ara

Burcu S.

"…gözlerini kapattı ve etrafını sarmış uçsuz bucaksız toprakların çiçek kokan havasını içine çekmek için derin bir nefes aldı. Bu, onun için akrabalarından daha yakın, bir sevgilinin şefkatinden daha tercih edilir, bir kitaptan daha derindi. Bir an, yaşamının amacını yeniden keşfetti." Boris Pasternak

Burcu S.

@bs

19 Mayıs'ta ben
Hala iş yerinde olanlara selam olsun =)
21 beğeni · 16 yorum · Sohbet ·
Nemesis (@lacrima)
Hâlâ iş yerinde olmak mı 😱 Bugün işe gitmeyenlere de benden selam olsun 😁 - 19.05.17
Misafir
Hayat cok hoss, allam bugun tatil mi, eveettt!!! Hayat cok guzell !!! - 19.05.17
Gülcan (@gulcann)
Bütün işsiz kardeşlerime selam ederim. - 19.05.17

Burcu S.

@bs

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
İzindeyiz! 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.
11 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki ·

Burcu S.

@bs

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.
27 beğeni · 2 yorum · Diyorum ki ·
Leandros (@leandros)
Bugün vasıl olduğumuz netice, asırlardan beri çekilen milli musibetlerin intibahı ve bu aziz vatanın her köşesini sulayan kanların bedelidir.
Bu neticeyi, Türk gençliğine emanet ediyorum.
Ey Türk gençliği!
Sayfa :754 - 755
NUTUK – GAZİ MUSTAFA KEMAL TARAFINDAN 1927
YKY 5. BASKI DELTA SERİSİ - 19.05.17
Misafir
- 19.05.17

Burcu S.

@bs

Biri beni tokatlasın!
Jose Saramago'nun Körlük kitabınının Can Yayınları baskısını uzun süredir aradığımı sanırım duymayan görmeyen kalmamıştır. =)

Az önce kapı çaldı ve kargocu bir ayakkabı kutusu bırakıp gitti. Önceki gün adresimi soran Barış'ın işi mi acaba diye düşünürken gönderenin ismine gözüm takıldı. @esracan'ımm mııığğğğ, eneğğğmm dedim ve bir hışım paketi açtım. İşte oradaydı, tam karşımda. Körlük... İnanamadım, hala inanamıyorum. Biri beni çimdiklesin hatta tokatlasın! =))


Defter, notluk, bisiklet, kart, vs hepsi çok güzel de o şapkanın güzelliğini napıcaz? =)) Hemen takıp ofiste bir tur atıp geldim ama kesmedi. Acilen tatile çıkmalıyım artık =)

Hoff nasıl teşekkür etsem bilmiyorum. Öncelikle şuraya klasik bir teşekkür bırakmakla başlayayım, devamı gelecek. Artık sonbaharda mı olur, 2018'de mi olur, orası belli olmaz =D

Çok mutlu oldum, çok ama çok teşekkürler Esracanıms. ❤ 😘 🤗

Bugün her şey çok güzel.

"Çok" demiş miydim? =D
38 beğeni · 12 yorum · Anın Fotosu ·
Fethiye 📚 (@fthykc)
Vayyyy beee @esracan! Vay beee @bs! Keyifle oku :)) - 19.05.17
Burcu S. (@bs)
Körlük'üm var artık! Yeni yeni geliyor kafam yerine =)) - 19.05.17
Leandros (@leandros)
Esracan pabuçlarını bulamıyorum. : ( - 19.05.17

Burcu S.

@bs

Jose Saramago'nun Körlük kitabı yeniden basılıyor
Müjdemi isterim! =) Uzun zamandır pek çok kişinin deliler gibi aradığı Körlük kitabı nihayet Kırmızı Kedi tarafından yayıma hazırlanıyor. İnternette ön sipariş tarihi 25.5.2017 olarak geçiyor. Fiyatı da gayet uygun. Işık Ergüden tarafından çevrilmiş. Çeviri de iyiyse ne mutlu bize. =)

Ancak ben hala Can Yayınları baskısının peşindeyim! =)
- Jose Saramago
8.9 (231 oy)
18 beğeni · 32 yorum · Biliyor musun? ·
Nil 🌵 (@nill)
Bende var ama sana vermem @bs 😎😏 - 19.05.17
Fethiye 📚 (@fthykc)
Telif ajansının bürokratik tavırları yüzünden gecikiyoruz demişlerdi demek ki çözmüşler 😃Ben kırmızı kedi alacağım 🙃Ama @bs ille de can yayınları diyor isen e-kitap olarak idefixte mevcut 😆 - 19.05.17
SweetHexe (@glbn)
senin için bakacaktım fakat zamanım omadı henüz. bugün bakmaya çalışacgmz, haber ederim @bs - 19.05.17

Burcu S.

