ara

Emine Üstün

Ne güzel demiş şair: '' Ben tıbben mümkün değilim...'' diye. ⚠https://www.dergifaraza.com/author/ustunemine/ ⚠http://www.gecedergi.com/yazar/emine-ustun/

Emine Üstün

@emine-ustun

1 mayıs
1 mayıs
Emekçinin bayramı...
3 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki ·

Emine Üstün

@emine-ustun

Kadın Olmak
Kadın Olmak
Kadın olmak kıyafetle, saçla, makyajla vb şeylerle olacak iş değil. Kadın olmak; kişiliğinle, duruşunla ve tavrınla bütünleşen bir şey... Ne güzel bir örnek bu resim ne güzel bir temsildir öyle.
7 beğeni · 0 yorum · Biliyor musun? ·

Emine Üstün

@emine-ustun

Kdz Ereğli
Kdz Ereğli
o gemi birgün gelecek...
14 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu ·

Emine Üstün

@emine-ustun

Kdz Ereğli
Kdz Ereğli
deniz ve kuşlar
10 beğeni · 2 yorum · Anın Fotosu ·
ali akdemir (@orfe)
öff
29.03.17 beğen cevap
5 Koca yıl. Ne özlemişim. Yazın da ne güzel olur o sahil. ./
29.03.17 beğen cevap

Emine Üstün

@emine-ustun

Yaşar Kemal
Yaşar Kemal
Umutların öldüğüne iyice inandığın bir anda insanlık, binbir yönden açan bir ışık-umut çiçeğiyle birden aydınlanıverir.

Emine Üstün

@emine-ustun

Gündeme dair..
Bu defa paketten kime ne çıkmış. İşçiler, işsizler, taşorenler derken öğretmenleri de unutmamak lazım milli sermayede emekçiye verilecek pay yok, anlaşıldı. Askâri ücrete tav olanlar , bir paket makarnayla ve kömürle karın doyuranlar.. Bir kere ellerinizi başınızın arasına alıp düşünmenin tam zamanı. Zira bu kadar sömürü bu kadar emek hırsızlığı bu haksızlık ahir dünyanız için bile fazla!!

http://www.birgun.net/hab...yin-145129.html
1 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki ·

Emine Üstün

@emine-ustun

Gönül yarası
"Hepimiz hayallerimizin kurbanıyız."
12 beğeni · 1 yorum · Biliyor musun? ·
ruhadam (@ruhadam)
koca bir kitabın özeti gibi
27.01.17 beğen 5 cevap

Emine Üstün

@emine-ustun

Edebiyat Üzerine
Elinden geldiğince okumaya çalışan, klasik yapıtların haricinde güncel yapıtlara da yüz çevirmemeye çalışan biri olarak, edebiyatın gidişatına içerliyorum doğrusu. Ben kitap okumayı Mehmet Rauf' la, Sabahattin Ali' yle, Dostoyevski ile sevmiş biri olarak şuan yazılanlara hayret ediyorum. Ön yargısız yaklaşıp güncel yayınları irdeleyeyim diyorum ama çoğunda bir popülerite barındıran dizi karakterleri göze çarpıyor. (Hepsine genelleme yapmıyorum iyi ve edebi değeri olan yapıtlardan ögrenecek çok şeyimiz var.) Ama iyi okuyucu bilir, bir kitapta karekter önemlidir. Iyi kitapları klasik yapan şeyler arasında kurgusu, tasviri ve karakter analizi önemli unsurlardandır. Ve üzülerek görüyorum ki edebiyatı sıradanlaştırıyoruz. Modern edebiyatımızda sanat değil de popülerlik göze batıyor ve mühteşem egolarımız her yere yayılıyor. Sanata dair, saf çıkarsızlığa dair ve insana dair ne varsa yıpranıyor ellerimiz de. Bunu biz yapıyoruz üstelik. Hicbir edebi değeri olmayan yapıtları en çok satanlar listesine taşıyıp, yazmaya heveslenen insanları da o yöne kaptırıyoruz. Ve insanlar öğreniyor ki çok okunmak için, çok satıs yapmak icin model alınması gerekenler usta yazarlar değil, iyi entrika çeviren, içinde çok fazla sıradanlık barındıran hikayeler yazmak gerekiyor. Ama yine de umutsuzluğa kapılmak istemem; çünkü iyi yazarlardan bunu öğrendim. Edebiyatı seven, edebiyata sahip çıkan insanlar hala var. Seçici bir okuyucu kitlesi, eleştirerek ve okuduğu eserin katkısını gözardı etmeyenler hala okumaya devam ediyor..
3 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki ·

Emine Üstün

@emine-ustun

Yılmaz Odabaşı
Kişinin sevgi gereksinimi, sonsuz bir susamışlıktır. Varlığın acısını dindirmek, beğenilmek, onaylanmak, arzulanmak, inanılmak, sevilmek, karnını doyurmuş ve sosyal güvenliğini sağlamış her insanın gereksinimidir. Dünyaya gelmiş olmasının ona verdiği bir haktır bu.

Emine Üstün

@emine-ustun

Nilgün Marmara
Nilgün Marmara
hepiniz mezarısınız kendinizin..
/ 31