ara

Assassin's Creed

(2016)

Assassin's Creed Konusu ve Özeti

Assassin's Creed
Callum Lynch adında bir adam, bir gün sebebini anlamadığı bir şekilde büyük bir şirket tarafından kaçırılır. Bu şirket, Animus adlı bir proje sayesinde kişilerin atalarından gelen genlerine ulaşarak onların hatıralarını günümüzde yaşayan akrabalarının hafızalarında yer edecek şekilde ortaya çıkarır. Callum Lynch de çok geçmeden bu projenin bir parçası olduğunu anlar. Callum Lynch, bağlandığı bir makine sayesinde 15. yüzyıl İspanya'sında yaşayan atası Aguilar'ın başından geçenlere şahit olur ve suikastçı olan Aguilar'dan öğrendiği beceriler sayesinde geçmişteki düşmanlarının günümüzdeki temsilcileriyle savaşmaya karar verir.
Süre: 83 dk
Yapım: 2016 ABD
Vizyon Tarihi: 23 Aralık Cuma 2016
Yönetmen:
Ölüme mahkum edilmiş bir suçlu olan Callum Lynch (Michael Fassbender), Abstergo Industries adında çok zengin bir şirket tarafından ele geçirilir. Şirketin büyük yatırım yaptığı Animus Projesi, kişilerin atalarından kalan ve genlerine işlenmiş hatıra ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Callum Lynch, 15. yüzyıl İspanyol Engizisyonu döneminde Suikastçiler adıyla bilinen bir örgütlenmenin üyesi olan Aguilar de Nerha'nın akrabası olduğunu öğrenir ve onun hatıralarıyla yeniden yüzleştirilir. Bu esnada atasının olağanüstü yetenekleriyle donanan Lynch, Suikastçiler'in o dönemki en büyük düşmanı olan Tapınakçılar'ın günümüzdeki temsilcileriyle mücadele etmeye hazır hale gelecektir.

Michael Lesslie’nin orijinal senaryosundan çekilecek filmin yönetmen koltuğunda Justin Kurzel otururken filmin başrolündeki suikastçi Callum'u ise Michael Fassbender canlandırıyor. Filmin kadrosunda Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Khalid Abdalla, Michael K. Williams gibi isimler yer alıyor.
Assassin's Creed filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler listesinde yer almaktadır.

Mehmet Alhas

@mehmetalhas

Beklentinin çok uzağında
PS'de oyunlarını oynadım ve oyunları gerçekten çok iyiydi. Filmin de fragmanlarını izlediğim zaman çok iyi bir film olacağını düşünmüştüm lakin öyle çıkmadı. Hem konudan çok uzaklaşmışlar hem de klasik saçma sapan Holliwood aksiyon filminden öteye gidememişler. Aksiyon sahneleri de bence az olmuş daha fazla olmalıydı. 10 üzerinden 6 puan veririm daha fazlasını hak etmiyor.
Assassin's Creed
filme 6 verdi
1 beğen · 0 yorum

Tuğçe Akdoğan

@tugceakdogan

Assassins Creed
Başkalarının gerçeği, körü körüne bağlandığı yerde unutma ki; hiçbir şey gerçek değildir.
Başkalarının kanunlar ve ahlakla kısıtlandığı yerde unutma ki; her şey mubahtır.
Işığa hizmet için, karanlıkta çalışırız.
Biz suikastçiyiz.
Assassin's Creed
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum

Oktay Özen

@oktayozen

Ben deliyim.
Yalnız hissetmekten deliyim.
Dünya da ben ne yaptım ki?
Denemekten deliyim.
Ağlamaktan deliyim.
Seni sevmekten deliyim.
Assassin's Creed
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Kahraman K.

@vforvendetta

Aydınlığa hizmet etmek için karanlıkta çalışırız. Biz suikastçıyız.
Assassin's Creed
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Burcu S.

@bs

Assassins Creed
Aydınlığa hizmet etmek için karanlıkta çalışırız. Biz suikastçıyız.
Assassin's Creed
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
144
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler
İzleyenleri herçek dünyadan koparıp hayali diyarlara sürükleyen, birbirinden etkileyici en iyi fantastik filmler listelenmekt...
7.6/10
37 oy
Sence kaç puan almalı?
0