ara

Supernatural

(2005)

Supernatural Konusu ve Türleri

Anneleri bir şeytan tarafından öldürüldükten sonra babalarıyla beraber doğaüstü varlıkları avlamayı öğrenen ve babalarının kaybolmasının ardından kendilerini şeytanları yok etmeye ve sevdikleri insanları korumaya adayan Winchester kardeşlerin başından geçen olayları anlatan korku ve gerilim serisidir.
Supernatural

Supernatural Özeti

Yapım: 2005 ABD, Kanada
Yönetmen:
Senaryo:
Sezon 1 -2005
Daha çocukken, annelerini gizemli ve şeytani bir güce kurban veren iki kardeş... Birisi babasıyla karanlık güçlere karşı savaşmayı, diğeri sakin bir hayatı seçmiştir. Babalarının kaybolduğu gün ikisi için de yeni bir dönem başlar.inanılmaz gerilim ve fantastik maceralar onları beklemektedir

Sezon 2 -2006
Daha çocukken annelerini gizemli ve şeytani bir güce kurban veren iki kardeş... Birisi babasına karşı savaşmayı, diğeri ise daha sakin bir hayatı seçmiştir. Babalarının kaybolduğu gün ikisi için de yeni bir dönem başlar. Winchester kardeşler bir yandan ülkeyi baştanbaşa dolaşırken diğer yandan da esrarengiz ve tehlikeli güçlerle savaşırlar. İzleyenleri koltuklarına çivileyecek fantastik bir dizi.

Sezon 3 -2007
Winchester kardeşlerin maceraları 3. sezonda kaldığı yerden devam ediyor. The Magnificent Seven adını taşıyan sezon prömiyerde, Sam ve Dean, Şeytan Kapısı’dan kaçmış yüzlerce iblisi avlamaları gerektiğinin farkına varır ve yedi ölümcül günahı temsil eden yedi iblisle kıyasıya bir mücadeleye girişir.

Sezon 4 -2009
Kardeşlere baktığımızda ikisi de birbirini tamamlar nitelikte özelliklere sahiptir. Küçük kardeş Sam kendisine babası ve abisinde farklı bir yol çizmeye çalışır. Okula devam eder, kendine uzun süreli sağlam ilişkiler edinir ama gelin görün ki gelişen olaylar onun da kardeşi Dean gibi bir yaratık avcısı olmasını engelleyemez. Ağabeyine oranla daha ılımlı bir karakter görünümü vermektedir. Dean ise özellikle babasının da etkisiyle küçük kardeşe tezat yaratık avlamaya hayli hevesli, serseri ruhlu bir yapıya sahiptir. Bu abi kardeş olayı biraz klişe gibi gözükse de sonuçta oyunculuk herşeyi değiştiren yegana faktördür.

Sezon 5 -2010
Lucifer serbest kalır ve Dean ile Sam; Lilith'in öldüğü odada kapalı kalırlar.Castiel isyan etmiştir ve melekleri öldürmeye başlamıştır.Sam ve Dean kardeşler yollarını ayırır.Lucifer Sam'i bulur ve Sam'in bedenini ister... Sam bu teklifi kabul etmez.Winchester kardeşlerin doğaüstü maceraları devam ediyor.

Sezon 6 -2011
Sam'in Lucifer ile birlikte kafese hapsolması üzerinden bir yıl geçmiştir. Kardeşini kurtarmak için her yola başvuran Dean hiç bir sonuca ulaşamamıştır. En sonunda Sam'i dinleyerek avcılığı bırakmış ve Lisa ile birlikte yeni bir hayat kurmuştur. Bir yıldır yeni hayatında iyi bir aile babası olmaya çalışan Dean, yaşadığı kasabada bir tuhaflık sezmektedir.

Bu sırada arabasının garajında bir cin tarfından zehirlenir. Ölmek üzereyken Sam tarafından son anda kurtarılır. Sam'i görünce şaşkınlığa uğrayan Dean, Sam'in uzun zaman önce kafesten büyük babası Samuel ile birlikte geri döndüğünü öğrenir. Fakat kardeşinde bir gariplik sezmesi üzerine kısa bir süreliğine de olsa avcılığa geri dönmeye ve kardeşine cehennemde ne olduğunu öğrenmeye karar verir.

