ara

EL_NINO

EL_NINO

@el-nino

Film biraz kıyıda köşede kalmış puanı da biraz düşük.Konusu genç bir savcımız ölümcül bir kazaya karışır, davayı üstlenir ve hayatında unutamayacağı bir takım değişikliklere sebep olacak olaylar gerçekleşmeye başlar.​Gece izlediğim için olayların akışına kendimi kaptırmışım iyice bu da bir iki sahnede yerimden sıçramama neden oldu. Gerilim dolu kısa sayılabilecek bir filmdi.Kısa sayılabilecek diyorum çünkü filmin son kısmında olaylar bir anda sonuçlandırılmış biraz daha detay olmalıydı, onun dışındaki eklemeler filmin akışını sekteye uğratırdı. Geçişlerde bir kaç sahne hatası vardı ; bir anda farklı bir kıyafetle çıktı Mitch karşımıza, yarısı dolu bardak sonraki sahnede tamamı doluydu gibi. Çok çok iyi bir film değil ama Samuel L. Jackson için yine izlenir. Keyifli seyirler.
Haklı Şüphe
filme 7 verdi
3 beğen · 0 yorum

EL_NINO

@el-nino

Abartıdan uzak sade bir şekilde anlatılmış tüm olaylar bu da filmin daha da başarılı olmasını sağlamış. Jack'te Joy'da bu sadeliği oyunculuklarıyla ön plana çıkarmışlar. Film iki kısımdan oluşuyor ilk kısım gizli dünya(oda), ikinci kısım ise dünya. İlk kısım da oturduğunuz yere yapışıp gerilim içinde izliyorsunuz filmi kurtulacaklar mı nasıl olacak sizde planlar yapmaya başlıyorsunuz.İkinci kısım ise ilk kısıma göre daha sakin seyrediyor ve merak eşliğinde filmin sonu geliyor çabucak. Film kitaptan uyarlama ama bu tarz insanlık dışı olaylar ne yazıkki gerçek hayatta mevcut hatta daha ağırları, sonuçsuz kalanları gün yüzüne çıkmayanları... Daha fazla uzatmayayım film aldığı övgüleri hak ediyor, beğenerek izledim. Tavsiye edilir. Keyifli seyirler.
Gizli Dünya
filme 10 verdi
10 beğen · 0 yorum

EL_NINO

@el-nino

Filmi rafına ekleyen ilk kişi olarak karşınızdayım. Bu zamana kadar kimsenin eklememesi şaşırttı çünkü başarılı bir film konu ve akıcılık açısından. Konu olarak müzisyen ve yazar olmak isteyen iki arkadaşın aradan geçen 10 yıl sonunda çölün ortasında yaşadıkları hayatı, gerçekleştirmek istedikleri hayalleri ve iç hesaplaşmalarına tanıklık oluyoruz. İki arkadaşla birlikte siz de kendi iç hesaplaşmanızı yapıyorsunuz. Yaşamak istediğim hayatı mı yaşıyorum yoksa istenilen hayatı mı yaşıyorum? Tek bir mekanda geçiyor filmin büyük çoğunluğu ve bu nedenle filmin sıkmaması için oyunculara iş düşüyor bu noktada ve benim beğenimi kazandılar. Filmde komedi, dram, gerilim ne arıyorsanız mevcut. Yaşam mücadelesini konu alan filmleri seviyorsanız izleyin derim. Keyifli seyirler.
Doğal Yol
filme 8 verdi
8 beğen · 1 yorum
Kumral Ada (@kumralada)
izleyeceklere bende ekliyim.. belki film bulamazsam izlerim
07.02.17 beğen cevap

