ara

Ben Efsaneyim

I Am Legend (2007)

Ben Efsaneyim Konusu ve Özeti

Ben Efsaneyim
Ortaya çıkan bir virüsün, insanlığın çoğunu öldürüp geri kalanları canavara dönüştürmesinden yıllar sonra, New York'ta hayatta kalmayı başarabilen bir adam, bir yandan kendisi gibi hayatta kalmayı başarabilen başka birilerini ararken bir yandan da hastalığın tedavisini bulmaya çalışır.
Süre: 101 dk
Yapım: 2007 ABD, Avustralya
Yönetmen:
Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan,önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York'ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville'in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.

Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville'in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.
Ben Efsaneyim filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri listesinde yer almaktadır.

sinemasever

@sinemasever

Gerilimi sonuna kadar hissettiren, zombi filmleri arasında ilk sıralarda yer alan, çekimleri ve kurgusu son derece başarılı olan, Will Smith'in yıldızlaştığı, 150 milyon dolar bütçeli, 585 milyon dolar gişe performansı olan, 9 ödülü bulunan, evet evet ismi gibi efsane dediğim efsane filmdir Ben Efsaneyim.
Ben Efsaneyim
filme 9 verdi
4 beğen · 3 yorum
Serkan Kaçar (@serkankacar)
Zombi film ve dizi o kadar izlememe rağmen bu filmi izlemedim.Zombi değil de robot filmi falan değil miydi?
23.12.17 beğen cevap

Soner Akça

@ultrasoner

Ben Efsaneyim
Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izlemiştim. Genelde bilim kurgu, gerilim tarzı filmler izlemem. Amma velakin bu film hayatım boyunca izlemiş olduğum en etkileyici film oldu. Sanırım 3 veya 4 kez izledim, mutlaka ve mutlaka izlenmeli.
Ben Efsaneyim
filme 9 verdi
3 beğen · 2 yorum
Zeynep Büyükırmak (@zeynepbuyukirmak55)
Will smith farkı olsun o kadar ;)
15.12.15 beğen cevap
Soner Akça (@ultrasoner)
Bu filmden sonra Will Smith'in bütün filmlerini izledim diyebilirim :)
16.12.15 beğen cevap

RETA

@duyguuu

Bu filmi, diğer bilimkurgulardan farklı kılan özelliği nedir? O kadar harika yorumlar okudum ki izlemeden önce. Acaba ne olacak nasıl olacak diye diye izledim hep daha fazlasını bekleyerek.
Tamam ne olursa olsun kendi bölgesini terk etmeyen sonuna kadar savaşan bir bilim adamı var filmin odağında. Meslek aşkından ve sadakatten bahsedebiliriz bu noktada. O güzel.
Ortaya çıkan tehlikeli bir virüs, insanlığın çoğunu yok etmiştir ama kendisi bu virüse yakalanmamış tek insan olarak hayalet şehirde yaşamaya ve virüse çare bulmaya başlamıştır. Hayatını buna adamıştır yani.
Filmin konusu zaten bi yerlerden tanıdık geliyordur mutlaka da ben yorumlardan yola çıkarak -tabi ki Will Smith te büyük bir etken- filmden daha fazla şey bekledim.
Sonuca gelecek olursam zaten uzun soluklu bir film olmadığından her türlü izleyebilirsiniz ama klasik bir bilimkurgudan bahsediyoruz daha fazlasından değil.
Ben Efsaneyim
filme puan vermedi
2 beğen · 1 yorum
oğuz seven (@oguzseven)
Kitabını da okumanı tavsiye ederim, hoşuna gidebilir.
18.12.17 beğen cevap

Osman -

@osmanbey

Will Smith varsa olay bitmiştir . Başından kalkılamayam sürükleyici film .
Ben Efsaneyim
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum

Dilara Delikkaya

@dilaradelikkaya

izlediğim nadir güzel filmlerden biri
kurgu olarak çok güzel bir film izlenmesini tavsiye ederim :)
Ben Efsaneyim
filme puan vermedi
4 beğen · 2 yorum
(@)
kesinklile adı gibi efsane bir film, sanırım 4 veya 5 defa izlemişimdir, ayrıca bu film ile anladımki aslında filmdeki karakter sayısının çoğluğununda çok önemli değil ve eğer izlemediyseniz kesinikle izlemenizi tavsiye ederim.
01.08.16 beğen 1 cevap
s.güzell (@sguzell)
Muhtesem her seyiyle uc kere rastladim ve her seferin de sıkılmadan izledim.Tavsiye ederimm.
14.09.16 beğen 1 cevap

Eyyubi

@eyyubi

Ben Efsaneyim
Neville: My name is Robert Neville. I am a survivor living in New York City. I am broadcasting on all AM frequencies. I will be at the South Street Seaport everyday at mid-day, when the sun is highest in the sky. If you are out there... if anyone is out there... I can provide food, I can provide shelter, I can provide security. If there's anybody out there... anybody... please. You are not alone.
Ben Efsaneyim
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum

İmge Derin

@belkibirazflu

Irkçılığın ve nefretin, insanların hayatına müzik ve aşk aşılayarak tedavi olacağına, hem de gerçekten tedavi olacağına inanıyordu. Bir barış hareketi başlatacağı sırada silahlı biri evine gelip onu vurdu. İki gün sonra dışarı çıktı ve yoluna devam etti. Ona niye? diye sorduklarında… Bu dünyayı daha kötü yapmaya çalışanlar… Bir gün bile tatil yapmıyorlar. Ben nasıl tatil yapabilirim ki? Bob Marley
Ben Efsaneyim
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Merve 🗡

@mtrv

Adım Robert Neville, kurtulanlardan biriyim ve New York’ta yaşıyorum. Bütün frekanslardan yayın yapıyorum. Eğer beni duyuyorsanız, sesimi duyan biri varsa… Herhangi biri. Lütfen! Yalnız değilsiniz.
Ben Efsaneyim
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum

Burcu S.

@bs

Adım Robert Neville, kurtulanlardan biriyim ve New York’ta yaşıyorum. Bütün frekanslardan yayın yapıyorum. Eğer beni duyuyorsanız, sesimi duyan biri varsa… Herhangi biri. Lütfen! Yalnız değilsiniz.
Ben Efsaneyim
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Eyyubi

@eyyubi

[while the Dark Seekers try to break through a plexiglass door in Neville's laboratory]
Neville: [screaming] I can help. I can save you. I can save everybody.
Ben Efsaneyim
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
121
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri
Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, ufuk açıcı en iyi ve en etkileyici bilim kurgu filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Se...
24
FİLM
Kitaplardan Sinemaya Uyarlanan Bilim Kurgu Filmleri
Bilim kurgu edebiyatının çok satan romanlarından sinemeya uyarlanan bilim kurgu filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Bazıların...
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
144
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler
İzleyenleri herçek dünyadan koparıp hayali diyarlara sürükleyen, birbirinden etkileyici en iyi fantastik filmler listelenmekt...
16
FİLM
Afet, Felaket Temalı Filmler
Deprem, sel, tsunami gibi son yılların çok tutan filmlerinden olan doğal afet ve felaket filmleri listelenmektedir. ...
8.7/10
487 oy
Sence kaç puan almalı?
0