Sezon 7 -2012
Hiç beklemediğiniz ölümler gerçekleşecek!! Ve finalde Sam'in aklındaki Ölüm tarafından konmuş olan duvar yıkılacak demiş Kripke ve Gamble...Ayrıca son birkaç bölümün çok karanlık olacağını ve Sam ile Dean'in çok zor zamanlar geçireceğini belirtmiş...Kripke'de Eve ve kardeşler arasında yüz yüze bir konuşma olacağını söylemiş.Misha: Final karşılaşmasının hiç kimsenin tahmin edemeyeceği türden olduğunu, seyircilerin beklediğinden çok daha büyük ve destansı olacağını söylemiş....7. sezonun daha olup olmayacağının belli olmadığı ancak bunun için hazırlanmaya başladıklarını söylemiş

Sezon 8 -2013
8. Sezon 3 Mayıs 2012 tarihinde yapımcılar tarafından resmi olarak onaylandı. 8. Sezon Eylül 2012'de başlayacak. Bu sezon Crowley'in yardımıyla Leviathanların lideri Dick Roman'ı öldüren Dean ve Sam beklenmedik bir şeyle karşılaşacak gibiler. Dean Tanrı'nın silahını kullandığı için kendini tüm yaratıkların öldükten sonra gittiği yer olan purgatory'da bulur. Acaba buradan nasıl çıkacaktır ve Leviathanlar Dick Roman'sız neler yapacaklar, Crowley iki tarafından aranan ismi olacak gibi.
 
Supernatural dizisi listesinde yer almaktadır.

Supernatural Oyuncuları

Sam Winchester
Dean Winchester
Castiel
Bobby Singer

Betül ısınlık.

@betul-isinlik

- 2005
8.8 (178 oy)
S10-B11 Kesinlikle mükemmel bir dizi. Evet,bazı yerlerinde sıkıyor olabilir ama olaylar asla monoton gitmiyor. Sürekli beni şaşırtan bir dizi. Adı üzerinde doğaüstü olaylar veriliyor ilk sezonlarda belki size saçma gelebilir ama kurgusu ve oyuncuları gerçekten çok sağlam bir dizi. Karakterleri çok iyi seçilmiş. Olaylar birbirinden alakasız gitmiyor. "Bu nereden çıktı?" demiyorsunuz. Sürekli ilk sezonlardan bağlantılar var. Dizilerin ara yerlerinden bağlantılar çok iyi sağlanmış. Gerilim mükemmel. Kesinlikle yazın bir oturuşta bitirilebilecek bir dizi.
Verdiği Puan: 10
0 beğen · 0 yorum · dizi inceleme ·

Thranduil

@thranduil

- 2005
8.8 (178 oy)
Karakterleriyle, farklılığıyla, yaptığı göndermeleriyle, replikleriyle efsane bir dizidir. Oyuncuların kendi içindeki ve oyuncu-hayran arasındaki bağ diziyi daha efsane kılıyor. Ne derlerse desinler Supernatural gibi bir dizi yok. Hangi dizide başrol 111 kez ölür? Hangi dizide başrol Lucifer ile savaşır, yaratıkları avlar, Tanrı ile karşılaşır ama hala palyaçolardan korkar? 6x15,10x5 Supernatural'ın ne kadar eşsiz bir dizi olduğunu kanıtlamaya yetebilecek bölümlerdir.
Verdiği Puan: 10
2 beğen · 0 yorum · dizi inceleme ·

