ara

Yeni Bilim Kurgu Filmleri

Son yıllarda yayına girmiş en yeni Bilim Kurgu filmleri listelenmiştir.
8.8
Marslı (2015)
Mars görevi sırasında çıkan sorun sonucunda öldü sanılıp gezegende terkedilen Mark Watney'nin hayatta kalma mücadelesi konu alınıyor.
8.3
Labirent: Alev Deneyleri (2015)
İlk bölümde labirentten kaçmayı başaran gençler bu kez de zorla tutuldukları merkezden kaçmak zorunda kalır ve dış dünyada hiç beklemedikleri tehlikelerle yüzleşirler.
8.6
Deadpool (2016)
Özel kuvvetlerde çalıştıktan sonra ordudan ayrılan Wade Wilson, Vanessa ile sıradan bir hayat sürdürmektedir. Ancak bir gün kanser olduğunu öğrenince hayatı değişir. İyileşme umuduyla bilimsel bir projeye katılır. Asıl amacı bazı DNA’ları tetiklemek olan bu deneyin sonucunda Wade, üstün yeteneklere sahip bir süper kahramana dönüşür. Böylece, alıştığımız süper kahramanlardan epey farklı olan, garip bir espri anlayışına sahip, umursamaz bir anti kahraman olan Deadpool karakteri ortaya çıkar.
8.5
Yenilmezler 2: Ultron Çağı (2015)
Iron Man, barışı sağlamak için kurulan bir sistemi çalıştırmak ister ancak işler yolunda gitmez ve düşmanının eline büyük bir koz verir. insanoğlunun sonunu getirmek için hain planlar yapan Ultron'a karşı koyabilmek için tüm süper kahramanlar biraraya gelir.
8.1
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2 (2015)
Panem halkı, Katniss Everdeen'in önderliğinde hükümete karşı olan direnişlerini sürdürmektedir. Katniss'in yakın arkadaşları Başkan Snow'a suikast düzenlemek için tehlikeleri göze alarak bölgeden ayrılırlar. Başkan Snow'un ise tek hedefi Katniss Everdeen'dir.
8.3
Kuralsız (2015)
Tris'in hiçbir grupla özdeşleşmeyen bir "uyumsuz" olduğunu anladığı birinci filmin devamı olan bu filmde halk ile yönetim arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir ve herkes tarafını seçmek zorundadır.
8.5
Çılgın Max: Öfkeli Yollar (2015)
Ailesini kaybeden ve hayatta kalma mücadelesi veren Max, kötülüklerle dolu bu dünyada masum kalmış bir grup insana yardım etmek zorunluluğunda kalır.
7.9
Ex Machina (2015)
8.9
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016)
Marvel aleminde sivil savaş başlıyor! Süper kahramanlara karşı oluşturulacak bir yasa tasarısı yüzünden kahramanlar arasında görüş ayrılığı oluşur. Bu yasa tasarısına göre, süper kahramanların bir otorite tarafından kontrol edilmesi planlanmaktadır. Bir grup, hükümet baskısı olmadan özgürce insanları korumaya devam etmek isterken, diğer grup, hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekler ve iki grup arasında mücadele başlar.
7.5
Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016)
Metropolis'in çelik adamı Süperman ile Gotham'ın suçlularla savaşan kahramanı Batman'in mücadelesi ve ortak düşmanlarına karşı savaşı konu ediliyor. Süperman gerçek bir kahraman mı yoksa sahte bir tanrı mı?
9.1
6 Süper Kahraman (2015)
Zeka seviyesi oldukça yüksek olan Hiro, kendisini aniden bir suç örgütünün içinde bulur. Kötü adamlar Hiro'nun üretebildiği yüksek teknolojiyi kullanmak istemektedirler.
7.3
Fantastik Dörtlü (2015)
Bilim araştırmaları yapan genç, ışınlanma makinesini icat etmiştir. Bunun sayesinde bir ödül kazanır. Bu icadı bir gece denemeyi düşünen gençler beklenmedik bir sonuç ile karşılaşırlar.
