ara

Büşra★

"Son kötü günleri yaşıyoruz belki / İlk güzel günleri de yaşarız belki"

Büşra★

@aylakbirb

Müzikperest
Bünyeye huzur enjeksiyonu için bugünün seçimi:
2 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Büşra★

@aylakbirb

Müzikperest
"Oh, gitara doydum." şarkısı.
2 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Büşra★

@aylakbirb

Meraklısına...
İlk kez düzenlendiğini öğrendiğim Beylikdüzü Sahaf Festivali resmi açılışını 2 Eylül'de yapacak olsa da sahaflar 28 Ağustos itibarıyla yerlerinde olacaklarmış. Dolu dolu bir program hazırlanmış. Söyleşiler, atölyeler, sergiler... Hatta konserler bile varmış! :) Festival süresince mezatlar yapılacağı gibi koleksiyonerlerin ilgisini çekebilecek ilk baskıları, imzalı kitapları içeren bir listeli mezat da olacakmış. Şurada açıklamışlar: https://drive.google.com/...HgydWVxWjg/view
Daha kapsamlı bilgi için festivalin Facebook sayfası: https://www.facebook.com/...ctive_tab=about
Bu da etkinlik takviminin kırptığım(:)) görseli:
4 beğeni · 0 yorum · Biliyor musun? ·

Büşra★

@aylakbirb

Müzikperest
Yeni bir şeyler arayışındayken iyi denk geldi bu.
16 beğeni · 18 yorum · Müzik Kutusu ·
Misafir
22.08.17 beğen 3 cevap
AFD (@afd)
Çok iyi. Adam Alice harikalar diyarından gelmişcesine şarkı söylüyor. Aslına bakarsan dostum Fyodor Mihayloviç beni müzikte en çok çeken şey tam da budur; aynı dünyada olup da başka yerde yaşıyormuşcasına izler taşıyarak üretmek.
23.08.17 beğen 1 cevap

Büşra★

@aylakbirb

Müzikperest
Bu videoya rastladığımda Erkan Oğur ile Yavuz Çetin elinden çıkmış bir şarkıyı çalma cesaretini göstermesini bile yadırgamıştım. "Kim bilir ne hale getirmiştir" diyerek dinlemeye başladım. Ama Batuhan Karatay gayet başarılı olmuş -bence. Diğer çalışmaları da takdiri hak ediyor. Umarım ileride çok daha iyi işlere imza atar bu yetenekle.
2 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Büşra★

@aylakbirb

Müzikperest
Portishead'in karanlık yorumuyla bir ABBA şarkısı...
11 beğeni · 4 yorum · Müzik Kutusu ·
AFD (@afd)
Oooo kimleri görüyoruz. Portishead'i görmeyeli uzun zaman olmuştu :P
05.08.17 beğen 1 cevap

Büşra★

@aylakbirb

Müzikperest
Ne güzel konumdur "Geçmiş için hayıflanmadım. Gelecek için kaygılanmadım." diyebildiğin... Bu mükemmel aşamaya nasıl gelinir acaba?
23 beğeni · 18 yorum · Müzik Kutusu ·
Semih (@sc)
Yavuz Çetin'in klasik gitar dersleri vardı. Gitar çalmaya başladığımda bana yardımcı olmuştu. Bu şarkısını dinlememiştim. Tarz olarak bana biraz uzak ancak hoşuma gitti.
30.06.17 beğen 1 cevap

Büşra★

@aylakbirb

Müzikperest
Zihinde *be free* yankısı kalıyor.
3 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Büşra★

@aylakbirb

Müzikperest
5 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Büşra★

@aylakbirb

"“(…) öyle bir karmaşa görüyorum ki bu çocuğun yazdıklarında… Bir şey yapmak isteyen, içinde bir şey yapacak gücü hisseden ama ne yapacağını bilemeyen birinin karmaşası. Gitsem mi kalsam mı? Böyle esaslı bir sorunun bile cevabının olmadığı bir karmaşa. Çok iyi biliyorum. Ben de böyleydim.”
“Ama,” diyor Nazlı, “gidecek misin yoksa kalacak mısın bilmemek gençliğe özgü bir şey değil mi zaten! Ne istediğini yaşlılar bilir.”
“Ah!” diyor Cemil, “İşte bu hem çok korkutucu hem de çok güzel.” Kitaplara, kitaplığın rafına yerleştirilmiş müzik setine ve ince sırtları rengârenk müzik CD’lerine bakıyor sonra. İsteyip elde ettiği şeylere mi bakıyor yoksa oraya bakarak ne istediğini bilmeyi mi umuyor?"
- Sinek Isırıklarının Müellifi
/ 63