ara

NLGNYC

Ne söyleyebilirim ki! Bu site de olduğuma göre kitap severim okumayı okuduklarımı paylaşmayı başkalarından tavsiyeler dinlemeyi severim.Kitap instegram hesabım nilzehesn_dunyas takip etmek isteyenler sadece kitaplarla ilgili paylasim için buyurun Hayata dair ne varsa yaşanılacak der acısıyla tatlısıyla hayatımı yaşarım. Herşeyim dediğim bir eşim 3 tane melek gibi kızım var.

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Ogretmene mektup
Ogretmene mektup
Bu güzel günde bu öğüt niteliğindeki mektubu sizlerle paylasmak istedim.Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
12 beğeni · 2 yorum
Semih Oktay (@semih-oktay)
Öğretmenler gününüz kutlu olsun Öğretmen Arkadaşlar...Atatürkümüzün öğretmenlerimiz için sarf ettiği sözlerden birini de ben alayım buraya Nilgün Hanım izninle : "Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime ben, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferler, yaptığım öteki işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir. " Yurdumuzun tüm öğretmenlerine selam olsun.Özellikle kadın öğretmenlerimize selam olsun.Başöğretmenimize selam olsun.
24.11.17 beğen 7 cevap
NLGNYC (@dunyasnilzehes)
@semih_oktay guzel yorumun için teşekkürler
24.11.17 beğen 2 cevap

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Polisiye  Kitabim
Polisiye Kitabim
Mabet sizin ilk bebeginiz ki ilkler hep özel olur😉gerçekten de polisiye ve gerilim dalında hakkını veren bir kitap olmuş.
👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑
Mabet __Kari_a (1) o kadar akıcı bir dille yazılmış ki Işin içine konusu da girince beni sayfalara kilitledi adeta.Tek bir sayfasinda bile okuyucunun sıkılacagini düşünmüyorum.👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑 Üç bin yıldır devam eden Karya Uygarlığı ,nesiller boyu devam eden,genlerle ilerleyen ,bir amaç uğruna işlenen cinayetler ve delirme noktasında geçmişiyle yüzleşen kahramanlar.Özellikle Halil'in ki çok ilginç 🙋🙋🙋🙋🙋 Yazarimiz Doruk Ateş günümüz kisa geçmişini 👉👉👉gözleri kör,kulakları sağır bir cok insanin aksine çok net gördüğünüzü anladım.Tam bu noktada size sonuna kadar katılıyorum
20 beğeni · 3 yorum
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Manzara mükemmel.
11.11.17 beğen 3 cevap

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Meczup_Muntehir
Meczup_Muntehir
Sıcağı sıcağına yeni kitaplarima dün akşam şöyle bir göz gezdirdim.Anladım ki öyle hemen okuyup geçilecek bir kitap degil #meczupmuntehir ile başladım .Kitabın ismi nedir?Ne demek meczup,muntehir ne demek?????Bunları bilmeden içinde geçen sözcüklerin anlamını anlamadan baktim okuyamayacagim kendime bir defter tuttum.
Ve sanırım önce kelimelere aşina olup sonra anlatılmak isteneni anlamam gerekecek.
Daha ilk arastirdigim kelimelerde ister istemez yeni şeyler öğrenmenin heyecanını yaşadım.
Yazar @hikmet_kizil
Golgotha aşkına.....
Hallac aşkına. ..... yazmış satırlarında Nedir Golgotha ?Nedir Hallac? Öyle merak ettim ki kendimi de kaptirdim,elimde telefon araştırıyorum kendimce☺☺☺☺ Hazır bunları yaparken bu görseli paylaşmak istedim sizlerle.Yazarın kelime haznesine hayran kaldım ,üstelik bu kelimeleri siirsel bir anlatimda okuyucuya aktarmak doğru sözcükleri doğru yerde kullanmak kolay iş değil.✏✏✏✏✏✏ kuvvetli olacak velhasıl.
0 beğeni · 0 yorum

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Atatürk
Atatürk
✏✏✏✏✏✏✏"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir." ✏✏✏✏✏✏✏ "Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." ✏✏✏✏✏✏✏ "İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!" 📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍 Atatürk 'ü anlamak demek onun izinden gitmek demek!
#atayasaygi #10kasim
35 beğeni · 2 yorum
sena 🕊 (@senatasoz)
🎈 saygı ve özlemle anıyoruz
10.11.17 beğen 3 cevap
Orkide (@leydi)
🎈👍
10.11.17 beğen 1 cevap

