ara
Burcu S.
18.985 1754

Burcu S.

@bs

Neokur editörlerinin hazırladığı sayfalar
Uzun zamandır boş duran yazar ve oyuncu sayfalarımız değerli editörlerimiz sayesinde giderek doluyor. Öyle güzel sayfalar hazırlandı ki benzerleri hiçbir yerde yok.

Tamamlanmış olan sayfaların bir kısmını sizlerle paylaşacağım. Bunu zaman zaman yapmayı düşünüyorum. Burada adı geçmeyen arkadaşlar bir sonraki paylaşımımda yer alacak.

Quentin Tarantino - Sayfa Editörü: @mtrv
William Shakespeare - Sayfa Editörü: @muharrir34
Cemil Meriç - Sayfa Editörü: @hb
Füruğ Ferruhzad - Sayfa Editörü: @rosso-rubino
Turgut Uyar - Sayfa Editörü: @bedrozan
İlber Ortaylı - Sayfa Editörü: @hakani
İsmet Özel - Sayfa Editörü: @ozan-urallar
Cahit Sıtkı Tarancı - Sayfa Editörü: @buderinbirtutku
Elif Şafak - Sayfa Editörü: @glbn
Tess Gerritsen - Sayfa Editörü: @busranur-koc

Hazırladığınız sayfalar hem görsellik hem de içerik açısından çok zengin. Verdiğiniz emek için tekrar teşekkür ediyorum hepinize.


Neokur'a boş sayfalar yakışmıyor. Siz de aramıza katılın, Neokur'u hep beraber güzelleştirelim. Detaylar için: Neokur editörlerini arıyor!
27 beğeni · 50 yorum · Duyuru ·
Hakan (@hakani)
Burcu bu şekilde reklam yapmak çok güzel. Halil İnalcık'ı gönderemedim şimdiye kadar. Sebebi salı günü okulda yapacağım bir sunuma hazırlanıyor olmam. Muhtemelen kalan üç gün içinde de gönderemeyeceğim. Sonrasında zaten iki haftalık bir sınav maratonum olacak. Eğer alınmazsa sınavlarımdan sonra Halil İnalcık, Aşık Veysel ve Atatürk için editörlük almayı düşünüyorum. Şöyle asayım da herkes görsün. - 9 sa
Koray Cem (@koraycem)
Gazi Atatürk'ü umarım resmi tarih üzerinden anlatacak biri olmaz. Özellikle 1919 ve 1923 senelerindeki durumu açıklıkla yazabilecek bir yiğit yürekli devralsın lütfen!.. - 4 sa

Burcu S.

@bs

Neokur editörlerini arıyor!
Editörlük nedir?
Neokur sayfa editörlüğü, şimdilik sadece yazar, oyuncu, yönetmen gibi ünlü sayfalarımızda geçerli olan yeni bir sistemdir. Editörler, sahiplendikleri sayfaların içeriğini oluşturan ve düzenleyen kişilerdir.

Kimler editör olabilir?
Editörlük başvurusu sırasında çıkan "Editörün yapması gerekenler" bölümünü okuyup kabul eden tüm gönüllü üyelerimiz editör olabilirler.

Nasıl editör olunur?
Yazar, oyuncu, yönetmen, vb kişilerin sayfalarına girdiğinizde "editör ol" diye bir buton göreceksiniz. O butona tıklayarak o sayfa için editörlük başvurusu yapabilirsiniz.

"Editör ol" butonunu göremiyorsanız, sizden önce bir başkası o sayfa için başvuru yapmış demektir.

Başvurunuzu tamamlamadan önce açılan penceredeki maddeleri okumayı unutmayın. Editörlük için en önemli şartımız içeriğin sizin tarafınızdan yazılmış olması, yani herhangi bir yerden kopyalanmamış olması.

Her ünlü sayfasının sadece 1 editörü olabiliyor. O nedenle sevdiğiniz kişilerin sayfaları kapılmadan acele edin derim. =)

Birden fazla sayfanın editörü olabilirsiniz. Yakında üye profillerine yeni bir bölüm ekleyerek bu sayfaları göstermeye başlayacağız.

Örnek olması için şu paylaşımda adı geçen ünlü sayfalarına göz atabilirsiniz: Neokur editörlerinin hazırladığı sayfalar

İçeriğin nasıl oluşturulacağı konusunda size elimden geldiğince yardımcı olacağım. Aklınıza takılan her şeyi bana sorabilirsiniz. Başvurularınızı bekliyorum.

