ara

Burcu S.

"…gözlerini kapattı ve etrafını sarmış uçsuz bucaksız toprakların çiçek kokan havasını içine çekmek için derin bir nefes aldı. Bu, onun için akrabalarından daha yakın, bir sevgilinin şefkatinden daha tercih edilir, bir kitaptan daha derindi. Bir an, yaşamının amacını yeniden keşfetti." Boris Pasternak

Burcu S.

@bs

Neokur App Yayında!
Neokur App Yayında!
Arkadaşlar bildiğiniz gibi bir süredir uygulamalarımızla uğraşıyoruz. Iphone telefonlar için uygulamamız markette yerini aldı. Android ise yapım aşamasında. En kısa zamanda o da yayına girecek.
Uygulamamız 1.0 sürümü ve bazı hatalar barındırabilir. Bu hatalar ve eksikler en kısa sürede güncellemelerle giderilecektir. Aklımızda eklemeyi düşündüğümüz çok özellik var. Zaman içerisinde bu özellikleri tek tek ekleyeceğiz.

Bilenler bilir, küçük bir ekiple özverili çalışıyoruz. Vereceğiniz küçük destekler ekibimize büyük moral olacaktır.

Bi 5 yıldızınızı alırız. ? Lütfen indirdikten sonra puan vermeyi unutmayın.
Olumlu eleştirilerinizi appstore'a, olumsuzları bize destek bölümünden ulaştırabilirsiniz.

Teşekkür ederiz, umarız beğenirsiniz.

https://itunes.apple.com/...1358599371?mt=8
68 beğeni · 77 yorum
Hakan (@hakani)
Beş puan vermeyen siteye girmesin
18.06.18 beğen 14 cevap
Ömer Aydemir. (@seyyah73)
?? Beğendim.
18.06.18 beğen 2 cevap
Erkin Çoban (@erkincoban)
Hayırlı olsun. Muhtemel hatalar ve eksikler kısa zamanda giderilir. Emeği geçen herkesin eline sağlık.
18.06.18 beğen 2 cevap

Burcu S.

@bs

Neokur Buluşmaları
Neokur Buluşmaları
Merhaba arkadaşlar,

Birçoğumuz bilgisayarın başında çok fazla zaman geçiriyoruz. Günün sonunda da omuzlarımız düşük bir şekilde eve gidip yine bilgisayar başına geçiyoruz. Yani birçoğumuz dışarıdaki hayatı kaçırıyoruz aslında. Artık Neokur'u gerçek hayata taşımamızın zamanı gelmedi mi? =) Bugüne kadar üyeler tarafından birçok Neokur buluşması düzenlendi ancak bunlar küçük gruplar arasında kaldı. Neden her şehirde çeşitli buluşma grupları olmasın? Bilgisayar başından kalkıp, mesajlaştığımız, hediyeleştiğimiz, daha tanımadan sıcaklık hissettiğimiz insanlarla yüz yüze görüşmek ya da yeni insanlar tanımak güzel olmaz mı?

Yaşadığınız şehirde okuma grupları, iftar yemekleri, sohbet grupları, kahvaltılar, piknikler, tiyatro etkinlikleri, gezi grupları vb. dilediğiniz etkinliği ya da buluşma grubunu oluşturarak tanıdığınız üyelerle kaynaşabilir ya da yepyeni üyelerle tanışabilirsiniz. Bu buluşmalardan daha fazla kişiyi haberdar etmek ve katılımı artırmak için Neokur Buluşmaları adında bir oda açtık. Buluşma duyurularınızı ve buluşma fotoğraflarınızı burada paylaşabilirsiniz.

Kişisel bir tavsiye: Bazılarınız tedirginsiniz biliyorum. İlk buluşmaya katılacağım zaman ben de biraz çekingenlik hissetmiş ve tereddüt etmiştim. Fakat bir kere buluştuktan sonra önceki buluşmaları kaçırdığınıza üzülmeye başlayacaksınız. Buluşmak gerçekten çok keyifli, siz de yapın! =)
42 beğeni · 86 yorum
Gülcan (@gulcann)
Benimle buluşmak isteyenler eklesin ?
05.06.18 beğen 5 cevap
Semih (@sc)
Oulu, Finlandiya'da olan kardeşlerim bir mesaj kadar uzağınızdayım.
05.06.18 beğen 8 cevap
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Hayatlarında tek ortak noktası bir internet sitesi olan insanların bir araya gelmesi kadar saçma bir şey olamaz. Buradan tanıştığım bir insanla buluşurum elbet; ama daha önce sohbet etmiş, kafa yapısını beğenmiş olmam şart. Yoksa sanalda bile görmeye tahammül edemediğim birisiyle neden reelde buluşayım ki?
05.06.18 beğen 12 cevap

Burcu S.

