ara
Halil korkut
3.523 387

Halil korkut

@blackgarden

Görünüm gerçekten korkutucuydu. Gemiler iyiden iyiye yaklaşınca, karaya çıkarma tekneleri onlardan koptu. Gemilerin tepesinden ayrılan helikopter, kulakları sağır edici bir uğultuyla Ada'ya yaklaştı ve önceden kararlaştırılmış, uygun bir noktada asılı kaldı. Sonra alçaldı, alçaldı. Uygun bir açıklığa kondu. Kapıları açıktı. İçerde çömelmiş, piyade tüfeklerini sıkı sıkı tutan, haki renkli insanlar görünüyordu. Gövdesinin yan tarafında kocaman beyaz bir yıldız ve ''Birleşik Devletler Piyadesi'' kelimeleri vardı.
3 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Halil korkut

@blackgarden

Bronz hançerini çeken Albert, keskin ve yumuşak bir hareketle İmparatorun çadırının gergin kumaşını boydan boya kesti. Miğferinin kırmızı tüylü sorgucunu geriye doğru itti. Ocaktaki ateşin ölgün ışığında onu tanıyan Prensesin dudaklarının arasından boğuk, kısık bir çığlık koptu. Albert ona hiç ses çıkarmamasını, kendini izlemesini işaret etti.

Çadırın dışına çıkıp kumlara ayak bastıklarında bir lejyonerin zırhlı gövdesi karanlığın koynundan kopup üzerlerine doğru geldi. Bir savaş baltasının ışıltısı çakıp söndü. Savaşçının baltayı indirmesine kalmadan, Albert kenara çekildi. Ani bir vuruş, adamın şahdamarını kesmeğe yetmişti. Adam hiç ses çıkarmaksızın yere düştü.. Çölün kumu kanını içiyordu.

Beyaz aygırının sırtına atlayan Albert, çıplak Victorianın ayaklarını yerden kesip arkasına oturttu. Şöyle bir şahlanan at ileri, atıldı. Yumuşak ayak sesleri hiç duyulmaz oldu, adeta uçuyordu. Geride uyanan kampın sesleri duyuluyordu. Mısır gecesinin koynunda onları sadece sesler izledi.

Albert’in gizli vahasına vardıkları zaman, doyası a seviştiler...
2 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Halil korkut

@blackgarden

Pansiyon sahibesinin, kaçırdığı iki akşam yemeğini hesaba katıp katmayacağını merak ediyordu. Birden böyle düşündüğü için suçluluk duygusuna kapıldı. Bir milyoner olmasına şunun şurasında sadece birkaç saat kalmıştı. Sonra evdeki şöminenin üzerinde asılı, çerçevesi işlemeli demirden, ,«Para bütün kötülüklerin anasıdır» yazılı küçük levhayı hatırladı.
2 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Halil korkut

@blackgarden

Albert, Douglas Fairbanks’ ın -tabii Baba Douglas’ ın böyle bir durumun nasıl üstesinden geleceğini düşündü. Herhalde bir elinde kılıcı, bir elinde hafif bor bomba, adanın uzak bir köşesinden sessizce denize dalacaktı. Aynı sessizlikte ve amansız bir vuruşla nöbetçinin hesabını görmesi onun için mesele değildi. Sonra Albert Fairbanks bombayı atacak, geminin cephaneliğinin patlamasından şaşırmış mürettebatı kılıcıyla darma duman edecekti. Birkaç saniye içinde, gemiden, adasında onu rahatsız edenlerin hayatlarından iz, eser kalmayacaktı. Savaşta ötekileri yenilgiye uğrattığı için kıza da sahip olacaktı.
1 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Halil korkut

@blackgarden

Bozkaya’nın tek ve anlı şanlı Hükümdarı olmak sıfatıyla, özel doktorlarından sarayın dış parmaklıklarına asılmak üzere bir bülten hazırlamalarını isteyecekti. Bültende Kral Albert’in at gezintisi esnasında küçük bir kaza geçirdiği bildirilecekti. Sevgili halkına, poposunu bir kızla oynaşırken kayalara sürte sürte berelediğini nasıl söyleyebilirdi ?
1 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Halil korkut

