ara
Burcu S.
19.629 1776

Burcu S.

@bs

All Over The Road

Uzun zamandır müzik paylaşımı yapmıyordum. Bu şarkıyı ilk defa dinledim. Klibin başı, Aerosmith'in Crazy klibindeki market sahnesini andırdı biraz. Onu da ekleyeyim şuraya (sevdiğim şarkılardandır.)

7 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Burcu S.

@bs

Dantel mühim
Baktım tozlu fotoğraflar odasında güzel bir paslaşma başlamış, hemen ben de çıkardım çocukluk anılarımı tozlu bir sandıktan (eöömm.. aslında hafif yıpranmış ama kondisyonu iyi durumda olan bir albümden... ama böyle diyince hiç cool olmuyor.)

3 fotoğraf seçtim. İlk fotoğraf 1986 yılından. (Yuh demeyin, ruhum çocuk.) Fotoğraftakiler; anneannem, annem, ablam ve bebek ben. Hemen arkada cam kapaklı koca bir vitrin, her rafında danteller, birkaç seri ansiklopedi, radyolu ve teypli siyah beyaz bir televizyon ve tabii üzerinde ekranın yarısını kaplayan kocaman bir dantel. Televizyonlara dantel örtme akımı, o dönemde annelerimiz hiç de estetik olmayan koca bir metal yığınını salonlarının ortasında görmeye alışkın olmadıkları için başladı tahminimce. Bu kaba kutuyu evin konseptine uydurmak zorundalardı. O nedenle çok da eleştirmemek lazım. Gayet yerinde bir akım. =)

http://www.resimag.com/6664fa1d.jpeg

Annem, ablam, ben ve oyuncaklar. Az oyuncağın çok yaratıcılık anlamına geldiği yıllar...

http://www.resimag.com/f595dcbe.jpeg

Bu da keçim Kıvırcık ve tabii ben. Neden kıvırcık diye sormayın, tüylerinin düz olması adının kıvırcık olamayacağı anlamına gelmez. =) Burada 5 yaşındaydım ve anaokuluna gidiyordum. Bir gün ben okuldayken kesmişler. Eve geldiğimde dışarıda postunu görmüşüm ve kanlı olmasına aldırmadan posta sarılıp ağlamaya başlamışım. Zor ayırmışlar falan filan, anlatıp dururlar hep. O günü hiç hatırlamıyorum ama Kıvırcık'ı hatırlıyorum ve bu fotoğrafı çok seviyorum.

@mtrv @buderinbirtutku @ozge-selcuk @ramazanovaa @belkibirazflu @afd @esracan sizin tozlu sandıklarınızda neler var?
esracan (@esracan)
Dantel şart mı? =D - 24.04.17
Gülcan (@gulcann)
Bizim de vardı ansiklopediler vitrinde Meydan Larousse lar 🤗 Yeni nesil bilmeyecek bunları. - 24.04.17
Red Red (@khaos)
Anne çok masum bir güzelliğe sahipmiş ama, çok uzmediniz inşallah :) - 24.04.17

Burcu S.

@bs

Ponçiklerle başımız belada
Merhaba arkadaşlar,

Son günlerde bazı paylaşımlardan rahatsız olduğunuzun farkındayız. Bu paylaşımlar art niyetli olarak ya da sitenin kullanımını çözememiş kişiler tarafından kötü niyet taşımadan yapılmış paylaşımlar olabilir. Bu paylaşımları yapanların çoğunlukla yeni hesap açmış üyeler olduklarını görüyoruz. Önümüzdeki hafta paylaşım yapabilmek için e-mail onayını zorunlu hale getireceğiz. Bu sayede bir nebze de olsa bu tür paylaşımların önüne geçmiş olacağız. İlerleyen zamanlarda ise telefon onayı sistemimiz aktif olacak.
31 beğeni · 50 yorum · Duyuru ·
Leandros (@leandros)
Rahatı yerinde olan kedi asla fare avlayamaz... - 22.04.17
Red Red (@khaos)
Dokunmayın çocuklara gariptir 😜😜 - 22.04.17
AFD (@afd)
Eşek bilmediği otu yiyince başı ağrırmış. - 22.04.17

Burcu S.