7.8
Jurassic World (2015)
John Hammond, hayalini kurmuş olduğu dinozor tema parkını Jurassic World adı ile hayata geçirmiştir fakat bir sorun vardır. Ziyaretçi sayısı günden güne azalmaktadır. Fakat, yeni bir tür dinozor yaratırlar. Bu dinozor, adayı felaketin eşiğine getirecektir.
8.5
Doktor Strange (2016)
Kariyerinde oldukça başarılı bir cerrah olan Stephen Strange, geçirdiği bir trafik kazasında aldığı yaralar yüzünden ellerini kullanamaz hale gelir. Bu sırada Tibet'te yaraları iyileştirebilen Ancient One adında bir büyücü yaşamaktadır. İkilinin yolunun kesişmesinin ardından Stephen Strange için yepyeni ve inanılmaz bir hayat başlar.
8.2
Chappie (2015)
8.0
Arrival (2016)
Ted Chiang'ın aynı adlı romanından uyarlanan bilim kurgu filmi, yeryüzüne inen uzay araçlarını araştıran ve içlerindeki uzaylılarla iletişime geçmeye çalışan bir ekibin yaşadıklarını anlatıyor. İçlerinde dilbilimci Louise Banks ile fizikçi Ian Donnelly'nin de bulunduğu ekibin amacı, olası bir savaşı engellemek için uzaylıların iyi niyetli olup olmadıklarını bir an önce çözmek.
8.0
Ant-Man (2015)
8.0
Passengers (2016)
Avalon adında bir uzay gemisi, 120 yıl sürecek bir yolculuk yaparak, 5,259 kişiyi Homestead adında bir koloni gezegenine götürmek üzere yola çıkar. Yolcular, bu uzun yolculuk süresince özel kapsüllerde uyutulmaktadırlar. Ancak gemide teknik bir arıza yaşanınca, teknisyen Jim Preston ve ona eşlik edecek olan Aurora Dunn'ın kapsülleri açılır. Önlerinde hala 90 yıllık bir yol bulunan ikiliyi gemide zor anlar beklemektedir.
7.9
Yarının Dünyası (2015)
8.3
Logan (2017)
Türkiye'de 3 Mart 2017'de vizyona giren Logan, Marvel'in sevilen karakterlerinden biri olan Wolverine'e odaklanan özel serinin son filmidir. 2024 yılında geçen filmde özel yeteneklerini giderek kaybeden Logan, dünyayı ele geçirmeye başlayan Nathaniel Essex'i durdurmak için kendisinin dişi klonu olan Laura Kinney adında genç bir kızla birlik olacak.
8.1
Yandaş (2016)
Uyumsuzlar olarak bilinen bir ırk ve bu ırkın geçmişine aydınlatacak bilgilerin anlatıldığı Yandaş serisinin ilk bölümü.
7.7
Terminator: Genisys (2015)
Gelecekteki insan direnişinin lideri John Connor 1984'e annesi Sarah Connor'ı koruması için Kyle Reese'i gönderir fakat gelişen olaylar sonucu zaman çizgisinde kıralma olur ve gelecek değişir.
8.4
The Lobster (2015)
Şehir kurallarına göre yalnız insanlar bir otele götürülerek 45 gün içinde kendilerine bir eş bulmaları beklenir. Bu süre içinde eş bulamayanlar hayvana dönüştürülüp ormana bırakılmaktadır.
8.1
Yedinci Hayat (2017)
Nüfus patlaması yaşanmasının ardından dünyanın kaynakları azalmış ve devlet tarafından tüm ailelere tek çocuk izni verilmiştir. Bir baba, yediz doğan çocuklarını herkesten gizli olarak büyütür. Ancak bir gün çocuklardan biri kaybolunca kardeşleri kendi yaşamlarını tehlikeye atarak onu bulmak için hepberaber dışarı çıkar.
6.6
Jupiter Yükseliyor (2015)
8.0
Thor: Ragnarok (2017)
Büyük bir hayran kitlesine sahip olan fantastik serinin üçüncü filmi Thor: Ragnarok, 2017'nin ekim ayında vizyona girdi. Filmde, Asgard'tan çok uzakta hapsolmuş olan Thor'un bir an önce çıkış yolunu bulup Hela'nın sebep olduğu Ragnarok'u durdurmak için vereceği büyük mücadeleyi izleyeceğiz.
