ara

Fransız Filmleri

Yeni Fransız Filmleri

Son zamanlarda vizyona girmiş en yeni Fransız filmleri listelenmektedir.

En İyi Fransız Filmleri

Gişede rekorlara imza atmış, çokça izleyiciye ulaşmış en iyi Fransız filmleri listelenmektedir.
8.7
Amelie (2001)
Amelie, Paris'te yaşayan saf ve masum bir kızdır. Kendini başkalarına yardım etmeye adayan Amelie, bir gün aşkı keşfeder.
7.6
Kumsal (2000)
8.1
Ortasınıf bir yaşamı olan Fransız bir kızın cinsel fanteziler peşinde koşarken fahişelik batağına düşmesi ve kendisini o bataktan kurtarmaya çalışması anlatılmaktadır.
8.2
Aşk (2012)
8.1
8.0
7.0
The Suitor (1962)
7.0
Marcel Allain’in popüler Fantom novellalarının yönetmen Louis Feuillade tarafından beyaz ekrana aktarılmış filmleri olan Fantomas serisi 1. Dünya savaşı öncesi oldukça popüler oldu ve casusluk, dedektiflik filmlerinin en gözdesi haline geliverdi. Dedektif Juve ve peşinde olduğu suçlu Fantomasın maceraları..
7.0
8.0
6.0
Antoine tanınmış bir bestecidir. İş için gittiği Hindistan’da bir yemeğe davet edilir. Yemekte Fransız büyükelçisinin karısı ile tanışır. Tanışmanın ardından ikili bir yolculuğa çıkar. Yolculuk sırasında ilişkileri karmaşıklaşmaya başlar.
7.0
Vampyr (1932)
Sorunlu bir akla sahip genç, taşrada dolaşmaya çıkar; ve gerçek dışı, doğaüstü güçlerin saldırısına uğraması işten bile değildir.
7.0
Baskıcı bir patronu olan yayın kuruluşu çalışanları, patronun ortadan kaybolması ile işin başına geçerler lakin patronun tekrar ortaya çıkması ile işler karışacaktır...
7.0
7.0
Rene Clement yürek burkan bu filminde, Nazi hava saldırılarından dolayı yetim kalan bir Fransız kız çocuğu ve arkadaşlık kurduğu çiftçi çocuğunun ölümü algılayışını ve savaşın ruhlardaki tahribini gözler önüne sermekte.
8.0
Satirik belgesellerin ilki olan Les maitres fous’da yönetmen Jean Rouch'un kamerası Batı Afrika’da dini bir akım olan Hauka’ya odaklanıyor. Kolonyalizme tepki olarak ortaya çıktığı düşünülen bu akımda, kolonistler egzajere edilerek yansılanmakta, kurban sunuları, çılgınca danslar, ilahiler içermektedir
7.0
Aşırı gerçekçiliğin ilk örneklerinden olan film, Paris’in kenar mahallelerindeki sükûnî doğal yaşamı ve ona kontrast olan bir mezbahadaki acımasız gaddar durumu şiirsel bir şekilde gözler önüne getirmekte.
7.0
Mauprat (1926)
Gothic novelleri, Orta Çağ romansı, tarihsel veya dedektiflik romanları gibi birçok tarz ve türlerden esinlenin George Sand’ın diğer kitapları gibi Mauprat da aynı şemada ilerler. Jean Epstein uyarlaması bu filmde; Fransız devrimi öncesi, aristokratlar tarafından yetiştirilen yetim Mauprat öyküsünü izlemekteyiz.

Yabancı Fransız Filmleri

En iyi yabancı yapım Fransız filmleri listelenmektedir.

Yerli Fransız Filmleri

En iyi yerli yapım Fransız filmleri listelenmektedir.