ara

Beraat

Yarın elbet bizimdir. Gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir! NFK

Beraat

@beraat

İlgimi çeken kültür
İlgimi çeken kültür
Emine Erdoğan'ın Özbekistan ziyaretinde çektirmiş olduğu bu kültürel fotoğraf çok ilgimi çekmişti. Bu geleneğin veya - kültürün- ne olduğunu bilmeyi çok istediğimden "ne yaparım, nasıl öğrenebilirim" diye düşünürken sizlere sormak en iyi fikir gibi geldi. Bilen biri varsa bana bu fotoğrafın hikayesini anlatır mı acaba? Gerçekten fotoğraftaki kadınlar çok asiller ve ortada duran hanımefendi fotoğrafa -bence- harika bir atmosfer katmış.
2 beğeni · 4 yorum
şiir adamı (@siiradami)
Ziraat Mirziyoyev'in ev sahipliğinde Taşkent Sanat Galerisi'nin Özbekistan milli kıyafetleri konulu defilesi.
18.05.18 beğen 1 cevap
Yasin bayraktar (@yasinbayraktar)
Gerçekten benimde beğendiğim kıyafet kültürü türklere de benzeyen özbeklerin kıyafetleri görselliği göz kamaştırıyor...
20.05.18 beğen cevap

Beraat

@beraat

Kitap ekleyeceğim, bi şaşkınlık tutuyo.
Aradığım kitap(lar) neokurda yok. (Op oloop, Sessiz Köşe)

bu durum karşısında ne yapabilirim?
3 beğeni · 4 yorum
Rabia Miray (@rabiamirayc)
Sen ekleyebilirsin siteye
31.03.18 beğen cevap
Sonay Çalışkan (@ponnik)
Bu sayfadayken profil fotoğrafının üstüne tıklandığında eksik ekle bölümü çıkıyor. Oradan ekleyebilirsiniz.
31.03.18 beğen 1 cevap
Beraat (@beraat)
Bende aramış ama bulamamıştım, çok teşekkürler!
07.04.18 beğen cevap

Beraat

@beraat

Neokur'a tavsiyeler
Herkese merhabalar.
Biliyorsunuz sık kullanmaya çalıştığımız yerli kitap paylaşım platformumuz neokur'u seviyoruz, haliyle daha iyi olması için birkaç öneri de bulunmak da isteriz. Ayrıca arkadaşlarımız da bu paylaşıma yazarak daha çok destek olabilirler.

1- Siteye giriş yapmak isteyen kullanıcı, 'Üye Ol' yazısını görüyor ve yanındaki simgeyide onunla alakalı sanıyor. Üye Ol ve Giriş Yap sekmelerinin ikisinin de ya yazı ile olması ya da yazı ve simgeyle ya da sadece ne olduğunu belirten simgeyle olması gerekir. Üye ol kısmı var sanıyorsunuz ama giriş yap kısmını arıyorsunuz aksi halde.

2- Üst taraftaki reklam çok büyük ve aşırı kaçmış. İlk dikkat çeken o reklamın değil içeriğin olması gerekiyor. Böyle 'Biz Reklam İçin Buradayız' mesajı verilmiş gibi. Reklam doğru yerde değil.

3- Aranılan kitap, yazar kolayca bulunamıyor. Kitap ve yazar adının filtreleme sisteminde kategorize edilmesi lazım. Mesela, Hayatın Anlamı dediğimizde benzer bir çok kitap çıkıyor. Hayatın Anlamı Tolstoy dediğimizde kitap çıkmıyor. her iki kelimeyi etiketleyip ona göre sonuç çıkaran bir arama sistemi olursa kitaplar daha çabuk bulunabilir.

4- Yazar adı yazıldığında Yazar'ın kitapları çıkmıyor. Mesela, Tolstoy diye arattığımızda Tolstoy adını içeren kitaplar çıkıyor da yazdığı kitaplar çıkmıyor. Mesela, Hayatın Anlamı kitabı Lev Nikolayeviç Tolstoy diye girilmiş. Yazar'ı böyle arattığımızda dahi yazar çıkmıyor. Yazarı da arama da bulmalıyız.

5- Şimdi söyleceğim var mı bilmiyorum varsa bilen arkadaşlar söylerse yoksa da eklenirse güzel olur. Şöyle ki: Olmayan bir kitabı ve yazarı ekleme imkanımız doğruluğunu teyit etmek için bunu diğer kullanıcılara belirli bir ölçü dahilinde onaylatmamız güzel olurdu. Böylece elimizde olup da neokur'da olmayan kitapları ekleyebiliriz. Yalan yanlış işler olmaması içinde bu kitabı okuyan arkadaşlarımız 'bizde var' dercesine syf 41. ekleyebilirler, alıntı ve inceleme ekleyebilirler, veya direkt evet böyle bir yazar veya kitap var diyebilirler. Kitabı ekletmeyen isteyen kullanıcı inceleme ve görsel dahilinde kitabı onaylanacak şekilde ekleyebilsin. Yazar eklemek istediğimizde kullanıcılara danışabilsin.