EL_NINO

@el-nino

Çok fazla hint ve aşk filmi izleyen biri değilim ama filmde geçen şarkıyı bir kaç yıldır dinliyordum. @nutellabrain ' in de tavsiyesi üzerine güzel şarkılara sahip bu filmi sonunda izledim. Konusu dünyaca ünlü bir şarkıcının alkol bağımlılığı yüzünden şöhretini kaybetmesi ve bunun akabinde gelişen olaylar diyebiliriz. Film 132 dakika kadar ama zaman akıp gidiyor filmi izlerken bunda filmde söylenen şarkıların payı büyük. İzlediğim hint filmlerinde genelde oyuncular bir kaç kez dans figürleriyle karşımıza çıkardı, bu filmde de bekledim ama şarkı söylemekle yetindiler sadece. İsminin Aashiqui 2 olması sebebiyle birinci filmini aradım ama ben mi bulamadım yoksa öyle bir film mi yok anlamadım. Sonu açıkçası benim beklemediğim bir şekilde bitti biz çekseydik böyle bitmezdi diyorum ve bu tarz filmlerden hoşlanıyorsanız tavsiye edebilirim. Keyifli seyirler. https://m.youtube.com/watch?v=Umqb9KENgmk (Müziksiz olmaz)
Aashiqui 2
filme 9 verdi
5 beğen · 6 yorum
Nutellabrain (@nutellabrain)
Sonu beni çok üzmüştü :( verdiğin puandan beğendiğin sonucunu çıkarıyorum :D ve sonunda izleyebilmis olman beni mutlu etti :) ayni şekilde ilk izlediğimde bende senin gibi ilk filmi aramıştım ama ilk filmi yok. Sadece ( sanırım yani ) amerikan yapımı aynı konuya sahip farklı bir versiyonu var ama bu orjinal film :D
06.02.17 beğen 1 cevap
EL_NINO (@el-nino)
Müziklerinden sonra zaten izlemeye karar vermiştim ama biraz fazla ertelemiş oldum, seninde tavsiyen izlememe vesile oldu diyebiliriz. Bu tarz film çok var ama müzikleri hoşuma gittiği için puan 1, 2 derece fazla :).
06.02.17 beğen 1 cevap
Nutellabrain (@nutellabrain)
Haklisin bu tarz filmlerden çok var :) bu arada @canae bende seni bu filmi izlemeye davet ediyorum (artik izle yani !) o zaman :D
06.02.17 beğen 1 cevap
Can (@canae)
:D Ben bilmiyorum. Vişne paylaşmadın sonuçta!!! Biz de her şey karşılıklı :)
06.02.17 beğen 1 cevap
Nutellabrain (@nutellabrain)
Anlaşıldı @canae :) :**
06.02.17 beğen 1 cevap
Korkmaz. (@kgk)
Hint filmi izlemek deliliktir hiç bulaşmayın :D
07.02.17 beğen cevap

EL_NINO

@el-nino

Filmi beğenerek izlemiştim. Kitapta haliyle daha fazla ayrıntı mevcut, zaman zaman kitapta geçen isimlerin, bölgelerin ve almanca kelimelerin fazlalığı nedeniyle anlatım biraz sıkıcı gelebilir.Ancak tarihe merakınız varsa ve okumayı seviyorsanız sizi tatmin edecek bir eser. Nazilerin ikinci dünya savaşı sırasında yahudilere uyguladığı soykırımın anlatıldığı kitapta ana karakterimiz Oskar Schindler. Oskar kamplardaki insanları insan olarak değerlendirip onların hayatta kalması için SS subayları ile ikili ilişkiler, rüşvetler, zaman zaman zekasını kullanarak verdiği mücadele ile binlerce yahudiyi hayatta tutmaya çalışıyor. Kitap ve film hakkında aksi yönde eleştiriler mevcut ancak öne çıkan iyilikleri ve insanlığı görmemiz gerektiği düşüncesindeyim. Oskar Schindler'in giriştiği mücadele ise bugün içinde bulunduğumuz dünyada bizlere ders niteliğindedir. Keyifli okumalar.
Schindler'in Listesi
kitaba 8 verdi
13 beğen · 0 yorum

EL_NINO

@el-nino

Filmlerimi seçerken internetten konusuna ve oyuncularına bakarım genelde ama her ne kadar bu filmi izlemek için önermiş olsamda kitaptan uyarlama olduğunu bilmiyordum. Film oyunculuk ve çekimler açısından başarılıydı. Şah, Rob ve Ben Kingsley iyi iş çıkarmışlar. Rob, Marco Polo dizisindeki Lorenzo Richelmy' e benzerliği ile şaşırttı beni boşuna demiyorlar insanlar çift yaratılmıştır diye, bana öyle gelmişte olabilir. :) Filmde daha çok İbni Sina ile olaylar görmeyi bekliyordum ve beklediğimi bulamadım, kitabı okumadığım için filmin tarihle ilişkisini sorgulamayayım diyorum ama yapamıyorum. Çok bilgim olmamasına rağmen ilk bakışta tarihi yanlışlıklar göze çarpıyor, kitaptakileri filme aktarma konusunda başarılı bir yapıttır belki ama klasik propogandalar bu filmde/kitapta da karşımıza çıkıyor ve beni rahatsız ettiler. Sonuç olarak film teknik olarak başarılı sayılabilir ancak olayların yorumu ve aktarımı filmin önüne geçiyor benim nezdimde. İzleyip izlememek size kalmış. Keyifli seyirler.
İbni Sina: Hekim
filme 5 verdi
5 beğen · 0 yorum