Sevgi ve saygılarımla...
16 beğeni · 4 yorum · Duyuru ·
Nil (@nill)
Aklıma bir şey takıldı @bs :) - 10 sa
Gülcan (@gulcan32)
Vaow yeni eklenenleri görmemiştim. Hepsi çok güzel olmuş. :) - 9 sa

Burcu S.

@bs

Neokur'un tatlı bela yüzü Gülcan
Eveeeet, kendisinin anonsları sayesinde öğrenmiş olduğunuz üzere bugün Gülişimizin (@gulcan32) doğum günü. Kendisi her yıl bıkmadan ve yılmadan sitede havai fişek gösterisi, yanar dönerli banner gibi isteklerde bulunuyor. Ancak üzülerek söylüyorum ki bu paylaşım ile yetinmek zorunda =P

http://www.resimag.com/2d9fa91b.gif

Yaşlandığına bu kadar sevinen başka bir insan tanımıyorum =D

Mutluluğunu paylaşıyoruz. İyi ki doğdun, iyi ki Neokur'a üye oldun. =) Mutlu, sağlıklı, bol öğrencili yıllar diliyoruz sana. =)

Bir dans da bizden gelsin o zaman.

http://www.resimag.com/e963fe2a.gif

Ve bu da en sevdiğim doğum günü şarkısı ve tabii klibi =D

41 beğeni · 28 yorum · Sohbet ·
Martin Heidegger (@martin-heidegger)
Kutlu Doğum haftasında bile bu kadsr şaşa satafat yoktu. Hoş. Olmasindi. Zaten kutlu doğum haftası diye birşey yoktu. - 24.03.17
Gülcan (@gulcan32)
:D Yaaaaaaaa çok güzeeel paylaşım. Ama doğmuşum bu dünyaya gelmişim sevinmiyim mi? Ben olmasam kimle uğracaktınız :D Teşekkür ederim. @bs :* yani hatırlamakla uğraşmayın diye hatırlatıp fikir sunuyorum. Bu kadar düşünceliyim işte :D Neysee çook çook teşekkürler :D - 24.03.17
Gülcan (@gulcan32)
Banner'ı Yine de bir düşünün derim. Facebook bile doğum günü olana baloncuklar, çiçekler süprüzcikler yapıyor :D Neden Neokur yapmasın :D Ne eksiği var? Var mı? Yook. Burcusu bile var. :D - 24.03.17

Burcu S.

@bs

Deniz meniz
Kadıköy'deyim, kopun gelin =)
55 beğeni · 43 yorum · Anın Fotosu ·
Nemesis (@lacrima)
Benim gelemeyeceğimi düşündüğün için yapıyorsun biliyorum ama çıkar gelirim bak.. - 21.03.17
Holly (@tiffany)
Neredesin geliyorum hemen, şarap içeriz demi? Bir şişe Kırmızı şarap ve iki kadeh kapıp geliyorum, İstanbul'a karşı içeriz başbaşa:) belki bir bankta? - 21.03.17
Asenakrt (@asenakrt)
Bende gelmek istiyorum. Daha önce hiç gitmedim - 21.03.17

Burcu S.

@bs

Ofiste kültür patlaması konsepti
Merve'nin akımına dahil olmak amacıyla (indirim merakım olduğundan değil katiyen) çekmiş olduğum fotoğraf.

Bu akımı çok sevdim, bir de türevleri olan marketlerin kataloglarına bakıp kültürleneyim =D

Şu an istemeden market reklamı yapıyorum =/
32 beğeni · 30 yorum · Anın Fotosu ·
Burcu S. (@bs)
@mtrv selam =) - 21.03.17
Hakan (@hakani)
Bim i görünce şaşırdım ya:))) Kitap satmaya mı başladı yoksa? - 21.03.17
Nil (@nill)
Monitörün yanındaki paketli kitaplar bize mi @bs ? :D Ne kadar düşünceli bir moderatörümüz var değil mi arkadaşlar? cınım benim :)) - 21.03.17

Burcu S.

