ara

Not Defteri

- The Notebook (2004)

Not Defteri Konusu ve Türleri

Carolina'nın Seabrook Adası'nda fakir bir gençle, zengin ve varlıklı bir ailenin kızı arasında tutkulu bir aşk başlar. Bu büyük aşk iki gencin sınıfsal ve ekonomik farklılıkları yüzünden büyük bir sınavdan geçer.
Not Defteri

Not Defteri Özeti

Süre: 123 dk
Yapım: 2004 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
Not Defteri -The Notebook Filmi Hakkında Genel Bilgiler
Not Defteri, Nicholas Sparks'ın aynı adlı romanından 2004 yılında sinemaya uyarlanan duygusal - romantik filmdir. Büyük bir aşk üzerine kurulu olan filmde, birbirine aşık çifti Ryan Gosling ve Rachel McAdams canlandırıyor.

Not Defteri -The Notebook Filminin Konusu
Film, 1940'larda yaşanan büyük ve imkansız bir aşkı konu alıyor. Bu büyük aşk, yıllar sonra sararmış bir not defterinden okunarak yeniden canlanıyor.

Not Defteri -The Notebook Film Özeti
Film, bir huzurevinde başlıyor. Huzurevinin sevilen isimlerinden biri olan Duke adlı ihtiyar adamın, aynı huzurevinde kalmakta olan yaşlı bir kadına sararmış bir defterdeki aşk hikayesini okumaya başlamasıyla 1940'lara gidiyoruz.

17 yaşında bir genç ve güzel bir kız olan Allie Hamilton, ailesiyle birlikte yazı geçirmek üzere Güney Carolina'nın Seabrook Adası'na gelir. Noah, bu adada babasıyla birlikte yaşayan genç bir adamdır. Allie ile Noah arasında sınıfsal farklılıklar vardır. Hamilton ailesinin oldukça varlıklı bir aile olmasına karşılık Noah, dar gelirli bir adamdır. Aralarındaki bu ekonomik farklılıklara rağmen Allie ve Noah birbirlerine aşık olurlar.

Allie'nin ailesi bu durumu fark edince kızlarını da yanlarına alarak adadan ayrılırlar. Noah, Allie'ye bir sürü mektup yazar ama annesi bu mektupların hepsini kızından saklar.

Aradan yıllar geçer, Allie başka bir adamla nişanlanır. Noah ise aşkından hiç vazgeçmez ve Allie'nin bir gün geri döneceği umuduyla, adadayken ona söz verdiği eski evi satın alıp onarır. Eski evin onarılması, gazetede haber olur. Bu haberi gören Allie'nin zor bir karar vermesi gerekecektir.
Not Defteri filmi En iyi aşk filmleri listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Not Defteri Film Listeleri

220
FİLM
Duygusal romantiklerin mutlaka izlenmesi gereken en iyi aşk filmlerini bu listede topluyoruz....
514
FİLM
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....

Sezgi

@sezgii

- 2004
8.4 (448 oy)
En güzel romantik filmlerden. Rachel McAdams'ı bu filmle tanımıştım. Biz imkansızlıkları aşabilen sevgileri daha çok beğeniyoruz galiba :)
Verdği Puan: 10
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Merve sude

@merve-sude

- 2004
8.4 (448 oy)
Her zaman aşkın var oldugunu anlatan çoo mukemmel bir film .
Verdği Puan: 10
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Ayşe Avcı

@ayse-avci

- 2004
8.4 (448 oy)
Rachel McAdams dönem filmlerine en yakışan oyunculardan birisi bana göre bu filmden sonra. 3 kez izledim, filmin çok dokunaklı ve romantik bir olay örgüsü var. İnsanı sürükleyen, eğlendiren, etkileyen.. Vefa aşkı tamamlayan en güzel duygu diye düşünüyorum, bu filmde de örneğini gördüğümüz gibi.
Oyunculuk performansları, sevdiğim bir dönemde geçmesi, konusu ve günümüzle geçmişin birleşimini sırıtmadan gerçekleştirdikleri için çok sevdim ben. Sevgiliyle de güzelce izlenebilecek romantiklikte. Tavsiye ederim.
Verdği Puan: 10
0 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Kübra

@kubramelisa

- 2004
8.4 (448 oy)

Film kimlere hitap ediyor?: Kesinlikle romantizmi sevenler izlemeli.
Nerede, ne zaman, kimle: Evde akşam tek başıma izledim
En iyi sahnesi: Çoğu sahne güzeldi
Verdği Puan: 8
0 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Akide

@mihribana

- 2004
8.4 (448 oy)
Filmin sonunda bir damla göz yaşım kolumu ıslatmıştı.
Her zaman aklımda ve kalbimde olacak bir film
Ve özel bir anısı var........
Verdği Puan: 10
0 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

book_madness

@snowwhite

Dün gece uyuyamadım, çünkü aramızdakilerin bittiğini biliyorum. artık acı çekmiyorum çünkü aramızdakilerin ne kadar gerçek olduğunu biliyorum ve eğer ileride uzak bir yerlerde yeni hayatlarımızda birbirimizi görürsek sana neşeyle gülümseyeceğim. O yazı ağaçların altında nasıl geçirdiğimizi hatırlayacağım. birbirimizden öğrenerek ve sevgiyle büyüyerek. aşkların en güzeli ruhu uyandıran ve bizi daha fazlasına doğru uzandırandır. kalplerimize ateş ekip de, akıllarımıza huzur verendir. ve işte sen bana bunu verdin. ben de sana sonsuza dek bunu vermeyi umuyorum. seni seviyorum ve seni tekrar göreceğim.
-Noah
4 beğen · 0 yorum · replik

S.

@siiravcisi

"Benim için bir şey yapar mısın lütfen? Benim için hayatının 30-40 yıl sonrasını gözünün önüne getirmeye çalış lütfen. Eğer o adamla görüyorsan git! Seni bir kez kaybettim ve eğer gerçekten istediğin oysa sanırım tekrar kaybetmeye dayanabilirim. Ama sakın kolay yolu seçme!"
2 beğen · 0 yorum · replik

S.

@siiravcisi

"+ Neden bana yazmadın, neden.. Benim için bitmemişti seni tam yedi yıl bekledim.. ve artık çok geç.
- Sana 360 mektup yazdım, sana bir yıl boyunca her gün yazdım.
+ Yazdın mı?
- Evet bitmemişti, hala da bitmedi."
1 beğen · 0 yorum · replik

Leandros

@leandros

İstersen komik olabilirim, dalgın, zeki, batıl inançlı. Cesur ve ayaklarımın üstünde hafif olabilirim. Her ne istersen olabilirim. Sen sadece bana ne istediğini söyle, senin için o olurum.
0 beğen · 0 yorum · replik

Leandros

@leandros

Bu hesapta olmayan bir aşktı.
Oğlan bir taşra çocuğuydu.
Kız ise şehirli biriydi.
Dünya adeta kızın ayakları dibindeydi ama... çocuğun birbirini sürtecek 2 meteliği bile yoktu.
2 beğen · 0 yorum · replik

Benzer Filmler

8.4/10
448 oy
Sence kaç puan almalı?
0