemesi istenmiş kendisinden. O da Bob Dylan'ın "I Shall Be Released" isimli şarkısını seçmiş, hem şahane sesiyle söylemiş hem de mızıkasıyla eşlik etmiş. Aslında stüdyo kaydı kalitesinde, gayet güzel bir versiyonu da var. Ama bunu, ekstra doğallık, yalınlık, samimiyet katan unsurlarından dolayı daha bir sevdim ben.
3 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Büşra★

@aylakbirb

Bıkana kadar dinlemelik şarkılarda bu günlerde...
16 beğeni · 20 yorum · Müzik Kutusu
POST_MORTEM (@post-mortem)
Birinin aklindakini, karşısındaki daha önce dile getirince "benden çok yaşayacaksın" deniyor da, günlerdir bağımlısı olduğun şarkı, başkası tarafından paylasilinca ne deniyor bilemedim :) Sağol diyeyim bari @aylakbirb - 13.02.17

Büşra★

@aylakbirb

Müzeyyen Senar (16 Temmuz 1918 - 8 Şubat 2015)
Cem Karaca (5 Nisan 1945 - 8 Şubat 2004)
http://www.resimag.com/550dfc96.jpeg


(Cem Karaca'yı yâd etmek için de "Hep Kahır")
10 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Büşra★

@aylakbirb

"Hayatının başlıca niteliğinin insanlar hakkında yanılmak" olduğunu söylemiş biri.
9 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Büşra★

@aylakbirb

"- Prens, tabloma bir konu bulsanıza!
- Ben bundan anlamam. Bana kalırsa: bakmalı ve yapmalı.
- Bakmasını bilmiyorum.
- Ne diye bilmece sorar gibi konuşuyorsunuz? Bir şey anlamıyorum! diye general karısı söze karıştı. Bakmasını bilmiyorum ne demek? Mademki gözlerin var, bak. Burada bakmasını bilmiyorsan, sınır dışında da öğrenemezsin. İyisi mi siz nasıl baktınız onu anlatın, prens.
Adelaida:
-İşte bu daha iyi olur, diye ilave etti. Prens, sınır dışında herhalde bakmasını öğrenmiştir.
-Bilmem; orada yalnız sağlığımı düzelttim; bakmasını öğrenip öğrenmediğimi bilmiyorum. Ama orada bulunduğum sırada pek mutlu idim.
-Mutlu idiniz! Mutlu olmasını biliyor musunuz? diye Aglaya bağırdı. Öyleyse nasıl oluyor da bakmasını öğrenemediğinizi söylüyorsunuz. "

Büşra★

@aylakbirb

(2)
Fikret Kızılok'un Tehlikeli Madde grubuyla, Aşık Veysel'in "Hiçbir Türlü Bulamadım Ben Beni" isimli türküsüne yaptığı cover... Sözlerin bir kısmını kullanmışlar sadece. Tamamı ise şöyle:
"Yıllarca aradım kendi kendimi
Hiçbir türlü bulamadım ben beni
Hayal mıyım ürüya mı bilinmez
Hiçbir türlü bulamadım ben beni

İnsan mıyım mahluk muyum ot muyum
Ekilir biçilir bir nebat mıyım
Yoksa görünüşte bir sıfat mıyım
Hiçbir türlü bulamadım ben beni

Leyla mıyım Mecnun muyum çöl müyüm
Arı mıyım çiçek miyim bal mıyım
Köle miyim bir güzele kul muyum
Hiçbir türlü bulamadım ben beni

Varlığım yokluğum bir Veysel adım
Kalacaktır gök kubbede ses kadim
Elli üç yıl kendi kendim aradım
Hiçbir türlü bulamadım ben beni"
7 beğeni · 17 yorum · Müzik Kutusu
Adem ŞEN (@ultradem)
Hoş olmuş.Tabi daha doğrusunu Bay Cover(@afd) bilir :) - 09.02.17

Büşra★

@aylakbirb

60'lı ve 70'li yıllarda piyasaya çıkmış, varlığından hiç haberdar olmadığımız ya da hala daha severek dinlediğimiz Anadolu Rock(/Pop-Rock) eserlerini, her biri için ayrı yapılmış ilüstrasyonlarla süsleyip tekrar gündeme getiren, kar amacı gütmeyen bir proje-imiş bu. Küçük bir ilüstratör grubuyla çıkılmış yola, nispeten bilindik eserlerle. (Cem Karaca, Erkin Koray gibi) Konunun derinine indikçe onlar da pek çok sanatçı/müzik grubu ve eser keşfetmiş, destek vermek isteyen gönüllüler ekibe katılmış derken güzel bir arşiv oluşmuş. Şarkı sözleri için İngilizce alt yazı da eklemişler. Sanıyorum çalışmalara devam ediyorlar hala. Müzik tarihimizde ,çok ilginçtir, L.S.D Orkestrası isimli bir grup varmış mesela. :) Gerçi Neptünlü Sevgilim şarkısıyla tanıştığıma aynı oranda sevinmediğimi de itiraf etmeliyim. :) Youtube kanalı incelemeye değer derim. Yine proje sayesinde öğrendiğim bir diğer grup Silüetler'in Sis isimli şarkısını, görseliyle birlikte çok sevdim ben. Onu paylaşmak istedim.
5 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Büşra★

@aylakbirb

Eter bana!.. :)
8 beğeni · 0 yorum · Sinema TV

Büşra★

@aylakbirb

http://www.resimag.com/519a8764.jpeg

"Her şeyi bilen bu bilgiç baylara toplumun belirli katlarında oldukça sık rastlanır. Onlar her şeyi bilirler, zeka ve kabiliyetlerinin rahatlık bilmeyen merakı zamanımız düşünürünün söyleyeceği gibi, tabii, hayatta daha önemli merakları olmadığı için, önüne geçilmez bir şekilde yalnız bir tarafa yönelmektedir. Bununla beraber, 'her şeyi bilirler' sözü altında oldukça sınırlanmış bir alanı göz önünde tutmak gerekir: falanca nerede çalışır, kimlerle tanışır, ne kadar malı mülkü var, nerede valilik etmiştir, karısı kimdir, ne kadar çeyiz getirmiştir, kuzeni, kuzeninin kuzeni kimdir vs. vs. hepsi de bunun gibi şeyler. Bu her şeyi bilenler çoğu zaman dirsekleri yırtık gezer, ayda on yedi ruble aylık alırlar. Haklarında en küçük ayrıntısına kadar her şeyi bildikleri insanlar, onların bunu hangi çıkarları için yaptıklarına tabii, akıl erdiremezlerdi, oysaki bu adamların çoğu, bütün bir bilime eşit bu bilgileriyle, tam deyimiyle teselli bulur, kendilerine karşı saygı uyandırır, hatta en yüksek gönül ferahlığına kavuşurlar. Hem bilim de zaten ilgi çekicidir. Ben, bu bilim içinde gönül ferahlığına, en yüksek gayelere ulaşmış, hatta sırf bununla kariyer yapmış birçok bilgin, edebiyatçı, şair, siyaset adamı gördüm."
22 beğeni · 9 yorum · Anın Fotosu
Merve T. (@mtrv)
Keyifli okumalar :) - 12.01.17
tabula rasa (@tabula-rasa)
Kupada ne var :) - 12.01.17
/ 69