@bs

Neokur anket
Neokur anket
Merhaba arkadaşlar, küçük bir anket hazırladık. Katılırsanız seviniriz.
Sevgiler.

https://goo.gl/forms/xSoJiKQAEwMYI67G3
EK 1
Katılımlarınız için teşekkür ederiz arkadaşlar. Sorulara verdiğiniz cevaplar ve yazdığınız öneriler doğrultusunda iyileştirmeler yapacağız.
Sevgiler. 05.06.18
23 beğeni · 19 yorum
Furkan (@turgenyev)
Raflarla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Sitenin sıkıntısı ben şahsen kendim, itiraf ediyorum... Gibi gereksiz odalarda. Bu sitenin hedef kitlesi sanatla ilgilenen, kitaplarla ilgilenen insanlar üzerine olması gerekirken; Rafları boş, kendi fotoğrafını paylaşıp saçma sapan aşk acıları yaşayan ergenlerin yuvası haline geliyor. Kitapları araştırırken buraya gelen insanın, çok şeker abinin tespihli fotoğraflarını, Mehmedim beni bırakmanın isyanlarını görüp bu siteye ne kadar ilgi duymasını bekliyorsunuz? Engelleyebilirsin diyeceksiniz ama bence engellemek sorunu görmezden gelmek demektir. Siteyi amacına uygun kullanan güzel insanlar siteden uzaklaşıyor, bunun yerine saçma aşk acıları yaşayan, elde tespihle fotoğraf çekilen raflarında tek bir tane bile kitap olmayan ergenler doluyor. Yıllarca zor şartlarda verdiğiniz bu emeğe yazık etmeyin, en azından şu gereksiz odaları gizleyin de sadece isteyenler görsün, arenaya bakmaz olduk.
29.05.18 beğen 30 cevap
Semih (@sc)
Elimiz titreyerek katıldık. Raf sisteminin de başına kötü bir şeyler gelmez umarım.
29.05.18 beğen 10 cevap
Fatma (@sosyologclara)
Katıldım. ?
29.05.18 beğen cevap

Burcu S.

@bs

Bilim kurgu, tarih ve romantizm bir arada: Outlander
Bilim kurgu, tarih ve romantizm bir arada: Outlander
"İnsan ne tuhaf şeyleri hatırlıyor. Bazı imgeler ve duygular yıllar boyu capcanlı kalıyor."

Aslında bu dizi 2014'te başlamış ama ben bu sene keşfettim. İlk 3 sezonu tamamlanmış, yeni sezonu da yolda. Tarihi dizileri severim. Hep geçmişe yolculuk etmeyi ve bir kalede yaşamayı düşlemişimdir. İşte bu dizide tam da hayalini kurduğum gibi bir şey oluyor. Anlatayım...

İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda cephede hemşirelik yapan Claire, savaşın sona ermesinin ardından yıllardır görmediği kocasıyla bir araya gelir. Hem savaşın bitişini kutlamak hem de ikinci balayı tatilleri için İskoçya'ya giderler. Tesadüfen Samhain (Halloween) kutlamalarının olduğu bir zamanda oraya gitmişlerdir. Bir gece bir tepede bulunan dikili taşların çevresinde dans eden (ya da bir çeşit ayin yapan) kadınları izlerler gizlice. Bu taşlar Claire'in çok ilgisini çeker ve ertesi gün tek başına o tepeye tekrar gider. Bu taşlardan birine dokunur ve gözlerini 200 yıl öncesinin İskoçya'sında açar. Devam edersem fazlaca spoiler vermiş olurum. Konusunun yanı sıra, oyunculukları, kostümleri ve müziklerini de başarılı buldum. İzlemenizi öneririm.

@lacrima @nill @kgk @esracan @belkibirazflu @shitick @khaos @buseeaydogan @el-nino @post-mortem @tokmakan sizin de dizi tavsiyelerinizi bekliyorum. =)
Outlander
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
33 beğeni · 13 yorum
Gülcan (@gulcann)
?Bu dizide de cool kızlar ve erkekler var sanırım.
27.05.18 beğen 1 cevap
Eseflal (@eseflal)
Bir anda 200 yıl geri gitmek.. ? merak uyandırıcı ?
27.05.18 beğen cevap
sinemasever (@sinemasever)
Gerçekten güzel bir dizi...
27.05.18 beğen cevap

Burcu S.