@bs

İzmir'den iyi haberlerim var =)
Merhaba arkadaşlar, şubattan beri hasta olan Şeftali ile ilgili bir şeyler yazmıştım şu paylaşımımda: Öfkeliyim, üzgünüm, tükendim. Endişelenen ve durumu hakkında haber bekleyen arkadaşlara güzel haberlerim var.

Dün akşam İzmir’e geldik ve bu sabah buradaki güvendiğim veterinerimize gittik. Elbette tamamen iyileştiğini görmeden tam olarak rahatlayamayacağım ama en azından hastalığının ölümcül olmadığını ve iyileşeceğini artık biliyorum.

Şimdi biraz detaya ineceğim çünkü bazı arkadaşlarla epey detaylı konuşmuştuk ve haber bekliyorlardı. İlginizi çekmiyorsa buradan sonraki 3 paragrafı atlayınız =) Fakat kediniz varsa mutlaka okuyunuz.

Şubat ayında ilk olarak kanlı idrar şikayeti ile gitmiştik veterinere. O zaman idrar yolları enfeksiyonu teşhisi konmuştu ve antibiyotik tedavisi ile geçmişti. Ancak kısa süre sonra yine tuvalete sık gidip kumunda uzun süre kalmaya başladı. Yeniden antibiyotik tedavisine başlandı ama bu sefer kusmaya da başladı Şeftali. İstanbul’da 2 veteriner kliniğine gittim, her ikisinde de birden fazla hekim vardı, fakat kafamı bulandırıp durdular. Önceki paylaşımımda yaşananların birkaç tanesini yazmıştım, hatırlarsınız.

İzmir’deki veteriner hekimimiz ise çok daha net açıkladı kusma nedenlerini. Sonuçları beraber inceledik ve üzerine konuştuk. İhtimaller arasında böbrek hastalığı vardı ama tahlil sonuçları iyi çıkmış. Üre değerleri de normalmiş. En korktuğum şey buydu. Bu ihtimal elendi. Karaciğer değerleri normalin biraz üzerinde ama hastalık belirtileri gösterecek kadar ciddi bir durum değilmiş. Yani kusma sebebi bu da değilmiş. Röntgeninde bağırsaklarında kısmi tıkanmalar olduğu görünüyormuş. Bunun nedeni ise, inanılır gibi değil ama yalanırken yuttuğu tüyleri. “İnanılır gibi değil” dedim çünkü uzun tüylü kedilerin yuttuğu tüyleri dışkı ile atmaları için “malt” denen bir macun olduğunu biliyordum ve bunu sık sık yediriyordum. Fakat aslında doğru şekilde kullanmıyormuşum. Daha yavruyken ilk veterinerimiz bana her gün az az vermemi önermişti ama aslında daha uzun aralıklarla ve daha bol miktarda verilmesi gerekiyormuş. Tıpkı tıkanan bir lavaboya az az lavabo açıcı dökünce işe yaramaması ama bir anda bol miktarda dökünce açılması gibi, diye örneklendirdi veteriner. Bu tüyler bağırsak duvarlarına yapışarak orada birikmeye başlıyormuş ve zaman içinde halı gibi kaplıyormuş. Çoğaldıkça da bağırsakları daraltıyormuş ve huzursuz olan hayvan kusmaya başlıyormuş. Bunun yanı sıra tüyler bağırsak duvarlarını kapladığı için minerallerin emilimini de imkansız bir hale getiriyormuş ve bu yüzden başka hastalıkları da tetikliyormuş. Vücudun susuz kalması, dehidrasyon, enfeksiyonlar, vs. (Bu durum, şubat ayında geçirdiği idrar yolları enfeksiyonunun nedenini de açıklıyor.)