@bs

Eveeeeeet, hazır mıyız? =) Kiminiz biliyorsunuz ama bilmeyenler için kısa bir bilgilendirme yapayım. Bir süre önce @esracan ile kim daha güzel hediye paketi yapar görelim bakalım diyerek birbirimize meydan okumuştuk. Nihayet söz konusu düellomuzu gerçekleştirdik. Benim kendisine gönderdiğim hediyeleri görmek için şu yazıya tıklayabilirsiniz: Esracan için hazırladığım muhteşem hediyeler

Gelelim Esracan’ın bana hazırladıklarına. Kendisi bana “oku, kilo al ve paranı çarçur etme” konseptli bir paket hazırlamış. =))

http://www.resimag.com/51e99e5f.jpeg

Birbirimize favori renklerimizi sorduğumuzda doğayı ve yeşili severim demiştim. Sevgili Esracınıms da buradan yürümüş. Çok tatlı… -_- Yeşil fon üzerine çiçekler ve uğur böcükleri… Başarılı buldum. (Çok mutsuzum) Hem önünde hem arkasında yazar resimlerinin ve adlarının olduğu pakette de epey emek var, kabul. (Mutsuzluğum sürüyor) Gelinin dantelli bir kız kardeşi daha varmış onu da görmüş olduk. (Üvey bence)

=)) Şaka bir yana, hepsine ayrı ayrı bayıldım. Uzun süre karşılarında dikilip baktım, nasıl açıcam, nereden başlıcam diye. Çok teşekkür ediyorum emeğin için. Harikasın =))

http://www.resimag.com/2f0fe3f8.jpeg

Şunları ilk gördüğüm zamanki tepkim: “Ayyyyyy bunlar neeeeyyyy, yenir mi bunnar yaaaaa, valla yemeliiikkk, hiiiiiiiii lokum mu ooooooo” Evet bazen mutlu anlarımda çirkinleşebiliyorum =D Bayıldım ben bunlara ya, çok şirin olmuşlar çoook =)

http://www.resimag.com/1435ac19.jpeg

İlk fotoğrafta gördüğünüz, üzerinde Şeftali’nin fotoğraflarının olduğu el emeği kutudan neler çıktı neler. Bakalım bakalım =)) Kalem, defter, post-it, şirin mandallar, süsler, gazoz açacağı, ayraç, magnet,… piiuuuu bissürü bissürü şeyler, tam benlik. Çok sevdim bu kutuyu. Öbücük =)

http://www.resimag.com/4388318a.jpeg

Gelelim kitaplara. Çocuk masallarının olduğu 5 tane kitap var, fotoğrafta hepsi çıkmamış, Şeftali sağolsun. Ben bu kitaplara bayıldım. O nedenle özellikle içlerini görün diye iki tanesini açtım. Ağaçlı olan ent gibi, Treebeard’ın çocukluğu adeta =D Çizimler ve masallar çok iyi. Romanları da çooook beğendim. Sevdiğim yayınevleri, güzel seçimler. =)

http://www.resimag.com/5c337974.jpeg

Fotoğraflarda bir de bebekli silindir metal bir kutu görmektesiniz. İşte bu da “paranı çarçur etme” diye bağıran kumbaram. Bu çok isabetli olmuş, bakalım doldurabilecek miyim. Merakla ilk parayı atacağım günü bekliyorum. =))

Evet, şimdi sizler hediye paylaşımımın sonuna geldiniz ama benim için her şey yeni başlıyor. Gidip hediyelerimin keyfini çıkaracağım. =)

Esracınıms tekrar teşekkür ediyorum her şey için. Çok keyifli bir düelloydu gerçekten. Seni tanıdığıma sevindim. Bunu gelenekselleştirip her mart ayında yapalım =)

Mutluluk çeneme vurdu, gidemiyorum. Son olarak, Esracan için hazırladığım hiçbir yerde göremeyeceğiniz muhteşem inanılmaz birbirinden harika hediyeler paylaşımına bakmayı ve onu da beğenmeyi unutmayın. Hatta en çok onu beğenin. Bundan sonra Neokur’u güvenli ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam etmek istiyorsanız beni seçin, yoksa hepinizi banlarım! =))

