ara
‹ Leon Sevginin Gücü

Leon Sevginin Gücü Filmi İncelemeleri

Clay

@clay

Sütü sevdiren film. Ayrıca başyapıt.
Leon Sevginin Gücü
filme 10 verdi
6 beğen · 0 yorum

Berna AVCI

@bernaavci

Kesinlikle hangi yaşta olursanız olun ağlıyorsunuz , ne cinsiyetiniz ne yaşınız burada size engel olamıyor. Ana tema çok güzel işlenmiş. Yüreğimize dokunan dram esintisi çok yerinde bir film. Bu film bir defa izlemekle yetinilecek filmlerden değil. Her defasında farklı bir şey keşfetmekte olduğunuz bir film. Birden fazla duyguyu bir anda hissettiriyor.

Leon’un da söylediği gibi ; değerini bilmiyorsa,onun için mücadele etmenin ne anlamı var ?
Leon Sevginin Gücü
filme puan vermedi
8 beğen · 0 yorum

Clay

@clay

Mükemmel ötesi, insan bir saniye bile gözünü ekrandan ayırmak istemiyor
Leon Sevginin Gücü
filme 10 verdi
6 beğen · 1 yorum
Mia🎃 (@miaaaa)
Ağlayınca hiç bir şey geçmiyor anlıyor musun? “Leon”
11.07.18 beğen 3 cevap

Burcu Toy

@burcutoy

Unutmak daha iyi bir fikirdi belki,belki dememek için. Çok geç bulduğum mükemmel bir filmdi.
Leon Sevginin Gücü
filme 10 verdi
10 beğen · 0 yorum

Vella

@vella

Ne denebilir ki!
Leon= çocukluğum!
Leon Sevginin Gücü
filme 10 verdi
1 beğen · 1 yorum
Osman (@osmantemel)
shape of my heart .
12.10.16 beğen cevap

Oğuz diye biri

@oguzdiyebiri

Şahsi fikrim luc besson un en iyi filmidir. Ayrıca Natalie Portmanı sinemaya kazandırdığı içinde ayrı bir önemi vardır. Ölmeden önce izlemeniz gereken filmlerin listesine ekleyin. Yönetmen müslüman olsa ahrette bu filmden sorumlu bile olabilirdik :)
Leon Sevginin Gücü
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Ebru G.

@ebrug

Bazı aktör ve aktrislerin yüzleri sadece bir filme hitap eder. Jean Reno da benim için öyle bir aktör. Bu filmden başka bir filmde yüzünü görsem belki anormal karşılayacağım. Gözümde hep Leon canlanacak. Geç izlediğim ama kesinlikle ilk on listeme girebileceğini hissettiğim bir filmdi ve öyle de oldu. Jean Reno oyunculuğu filmle çok iyi bütünleşmiş. Zeki ama saf bir tetikçi olarak insanı fazlasıyla etkiliyor. Natalie Portman ise küçükken daha kaliteli bir oyunculuk sergilemiş. Bu filmdeki oyunculuğu takdire şayan. Filmin asıl bombası Gary Oldman idi. Psikopatlığı bu kadar karizmatik oynayan bir oyuncu daha görmedim. Şapka çıkartılası bir oyunculuk sergilemiş. Bütün oyuncular öylesine özenle seçilmiş ki hepsi de rolünün hakkını fazlasıyla vermiş. Hakikaten filmi izledikten sonra Sevginin Gücü diyorsunuz. Sting'in Shape Of My Heart parçası da filmin insanda bıraktığı etkiyi daha bir perçinliyor. Mükemmel senaryo, mükemmel oyunculuk ve mükemmel son. Kesinlikle izlenmeli.
Leon Sevginin Gücü
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum

sinemasever

@sinemasever

Mükemmel...
"-Hayat hep bu kadar zor mu, yoksa sadece çocukken mi böyle ?
-Hayat hep böyledir."
Natalie Portman küçüklüğü bu filmde büyünce yıldız olacağı bu filmden belliymiş.Karakterler, espriler çok iyi.Repliklerine diyecek sözüm yok zaten mükemmel bir yapım...
Leon Sevginin Gücü
filme 9 verdi
0 beğen · 0 yorum