Cressida

@cressida

- 2005
8.8 (178 oy)
İlk bölümlere aldanmayın!
S11-B15 İlk bölümleri seyrederken, çocukluğumun çizgi filmi olan hayalet avcılarını anımsardım. Her bölümde farklı bir yaratığı avlıyorlardı. Ve ailesel sorunları olduğu bariz ortadaydı. Açıkcası sıkılmıştım. Dişimi sıktım ve ilk 4 sezonu bitirdim. Bence bu ilk 4 sezon, Supernatural'in tanıtımı gibi bir şey. 5. sezonda ipler koptu! Şeyranlar, melekler, tanrılar... Şuan son sezondayım ve bir 11 sezon daha gelse oturur izlerim..
0 beğen · 0 yorum · dizi inceleme ·

eda önbey

@eda-onbey

- 2005
8.8 (178 oy)
Sam Ve Dean
Evet bunaldık mı bunaldık,sıkıldık mı sıkıldık,baygınlık geldi mi geldi amaaa gelmiş geçmiş hiç bir dizide sam ve dean kardeşleri kadar birbirlerine bağlı ve birbirlerini tutan kardeş görmedim diziyi izlememin tek sebebi budur.Yoksa bildiğin ergen dizisi yani:-))
Verdiği Puan: 8
0 beğen · 0 yorum · dizi inceleme ·
- 2005
8.8 (178 oy)
Zaman Kaybı
İlk sezonun 4. bölümüne kadar izleyebildim. Daha fazlası zaman kaybı gibi geldi. Dizinin çekim kalitesi ve bilimkurgunun cılkını çıkarmak budur herhalde.
Verdiği Puan: 6
0 beğen · 0 yorum · dizi inceleme ·

büşra

@busrace

sam: boby bize ne söyleyeceksin?
boby: dünyanın sonu geliyor. bir ruhun çokta önemli olmayacağını düşündüm.
dean: ruhunu mu sattın?
crowley: daha çok ödünç verdi diyelim ona geri vereceğim.
dean: o zaman geri ver!
crowley: vereceğim.
dean: hemen!
sam: onu öptün mü?
dean: sam!
sam: sadece merak ettim.
boby: (biraz düşündükten sonra) hayır!
(crowley öpüştükleri resmi gösterir)
boby: neden resmini çektin?
crowley: neden dilini kullandın?
3 beğen · 0 yorum · replik

Jessamine

@jessamine

11. Sezon 21. Bölüm

Chuck: Gerçekten yüzyıllarca olaylara müdahale ettim. Eğer öğretmeye, cezalandırmaya devam edersem yarattığım bu güzel şeylerin büyüyeceğini düşündüm. Ama her zamanki durumunda kaldı. Sonra geri çekilip bebeğimin kendi yolunu bulması gerektiğini anladım. Aşırı müdahale etmek ebeveyn olmakla ilgili değil. Fırsat vermelisin.
0 beğen · 0 yorum · replik

büşra

@busrace

dean: yanlış şeyler yapmanın zamanı.
sam: tekrar söyle.
dean: fırından çıktığımda eski yaralarımın hiçbiri yoktu.kurşun izleri bıçak yaraları ne de kırılmış parmak izleri hiçbiri yok.yani vücudum bebek poposu kadar pürüzsüz.bu şu sonuca varmamı sağladı üzülerek söylüyorum ama el değmemiş bir bakirim.
2 beğen · 0 yorum · replik

büşra

@busrace

favorilerimden;

dean: oraya gidip öylece ona gerçeği mi söyleyeceksin?
cass: neden olmasın?
dean: çünkü biz insanız. ve insanlar bir şeyi çok ama çok isterlerse yalan söylerler.
cass: neden?
dean: çünkü bu sayede başkan olabiliriz.
2 beğen · 0 yorum · replik

imge

@belkibirazflu

Dean : Dostum, daldın gittin ve bazı ciddi mutluluk sesleri çıkarıyordun. Rüyanda kimi görüyordun?
Sam : Ne? Kimseyi, hiçbişeyi.
Dean : Hadii, bana anlatabilirsin. Angelina Jolie?
Sam : Hayır!
Dean : Brad Pitt?
Sam : Hayır, hayır!
0 beğen · 0 yorum · replik

Benzer Diziler

8.8/10
178 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Supernatural izlenmesi gereken bir dizi. Tavsiye ederim. @neokur