ara

Zathura: Bir Uzay Macerası

- Zathura: A Space Adventure (2005)

Zathura: Bir Uzay Macerası Konusu ve Özeti

Zathura: Bir Uzay Macerası
Süre: 102 dk
Yapım: 2005 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
Babaları işe giderken, iki kardeşi ablalarına emanet eder. Altı yaşındaki Danny ve on yaşındaki Walter can sıkıntısından patlayan çocuklardır.
Tartışmaları üst noktaya çıkınca, Walter, Danny'yi kovalamaya başlar. Danny servis asansörüne saklanır. Ama Walter onu şaşırtır, ve o karmaşa esnasında, Danny'yi karanlık ve ürkütücü bodruma indirir. İki kardeş burada 'Zathura' adında eski püskü metal bir masa oyunu bulurlar. Ağabeyini kendisiyle oynamaya ikna etmeyi başaramayan Danny, oyunu kendi başına oynamaya başlar.
Küçük çocuk, daha yaptığı ilk hamlede, bunun normal bir oyun olmadığını anlar. Uzay gemisi piyonu kendi kendine hareket eder ve iniş yaptığı yerden bir kart çıkar. Kartın üzerinde, 'Meteor yağmuru, hemen kaçın' yazmaktadır. Birdenbire evin üzerine sıcak, eriyik meteorlar yağmaya başlar.
Danny ve Walter çatılarındaki deliğe bakarken, dehşet içinde, uzayın karanlık ve derin bir köşesine çekildiklerini fark ederler.
Zathura: Bir Uzay Macerası filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik - Bilim Kurgu Filmler listesinde yer almaktadır.

Sinemm

@sinemm

İzlerken insanı sürekli merakta bırakan ve 'Bizde oynayabilsek' diye düşündüren bir film olmakla beraber bize uzayın kapılarını aralayan mükemmel bir film :)
1 beğen · 0 yorum

Nur Özler

@nurozler

Küçücükken kuzenimle oturup izlemiştik . O kadar etkilemişti ki, yıllar sonra kardeşim film izlemek isteyince aklıma geldi ve açtım. Koltuğa oturduğumda sanki hala o küçücük kızdım :) .
2 beğen · 0 yorum
41
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik - Bilim Kurgu Filmler
Fantastik ve bilim kurgu türlerini kendi içinde harmanlayarak izleyiciye sunan, hem fantastik hem de bilim kurgu unsurları iç...
427
FİLM
Aksiyon Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Aksiyon Filmleri
Aksiyon film tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken, tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerini bu listede topluyoruz. Sen de e...
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
144
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler
İzleyenleri herçek dünyadan koparıp hayali diyarlara sürükleyen, birbirinden etkileyici en iyi fantastik filmler listelenmekt...
7.7/10
43 oy
Sence kaç puan almalı?
0