Tuğba Bal

@tugbabal

Leon (Sevginin Gücü) sayesinde insan olmanın sadece kurulan ilişkiler ,yaşanan yapay aşklar ve bunların ürünü olan masum çocuklardan oluşan bir sistemden ibaret olmadığını ya da kişinin kiralık katil bile olsa ömründe bir kereliğine tekli koltuk yerine rahat bir yatak da uyuma hakkına sahip olduğunu son sahnelerde kurulan diyaloglardan öğrenebiliyoruz ve bu sebeptendir ki üzerinden seneler geçmesine rağmen izlemeyi bir kenara bırakın akıllara her düştüğünde insana kendisini hatırlatmasına vesile olan bir eser olma özelliğini çok iyi taşıyabilen bir filmdir .
Leon Sevginin Gücü
filme 10 verdi
3 beğen · 2 yorum
mstfats01 (@mustafaatas89)
jean reno :)
21.01.16 beğen cevap
tuba şişeci (@tubasiseci)
leon'u çocukken bir kere izlemiştim, hani tvde ratgelir ya öyle.. iki kere de yetişkin halimle izledim.matilda'nın yaşlarında izlediğimde de etkilenmiştim, büyükken izlediğimde ise tam olarak algılayabildiğim için içime işledi, insanlık halleri, insan olanlar-olamayanlar.
31.01.16 beğen cevap

Lotus

@lotus

Hem katil hem süt içiyor :) çok iyiydi
Şefkat ve duygusalligin içinde temizlik işleri :)
Ayrıca narkotik polisi leona göre daha katildi...
Ve filmin en güzel yanı matildanin katil olmamasıydı ...
Leon Sevginin Gücü
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum

Erdinç Durur

@erdincdurur

ölmeden izlenesilerden
Film işinin acun ılıcalısıdır benim için.İlk izledigimde mathilda ile leon arasındaki yaş farkından dolayı aşk olayına bi ters bakar gibiydim ama filmin sonunda geçti pim numarası herşeyi çözdü :) onun üzerine tabi bütün tanıdıklara izlettim 4-5 kerede ben izlemiş oldum.Shape on my heart şarkısıda efsanedir
Leon Sevginin Gücü
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Misafir

@misafir000

Ölmeden önce izlenmesi gereken filmlerden...
Leon Sevginin Gücü
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

BAHAR

@bahar49

Budur!
Tek kelime ile bir "şaheser" .Baştan sona temposu hiç düşmeyen, izleyiciyi müzikleri ile de adeta hipnotize eden ve bütün olarak kusursuz bir filmdi. Evet evet hem oyunculuk, hem hikaye, hem müzikler, hem zeka ,hem görüntü hem dekor- kostümler ,hem karizma hem hem hem hem.... Uzun zamandır izlediğim filmler içinde en iyisiydi gecenin 3 ünde izleyip, böyle derme çatma bir inceleme yazmaya, daha doğrusu mutlaka bir şeyler yazmaya değer bir film. "Film" yani o kadar.
Haa unutmadan kapanış müziği de bir harika. Dedim ya baştan sona harika.
Leon Sevginin Gücü
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Sinemm

@sinemm

Leon filmi minik bir kız çocuğu olan Mathilda'nın bugüne kadar tatmadığı bir duyguyu profesyonel tetikçi olan ve kendinden yaşça baya büyük Leon'da bulmasını konu alıyor.Küçük bir kızın hiç tatmadığı baba sevgisini aşk gibi düşünmesini anlatan Leon filmini,izlemeyen herkese tavsiye ederim :)
Leon Sevginin Gücü
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Misafir

@misafir000

Masum bir bağlılık görmezden gelinemez..!
Bazı anlar vardır anlatılmaz yaşanır ve bazı filmler de vardır anlatılsa dahi yarım kalır, bu yüzden izlenmelidir.Öyle safça, göz hapsine alınmış sahneler gibi değil, hissi bir tutumla izlenmelidir.Leon oldukça etkileyici ve bitti denilen noktada başlayan bir film.Tam anlamıyla her şeyiyle sevdim.Yapım yılı da düşünüldüğünde fazlasıyla başarılı.Sevginin tarifini isteyen herkese tavsiye ederim.Hayatta aşk olmayabilir fakat masum bir bağlılık görmezden gelinemez.Her insan yüreğine dokunacak birini bekler, farkında olur veya olmaz ama bekler.Zamanı heba etmeyen mükemmel bir film..!
Leon Sevginin Gücü
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
/ 2