up
ara
profil foto

Hayalimdeki Aşk

- Ruby Sparks (2012)

Hayalimdeki Aşk Konusu ve Özeti

Hayalimdeki Aşk
Calvin iş hayatında ve aşk hayatında problemler yaşayan bir yazardır. Kitap yazmaya karar verdiğinde Ruby isimli bir karakter ortaya çıkarır ve bir gün Ruby’i odasında oturmuş bir halde görür. İnsana dönüşen Ruby ve Calvin’in hikayesi konu edinmiştir.
Süre: 104 dk
Yapım: 2012 ABD
Senaryo:
  • Zoe Kazan
Calvin (Paul Dano) kariyerinin başlangıcında olağanüstü bir başarı kazanmış genç bir roman yazarıdır. Ancak şu anda hem iş yaşamında hem de aşk hayatında sorunlar yaşamaktadır. Sonunda, önemli bir ilerleme kaydeder ve kendisine ilham veren Ruby isminde bir karakter yaratır. Calvin bir hafta sonra Ruby'yi (Zoe Kazan) odasındaki koltukta otururken bulur. Kelimelerinin canlı ve nefes alan bir insana dönüşmesi Calvin’i hayrete düşürmüştür.
Hayalimdeki Aşk filmi Keşke Kitabı Olsa Denilen Filmler listesinde yer almaktadır.
FulyaPs

FulyaPs

@fulyaps

Oldukça eğlenceli ve sıradışı bir konusu var. İzlerken özellikle sonunu çok merak etmiştim ve gerçekten muhteşem bağlanmış bir sondu. Güzel mesaj içeren bir filmdi ayrıca.. Sevdiğimiz insanı olduğu gibi kabul etmek üzerine kuruluydu.
Hayalimdeki Aşk
filme 7 verdi
6 beğen · 0 yorum
Faruk Kır

Faruk Kır

@farukkir

Başarılı
İzlediğim yazar temalı filmlerden en iyisi diyebilirim.Zoe Kazan'ın yazdığı bu film gerçekten harika bir yapımdı.Hem gizem hem aşk olgusu böyle olabilirdi.Filmin konusu gerçekten çok ilginç ve bende bir yazar olduğum için çok ilgimi çekmişti.Başarılı bir yapım izlemenizi tavsiye ederim.
Hayalimdeki Aşk
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Fatih Kural

Fatih Kural

@byukalaa

Calvin, ilk günlerin heyecanı her zaman kaybolur. Her kadın farklıdır. Mesela Susie'yi seviyorum ama çok garip biri aslında. Zamanı geliyor, dünyanın en acımasız kadını oluveriyor. İNSAN ÇÜNKÜ. BU KAFANDAN YAZDIĞIN İNSAN DEĞİL.
Hayalimdeki Aşk
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
EDK

EDK

@denizipp

Yanındayken seni göremedim ve şimdi sen gittikten sonra seni her yerde görüyorum. İnsan bunu okuyup sihir diye düşünebilir. Ama aşık olmak zaten bir sihirdir.
Hayalimdeki Aşk
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Fatih Kural

Fatih Kural

@byukalaa

-Darmadağın haldeyim.
+ Seni böyle seviyorum!
Hayalimdeki Aşk
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
12
FİLM
Keşke Kitabı Olsa Denilen Filmler
Bazen okuduğumuz bir kitap için keşke filmi çekilse deriz, bazen ise bunun tam tersine, izlediğimiz bir filmi sindire sindire...
10
FİLM
Yazarlıkla İlgili İzlenesi Filmler
Kitap severlerin mutlaka izlemesi gereken, içinde yazar, yayıncı, kütüphaneci geçen, yazın dünyasıyla ilgili filmleri bu list...
34
FİLM
Kalbimize Dokunan Duygusal Filmler
İzlerken derinden etkilendiğimiz ve etkisini üzerimizden atamadığımız, kalbimize dokunan en duygusal filmleri bu listede payl...
7.8/10
39 oy
Sence kaç puan almalı?
0