ara

Ateş Böceklerinin Mezarı

- Grave Of The Fireflies (1988)

Ateş Böceklerinin Mezarı Konusu ve Türleri

İkinci dünya savaşı döneminde Seita ve Setsuko, anneleri ile birlikte yaşamaktadırlar. Babaları donanmaya katılan bu iki kız, annelerini de bir saldırıda kaybederler. Bu olaydan sonra yaşadıkları hayat mücadelesi anlatılmaktadır.
Ateş Böceklerinin Mezarı

Ateş Böceklerinin Mezarı Özeti

Süre: 85 dk
Yapım: 1988 Japonya
Yönetmen:
Senaryo:
2. Dünya Savaşı devam etmektedir. 14 yaşındaki Seita ve 4 yaşındaki kız kardeşi Setsuko, babaları donanmayla birlikte savaşa gittiği için anneleri ile birlikte yaşamaktadırlar. Bir Amerikan hava saldırısı sırasında anneleri ölür ve teyzeleri tarafından evlat edinilirler. Teyzelerinin evinde gördükleri muameleden rahatsız olan kardeşler, kendi başlarına yaşam savaşı vermeye başlarlar. Bu süreçte açlık, önyargı ve kendi gururları ile mücadele eden kardeşler kendi savaşlarını verecektir..
Ateş Böceklerinin Mezarı filmi En iyi Animasyon filmler listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Ateş Böceklerinin Mezarı Film Listeleri

138
FİLM
30
FİLM
Anime Dünyasının En İyi Filmleri
Anime severler buraya! Bu listede anime dünyasının mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmlerini paylaşıyoruz....

Misafir

@misafir000

- 1988
9.5 (31 oy)
çizgi film deyip geçme
daha önce hiç çizgi film -anime türü izlemediyseniz şiddetle bu filmi ve ayrıca Japon animeler-ini tavsiye ederim.Filmin sonunda karnınıza bir filin oturduğunu hissedebilirsiniz.Çok yerde ağlamanın da ötesinde içimin acıdığını hissettim ve bugun halla filme dair resimler görünce üzüldüğümü hissetircek kadar bana tesiri olan bir film.Filmde savaş esnasın da kimsesiz kalan abisi ve küçük kız kardeşinin yoklukla insanlarla sadece var olan sevgileriyle savaşlarını izliyceksiniz.benim için izlediğim en güzel filmlerden izlemenizi ve izletmenizi :) tavsiye ediyorum
Verdği Puan: 8
5 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

sinemasever

@sinemasever

- 1988
9.5 (31 oy)
Ve bir daha uyanmadı...
İkinci Dünya Şavaşı sırasında iki kardeşin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.Seita 14 yaşındadır ve kardeşi Setsuko 4 yaşındadır.Kardeşini bakmak zorunda olan Seita annesini kaybettikten sonra ve babası da savaşta olduğundan dolayı tek başına mücadele vermek zorundadır.Açlık, evsizlikle mücadele eden kardeş kahramanlarımız herşeye rağmen gördüm ki hayata bakışları, yaşama azimleri, onca olan olaylara rağmen mutlulukları görünmeye değerdi.Duygu yüklü bir film mükemmeldi tek kelime ile...
Verdği Puan: 9
5 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Kübra Baykan

@kubrabaykan

- 1988
9.5 (31 oy)
Savasin etkilerinin bir aileyi nasil yiktigini, iki kardesin anne ve babalari olmadan hayatta kalma cabalarini,acilarini ve belkide en onemlisi birbirlerine olan sevgilerini,en saf ve temiz duygularini iciniz burkularak,goz yaslarinizi tutamayarak izleyeceginiz guzel demeninde otesinde muhtesem bir anime!
Verdği Puan: 10
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

SE

@ssssss

- 1988
9.5 (31 oy)
İZLENMELİ
Film önerisi sorulduğunda ilk tavsiyelerimden biri olan bu filmi iki kere izledim. Ama bir kere daha izlemeye gücüm yok.
Film İkinci Dünya Savaşı sırasında anne ve babasını kaybeden iki kardeşin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.Filmde kahraman askerler aksiyon vs yok sadece savaşın getirdiği acılar, yokluklar,insani durumlar anlatılmış. Bazı yerlerde savaşın ve yokluğun insanları ne kadar zalimleştirdiğine de şahit oluyorsunuz. Ağlıyorsunuz hem de içinizi çeke çeke hıçkıra hıçkıra ağlıyorsunuz.
Kesinlikle orijinal dilinde türkçe altyazılı izlenmeli.İngilizce dublajının türkçe altyazılısına denk gelmiştim çok tatsız gelmişti.
Verdği Puan: 10
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

kuzeyışıkları

@kuzeyisiklari

- 1988
9.5 (31 oy)
Filme dair görüşüm
Sadece basit bir Japon anime filmi değil aslında bu film. Bİr çocuğun gözünden hayatın zorluğu, savaşın yıkımı vs gibi beylik laflarda etmek istemiyorum. Sadece söyleyebileceğim şey en son sahneye dikkat edilmesidir. Küllerinden doğmak dedikleri şeyi işte o son sahnede görürsünüz ve içiniz acır neden diye sorarsınız ? Neden, ne eksik diye ?

Neyse özetle tabi ki izleyin bu filmi. Şiddetle tavsiyemdir.
Verdği Puan: 10
3 beğen · 3 yorum · film inceleme ·
misafir
Akşama izleyeceğim 12.01.17
misafir
pişman olacağınızı düşünmüyorum. yanınıza selpak almayı unutmayın ama. 12.01.17
elifffotaku (@elifffotaku)
merhaba son kısmı anlayamadım o ilk sahnede çöpçu dışarı şeker kutusunu atarken beyaz bişey çıkıyordu külleriama senin söylediğin kısmı anlayamadım küllerinden doğmak ve son sahnede şehre bakıyorlardıya orayıda anlamadım savaşta değillermiydi cevaplarsanız sevinirim 29.07.17

Merve 🗡

@mtrv

Neden ateşböcekleri bu kadar çabuk ölmek zorunda?
5 beğen · 0 yorum · replik

imge

@belkibirazflu

Neden ateşböcekleri bu kadar çabuk ölmek zorunda?
1 beğen · 0 yorum · replik

Merve 🗡

@mtrv

Tüm kinine rağmen güzel bir gün.
7 beğen · 0 yorum · replik

imge

@belkibirazflu

Tüm kinine rağmen güzel bir gün.
0 beğen · 0 yorum · replik

Merve 🗡

@mtrv

Bu sistemle yaşamak zorundasın.
7 beğen · 0 yorum · replik

Benzer Filmler

9.5/10
31 oy
Sence kaç puan almalı?
0