6.5
The Fifth Wave (2016)
Uzaylıların dünyaya saldırısından sonra, bu saldırılan sağ kurtulan bir ablanın ve kaybolan kardeşini uzaylı olabileceği ihtimali olan başka bir çocuk ile aramasının hikayesi anlatmaktadır.
8.2
Karınca Adam (2015)
7.5
Pixels (2015)
7.7
Victor Frankenstein (2015)
7.6
Assassin's Creed (2016)
Callum Lynch adında bir adam, bir gün sebebini anlamadığı bir şekilde büyük bir şirket tarafından kaçırılır. Bu şirket, Animus adlı bir proje sayesinde kişilerin atalarından gelen genlerine ulaşarak onların hatıralarını günümüzde yaşayan akrabalarının hafızalarında yer edecek şekilde ortaya çıkarır. Callum Lynch de çok geçmeden bu projenin bir parçası olduğunu anlar. Callum Lynch, bağlandığı bir makine sayesinde 15. yüzyıl İspanya'sında yaşayan atası Aguilar'ın başından geçenlere şahit olur ve suikastçı olan Aguilar'dan öğrendiği beceriler sayesinde geçmişteki düşmanlarının günümüzdeki temsilcileriyle savaşmaya karar verir.
8.2
Maymunlar Cehennemi 3 - Savaş (2017)
Serinin son filmi olan War for the Planet of the Apes, 14 Temmuz 2017'de vizyona girdi. Filmde Sezar'ın ordusu ile insanların ordusunun şimdiye kadarki en büyük mücadelesini izliyoruz. Irkların kaderi bu filmde belli oluyor.
8.3
Labirent: Son İsyan (2017)
James Dashner'in ünlü bilim kurgu üçlemesinden sinemaya uyarlanan serinin son filmi olan Labirent: Son İsyan'da labirenti yenen ve alev deneylerinden geçen Thomas'ın arkadaşlarını kurtarmak için verdiği büyük mücadeleyi izliyoruz.
8.1
Galaksinin Koruyucuları 2 (2017)
Galaksinin Koruyucuları 2'de Koruyucular Peter Quill'e babası hakkında daha fazla bilgi öğrenmesi için yardımcı oluyor.
7.9
Ghost in the Shell (2017)
1995 yapımı animasyon filminin uyarlaması olan Ghost in the Shell, siber suçlarla mücadele eden 9. Birim'in başında bulunan insan-sayborg hibritinin yaşadıklarını ele alıyor. Hafızasını kaybeden ve hastanede gözlerini açan genç kadın, vücudunun kurtarılamadığını ve bu yüzden özel operasyonlarla kendisine yeni bir vücut yapıldığını öğrenir. Ancak çok geçmeden kandırıldığını anlayacak ve suçluların peşine düşecektir.
7.2
Hayat (2017)
Uluslararası bir uzay istasyonunda çalışan 6 araştırmacı, Mars'tan getirilen örnekler üzerinde araştırmalar yaparken inanılmaz bir şey keşfederler. Bu büyük keşif, Mars'ta yaşam olduğunu kesin olarak kanıtlamaktadır. Ancak buldukları bu yaşam formu, tahmin ettiklerinden çok daha zekidir ve başlarına büyük felaketler gelmesine sebep olacaktır.
8.3
Black Panther (2018)
Sevilen çizgi roman karakteri Black Panther'i ilk defa bir filmin ana karakteri olarak izliyoruz. Süper kahramanımız Black Panther, Kaptan Amerik'daki savaşın ardından vatanına döner ve burada halka liderlik etmek için çalışmalara başlar. Ancak karışık durumda olan ülkesinde bunu yapmak pek de kolay olmayacaktır.
7.0
Çizgi Ötesi (2017) (2017)
Öldükten sonra ne olacak sorusuna kafayı takmış 5 tıp öğrencisi cesur bir deneye başlıyor. Bu deney sonucunda kısa süreliğine de olsa kalplerini durdurup, yaşamın sınırlarının ötesine geçmeyi başarıyorlar. Ancak yaşadıkları bu deneyim bir süre sonra takıntı halini almaya başlıyor. Başlarda hepsi bu olağanüstü tecrübenin büyüsüne kapılsa da çok geçmeden bunun yan etkileri olabileceğini de anlıyorlar ve hayatları yavaş yavaş bir kabusa dönüşmeye başlıyor.
