ara

The Great Wall

Çin Seddi (2016)

The Great Wall Konusu ve Türleri

Dünyanın en ihtişamlı yapılarından biri olan Çin Seddi’nin hikayesini fantastik öğelerle kurgulayarak sinema severlerle buluşturmaya hazırlanan film, 2016 yılının en çok beklenen filmlerinden biri. Çin Seddi’nin kuruluş sebebine bambaşka bir bakış açısı getiren film, bugüne kadar tarih derslerimizde Türk ve Moğollara karşı savunma amacıyla inşa edildiğini öğrendiğimiz Çin Seddi’nin aslında yenilmesi zor, güçlü yaratıklara karşı kurulduğunu iddia ediyor.
The Great Wall

The Great Wall Özeti

Süre: dk
Yapım: 2016 ABD
Vizyon Tarihi: 30 Aralık Cuma 2016
Yönetmen:
Senaryo:
Film, insanlığın elinden çıkan en muazzam yapılardan biri olan Çin Seddi'nin arkasındaki gizeme odaklanacak.

Başrolünde Jason Bourne rolü ile ikonik hale gelen Matt Damon'ın yer aldığı Çin Seddi filmi bir tarihi-fantastik türü örneği. Yönetmen kotuğunda Parlayan Hançerler ve Altın Çiçeğin Laneti gibi filmleriyle aşina olduğumuz Çinli yönetmen Zhang Yimou otururken, filmin kadrosunda da Jing Tian, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Hanyu Zhang, Eddie Peng, Lu Han, Kenny Lin, Junkai Wang, Zheng Kai, Cheney Chen, Xuan Huang ve Andy Lau yer alıyor.

Çin Seddi dünyanın en büyüleyen ve gizemli yapılarından biridir. Çin'in kuzeybatısı boyunca uzanan bu savunma hattının Moğol ve Türk boylarının saldırısına karşı savunma amacıyla kurulduğu düşünülmektedir. Ancak Yimou imzalı film seddin aslında çok daha güçlü fantastik yaratıklara karşı kurulduğunu iddia ediyor. Matt Damon da günü kurtarmak için savaşan karakterlerden biri olarak öne çıkıyor.
The Great Wall filmi En İyi Matt Damon Filmleri listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

The Great Wall Resimleri

Bu film için henüz resim eklenmedi.

sinemasever

@sinemasever

- 2016
6.9 (14 oy)
İlginç bir şavaş filmi olmuş.Başrolde Matt Damon var ilk şaşırmıştım bu filmin kadrosunda gördüğümde ama sırıtmamış iyi bir performans çıkarmış.Game Of Thronesden tanıdığım izlemeye doyamadığım Pedro Pascalıda filme görmek güzeldi.Film çok iyi başladı ama sonunu pek beğenmedim daha görkemli bir savaş sahnesiyle bitirebilirlerdi.Film şuan çoğu ülkede vizyona girmedi ama 150 milyon dolar gişesi var çoğunu Çin'de yapmış durumda.Çin'de gelmiş geçmiş en iyi açılış yapan filmler arasında 18. sırada film dünya genelinde baya gişe sağlayacaktır genel olarak güzel bir film olmuş.Kadrosu ve görsel efekleriyle iyi filmdi.
Verdği Puan: 7
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·
- 2016
6.9 (14 oy)
Harika
Açılış sahnesinden itibaren soluk soluğa izlenen, temposu hiç düşmeyen ve izleyiciyi sürekli diken üstünde tutan aksiyon sahneleri, müthiş canavarları, güzel müzikleri ve çok hoş görünen kostümleriyle harika bir film...

Ne zaman bittiğini anlamadım ve doğrusu hiç bitmesin istedim.

Özellikle 3D olarak, sinemada izlemenizi öneririm.
Verdği Puan: 10
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Benzer Filmler

6.9/10
14 oy
Sence kaç puan almalı?
0