@blackgarden

Sakallı yüzle birlikte görünen kadının burnu kanıyor, ağzının iki yanından incecik çizgiler halinde yürüyen kan, kızıl, görünüşü ürkütücü bir Cengiz Han bıyığı meydana getiriyordu. Sonra onlarınkinin yanına başka başlar da katıldı ve korkuluk boyunca dizilen bu başlarla ortalık bir revü sahnesi görünümü aldı.
1 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Halil korkut

@blackgarden

Dmitri Kirov sadece dış görünüşüyle sıradan bir balıkçı gemisiydi. Aslında balık avı için kullanılan bir gemi değildi. Balık avında gerekli araç ve gereçlerden hiç birini taşımıyordu. Normal olarak zıpkın atılan deliklerin kapakları, özel şekilde monte edilmiş makinalı tüfek namlularını maskeliyordu. Büyük kıç kabini, su altı bombalarının yatağıydı. Baş tarafında, özel enerji bataryalı bir dizi yerdenhavaya roket sistemi monte edilmişti. Teknenin orta kısmının bütünü, yirmi mil ötedeki bir hedefe atılabilen, yaklaşık olarak on metre boyunda bir roketin beşiği durumundaydı.

Bu etkili silâhların tümü, geminin kalbini ve beynini, Sovyet bilim adamlarının en son buluşları olan, çok geliştirilmiş, akıl almayacak kadar çapraşık bazı dinleme, araya girme ve yabancı istasyonların yayınlarını bozma cihazlarını korumak bakımından ancak bir göğüs kafesi sayılabilirdi. Sözkonusu cihazlar öylesine duyarlıydılar ki, ufuk çizgisinin ötesinde bulunan gemilerin en küçük, en belirsiz hareketlerini bile izleyebiliyorlardı.
....
1 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Halil korkut

@blackgarden

Gün ortasında gözleri açık rüya görürcesine hayâl kuruyordu.. Uzun süre balıkçılık yapmıştı. Görmüş geçirmiş, gerçek bir balıkçıydı. Rus balıkçı gemilerinin sadece balık avı için sefere çıktığı günleri gayet iyi hatırlıyordu. Bir daha geri dönmeyecek tatlı günlerdi onlar. Sırtları gümüş ışıltılı tombul balıkların serpmeyle tutulduğu, kıpır kıpır oynayan balıklarla ağların silme dolduğu ve Beyaz Deniz üzerindeki limanlarda bulunan pazarlara götürüldüğü günler.

Şimdi gene, savaş esnasında Arkanjel konvoylarında hizmet gördüğü günlerden çok iyi hatırladığı Manş Denizi üzerinden Kuzey Denizi'ne dönüş yolundaydı. Gelgelelim artık bir balıkçı değil, bir savaş gemisine kaptanlık eden askerî bir denizci durumundaydı.. Gerçekte, Vorolokov son derece başarılı bir donanma mensubuydu. Bir balıkçı teknesinin kaptanlığından, Sovyet Donanmasının son model balıkçı gemisinin kaptanlığına yükselmişti.


.....
3 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Halil korkut

@blackgarden

«Tipik sömürgeci tutumu. Hırsla. bir yere sahip olmak ister, bunun için ne gerekiyorsa yaparsınız. Sonra da oranın hiç bir değeri yokmuş gibi davranır, önemsememezlikten gelirsiniz »
2 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Halil korkut

@blackgarden

Sonra babam işyerinde intihar etti. Beşiktaş 3. Noteri canına kıydı diye gazetelere çıkmıştı eski bir fotoğrafla birlikte. Önde oturan babam, kucağında da ben. Annem arkamızda gülerek duruyordu, sol eli babamın omzunda. Ancak bir intihar haberine konu olabilecek kadar mutlu bir fotoğraf.
- Yalçın Tosun
8.2 (21 oy)
4 beğen · 1 yorum · alıntı ·
Semih Oktay (@semih-oktay)
!.. :) 17.03.17
/ 202