@bs

İyi ki doğdun!
İyi ki doğdun!
Bugün, 12 Nisan, Şeftali'nin doğum günü. Beraber 6 seneyi geride bıraktık. Onu ne kadar sevdiğimi bilmeyen kalmadı sanırım. =) Anneme Şeftali'den ilk bahsettiğimde "hiç büyümeyecek bir çocuğun var artık. Bu hayata hazır mısın?" diye sormuştu. Hazırdım, vazgeçmeyi hiç düşünmedim. İyi ki doğdu, iyi ki benim oğlum oldu. Beraber daha nice yıllara...

Not: Baştan söyleyeyim de neden o kadar mutsuz diye sormayın. İran kedilerinin suratları böyle yahu, mutsuz değil. Bu fotoğraftan sonra önce pastanın bir kısmını mideye indirdi, ardından kendini oyuncaklara kaptırarak beni unuttu =)
EK 1
Kedi pastası siparişleri için mesaj atabilirsiniz =)))
Pastada kullandığım malzemelerin hepsi kedi ürünlerinden oluşmaktadır. (Yaş mama + ödül mamaları)

13.04.18
87 beğeni · 45 yorum
Gülcan (@gulcann)
İyikii doğduunn şefooo iyi kii doğğduunn mutlu yıllar sanaa ??
13.04.18 beğen 5 cevap
Nesuh (@nesuh)
Insanlar arasında bu bağ bu sevgi kalmamışken ona olan sevgin ve ilgin takire şayan???
13.04.18 beğen 2 cevap
Ömer A. (@omerr)
dgko
13.04.18 beğen cevap

Burcu S.

@bs

Neokur Bookstagram Yarışması Sona Erdi!
Neokur Bookstagram Yarışması Sona Erdi!
Merhaba arkadaşlar, Neokur Bookstagram yarışmamız sona erdi. Yarışma sayesinde çok güzel ve çok yaratıcı paylaşımlar gördük. Katılan ve ilgi gösteren herkese çok teşekkür ederiz. Ayrıca sponsorumuz idefix'e de teşekkür ederiz. Düzenlediğimiz sponsorlu yarışmalara katılımın yüksek olması ve bu yarışmaların twitter, instagram gibi diğer sosyal platformlara yansıması, bu tür yarışmaların devamı için bize destek sağlamaktadır. Bu konuda da destekleriniz için çok teşekkür ederiz. Yani sonuç olarak teşekkür ederiz. ?

Yarışmanın Kazananları (sırasız olarak)
@aylakhatun @post-mortem @vareste @el-nino @tokmakan @betulzeyrek @esracan @denizp @huznun-lalesidir-dunya @fthykc

Kazananlarla kısa bir süre sonra iletişime geçilecektir.

Not: Yarışma kurallarına uymayanlar elenmiş ve geçersiz oylar sayılmamıştır.
63 beğeni · 46 yorum
Nil (@nill)
Kazananları tebrik ediyorum :)
10.04.18 beğen 6 cevap
Eseflal (@eseflal)
Tenrikler ????
10.04.18 beğen 8 cevap
Tokmakan ♌️ (@tokmakan)
Heyoooo , ben teşekkür ederim @bs
10.04.18 beğen 5 cevap

Burcu S.

@bs

I see you
I see you
Merhaba arkadaşlar, yarın Bookstagram yarışmamız sona eriyor. Beğeniler kontrol edildikten sonra kazananları açıklayacağız. Fake hesaplarla verilen oylar sayılmayacak. Paylaşımında çok sayıda fake oy tespit edilen yarışmacılar diskalifiye edilecek. Son gün böyle bir hataya düşmeyin diye haber vermek istedim. Herkese bol şans =)
29 beğeni · 26 yorum
erhan (@munzevi)
Bir üyeyi görmüştüm öyle. Mesaj da atacaktım ama işte yönetime güvendim. Boşa çıkmadı.
09.04.18 beğen cevap
esracan (@esracan)
Saksı değildir o ?
09.04.18 beğen 1 cevap
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Ulan 50 lira için değer mi. Bu kadar mı adi insanlar var. Bana iban atın göndereyim 50 tl. Bence tarım bakanlığı gibi bunları ifşa etmelisin burcu.
09.04.18 beğen 8 cevap

Burcu S.

@bs

Bookstagram Yarışması
Bookstagram Yarışması
Bookstagram yarışmamız başladı! ?

3-10 Nisan tarihleri arasında bu odada yapılan paylaşımlardan en fazla beğeni alan 10 kişiye idefix'ten 50'şer TL hediye çeki veriyoruz.