Buna ek olarak, iç parazitten endişelendiğimden bahsettim. (Dışkısında beyaz noktalar fark etmiştim.) Bunun üzerine hekimimiz, Şeftali’nin karnesini inceledi ve en son İstanbul’da yaptırmış olduğum iç parazit aşısının sadece 1 çeşit parazite karşı etkili olduğunu ama aslında bir sürü parazit çeşidinin olduğunu söyledi. O da benim gibi veterinerleri bir güzel eleştirdi. Daha kapsamlı bir iğne yaptı. Ağız akıntısı ise vücudunun zayıf düşmesinden kaynaklanıyormuş. Şeftali aynı zamanda doğuştan corona virüsü taşıyıcısı. Bu nedenle çok ama çok iyi bakılması gerekiyor ki bu virüs pasif kalsın, ortaya çıkmasın. Ortaya çıktığı anca ölümcüldür. (Bunu yıllardır biliyorum ve bu nedenle en ufak bir hastalığı bile beni çok tedirgin ediyor.) Bağışıklık güçlendirici bir iğne yaptı bunun için de. Özetle yine bir sürü ilaç aldı yavrucak.

Eğer olağanüstü bir durum olmazsa ve durumu kötüye gitmezse 1.5 ay sonra kontrole gideceğiz. Umarım her şey yolunda gider. İlgilenenlere tekrar çok teşekkür ediyorum.
55 beğeni · 41 yorum · Başıma Gelenler ·
Tokmakan (@tokmakan)
Çok sevindim ,gözün aydın ve bununla geçmiş olsun 🙏 - 15.04.17
Eda Şeker (@eda-seker195)
Kedim yok ama hepsini okudum,geçmiş olsun:D - 15.04.17
doğala özdeş (@superkimyonn)
Geçmiş olsun , kediye bak benden yakışıklı. - 15.04.17

Burcu S.

@bs

Güzel bir haberim var arkadaşlar. Son güncellememizden sonra artık site genelinde emoji kullanmak mümkün.

Herkese bol emojili rengarenk günler... 😃😊🍄🍀🎈🌞🌴
EK 1
Google Chrome kullananlara Google Chrome Emoji Eklentisi'ni indirmelerini tavsiye ederim. Birkaç saniyelik bir işlem. Böylece Neokur'a bilgisayarlarınızdan girdiğiniz zaman da emojileri kullanabilirsiniz ve standart emojilerin birebir aynılarını görüntüleyebilirsiniz.

Google Chrome Emoji Eklentisi: https://chrome.google.com...cefncmfgjbkojmh 13.04.17
43 beğeni · 79 yorum · Duyuru ·
Misafir
😊😸💩 yupiii - 13.04.17
Red Red (@khaos)
🐘 - 13.04.17
Red Red (@khaos)
Oluyor - 13.04.17

Burcu S.

@bs

Merhaba arkadaşlar,

Sistemde birtakım altyapısal iyileştirmeler yaptık. İşlemler planladığımızdan daha uzun sürdüğü için sizi çok beklettik. Bu nedenle hepinizden özür diliyoruz. Hatalarla karşılaşırsanız lütfen bize haber veriniz.

Sevgiler...
19 beğeni · 16 yorum · Duyuru ·
otomatik yorum silme sistemi yapmıslar - 13.04.17
diLemma (@suveyda387)
Yonetici alinacakti sonuclandi mi ? - 13.04.17
MettÇk (@mettck)
Elimdeki bazı kitapların sitenin veri bankasında kayıtlı olmadığını görüyorum. Aramalarda çıkmıyor. - 14.04.17

Burcu S.