Söyleyeceklerim bu kadardı diğer arkadaşlarımın da gördüğü eksiklikleri yazmasını önemle rica ediyorum. Bu platform hepimizin Saygı ve sevgiler.
5 beğeni · 8 yorum
Nuri Kantare (@nuri-bahce)
Nasıl bulmak istiyorsak öyle bırakmalıyız, siteden çıkarken tarayıcınızın çerezlerini ortalıkta bırakmayın, temizleyip o şekilde çıkın lütfen. Saygılar...
14.10.17 beğen 1 cevap
Semih (@sc)
1-) Siteye bir kere giriş yaptım sanırım bir daha o ekranı görmedim. :) Yorum yok
2-)Reklam mı? Ne reklamı? Ups.!
3-)Kesinlikle katılıyorum.
4-)Katılıyorum.
5-)Katılıyorum.
15.10.17 beğen 1 cevap
Nuri Kantare (@nuri-bahce)
Beraat bey kardeşim, bir de daha çabuk gideyim diye dolmuşa binmiş kalkmasını beklerken, aynı duraktan otobüsün geçmesi durumunda ne yapmam gerektiği konusunda da birkaç tavsiye versen mükemmel olurdu. Paramı geri isteyip otobüse mi yetişmeliyim, yoksa yaptığım seçimin sonucunu kabul ederek kaderime boyun mu eğmeliyim?
15.10.17 beğen cevap

Beraat

@beraat

Kitapları Neokur'a ekliyorum.
Kitapları Neokur'a ekliyorum.
Herkese merhabalar.

Yerli kitap ağımız neokur'u aktif kullanmayı ve bu ağa dahil olmayı ne kadar zamandır çok istiyorum. Uzun süredir planladığım okuduğum, okuyacağım ve hedef kitapları neokur'a ekleme işine bugün kalkışabildim,şükür.

Bundan sonra inşallah daha aktif kullanmaya çalışarak güncel bir şekilde kitap ekleme,alıntılama hatta fotoğraflama,alıntı gibi alanları da kullanacağım.

Bu anı da ölümsüzleştirebilmek ve sizlere göstermek adına da bu fotoğrafı paylaşıyorum herkee hayrlı günler :)
4 beğeni · 0 yorum

Beraat

@beraat

inploid diye bir yerli ağımız olduğunu, neokur'a benzediğini fakat formatının daha farklı olduğunu, çeşitli kategorilerde fikir alışverişi yapabileceğimizi biliyor muydunuz?
1 beğeni · 0 yorum

Beraat

@beraat

Bir ricam var! Arayıp da bulamadığım kitabı hediye edecek bir arkadaş arıyorum!
Bir ricam var! Arayıp da bulamadığım kitabı hediye edecek bir arkadaş arıyorum!
Merhabalar.
Alan kitaplarına bakarken Paul Ekman'ın 'Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın' k:kitap_144777 kitabını gördüm. İçeriğini okudum beğendim almak istedim fakat tükenmiş ve basılmıyor.

Tatil için ülkeme döndüm ve eylülün ortasında tekrar yurt dışına çıkacağım inşallah bu süreye kadar bana bu kitabı hediye edebilecek bir arkadaş arıyorum ve gönderen arkadaşıma da isteyip de bulamadığı veya tercihi bana bıraktığı bir kitap hediye etmek istiyorum.

Göndermek isteyen arkadaşım(larımın) benimle iletişime geçmesini rica ediyorum,hayırlı okumalar.
1 beğeni · 0 yorum

Beraat

@beraat

Bekledim
O kadar çok bekledim ki seni. Sahura kalkmadan niyetlenmiş gibi.
İftara az bir süre kala çok susamış gibi bekledim. Sabırla bekledim..

M.Beraat Köstekçi
3 beğeni · 0 yorum

Beraat

@beraat

Gıybeti birde böyle izleyin.
"Korner mi diye bakıyorum hayır köşe vuruşu :) https://www.youtube.com/w...h?v=Rxd0gJD8ajs
0 beğeni · 0 yorum

Beraat

@beraat

Rahmeti eğlenceli hale getirmek. Bunu kesin denemeli. :)
2 beğeni · 0 yorum

Beraat

@beraat

İslamofobi'ye ve günümüze açıklık getirecek video izlemelisiniz.. https://www.youtube.com/w...h?v=KiSvQ_JBo8o
0 beğeni · 0 yorum
/ 1