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Hikayesi olmayan adam ve kadınlar
Hikayesi olmayan adam ve kadınlar
Bir hikayesi olmalı adamın, yüreğe dokunan,elle tutulur bir hikayesi....
Hikayesi olan insanlar guzel insanlardır, acının en koyu tonlarını yaşamışlardır, ruhlarının derinliklerinde.
Şiirleri olmalı ezberinde adamın, hayatında bir şiir dahi ezberlememis veya bir şiire bir kez dahi gözleri bugulanmamış adamlara güvenmeyin.,yüreğinizi yaslamayin o adamlara... Bir şiirde bir mısradan etkilenmemiş,gözleri nemlenmemis bir kadına yüreğinizi açmayın.Tahir ile Zuhre'yi,Kerem ile Asli'yi ve Ferhat ile Şirin 'i okumayan ve dahi etkilenmeyen insanlara güvenmeyin...
İnsan birazda merhamet demektir.
İnsan az neşe çokça hüzün demektir...
İnsan hissettiği kadar insandır,
İnsan ağladığı kadar insan.... Bir aşk,
Bir kavgası,
Bir kederi,
Bir türküsü,
Bir hikayesi olmayan kadınlar ve adamlardan uzak durun.... Hikmet Kızıl ✏✏✏Okuduğumda kendimden bir parça hissettiğim @hikmet_kizil
kaleminden ✏✏✏✏✏✏✏ Tabi görselde yazan kendi kalemimden😊😊😊😊
2 beğeni · 0 yorum

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Atatürk' ün Sofrası
Atatürk' ün Sofrası
Ataturk'un Sofrası Oğuz Akay'ın araştırma ve incelemelerinde oluşmaktadır.Içerisinde kendisinin degil çeşitli dergi,gazete,hatıralar,anıların (Atatürk Tarih veDil Kurumları Hatıralar, TDK Türk Dili Dergisi, Hayat Mecmuası , Cumhuriyet Gazetesi vs. )yer aldığı ve Atatürk 'un yakın çevresinin yer aldığı Halide Edip Adıvar,Ruşen Eşref Unaydin, Falih Rıfkı Atay, Fahrettin Altay ,Ali Kılıç, Yusuf Hikmet Bayur, Afet Imam ,Hafız Yaşar Okur, Ismet Inönü ,Yakup Kadri Karaosmanoğlu gibi daha birçoklarının kaleme aldığı yada anlattıklarından oluşuyor.
Ataturk'un Sofrasi adli kitabin tamamında genellikle aynı sonuca varıyoruz ki bunu kendi anlatimimla yazayım sizlere☺☺
✏✏✏Atatürk akşam sofralarında yanında mutlaka sevdiği arkadaşlarının bulunmasını ister bazen de farklı çevreden insanları davet edip bir nevi onlari imtihan edermis.
✏✏✏Onlarla sabaha kadar sohbet edip ki bu sohbetin içeriği genellikle ülkenin sorunları hakkında fikir alışverişi olurmuş.Sofrasinda bazi zamanlar haricinde icki mutlaka bulunur kendisi içer lakin kimseyi içmesi için zorlamazmis.
✏✏✏En sevdiği yemek kuru fasulye,pilav,yağda yumurta iken meze olarak leblebiyi tercih edermiş.
✏✏✏Masanın temiz ve düzenli olmasına çok dikkat eder kendisi davet etmediği sürece bir kac isim haricinde habersiz gelen olmaz,yemeklerinde musiki dinlemeyi severmis.
✏✏✏Yapmış olduğu en guzel şey bütün bu yaptıklarını kimseden gizlemez açıkça o sofrada neler olup bittiğini insanların kendi gözleriyle görmesini istermis ki ,ne kadar dogru bir düşünce olduğunu okuduğunuzda anlayacaksınız.
______"Merak edenler once birikirler,bakarlar;sonra görürler ,anlarlar ve kendi işlerine giderler ."demiştir.
✏✏✏✏Kitap Atatürk 'e ait bir çok anı ile dolu ve ben buraya daha fazlasını yazarsam size okuyacak bisey kalmayacak o halde bu son cumlem olsun.Ataturk'e dair daha öğrenecek çok şey var.✌✌✌✌😊😊😊
#ataturkunsofrasi #ataturk #Atatürk #sofra #yemek #truvayayinlari #oguzakay #yemekler #kurufasulye #omlet #rakı #icmek #musiki #okudumbitti #inceleme #arastirma #gazininsofrasi #ataturkkitap #kosk #kitapaski #yemekteki #yemekyemek #devlet #devletisleri #devletim #cumhuriyet #gazete #dergi #atan #atam #izindeyizatam
7 beğeni · 0 yorum