@bs

Öfkeliyim, üzgünüm, tükendim.
Bu paylaşımımda Şeftali'nin hastalığından ve veteriner hekimlere duyduğum öfkemden bahsedeceğim. Eğer bunu prim yapmak olarak algılıyorsanız bu satırdan sonra okumayı bırakınız. Enerjim yeterince tükendi, lütfen beni daha fazla yıpratmayınız.

Çok yorgun hissettiğim halde uyuyamadığım gecelerden birini yaşıyorum yine. Hayat devam ettiği için gitmek zorunda olduğum bir iş, gülümsemek zorunda olduğum insanlar ve yerine getirmek zorunda olduğum görevlerim var. Bu nedenle tüm gün içimde biriktiriyorum birçok şeyi. Gece olduğunda ortaya çıkıyor biriktirdiklerim. Yine öyle bir gece işte… Ancak bu sefer tek başıma dindiremedim öfkemi ve üzüntümü. O nedenle bir şeyler yazmak istedim, belki yazınca rahatlarım diye.

Bugün (12 Nisan) kedim Şeftali'nin 5. doğum günü. (Yukarıdaki fotoğrafı 1. yaş gününde çekmiştim.) 5 yıl boyunca kendimi hep anne gibi hissettim. Bir çocuğum olsaydı onu da ancak bu kadar severdim herhalde.

Şeftali şubat ayında rahatsızlandı ve tedavi gördü. İyileştiğini sanmıştık ama iyileşmemiş. Şubat ayında ortaya çıkan hastalık, henüz teşhis edilemeyen ana hastalığının bir yan etkisiydi belki de. Bu ay yeniden rahatsızlandı. Birçok veteriner hekim tarafından muayene edilmesine ve tetkikleri yapılmasına rağmen hala hastalığı tespit edilemedi. Bu süre içinde veteriner hekimlerin çoğunun, en azından benim danıştıklarımın, (kibarca) yeterince donanımlı olmadığını tecrübe ettim. (Daha içten bir ifadeyle) hiçbirinin bir bok bildiği yok.

Hastalığını ve başımıza gelenleri biraz detaylandıracağım. Umarım tiksinmezsiniz. Şeftali bir akşam kusmaya başladı ve sabaha kadar 7 kere kustu. Sabah erkenden veterineri aradım, hekim geldi mi, Şeftali'yi getireyim mi diye sormak için. Durumu kısaca anlattığımda şöyle bir cevap aldım: "hmm, o zaman siz mamasını kaldırın, bir süre aç kalsın, gözlemleyin bakalım, sonra yine haberleşiriz." Bunu söyleyen kişi bir veteriner hekim. Neyi gözlemleyeceğiz? "Mama yiyince kusuyor, yemeyince kusmuyor, o halde sorun çözüldü, kusmamak için bundan sonra mama yemeyecek?" Bu mudur? 7 kere kusan bir kediye acil olarak müdahale edilmesi gerekmez mi? Neyse ben yine de götürdüm tabii. Muayene edildi. "Ciddi bir sorun görünmüyor. Şundan dolayı da olabilir, bundan dolayı da olabilir. Biz şimdi kusmayı engelleyici bir iğne yapalım, siz mama verip takip edin, sonra tekrar haberleşiriz." dendi. Kusma önleyici iğne vurulduktan sonra aynı klinikteki bir başka hekim, "yabancı madde yutmuş olma ihtimali var mı?" diye sordu. Bilmiyorum dedim, ama madem öyle bir ihtimal vardı, kusma önleyici iğne yapmanız riskli değil miydi diye sordum. Kem küm ettiler ve aslında öyle durumlarda o iğnenin yapılmaması gerektiğini itiraf ettiler. Ben çıldırdım tabii.

