ara

Çağla

Çağla

@caglahayat

Geri dönüşüm kutularını nereden temin edebiliriz?
Ayrıca atık toplama firmaları bu konuda yardımcı olur mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.
11 beğeni · 9 yorum
murat akkuyu (@murat-akkuyu)
geri dönüşümden kastınız nedir acaba ?
07.03.18 beğen 1 cevap
Meral IŞIK (@meralisik)
ilgili belediye arandığı zaman yardımcı olunuyor
09.03.18 beğen 1 cevap
yılmaz ç (@akliolandelirsin)
Geri dönüşümden kasıt kimsayal atıklarsa bunlarla ilgili çeşitli firmalar ilgileniyor evsel atıksa bunlarla ilgili belediye yardımcı olacak bursada kimyasallara da yardımcı olan belediye var
06.04.18 beğen 1 cevap

Çağla

@caglahayat

Önce gün batımını mı izlemeli yoksa gün doğumunu mu? Hem batışını izlediğimiz güneş yeni bir güne doğmuyor muydu?
"Bir günde tam kırk dört kere gün batımını izlediğim oldu." demiştin bana. Hemen ardından da eklemiştin: "Biliyor musun... insan çok üzgün olduğunda gün batımını izlemeyi daha çok seviyor. " Bunun üzerine sordum:
"O, gün batımını kırk dört kere izlediğin gün çok mu üzgündün?" Ancak Küçük Prens yanıt vermedi.
Küçük Prens Satın Al
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğeni · 2 yorum
grimalkin stone (@grimalkin)
Heey ben bu profil resmini biliyorum bir kitabın kapağı bu?ama ismini tam hatırlayamadım
06.04.18 beğen 1 cevap

Çağla

@caglahayat

Gül rengi şarap içilmez mi böyle günde?
....
14 beğeni · 1 yorum
shitick (@shitick)
en sewdiğimlerden
06.12.17 beğen 1 cevap

Çağla

@caglahayat

Yaprağın da kusurlusu...
Yaprağın da kusurlusu...
Kendi kendime oturuyorken aklıma geldi de sizinle paylaşmak istedim. Bugün yakın bir arkadaşımla dolaşırken eğilip bu yaprağı aldım ( Evet bende sonbaharda yaprak toplayanlardanım.). Onlarca yaprak vardı ama gözüm ona çarpmıştı, onu almalıydım. Evet almalıydım çünkü bana gülen oydu, gerçekten. Yoksa keşke onu alsaydım diyip duracaktım. Arkadaşım bana döndü ve dedi ki "Onu alma, kenarı yok baksana.". O an için basit bir cümleydi belki ama biz insanları yansıtan bir cümleymiş aslında.
14 beğeni · 1 yorum
Murat akbas (@muratmurat)
Gusel dokumussunuz tskler
29.11.17 beğen cevap

Çağla

@caglahayat

Sadece kitaplara, şarkılara, sözlere aşık olmak iyisi sanırım.
.....
26 beğeni · 2 yorum
Enes Kepil (@kepilleus)
Dinledikçe dinliyorum
08.11.17 beğen 1 cevap
kalbiyle sevenler zümresi (@kalbiylesevenlerzumresi)
En sevdiklerimden👍
08.11.17 beğen 1 cevap

Çağla

@caglahayat

İnsanlar Hakkında Genel Düşünceleriniz Nelerdir?
Bu kitapta kendimi buldum her zaman. Okuduğumda bazı şeylerin değişmeyeceğini anladım. Mesela hissetmek istemediklerimi, düşünmek istemediklerimi yaşıma bağlardım. Ben de büyünce bitecekti her şey, kendimi gerçekten insanların arasında hissedebilecektim. Mutlu olacaktım sonunda. Ama anladığım bir şey daha oldu ki tanıdığım çoğu insanın mutluluğu gerçek değildi. İnsanları anlamaya çalışsam da hiçbir zaman başaramadım. "Büyükler gerçekten çok tuhaf." sadece bununla yetindim. O yüzden çok çok seviyorum bu kitabı.

"Sana inanmıyorum! Çiçekler güçsüzdürler. Masumdurlar. Ellerinden geldiğince kendilerine güvenmeye çalışırlar. Dikenleriyle korkunç göründüklerine inanırlar."

Ama ne yazık ki ben sandığa baktığımda içindeki koyunları göremiyorum. Belki bir parça yetişkinlere benziyorum. Belki de... Yaşlanıyorum."