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Bu Vatan Boyle Kurtuldu
Bu Vatan Boyle Kurtuldu
Onlar bizim için öldüler Bu Vatan Böyle Kurtuldu
Bu vatan nasıl kurtuldu? Erol Mutercimler den okuyacagim bu kitabi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olan bu özel günde sizlerle paylaşmak istedim.Buyrun arka kapak yazısı...
👎👎👎👎
2005 yılında bu soruyu sorup yanıtını vermek çok kolay. Oysa 1920'lerin koşullarını hayal ederek yaşamaya çalışalım, bakalım neyle karşılaşacağız!
Anadolu İngilizlerin kışkırtmasıyla Yunanlıların işgali altında. Üstelik, uluslararası kurallara aykırı olarak, kadınların kızların ırzlarına geçiliyor, her yer yağmalanıyor, yakılıyor, yıkılıyor, camilerde ezanlar okunamıyor... Savaşacak silah ve cephane yok, yiyecek yok, giyecek yok, para da yok... Demiryolları işgal altında, karayolu da yok.
Türk milleti bu koşullarda mucize yarattı. Silah yaptı, cephane üretti, işgal altındaki İstanbul'da silah depolarını soydu, subayları Anadolu'ya kaçırdı.
Tüm bunları da İstanbul-Trabzon-Batum-Novorosisky-İnebolu iskeleleri arasında yaptı. Ölümden korkmayan, ölümü yenen sivil resmi bahriyeliler ile Anadolulu, Kastamonulu ve İnebolulu Türk kadınlarıyla başardı.Türk kadınlarının inanılmaz azim ve kararlılıkları bu memleketi kurtardı. Kar kış demediler, kağnıların arkasından gittiler. Dondular, yollarda öldüler ama yorganlarıyla, kazaklarıyla mermileri sardılar... Çocukları öksüz kaldı, yetim kaldı ama "bu vatan kurtuldu".Bu kitap, Gazi Mustafa Kemal'in askerlerinin, ipsiz Recep'in, Topal Osman'ın, Bandırma'nın kaptanı İsmail Hakkının ve Erzurumlu Kara Fatma, Selanikli Ayşe, karşılıksız aşkın kurbanı Selanikli Fikriye gibi kadınların mucizesini anlatır... Onlar bizim için öldüler...Bu kitap, bu vatanı kurtarmak için ölenlerin öyküsüdür.
✏✏✏
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.
3 beğeni · 0 yorum

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Cumhuriyet Bayramı
Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.Yaşasın Cumhuriyet 🙆🙆🙆🙆🙆🙆🙆
"Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir." Mustafa Kemal Atatürk
#29ekim #29ekimcumhuriyetbayramı #cumhuriyetbayramamızkutluolsun #cumhuriyet #bayram #yonetimsekli #cumhuriyetkuyluolsun #29ekimcumhuriyeybayramikutluolsun #bayramoncesi #bayramsevinci
8 beğeni · 0 yorum

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Başımıza gelenler
Başımıza gelenler
😊😊😊😊
4 beğeni · 0 yorum

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Aeden'i okudunuz mu?
Aeden'i okudunuz mu?
AEDEN icin kafamdakileri toparlayıp neler yazsam bilemedim.Azra Kohen ile Fi_Ci_Pi serisinde tanıştım ki ben AEDEN adlı kitabı çok daha önce almıştım demek ki okuyup bitirmek bugüne kismetmis.
Arka kapakta yazdığı gibi "Masalla gerçeği ayırt edebilecek okurlara" demiş yazar.
Bu cümleye aynen katılıyorum.Masalimsi bir anlatımla cok guzel bir kurgu okuyorsunuz.Kitabin ilķ sayfalari bana masalimsi geldi.Sonje ve Numi 😊😊😊😊 ben Sonjeyi kadin Numi 'yi ise erkek olarak algıladım her defasında nedendir bilmiyorum.Halbuki Sonje çok yakisikli bir erkek Numi ise Guzel bir kadındır.Yaşadıkları AEDEN farklı bir gezegen.Mor bir gunesleri,turuncu renkte ayları var.Aylarının adı Ütopya.Utopyanin büyük uydusu Mu ve küçük uydusu Uygur var.Ve ilginizi çeker mi bilmem AEDEN çok farklı bir ye okuyunca göreceksiniz.
Okurken bazı sayfalardan alıntılar paylaştım hikayemde.Bir roman kurgu da olsa bir şekilde kendi doğrularını yansıtıyor diye düşünüyorum.
👉👉👉Hayvanlar üzerine yapılan deneyler,Organ mafyasına düşen küçük bedenler,saglik dağıttığını düşündüğümüz aşılar.... neler var neler bu kitapta.Eğitim,çevre,beslenme vs. kitabin içeriğinde bulabileceğimiz konular.Yazar hepsini harmanlamis çok güzel bir şekilde kurgulayip sunmuş bize.
Tavsiye edermiyim ben bu kitabi.Illaki ederim.Okuyup beğeneceğinizi düşünüyorum
4 beğeni · 0 yorum
/ 7