ara

Kafa Avcıları

- Hodejegerne (2011)

Kafa Avcıları Konusu ve Özeti

Kafa Avcıları
Süre: 102 dk
Yapım: 2011 Norveç
Yönetmen:
Senaryo:
Norveç'in en başarılı beyin avcısı olan Roger kendi olanaklarının ötesinde lüks bir hayat yaşamaktadır ve bunu devam ettirebilmek için ikinci bir iş olarak sanat eseri hırsızlığı yapmaktadır. Bir galeri açılışında tanıştığı eski bir paralı asker olan Clas'ın nadide bulunan, değerli bir tabloya sahip olduğunu öğrendiğinde tabloyu ele geçirmek için herşeyini riske eder. Hazırladığı müthiş bir planla birlikte tabloya sahip olan yetenekli adam, peşine düşen deneyimli askerden kaçıp saklanmaya çalışacaktır.
Sürükleyici
"1,68 m. boyundaki" Roger'in başına neler geleceğini merakla izleyeceksiniz.

Şayet entrika dolu hırsız filmlerini seviyorsanız izleyin çünkü Norveçli yazar Jo Nesbo'nun 2011 yılında yayımlanan romanından uyarlanan film epey sürükleyici ve temposu bir an bile düşmüyor.

Aklınızda sürekli "Neler oluyor?" sorusu yer alıyor; ta ki film bitene dek...
Kafa Avcıları
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Mihrimah Özlem K

@mihrimahozlemk

Aksel Hennie ( Roger ) çok iyi oynamış. Kendine izleyiciyi kilitlemeyi başarmış. Filmin karakterleri ve kurgusu zekice işlenmiş. Filmin sonuna kadar kim iyi kim kötü netleştiremiyorsunuz. Başlarda ağır aksak ilerlese de sonradan açıyor kendini. Filmin ismi ‘Kafa Avcıları’ olarak çevrilmiş. Kafa falan kesmiyorlar. O ne alaka acep ?
Kafa Avcıları
filme 8 verdi
4 beğen · 0 yorum

sinemasever

@sinemasever

Beyin avcısı olan aynı zamanda sanat eseri kaçakçılığı yapan yakın zamanda Max Manus adlı filmini izlediğim bu filmdede başrol oynayan Aksel Hennie'nin oyunculuğunun zirve yaptığı güzel bir yapım olmuş.Filmde kötü rolde olan sevdiğim oyuncu Game of Thrones'un yıldızı Nikolaj Coster-Waldau filmde bende varım havası çok fazlasıyla vardı.1 kez BAFTA Ödülleri adaylığı olmak üzere toplam 11 ödül adaylığı ve 8 ödülü var filmin.Film oldukça sürükleyici kurgusu sağlam olan yapımlardan beklentimin üzerindeydi.
Kafa Avcıları
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
7.4/10
8 oy
Sence kaç puan almalı?
0