İyi geceler arkadaşlar. Her biriniz iyi ki varsınız, mutlu ediyor varlığınız…
EK 1
ve sonunda arkadaşlık kazanır... =) 18.03.17
48 beğeni · 96 yorum · Anın Fotosu ·
Ŧєץzคภยг (@vareste)
Hayırlı olsun. Birbirinden güzel hediyeler almissiniz ikiniz De birbirinize. Zaten paketlemeyi sanıyorum bile. Hepsi harika ve ötesi :))) - 18.03.17
Misafir
Görevini kötüye kullanma diye buna derim ben ! =) sayın yöneticiler ( @bs hariç) lüffen kınayın =P birincilik mühim değil, şu sözleri duydum ya, kafi =) gelenekselleştirme konusunda hem fikirim. Yalnız bu kez 8Mart'a yetişirsen sevinirim =) malum bugün ayın 18i.. - 18.03.17
Nisf (@nisf)
Vaaaayyyy kutsal agaçlar aşkına ♡ hepsi senin mi @bs hepsi mi? o_O Bence @esracan ın konsepti daha güjel :D ama süs ve paketleme konusunda bi tıkcık @bs diyorum. - 18.03.17

Burcu S.

@bs

Güzelleşiyoruz! =)
Merhaba arkadaşlar,

Neokur’da son günlerde yaptığımız bazı yeniliklerden bahsedeceğim.

• Arena paylaşımlarına "engelle" seçeneği ekledik. Artık rahatsız olduğunuz ve bir daha görmek istemediğiniz paylaşımları engelleyebilirsiniz.

• Arena paylaşımlarına, incelemelere, alıntılara ve repliklere "kaydetme" seçeneği ekledik. Bu sayede beğendiğiniz, daha sonra okuyacağınız ya da arşivlemek istediğiniz paylaşımları kaydedebilirsiniz. Keydettiğiniz paylaşımları sadece kendiniz görebilirsiniz ve paylaşım sahibine herhangi bir bilgilendirme yapılmaz.

Kaydettiğiniz paylaşımları üst menüdeki raflar ikonuna tıkladığınızda açılan sayfada ayrı bir sekme olarak görebilirsiniz.

• Raflarda kullanımı kolaylaştırıcı tasarımsal yenilikler yapıyoruz. Henüz tamamlanmadı, çalışmalarımız devam ediyor.

• Ünlü sayfalarına "puan verme" bölümü ekledik. Artık yazar, çevirmen, oyuncu, yönetmen, vb tanınmış kişilere de 10 üzerinden puan verebilirsiniz.

• Ünlü sayfaları için "editörlük" seçeneği ekledik. Yazar, oyuncu, yönetmen, vb kişilerin sayfalarına girdiğinizde "editör ol" diye bir buton göreceksiniz. Detaylı açıklamalar orada mevcut.

Her ünlü sayfasının sadece 1 editörü olabiliyor. O nedenle sevdiğiniz kişilerin sayfaları kapılmadan acele edin derim. =)

Birden fazla sayfanın editörü olabilirsiniz. Yakında kendi profillerimize editörlüğünü yaptığımız sayfalar için bir bölüm eklenecek ve orada gösterilecek.

Editörlüğün tek şartı kopyala-yapıştır içerik eklenmemesi. Hayat hikayelerini araştırırken farklı kaynaklardan faydalanabiliriz ama araştırmamız bitince kendi cümlelerimizle yazmak zorundayız.

Örnek sayfalar: Sean Bean, Halil Cibran, Sigmund Freud, Richard Brautigan, Jamie Dornan

Verdiğiniz emek ve hazırladığınız içerikler çok değerli. Editör olarak siteye katkı sağlamak isteyen herkese çok teşekkür ediyoruz ve başvurularınızı bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla...
41 beğeni · 19 yorum · Duyuru ·
Nil (@nill)
Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum kendi adıma. Özellikle kaydetme seçeneğini çok istiyordum. Iyi oldu bu. Güzel yazıları ve incelemeleri kaybetmeyeceğim artık. Ama yönetimden bir isteğim daha var benim. Çoğu zaman gece geç saatlere kadar sitede oluyoruz ve haliyle acıkıyoruz. Yönetimden acıkan üyelerine pizza ısmarlamasını da istiyoruz. Biliyorum yönetim üyelerini çok seviyor. O yüzden yaparlar bence :)) Hadi be Neokur hadi be :)) bir kaç pizzadan ne olur ki? :P - 18.03.17
Fırat Y. (@fy)
Bir de mobil uygulama olayına girseniz ne güzel olacak :) - 18.03.17
Gülcan (@gulcan32)
Teşekkürler bilgikendirme için yöneticiler. Sıgmund freud'u ben yazdım ayıptır söylemesi ^_^ ...ben de kayıt kısmını kullanmaya başladım. Bu paylaşım sonra işime yarar dediğim ne varsa kaydediyorum. Hatta yakında sadece kayıt sayfamı açıp oraya bakıcam. Çok hoş oldu. :) - 18.03.17

Burcu S.