İğneyi yediği günün akşamında kusmamış olsa da sonraki günler yine devam etti kusmalar. Her gün veterinerde aldık soluğu. Bir gün kan tahlili yapıldı, bir başka gün röntgen çekildi. Tahminler üzerinden antibiyotik tedavisine başlandı ama etki etmedi. Bunun üzerine "hmm demek ki bundan değilmiş, o zaman belki de şundandır" gibi laflar edildi. Tahminler yapılarak deneme yanılma yöntemiyle tedavi edilmeye çalışıldı. Merak ediyorum, acaba hastalığı tespit edilene kadar daha kaç farklı tedavi yöntemi denemeyi düşünüyorlar bu minicik bedenin üzerinde!

Bir de ateş meselesi var. Her gittiğimde önce ateşine bakıyorlar. "Hmm biraz ateşimiz var, bir ateş düşürücü iğne yapalım ufaklığa" diye başlıyorlar sözlerine. Evdeyken ateşinin bu kadar yüksek olmadığını gördükten sonra biraz araştırdım ve stresin ateşi yükselttiğini öğrendim. Yani veterinere gittiğimiz zaman strese girdiği için yükseliyormuş ateşi. Üstelik değerli veteriner hekimlerimiz de bunu bal gibi biliyorlarmış. Bile bile neden yaptılar derseniz, her iğne için 35 TL aldıkları için tabii ki. Kediyi gereksiz yere ilaca maruz bırakmak umurlarında değil.

Çok doluyum, çok öfkeliyim. Aslında daha pek çok şey oldu ama sanırım ne kadar yazarsam yazayım boşaltamayacağım içimi. O nedenle daha fazla uzatmayayım. Bu hafta sonu İzmir'e gidiyoruz Şeftali ile beraber. Oradaki veteriner hekimimize de muayene olacağız. Buradakilerden daha mantıklı bir şeyler söylemelerini umuyorum.

Hep öfkemden bahsettim ama işin bir de üzen tarafı var. Bazı günler Şeftali için izin alıp işe gitmemiş olsam da her gün izin alamıyorum. En zor kısım ise ofisten çıktığım anda başlıyor. Eve varıp Şeftali'yi sağ salim karşımda görene dek geçen süre içinde ömrümden ömür gidiyor. O yol uzadıkça uzuyor. Eve yaklaşırken attığım her adımda kalp atışlarım daha da hızlanıyor. İmkansız olduğunu biliyorum ama yine de hiç kimsenin böyle bir korkuyu -sevdiği birini kaybetme korkusunu- yaşamamasını dilerim.

Belirsizlik ise en kötüsü. Hastalığı nedir, tedavisi var mı, eğer tedavisi yoksa ne kadar vaktimiz kaldı,…

Bugün 12 Nisan 2017, günlerden çarşamba, saat 04.52

İyi ki doğdun ve lütfen şimdi ölme.
EK 1
13.04.2017 Perşembe 23:38

Önceki gece çok dolmuş olmalıyım ki epey bir dert yanmışım ama iyi ki de yapmışım bunu. Ertesi gün çok güzel şeyler oldu. Aramasını beklemediğim pek çok arkadaşım aradı. Bu arkadaşlarımdan birinin sayesinde bir sürü iran kedisi olan harika bir insanla tanıştım. Telefonda benimle uzun uzun konuştu ve içimi rahatlattı. Veterinerlerden çok daha tecrübeli ve güven vericiydi. O ana kadar karman çorman olan kafam onun sayesinde netleşti ve içim umutla doldu. Hatta onun verdiği bazı tavsiyelere uyduğum için Şeftali şu an daha iyi, bugün hiç kusmadı =) Hem beni hiç tanımamasına rağmen büyük bir yakınlık göstererek saatlerce benimle konuşan bu harika insana hem de onunla tanışmama vesile olan ve Şeftali'yi çok sevdiğini söyleyen arkadaşıma çok teşekkür ediyorum.