@bs

Sıradan bir gün daha
Şimdiiiii gözlerimi kapatıyoruuuum veee okyanusu hayal ediyoruuuum. Dalgaların sesini dinliyoruuuum, eeveeet, şimdi dee uçan martıları izliyoruuum.... çooook sakiniiiiim =)
32 beğeni · 19 yorum · Anın Fotosu ·
Burcu S. (@bs)
Şuraya da bir @esracan etiketleyelim. Gelip belli belirsiz gülsün. =) - 17.05.17
Matador (@ysfcmkc)
Tam huzura erecekken sokaktan bir korna sesi, bütün ambians dağılıyor değil mi sayın @bs:) - 17.05.17
Gölge (@golge2010)
hahahahaha ben deli değilim ben deli değilim diye iki akıl hastanesi görevlinin kollarında sürüklenerek götürülen hasta modu diyelim şuna :D - 17.05.17

Burcu S.

@bs

Anın Fotosu, Arena odalarından biridir. Kullanımı çok basit ve eğlencelidir. Tek yapmanız gereken içinde bulunduğunuz anı ölümsüzleştirmek için bir fotoğraf çekmek ve birkaç cümle yazarak bizimle paylaşmak.

Anın Fotosu Odasının Kuralları
- İnternetten bulduğunuz fotoğrafları paylaşmak yasaktır.
- Tema üzerine yazılmış alıntı/söz görselleri paylaşmak yasaktır.
- Karikatür paylaşmak yasaktır.
- Fotoğrafsız paylaşım yapmak yasaktır.

Kurallara uymayan paylaşımlar yorum ve beğeni sayısına bakılmaksızın kural dışına alınıp silinmektedir.

Oda kuralları nerelerde bulunuyor?
Tüm Arena odaları bölümünde: http://www.neokur.com/odalar/


Odanın kendi içinde en üstte: http://www.neokur.com/o/aninfotosu


Paylaş butonuna tıklayıp oda seçtiğinizde: http://www.neokur.com/paylas-metin/


Lütfen okumaya üşenmeyin. Her yerde karşınıza çıkardığımız 3 satırlık bir açıklamaya birkaç saniyenizi ayırmayı çok görmeyin. Bir şey kaybetmezsiniz. Okumadığınız zaman daha çok kaybediyorsunuz.
Sevgiler...
21 beğeni · 14 yorum · Biliyor musun? ·
Misafir
Tamam abla kızma. - 17.05.17
Leandros (@leandros)
Akşam imzalı bir kitap resmi paylaşayım bu mekana... - 17.05.17
esracan (@esracan)
- 17.05.17

Burcu S.

@bs

Bir çeşit kamu spotu
Merhaba arkadaşlar, birkaç gündür buralarda yoktum. Biriken destek sorularını ve gelen editörlük başvurularını yarına kadar yanıtlayacağım, yani hedefim o yönde, umuyorum ki yapacağım, bakınıyorum öyleyse varım, yaşasın kediler 🙄

Bu arada fake hesapları gördüğüm anda banladığımı tekrar hatırlatırım. Boşuna kendinizi yorup 3'er 5'er hesap açıp profil doldurmayın. Tek tıkla gidiveriyor, emeğinize yazık. Üstelik hangisinin ana hesabınız olduğunu anlamadığım için hepsini banlıyorum. Bu riski göze almayın. Ruh sağlığınız için fake hesap açmayın, açanları uyarın.

Şimdi izninizle hedeflerime ulaşmak için çalışmaya başlıyorum. 😏
35 beğeni · 18 yorum · Sohbet ·
Gülcan (@gulcann)
😊 Kolay gelsin. Yaparsın sen. Şefoyu öptüm 😘 - 16.05.17
Erguvan (@erguvan)
Bir feykim bile yok anlıyor musun? Hadi banlasana :) (igrencti kabul ediyorum) - 16.05.17
esracan (@esracan)
İhbar alıyor musunuz? - 16.05.17

Burcu S.

@bs

Arena Paslaşmaları : Acayip Hikayeler 1
Bu kelimeleri kullanarak bir hikaye yaz, arkadaşını etiketle : asansör, espresso, ıslanmak/ıslak, tokat, fiyaka/fiyakalı, selfie, parmak arası terlik, dans, sarı, utangaç/utanmak, Einstein
Bi Acayip Düğün: Diriliş
(Bi Acayip Düğün hikayesinin devamıdır.)

Her şey @solen-b’nin düğünde çektiği fotoğrafları basmak için girdiği o karanlık odada başladı.