@bs

Askıda kitap var!
Aralık ayından bu yana "Askıda Ne Var" sitesi aracılığıyla her ay, üniversite öğrencilerine hediye edilmek üzere, askıya kitap bırakıyoruz.

Şubat ayında kitap kazanan arkadaşların kitapları sürpriz hediyelerle beraber yola çıktı.

Siz de kampanyalarımızdan haberdar olmak ve çekilişlere katılmak istiyorsanız bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

https://twitter.com/neokur
https://www.facebook.com/neokur/

Kazanan arkadaşlara keyifli okumalar diliyorum.
51 beğeni · 56 yorum · Biliyor musun? ·
Nil (@nill)
keşke biri benim olsa -_- - 07.03.17
Gülcan (@gulcan32)
Üniversite öğrencisi değiliz ki :/ yaşlıyım. - 07.03.17
Koray Cem (@koraycem)
Keşke Benim Olsa - Şevket

- 07.03.17

Burcu S.

@bs

Merhaba arkadaşlar, Kitap Her Yerde odasında paylaşılan fotoğraflar için Facebook sayfamızda bir albüm yaptım ve fotoğrafları oraya yüklemeye başladım. Fotoğrafın çekildiği yerin neresi olduğunu belirtmeyen arkadaşların fotoğraflarını albüme ekleyemiyorum. Yer belirtirseniz sevinirim. Beşiktaş İskelesi/İstanbul gibi.

Bu arada Facebook sayfamızı hala beğenmemiş olanlar için şuraya bir soru bırakmak istiyorum: NEDEN? =))

Bizi Facebook'tan da takip ederseniz ve bir de arkadaşlarınızı davet ederseniz sevinirim.

Albüm linki:
https://www.facebook.com/...908895792547353
EK 1
Fotoğrafları eklerken açıklama kısmına adlarınızı yazıp yazmamakta kararsız kaldım arkadaşlar. O nedenle size sormak istedim. Kullanıcı adlarınızı yazmamın sakıncası var mı? 28.02.17
35 beğeni · 28 yorum · Sohbet ·
Burcu S. (@bs)
Belki şurada dikkat çekici sevimli küçük bir yorum vardır...

- 28.02.17
FanatikCimBomlu (@azalea-kyc)
bence sorun olmaz, ve fotoğrafımı eklediğiniz için teşekkürler :) - 28.02.17
Nil (@nill)
Kendi adıma yok @bs :) bu cevabına benim paylaşımımı da videoya koymanda baskı yaptığımı düşünme lütfen. Yok yaa... Yapmıyorum öyle bir şey :D - 28.02.17

Burcu S.

@bs

Kitap Kampüste
İstanbul Yeditepe Üniversitesi

@mamafih @lacrima @ruhadam @buderinbirtutku @nill @aysegulce @psikolojik @tokmakan @tabula-rasa @celibon @gulcan32 @munzevi @nisf @post-mortem @yrtelf @samsa @el-nino @sercan-sentuna @ac @kumralada @kbroznrclk @earslan sıra sizde. Kitabını kapan dışarı çıksın ve bir fotoğraf çeksin. =)

Fotoğraflarda masa sandalye vs. görmek yerine bulunduğunuz çevreyi görmeyi tercih ederim. Amacımız farklı şehirlerden, semtlerden, vs. kareler paylaşmak. O nedenle evden, ofisten, sınıftan çıkıyoruz ve dışarıda fotoğraf çekiyoruz. Teşekkürler =)
EK 1
Sen öğrenci miydin diye şaşıranlar oluyor. Ziyaret amaçlı gittim arkadaşlar. Yeditepe'nin kampüsünü seviyorum. Hemen arkasında Kayışdağı Ormanı var ve bu yüzden bol oksijenli tertemiz bir hava var. 25.02.17
65 beğeni · 46 yorum · Kitap Her Yerde ·
ruhadam (@ruhadam)
Daveti aldım, davete icabet edeceğim - 25.02.17
Hakan (@hakani)
@bs kitap yerine dergi de paylaşabiliyor muyuz? - 25.02.17
Fethiye (@fthykc)
Katılıyorum @bs 'ye. Haydi neokur'lular sokağa :))) - 25.02.17
/ 38