Yorum yazan, mesaj atan, arayan, endişelenen ve iyileşmesini dileyen herkese çok teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız. 13.04.17
79 beğeni · 49 yorum · Başıma Gelenler ·
Leandros (@leandros)
Geçmiş olsun. Kendinize dikkat edin. Belirsizliğin dehşeti sonsuz gerilimin urkunclugu kadar kötüdür. - 12.04.17
📚 Kübra Ç📚 (@kedilikitapli)
Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Buna benzer bir durumu bende yaşadım. Nedense veterinerlerin geneli hayvanlara olan düşkünlüğümüzü pimpiriklik olarak algılıyorlar. Ve alel alade dışardan biri gibi sundandir bundandır diyorlar. Bende çok uykusuz kaldım lady ile beraber. Lady atlattı şeftali de atlatacak inanıyorum gönülden. Geçmiş olsun canım tekrardan. - 12.04.17
Ömer Aydemir. (@seyyah73)
Geçmiş olsun üzüldüm. - 12.04.17

Burcu S.

@bs

Kullanıcı problemleri, eksik bildirimler gibi konularda Destek bölümünde bize yardımcı olacak arkadaşlar aranmaktadır.

Görevleri:
- Eksik kitap, film ve dizi bildirimleri ile ilgilenip üyelere aynı gün içinde geri dönüş yapmak
- Sitenin kullanımına ilişkin soruları yanıtlayarak üyelere yol göstermek
- Teknik hata bildirimlerini ya da kendisinin yetkisi dahilinde olmayan konularla ilgili bildirimleri yönetime iletmek
- Gelen önerileri yapılabilirliğine göre süzgeçten geçirerek ya da sitenin yapısına uygun bir hale getirerek yönetime sunmak
- Sitenin genel durumunu takip ederek hataları ve eksikleri tespit etmek

Aranan özellikler:
- İletişimi güçlü olan, üyelerle iyi geçinebilen, tartışmalar çıktığında tarafsız kalabilen
- Neokur’a her gün vakit ayırabilen
- Sitenin bölümlerini ve nasıl kullanıldığını iyi bilen
- Dilbilgisi kurallarına uyan (Noktalama işaretlerinin kullanımı, bağlaçların yazımı, vb. konulara hakim)
- Mümkünse sosyal medyada aktif olan
- Takım çalışması için kuracağımız Whatsapp grubuna katılmayı kabul eden

4 gönüllü arkadaş arıyoruz.

Başvurularınız için burcu@neokur.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

E-mailde yazmanızı beklediklerimiz: Sitedeki kullanıcı adınız, yaşınız, mesleğiniz, gün içinde vaktinizin ne kadarını Neokur’da geçirdiğiniz, kitap, film, dizi üçlüsünden hangisi ile daha ilgili olduğunuz, sitenin hangi bölümlerini daha çok kullandığınız, herhangi bir resim editörü kullanmayı bilip bilmediğiniz (paint, photoshop, vb.), özel bir durumunuzun, şartınızın ya da beklentinizin olup olmadığı.

Başvurularınızı bekliyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
14 beğeni · 46 yorum · Duyuru ·
Aradığınız vasıflardan hiçbiri bende yok. Siz bana dönersiniz. Teşekkür ederim. - 11.04.17
diLemma (@suveyda387)
E POSTA GÖNDERDİM.. ULAŞMIŞTIR UMARIM.. - 11.04.17
Gülcan (@gulcann)
1 ve 4 çekinceli maddelerim. 1 ve 4 dışında hepsine uygun sayılırım. Şimdi birinci madde de üyelerle iyi geçinen diyor. Sevgili @neokur ve @bs üyelerinizle elimden geldiğince iyi geçinmeye çalışıyorum. Ancak şu var ki bazı üyeler trollük yapıp insanı sinir edebiliyor. Bazılarının aptallığını ise bir noktaya kadar folklor olarak seyrediyorum. İlber hocanın da dediği gibi bir noktadan sonra tahammül edemiyor ve hakaret ediyorum. Bu benim huysuz, anlaşamayan bir tip olduğumu göstermez di mi? Bence di. Gelelim dil bilgisi kuralları kısmına. De da ları genelde yanlış yazıyorum ama soru çözerken yanlış çözmüyorum. Nasıl yazılması gerektiğini biliyorum ama burada herhangi birine laf anlatırken/yetiştirirken ya da paylaşım yaparken ya da telefondan paylaşım yaparken açık konuşayım de da bitişik mi ayrık mı diye düşünmüyorum. Daha da açık konuşayım insanı taşlamasalar sosyal medya hesaplarımı kullanırken noktalama işaretlerine de dikkat etmem. Çünkü kontörü bitmesin diye "selam" yerine "slm" yazılan bir dönemde yetiştim. :D Çekince koyduğum maddeler için bu açıklamalarım yeterliyse mail yazayım.Yoksa ben halk olarak yaşantımdan memnunum. - 11.04.17