(Karanlık Oda)
Şölen, olaylı düğün gecesinin sabahında üzerinde büyük bir sorumluluk hissederek girdiği bu odada gerginlikle fotoğrafları basmaya koyulur. Hala gecenin yorgunluğunu üzerinden atamamış ve tam olarak ayılamamıştır. Fotoğraflar yavaş yavaş belirginleşirken hafızası da aynı hızla yerine gelmeye başlar. O sırada bir şey fark eder. Bir şey… Acaba bu bir ipucu mudur? Derhal telefonuna sarılır. O sırada bir yandan espressosunu yudumlarken bir yandan da yeni bir betik okumakta olan @ruhadam’ın telefonu çalmaya başlar. Ruhadam yerinden kalkarak duvarda asılı duran 90 model fiyakalı telefonunun ahizesini kulağına götürür. “Alo, hayır efendim yüksek faizli mevduat hesabı teklifinizle ilgilenmiyorum, lütfen bir daha aramayınız” der ve kapatır. Pizza siparişi vermekte olan Şölen ise, utangaç pizzacı ile telefonda tartışmakta ve orta boy pizzaların neden giderek küçüldüğünün hesabını sormaktadır.

(Önceki gece)
Son zamanların en garip düğünü sona erip konuklar birer birer giderken Nil’in yengesi @erguvan’ın gözü altınları aramaktadır. Sağa sola bakınır ancak altın sepetini bir türlü göremez. Bunun üzerine “getttiii altınlar getttiii” diye bağırmaya başlar. Herkes birbirine şaşkınlıkla bakakalır. Altınlar buhar olup uçmuştur adeta. Ne yapacaklarını kara kara düşünürlerken bir şişe sprey sıkılmış simli topuzu onca hengameye rağmen sapasağlam duran gelinin kız kardeşi @tokmakan’ın gözü masanın yanında yerde sızmış olan düğün fotoğrafçısına takılır. Belki o, bu hırsızlık vakasını aydınlatabilir der. Bunun üzerine tüm gözler çaresizce Şölen’e çevrilir. Tokmakan, Şölen’i hafifçe tokatlayarak kendine getirir. Artık, güzel kafayla çekilen birkaç düğün fotoğrafından başka medet umacakları bir şeyleri kalmamıştır.

(Bugün)
@nill ponponlu parmak arası terlikleriyle korku filmi izleyerek dans etmektedir. Düğün sabahından beri kızının giderek tuhaflaşmasına anlam veremeyen @semih-oktay, bir psikologtan randevu almaya karar verir ve şehrin “sarı deha” lakaplı ünlü psikoloğu @mtrv’yi arar. Telefonda son derece nazik konuşan Merve, telefonu kapattıktan sonra kütüphanesinin gizli bölmesinden geçerek silahlarını sakladığı odaya girer ve birkaç silaha usulca dokunduktan sonra ürkütücü bir kahkaha patlatır.

Bu sırada Şölen pizzasını hunharca mideye indirip bastığı fotoğrafları yanına alarak @erguvan @tokmakan @aysegulce ve @mamafih ile buluşacağı Cafe La Asansorie’ye gider. Birer ıslak kek sipariş edip selfie çektikten sonra bi garip düğünün bi garip fotoğraflarını incelemeye koyulurlar.

(Devam edesi var…)
Merve T. (@mtrv)
Buradaki rolümü beğendim. Devamı gelsin, merak ediyorum. :) - 12.05.17
Tokmakan ♌️ (@tokmakan)
Evet evet gelsin devamı.Tokatçı olsun lakabım 😬😬 - 12.05.17
esracan (@esracan)
Okumadım 😏😒 neden? - 12.05.17

Burcu S.