Yarışmanın Kuralları:
- Kitabınla en güzel kompozisyonu oluştur.
- Fotoğrafını çek ve Bookstagram odasında paylaş
- Bu tweeti retweetle: https://twitter.com/neoku...080083552260096
- Twitter kullanıcı adını paylaşımına eklemeyi unutma.

Katılımlarınızı bekliyoruz.
EK 1
- Fotoğrafı kendiniz çekmelisiniz. İnternetten bulduğunuz, başkalarına ait fotoğraflarla yarışmaya katılamazsınız.
- Birden fazla fotoğrafla şansınızı deneyebilirsiniz ancak her kullanıcı sadece 1 tane çek kazanabilir. 03.04.18
45 beğeni · 28 yorum
Peykân (@peykan)
Bugün paylaşanlar daha şanslı olacaklardır :)
03.04.18 beğen 5 cevap
EL_NINO (@elnino)
hemen bir paylaşım yapayım o zaman
03.04.18 beğen 4 cevap
Eseflal (@eseflal)
Benim Twitter'ım yok amaaaaa ? şifresini hatırlamıyorum ?
03.04.18 beğen 4 cevap

Burcu S.

@bs

Şifâhen Masallar
Şifâhen Masallar
Şifâhen Masallar, Beyza Akyüz'ün düzenlediği bir masal dinletisi. 24 Mart 2017'de CreAtolye'de yapılan etkinliğine katılmıştım. Gecenin sonunda arkadaşlarla "tekrar olsa gider miyiz?" muhabbeti yapmıştık. O anda net bir cevabımız yoktu ama zaman hızla akıp gitti ve bir daha gidemedik. Neredeyse 1 yıl olmuş. O zaman etkinliğe beraber gittiğim arkadaşlarımın her biri bir yerde şimdi. Yaprak dökümü gibi herkes birer birer gitti. Şifâhen Masallar bugün yeniden karşıma çıktı. Yarın saat 20.00'da Kaset Kadıköy'de olacaklarmış. 24 martı yad etmek için gidesim var. Farklı bir etkinlik. Beyza Akyüz'ün ses tonundan ve sürekli gülümsüyor oluşundan mıdır nedir içinizi bir huzur kaplıyor ve dinleti boyunca siz de ister istemez gülümsüyorsunuz. =) Arada bir dinleyicilere sorular soruyor. Örneğin, "bu masalda hangi duygular geçsin istersiniz, sizce karakter şimdi ne hissetmeli?" gibi. Böylece dinleyicilerin de masalda bir payı oluyor ve bazen esprili şeyler çıkabiliyor. Benim katıldığım etkinlikte 2 masal anlatmıştı ve sonlara doğru herkesi ayağa kaldırıp aynı hareketleri yaptırarak dans ettirmişti. =) Eğlenceliydi. Sahne dekorlarını da beğenmiştim ama mekandan mekana farklılık gösterebilir. CreAtolye güzeldi. Kaset Kadıköy'e daha önce gitmedim. Gelmeyi düşünen olursa haberleşelim.
15 beğeni · 5 yorum
Nil (@nill)
Gelmeyi çok isterdim ama maalesef canım @bs :( canlıya düşsün de herkesler görsün :)
21.03.18 beğen cevap
shitick (@shitick)
Bendiri faysal macit mi çalıyordu ?
21.03.18 beğen cevap

Burcu S.

@bs

İsveç'te bahar
Herkesin dilinde bir ilkbahar muhabbeti. Doğru dürüst kış mı gördük, bu neyin sevinci? Bahar sevinci bu videodaki gibi olmalı. Güneş tertemiz karların üzerinde parlamalı. :) Azıcık kar yağdıktan sonra çamurla kaplanan asfaltlara vuran güneşin nesine sevineyim? :P
EK 1
Bu arada videosunu paylaştığım kanalı takip etmenizi öneririm. Güzel videolar var.
Bunlar da bonus:
https://www.youtube.com/w...h?v=TOnosezkxsw
https://www.youtube.com/w...h?v=TF7_6ls2RA0 21.03.18
18 beğeni · 7 yorum
shitick (@shitick)
Yazık kizcagazi o elbiseyle o karda yurutmusler o kadaarr ?
21.03.18 beğen 1 cevap
H. Alper KIRICI (@halperkirici)
müzikler harika, teşekkürler Burcu
.
21.03.18 beğen cevap
Hakan (@hakani)
@bs sen bizden habersiz milyoner olup dünyayı mı gezmeye başladın? Ne yaptın? Üç aydır yoksun ortalarda, bir de doğa paylaşıyorsun. Hayırdır?
21.03.18 beğen cevap
/ 45