Burcu S.

@bs

idefix siparişim
idefix'ten sık sık alışveriş yapıyorum ve şimdiye kadar hiçbir siparişimde sorun yaşamadım. Kitaplarım eksiksiz ve zamanında gönderildi her zaman. Umarım bundan sonra da böyle devam eder.

Son yaptığım alışverişim sanırım şimdiye kadar yaptıklarımın arasında en avantajlısı oldu. Üstelik siparişimi dün gece 23.50 gibi vermeme rağmen bugün 10 tanesinin kargoya verildiğinin mesajını aldım. 2 tanesi ise temin edilince gönderilecek ki onların da birkaç gün içinde geleceğinden eminim.

Sipariş takip aşamasında kitapların etiket fiyatları yazmadığı için onları ben yazdım mavi renkle (paint rulez) =)

320 TL toplam etiket fiyatı olan kitapları 178 TL'ye aldım. Sepette ekstra indirim uygulandı. Aynı kitaplardan neden birden fazla aldığımı sormayın, söylemem =D

Peki ben bunu niye paylaştım? Çevremde idefix'ten şikayetçi olan pek çok kişi var ve ben çok memnunum dediğimde şaşırıyorlar. Bu sefer kanıtlarla geldim =) VIP üye miyim neyim anlamadım ama çok memnunum çoook, öyle böyle değil =)

Bir de her siparişimle beraber Sabit Fikir Dergisi yolluyorlar, onu da unutmayayım.

Ve son olarak idefix'te şu an bahar kampanyası var, cıvıl cıvıl olmuş ortalık =) Bir göz atın derim.

Keyifli alışverişler ve iyi okumalar herkese =)
EK 1
Yukarıda "İndirimsiz Tutar: 198,11 TL" yazan yerde "sepette uygulanan ekstra indirimsiz tutar" kastediliyor. 3 farklı fiyat çıkınca açıklayayım dedim. Sepet indiriminin neden uygulandığını hala çözemedim, o ayrı konu =) 01.04.17
24 beğeni · 25 yorum · Diyorum ki ·
Viral bunu beğendi. - 01.04.17
Atakan Arslan (@atakan-arslan)
"burası show dünyası" - 01.04.17
EL_NINO (@el-nino)
Dün dediğim gibi tespitim doğruymuş(açıklaması vardır belki ama ben kendi gözlemlerime inanıyorum) D&R'da bahar indirimi dün bitti şimdi İdefix'te başlamış. - 01.04.17
66 beğeni · 74 yorum · Sohbet ·
Gökyüzünün_yıldızları (@gokyuzunun-yildizlari)
☺☺☺ - 01.04.17
Eda Şeker (@eda-seker195)
Sanki bugün günlerden 1 Nisan - 01.04.17
Can (@canae)
Gram altın mı? Koskoca Dubai Prensine gram altın yakışıyor mu ? Verseydi beşibir herşeyi şanı yürüseydi :D Ama neyseki bugün 1 Nisan :) - 01.04.17
/ 39