"Herkes gerçek bir arkadaşa sahip olamaz. Onu unutursam, rakamlardan başka hiçbir şeyle ilgilenmeyen büyükler gibi olurum."
Küçük Prens Satın Al
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
14 beğeni · 0 yorum

Çağla

@caglahayat

Bilinmeyen... Test kitaplarımdan fırsat bulduğum ilk anda alabildim şükürler olsun! Yapmam gereken onca şeyden sıyrılıp bir çırpıda okuyuverdim.
Bir tarafta delice seven, hayatını sevdiğine adayan bir kadın ve diğer tarafta tüm bunlardan habersiz hayatını yaşayan bir adam. Bir insan bir insanı hayatını ona adayacak kadar sevebilir mi gerçekten?

"Hep senin etrafındaydım, hep gergin ve hareketliydim; ama sen beni ancak cebinde taşıdığın ve karanlıkta sabırla senin saatlerini sayıp ölçen, yollarında sana duyulmayan nabız atışlarıyla eşlik eden ve senin acele bakışlarının saniyelerinin tik taklarının ancak milyonda birinde yöneldiğini saatin yayının gerginliğini hissettiğin kadar hissedebiliyordun."
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu Satın Al
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
10 beğeni · 0 yorum

Çağla

@caglahayat

Bana çok acil komedi türünde film önerir misiniz??
Arkadaşım depresyona girdi girecek yardım gereek😑.
6 beğeni · 9 yorum
Andre Castro (@fotopati)
süper ot
15.06.17 beğen 4 cevap
Erkan Karaağaç (@eczamylnzlk)
Bir demet tiyatro ve olacak o kadar.
15.06.17 beğen 1 cevap
Kahve Kitap Kurabiye (@kahvekitapkurabiye)
15.06.17 beğen cevap

Çağla

@caglahayat

Ağlamak istersin ya bazen. Herkes neşelidir, anın keyfini çıkarır. Sende kimsenin bilmediği bir şey vardır ama. Taa içinde, kalbinin bir köşesinde, aklının en gerisinde. Küçük, küçücük bir şeyle alevlenir yüreğin. Eğer dersin, olmayacaksa atabileyim yüreğimden. Sonra onu hatırlatan şeyler çıkar karşına. O koca ağaçta asılı onlarca şiirin, sözün içinden baktığım birkaç saniyelik zaman zarfında bu dönemimin beni en çok etkileyen olayını tekarar canlandıran, bir gece önce çıksın aklımdan diye dua ettiğim kişiyi hatırlatan bu alıntı... Bilmem neden yazıyorum buraya. Ama ilk defa böyle hissediyorum. Yüreğim doluyor bunu hissediyorum. Bugünü böyle hayal etmemiştim. Her şeyiyle mükemmel olacaktı. Belki olmadı ama bana bir şeyler kattı. Ve bugünkü hasılatlarım :). Hatıra kutuma koymaya korktuklarım.. Size baktıkça bu günü hatırlayacağım. Belki biraz kırgınlık, biraz buruklukla. Her şeye rağmen " hayat güzel" diyebilmiştim ben ona. " Hayatta hep mutlu ol." diyebilmiştim. Hala yalnız, hala hayatı ve insanları sevmiyor, hala yaşamaktan kaçıyor.
21 beğeni · 2 yorum
Ahmet Enes (@artanis)
Aklıma Paul Auster'in şu sözünü getirdi anlattıklarınız : 'Birisini unutmak zorundaysanız, bunu sindire sindire yapın. Çünkü aklın zamansız öldürdükleri, yürekte apansız dirilir. '
20.05.17 beğen 5 cevap

Çağla

@caglahayat

Fidanlar Ormana🌲
Fidanlar Ormana🌲
Bahar gelir de fidan dikmeden, fidan dikip de yemek yemeden olur mu? Bu yoğunluğun arasında bir gün de kendimize, doğaya ayıralım dedik. Belki yarın biraz daha yorulacağız ama her şeye rağmen gülerek hatırlayacağız bu günü.
--Kedi ısırana kadar her şey daha normaldi sanki. Akşam trafiğinde hastane yollarında geçirdim birkaç saat kadarımı da ?.
18 beğeni · 1 yorum
yalnız adam (@kafkaa)
elinize sağlık :)
15.06.17 beğen 1 cevap
/ 2