8.2
Selfless (2015)
7.4
Lazarus Etkisi (2015)
8.3
Star Trek Beyond (2016)
Star Trek serisinin 13. filmi olan Star Trek Sonsuzluk’ta Atılgan gemisinin uzun yolculuğu devam etmektedir. Geminin mürettebatı uzayın derinliklerinde, sonsuzluğa giden yolculukta 5 yıllık görevlerinin 3. yılını geride bırakmışken kendilerini ıssız bir bölgede bulurlar. Gemi büyük hasar almıştır ve mürettebatın dünya ile olan iletişimi kopmuştur. Tüm bunların yanısıra, burada gizemli ve çok güçlü bir düşmanla karşı karşıya kalırlar.
7.5
Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu (2017)
28. Yüzyıl'da geçen filmde farklı gezegenlerden gelmiş olan bütün ırklar Alpha adında bir yerde huzur içinde yaşamaktadırlar. Ancak bir gün büyük bir tehdit altında kalırlar. Valerian ve Laureline adında iki ajan, tüm Alpha sakinlerinin son umududur.
7.0
Transformers 5 - Son Şövalye (2017)
Sevilen fantastik film serisisi Transformers'ın 5. filmi Transformers: Son Şövalye'de insanlar ile Transformers üyeleri arasındaki savaş sürerken dünya büyük bir tehlike altına girer. Dünyayı kurtarabilmek ise, Cade Yeager; Bumblebee, İngiliz Lord ve Oxford Profesörü'nün ittifak yapmasına bağlıdır.
6.3
Blade Runner 2049 (2017)
Ekim 2017'de vizyona giren Blade Runner 2049, ilk filmden 30 yıl sonrasını ele alıyor. Los Angeles Polis Departmanı görevlisi K, tüm dünyayı kaosa sürükleyecek büyük bir sırrı ortaya çıkarır. Felaketi önleyebilmek için, Los Angeles Polis Departmanı'nın uzun zamandır kendisinden haber alınamayan eski görevlisi Rick Deckard'ı bulması gerekmektedir.
8.4
Star Wars: The Last Jedi (2017)
Dünyanın en ünlü bilim kurgu film serisi olan Star Wars'ın son üçlemesinin ikinci filmi 2017'nin aralık ayında vizyona girdi. Star Wars: The Force Awakens filminin devamı niteliğinde olan The Last Jedi'de Rey, Finn, Poe ve Luke Skywalker'ın tehlikelerle dolu destansı yolculuğu sürüyor.
7.6
Geostorm (2017)
Dünyadaki iklim olaylarını kontrol altında tutmak için icat edilen bir sistem, 2 yıl boyunca düzenli olarak çalıştıktan sonra arızalanır. Yaşanan arıza sonucunda dünya, manyetik bir fırtınaya maruz kalır. Bunu önlemek için tehlikeli bir yolculuk yapılıp uzaya gidilmesi gerekmektedir.
7.8
Annihilation (2018)
7.2
Equals (2015)
Gelecekte duygularını tamamen yitiren insanlar bir robot gibi huzur içinde yaşamaya başlarlar. Bulaşıcı bir hastalık yüzünden ise Silas’ın yeniden duygularıyla hareket etmesini sağlar. Hisleri ortaya çıkan Silas ise Nia isimli iş arkadaşına aşık olur. Tedavi bulunduktan sonra ise ikili aşklarını ve duygularını kaybetmemek için her şeyi göze alırlar.
7.7
Hayalet Avcıları (2016)
Manhattan şehrini hayaletler istila etmiş durumda. Şehir büyük bir tehditle karşı karşıya kalıyor. Sonsuza kadar defedildiği sanılan hayaletler dönüş yolunu bularak şehre saldırıyor. Şehri ve insanlığı tehdit altında tutan bu hayaletlere karşı ise Ghostbusters takımımız ellerinden geleni yapıyorlar. Yok etmek istedikleri hayaletleri bu defa sonsuza kadar uzaklaştırabilecekler mi?