EL_NINO

@el-nino

Her şey aynı!
Peter Landesman'ın senaryosunu yazıp yönettiği ve gerçek bir olaydan uyarlanan 2015 yapımı film.Will Smith'te baş rolde olunca hiç düşünmeden oturdum izlemeye başladım filmi.Bir arkadaşım da amerikan futbolunda ciddi bir sakatlık yaşayıp ameliyat geçirmişti filmi izlerken o aklıma geldi ve pür dikkat izledim filmi, filmin konusu ise biraz daha ilginç Dr. Omalu amerikan futbolcularında çarpışmalar sonucu beyin sarsıntılarının yol açtığı bir rahatsızlığı keşfetmesi ve bunu kanıtlamaya çalışması anlatılıyor filmde. Will Smith Nijeryalı bir doktoru canlandırıyor, oyunculuğuyla tüm hünerlerini yine döktürmüş. Karakterine iyi çalıştığı ve ingilizce aksanını bu derece başarılı bir şekilde bizlere yansıtması takdiri hak ediyor. Amerikan filmlerinde iyi olarak tabir edebileceğimiz kişilerin amerikan ürünü kullanması kötülerin ise yabancı kaynaklı ürünleri kullanmasına alışkın biri olarak filmde mercedes marka otomobil ve sony marka bilgisayar görmek şaşırtıcı oldu buna ek olarak çoğu Amerikan filminden alışkın olduğumuz amerikan propogandası bu filmde de mevcut. Filmin son sahnesi ise en çarpıcısıydı.Tavsiye edilir, keyifli seyirler.
Concussion
filme 9 verdi
7 beğen · 0 yorum

EL_NINO

@el-nino

Filmin ilk yarısı çok sıkıcı geldi olayları anlamaya çalışırken koptum filmden bu film neden bu kadar övgü almış neden puanı bu kadar yüksek diye düşünürken yavaş yavaş etkilemeye başladı ve yönetmen olayları başarılı bir şekilde bağlayarak filmin sonunda darbeyi vurdu.Paralel evren, kelebek etkisi gibi konuların işlendiği bu filmde Jared Leto yine oyunculuğuyla takdiri hak ediyor.Jane karakterine biraz az değinilmiş filmde zaten onunla olan ilişkisi de anlatılsaydı film iyice uzardı ama neyse...Beğeni oranı yüksek her filmde olduğu gibi bu filmde de müzikler güzel seçilmişti.Filmi sıkıldım diye yarım bırakmayın sakın sonunda fikriniz değişiyor.İzlemediyseniz tavsiye edilir. Keyifli Seyirler....
Bay Hiçkimse
filme 8 verdi
10 beğen · 0 yorum

EL_NINO

@el-nino

Fruitvale Station
Yılbaşı eğlencesi dönüşü tren istasyonunda polis tarafından durduk yere vurularak öldürülen siyahi bir abd vatandaşının hikayesinin anlatıldığı film.Ot satıcılığını bırakmaya karar verdikten sonra hayatına çeki düzen vermeye çalışan Oscar, belki gereğinden fazla iyi gösterilmiş filmde (emin olamıyorum bu konuda ) ama yönetmen(ryan coogler) bir röportajında Oscar'ın filmde pitbullu sevmesi hakkında şöyle demiş "gazetelerde, televizyonlarda bir pitbullun iyi bir şey yaptığını duymazsınız. onlar lekelidir ve birçok açıdan, pitbulllar genç afrikalı-amerikalı erkekler gibidir. bizi ne zaman haberlerde görseniz, haber sadece vurulduğumuz ve öldürüldüğümüz ya da birini vurduğumuz ve öldürdüğümüz içindir. bizim pitbulllarla aramızda bir ortak nokta var - genellikle sokakta ölüyoruz. ne demek istediğimi anlıyor musunuz? bizim öldüğümüz yer burası."Filme dönecek olursak başları biraz durağandı ama olaylar geliştikçe sizi içine çeken bir film.Gerçek bir olaydan uyarlanan filmler genelde ilgimi çeker zaten bu da onlardan biriydi izlemenizi tavsiye ederim.Hee bu arada Oscar'ı öldüren polis şok tabancası yerine yanlışlıkla gerçek tabanca çektiği sebebiyle 2 sene hapis cezası verilip 11 ay yattıktan sonra çıkıyor. Merak edenler için şu linkide şuraya bırakayım. https://www.youtube.com/watch?v=ufBtJs9lEjo
Keyifli seyirler....
Son Durak
filme 9 verdi
3 beğen · 0 yorum

EL_NINO

@el-nino

Daha duruyor musun?
Bazı yazarlar vardır, kitaplığınızda daima bulunması gereken.Halil Cibran’da onlardan biri.Ben biraz geç kalmış gibi gözüksem de bu konuda daha Halil Cibran ile tanışmayanları görüp kendi adıma seviniyor onlar adına ise üzülüyorum. İlk olarak Ermiş kitabını okudum okuyan çoğu kişi gibi beğenip diğer kitaplarını okumaya karar verdim sıradaki durak Aforizmalar’dı.Yazarın sarf ettiği her söz sizde mutlaka bir takım duyguların gün yüzüne çıkmasını sağlayacak, engel olmayın ve sindire sindire okumaya devam edin. Hayata dair ne arıyorsanız Halil Cibran söylemiş neredeyse her konuya değinen aforizmaları ile başucu kitabınız olabilecek bir eser ara ara açıp okumakta fayda var.Yazarın diğer kitapları sırada bekliyor bu iki kitabı okuduktan sonra diğerlerini okumamak elde değil.Şimdi oturduğunuz yerden kalkıp bu kitabı edinin ve daha fazla ne siz üzülün ne de ben.
Aforizmalar
kitaba 9 verdi
7 beğen · 0 yorum
/ 2