ara

How I Met Your Mother

(2005)

How I Met Your Mother Konusu, Özeti ve Türleri

Ted Mosby'nin 2030'da çocuklarına, anneleriyle tanışma hikayesini anlatmaya başlamasıyla bizi 2005'e, Ted'in gençlik yıllarına götüren komedi dizisidir. Ted'in en yakın arkadaşlarından biri olan Marshall ile, dokuz yıldır flört ettiği Lily'nin nişanlanması üzerine Ted, kendisinin de bekarlığa veda etmesinin zamanının geldiğine inanır.
How I Met Your Mother
Yapım: 2005 ABD
Senaryo:
27 yaşındaki Manhattan’lı mimar Ted, arkadaş grubuyla kendine küçük bir dünya yaratmış bir genç. Grupları dört kişiden oluşuyor: En iyi arkadaşı, hukuk öğrencisi Marshall (Jason Segel), dokuz yıldır birlikte olduğu anaokulu öğretmeni sevgilisi Lily (Buffy the Vampire Slayer’ın Willow’u Alyson Hannigan) ve kendine özgü fikirleri olan, takım elbise giymekten şaşmayan, kızlarla tanışmak için sağlam bir yöntem geliştirmiş Barney Stenson (Neil Patrick Harris). Onun kalıcı ilişki kurmak gibi kaygıları yok. Tersine, renkten renge koşuyor. Bizim onunla tanıştığımız sıralarda Lübnanlı kızları beğeniyor, bir önceki favorisi yarı Asyalı kızlarmış. Günler böylece akıp giderken, Marshall, anaokulu öğretmeni Lily ile evlenmeye karar verdiğini açıklayınca Ted (Josh Radnor) paniğe kapılıyor. Romantik Ted’in bekâr kalmaya hiç niyeti yok ve eğer gerçek aşkı bulmaya niyeti varsa, onun da harekete geçmesi gerek. Derken Robin Trubotsky (Cobie Smulders) ile tanışıyor ve ilk bakışta âşık olduğunu düşünüyor. Acaba sahiden öyle mi?

İngilizce Açıklama
The year is 2030. Ted Mosby is relaying the story of how he met his wife to his daughter and son. The story starts in the year 2005, when then twenty-seven year old architect Ted was spurred on to want to get married after his best friends from his college days at Wesleyan, lawyer Marshall Eriksen, who was his roommate at the time and kindergarten teacher Lily Aldrin, got engaged after nine years of dating each other. Ted's new quest in life was much to the dismay of his womanizing friend, Barney Stinson. But soon after Marshall and Lily's engagement, Ted believed that his life mate was going to be news reporter and aspiring news anchor Robin Scherbatsky, who, despite having had a romantic relationship with her after this time, ended up being who the kids know as their "Aunt" Robin. As Ted relays the story to his kids, the constants are that their Uncle Marshall, Aunt Lily, Uncle Barney and Aunt Robin are always in the picture and thus have something to do with how he got together.
How I Met Your Mother dizisi listesinde yer almaktadır.

How I Met Your Mother Oyuncuları

Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barney Stinson
Robin Scherbatsky
Ted Mosby

How I Met Your Mother Dizi Listeleri

171
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
13
DİZİ
Gülmekten Karnınızı Ağrıtacak En Komik Diziler
Tüm zamanların en komik, en eğlenceli yerli ve yabancı dizilerini paylaşıyoruz....
14
DİZİ
Arkadaşlık - Dostluk Temalı Diziler
İzlerken en yakın dostumuzu andığımız, dostluk temasını ön planda tutan tüm zamanların en iyi arkadaşlık/dostluk...
27
DİZİ
Moraliniz Bozukken İzleyebileceğiniz Mutluluk Verici Eğlenceli Diziler
Depresyondayken izleyebileceğiniz, mutsuzluğa ilaç gibi gelen, mutluluk verici en iyi diziler listelenmektedir....
55
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...

Jessamine

@jessamine

- 2005
9 (261 oy)
How I Met Your Mother
Tekrar tekrar açıp izleyeceğim muhteşem bir dizi. Yaşamımızda karşılaşabileceğimiz durumların bir çoğu işlenmiş. Aşk, arkadaşlık, iş hayatı, kararsızlıklar, istikrar... Detaya girerek derin bir inceleme yapmak isterdim fakat ufacık bir kelimem büyük bir spoiler yaratabilir bu dizi için. Çünkü her şey çok net işlenmiş ve bir o kadar beklenmedik sürprizlerle dolu! Bir dizi hem ağlatıp hem güldürüp hem düşündürmeyi başarıyorsa ve yıllar sonra tekrar kendini izletebiliyorsa eğer olmuştur bu dizi. Olmuş, olmuş!
Verdiği Puan: 10
0 beğen · 0 yorum · dizi inceleme ·

Betül ısınlık

@betul-isinlik

- 2005
9 (261 oy)
mükemmel
S9-B24 Komedi pek benim tarzım değil ama bir günde oturup bir sezon bitirdiğimi hatırlıyorum. Çok güzel bir kurgusu var. Ara sıra sıradanlaşabiliyor ama ben çok beğendim bu diziyi. 18 yaş altının izlemesini tavsiye etmiyorum çünkü espriler genelde bel altı. Karakterler çok güzel seçilmiş. Dizinin gelecekle ya da geçmişte olan bağlantıları güzel oturtulmuş. Yirmi dakikalık çok abartıya kaçmayan çok da sıradanlaşmayan bir dizi. Bence aileyle değil ama yakın arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz türden bir dizi.
0 beğen · 0 yorum · dizi inceleme ·

Eduşka

@edaa

- 2005
9 (261 oy)
Efsane dizi
Barney gibi bir karakteri hayatımıza katan hiç bir zaman unutulmayacak tam anlamıyla EFSANE bir dizi, bittiği gün gerçekten boşluğa düştük.
Belki seneler sonra tekrar geri dönerler kim bilir.
Verdiği Puan: 10
5 beğen · 0 yorum · dizi inceleme ·

Misafir

@misafir000

- 2005
9 (261 oy)
En sevdiğim dizi..
9 sezon ve 3 kere izledim.
Verdiği Puan: 10
0 beğen · 0 yorum · dizi inceleme ·

Deren

@deren

- İnsanlar kendilerine yalan söylenmesinden hoşlanmaz.
- Yanlış! İnsanlar kendilerine söylenenin yalan olduğunu öğrenmekten hoşlanmaz! Çünkü yalanlar birilerinin gerçeklerle kirlettiği güzel hikayelerdir.
1 beğen · 0 yorum · replik

Misafir

@misafir000

Tekrar başlamanın ne kadar zor olduğunu fark ettiğiniz an bırakırsınız. Kendinizi onu istememek için zorlarsınız. Ama o hep orada olacaktır.
0 beğen · 0 yorum · replik

Misafir

@misafir000

Aşk, aptalların hissetiği sandığı bir şeydir dedim hep ama bu kadın kalbimde öyle bir yer edindi ki istesem de onu kalbimden atamadım.
1 beğen · 0 yorum · replik

Misafir

@misafir000

Sen aynı oyuncağını isteksizce bir kenara atan ama başka bir çocuk oynamaya başladığı anda oyuncağını geri isteyen bir çocuk gibisin.
1 beğen · 0 yorum · replik

Benzer Diziler

9/10
261 oy
Sence kaç puan almalı?
0
How I Met Your Mother izlenmesi gereken bir dizi. Tavsiye ederim. @neokur