@bs

Arena Paslaşmaları : Acayip Hikayeler 1
Bu kelimeleri kullanarak bir hikaye yaz, arkadaşını etiketle : asansör, espresso, ıslanmak/ıslak, tokat, fiyaka/fiyakalı, selfie, parmak arası terlik, dans, sarı, utangaç/utanmak, Einstein
@nill üzerinde gelinlikle telaşlı bir şekilde kuaföre gitmek için koştururken birkaç dakika önce sol topuğunu asansörün kapısına sıkıştırmış olmanın verdiği acıyla yüzünü buruşturur. Ana caddeye vardığında sanki o gürültüde şoför onu duyacakmış gibi “hey taksi, taksii” diye bağırır. Bu sırada telefonu acı acı çalmakta ve eltisi @aysegulce aramaktadır. Kendisini taksinin koltuğuna çuval gibi bırakan Nil, isteksizce telefonunu açar. Tam eltisi “Nerdesin sen ha nerde? Saatin farkında mısın? Ne olurdu sanki sabah seni de almamıza izin verseydin. Nedir bu asilik anlamadım ki canım. Sen bu asilikle nasıl evleneceksin, nasıl çoluğa çocu....” şeklinde seri cümleler kurarken Nil gözlerini devirerek “tünele giriyorum” der ve kapatır. Formalitelerden nefret eden Nil, bir an önce o günü atlatmanın ve eve gidip espressosunu yudumlamanın hayalini kurmaktadır. Kuaföre vardığında daha önceden provası yapılmış olan avangard saç topuzunun yapımına başlanır. Bu sırada saçlarını civciv sarısına boyatmakta olan @lacrima ile yeni sürdüğü ojelerinin resmini çekip duran @gulcann derin bir sohbete dalmıştır. @esracan ile @ozge-selcuk ise kuaförün bir başka köşesinde birbirlerine bakıp “ne kadar güzel olmuşsuuuun, hayır sen daha güzelsiiin” şeklinde iltifatlar etmektedirler. Damat tıraşından gelen erkek tarafı kuaförün önünde sabırsızca beklemeye başlar. @mauser @kisibasinadusenmilligelir @demindensimdiyegeldim ve @superkimyonn damatla beraber kuaförün önünde bir selfie çekerler. Kuaförde son hazırlıklar yapılırken damat utangaç bir şekilde içeri girer ve nikah salonuna dans ederek girmeleri için Nil’i son bir kere ikna etmeyi dener, ancak Nil kararlıdır, salona Star Wars’un Imperial March’ı eşliğinde fiyakalı bir giriş yapılacaktır ve konu kapanmıştır. Derken beklenen an gelir. Belediyenin nikah salonu tıklım tıklım dolmuştur. @fthykc, @buderinbirtutku, @tabula-rasa, @zeynep3, @seyyah73, @khaos, @ebru-g-, @mtrv, @erguvan, @mamafih, @belkibirazflu ve daha birçok kişi oradadır. @erkincoban'ın gönderdiği ve üzerinde "reklamlara tıklayın" yazan çelenk tüm heybetiyle girişte durmaktadır. Hemen önünde konukları karşılayan @tokmakan gelinin kız kardeşi geleneğini sürdürmüş ve gecenin en iddialısı olmayı başarmıştır. Imperial March’ın ilk ezgileri duyulduğu anda herkes kafasını kapıya çevirir ve gelinle damat içeri girer. Gelirken yağmura yakalanarak ıslanan nikah memuru alnından sular damlayarak yerine oturur ve nikahı kıymaya başlamadan önce Einstein’dan bir alıntı yapar; "Sayılması mümkün olan her şey önemli olmayabilir. Her önemli şey ise sayılamayabilir." Tam sözünü bitirdiği sırada @meursaultsamsa ayağında parmak arası terliklerle salona dalar ve “Durun! Bu söz Einstein’a ait değil, bu nikah kıyılamaz” diye bağırır. Tüm salon şok içindedir. Tam o kargaşanın ortasında uzun zamandır bu fırsatı kollayan Nil, nikah şahidi koltuğunda oturan @mauser’e bir tokat yapıştırır. Bunu gören @hakani yerinden fırlar ve “ne biçim bir nikah bu, neden burayı denetleyen kimse yok?” diye bağırır ve salonu terk eder. Tüm bunları uzak bir köşeden izleyen @bs ortaya çıkar ve “Merhaba arkadaşlar, geceye renk kattığınız için hepinize teşekkür ederiz.” diyerek kapanışı yapar.

-Son-

Yeni paslaşma odamız açıldı. =) Hikayede adını etiketlediğim arkadaşlardan da yukarıda verdiğimiz kelimeleri kullanarak birer hikaye yazmalarını bekliyorum. Teşekkürler şimdiden. =)
EK 1
Arkadaşlar hikayeniz bu kadar uzun olmak zorunda değil. Ben kendimi kaptırdım biraz. =)

Yeni katılan arkadaşlar herhangi bir kişiyi etiketleyebilirler. Önemli olan katılmak. Yazması çok zevkli, herkese tavsiye ederim. 09.05.17
Fethiye 📚 (@fthykc)
Deneyeceğim 😬 - 09.05.17
Gülcan (@gulcann)
Benim hikayem kısa ve net.Fotoğrafları tek tek silmek zorunda bırakılan Gülcan Neokur yönetiminin kafasını duvara sürterek statik elektriği bulmuş. Ve kaybettiği enerjiyi ve zamanı bu şekilde değerlendirmiş.😓 Fotoğrafları silersem yeni hikayelerle karşınızda olucam. - 09.05.17
Misafir
Çocuk oyuncağı 😯😯 - 09.05.17
/ 40