ara

Ters Yüz

- Inside Out (2015)

Ters Yüz Konusu ve Özeti

Ters Yüz
Riley, babasının işi sebebiyle şehir ve okul değiştirmek zorunda kalmış olan bir genç kızdır. Yeni ortama ayak uydurma sürecinde içindeki Neşe, öfke, korku, tiksinti ve üzüntü duyguları ortaya çıkarak hayatını yönlendirmeye çalışırlar.
Süre: 94 dk
Yapım: 2015 ABD
Vizyon Tarihi: 19 Haziran Cuma 2015
Babasının yeni işi nedeniyle Amerika'nın orta kesiminden San Francisco'ya taşınan Riley (seslendiren Kaitlyn Dias), yeni ortamına uyum sağlamakta güçlük çekmektedir. Hepimiz gibi davranışları, duygularından etkilenen Riley'nin beynindeki duygu merkezinde yaşayan Neşe, Öfke, Korku, Tiksinti ve Üzüntü, genç kızın hareketlerinde büyük pay sahibidir. Yeni yaşamındaki çalkantılar duygu merkezinde bir krize neden olmuştur. Neşe, olaylara olumlu yanından bakmaya çalışsa da diğer duygular yeni şehir, okul ve yaşama karşı farklı reaksiyonlar gösterir.
Ters Yüz filmi Tüm Zamanların En Eğlenceli Animasyon Filmleri listesinde yer almaktadır.

Fâtıma

@yitiktheology

Uzun zaman önce izlemiş olduğum bu değerli animasyonu herkese rahatlıkla önerebilirim..

İyi ki animasyon dünyasında kaliteli yapımlar için çaba sarf eden emekçiler değerli sanatçılar var..Eğlenceli düşünceli seyirler dilerim efendim:)
Ters Yüz
filme 7 verdi
10 beğen · 5 yorum
Özge (@minimalistkitaplik)
Çocuk çocuk oturup izlenmeli. Duygular hiç bu kadar güzel anlatılmamıştı :)
08.09.18 beğen 1 cevap
Dilan🍁 (@beyazmelek)
Maşa ve Koca ayidan bahsediyorsun zannettim 😄
08.09.18 beğen 1 cevap
Mustafa (@mustafacakmak)
Harika bi animasyon. Hem büyükler hem küçükler için eğlenceli ve öğretici bi yapım olmuş :)
09.09.18 beğen 1 cevap

Dünyalı

@dunyaliperizan

Bu animasyonu kesinlikle tavsiye ederim. (Varsa ve onunla izlemeyi tercih ederseniz) çocuğunuzla / yeğeninizle / küçük kuzenlerinizle gidebileceğiniz muhteşem bir animasyon. Özellikle de eğitimci olanlara, Felsefe, PDR, psikoloji, eğitim bilimleriyle ilgilenenlerin muhakkak izlemesi gerekir diye düşünüyorum. :) Animasyon deyip küçüklere yönelikmiş gibi kesinlikle algılanmasın. Küçükler bu animasyonu izlerken eğleniyor, büyükler de yaşamın ergenlik kısmına kadar olan "gelişim" için algılarını açıyor bence. ;)
Ters Yüz
filme 10 verdi
7 beğen · 1 yorum
NLGNYC (@dunyasnilzehes)
Yorum icin tesekkurler izleyeceğim çocuklarla inşallah
29.10.18 beğen cevap

Hamuş

@cehl

Oldu bitti animasyon filmlerini severim. Çoğuzaman çoluk çocuğa karışmışsın ama hala çizgi fim izliyorsun diye tepkiler alırım.? Bu filmi yeğenimin tavsiyesi ike izledim uzun zamandır film izlemiyordum çok iyi geldi doğrusu. Küçük bir kız çocuğu ve o çocuğun duyguları karekterize ediliyor. Duyguları nesnelleştirmiş olmaları her birine duyduğumuz ihtiyaç ve bazen duyguların düştüğu karmaşa ve bu karmaşada insanin verdiği tepkiler öyle güzel kurgulanmış ki ancak izlerken anlarsınız. İzlerken aklıma üç isim geldi. sn @Bayirgulu sn @eseflal ve sn yşilflr. Bence mutlaka izleyin hem eğleneceginiz hemde duygulanacağınız güzel bir animasyon
EK 1
Sn yeşilflr yukarıda yanlıs yazmışım ? 30.05.18
EK 2
@ yeşilflr sonunda başardım galiba ?? 30.05.18
Ters Yüz
filme puan vermedi
6 beğen · 16 yorum
Eseflal (@eseflal)
? arada bosluk da birakmazsan etiketlemis olcan ?? tesekkur ederim bu arada, bu filmi izlerken aklina geldigim için ? ve ilk çıktığında izledim filmi, kesinlikle harikaydi ? keske dedim gercekte de insanlarin beyninde neler oluyor neler bitiyor gorebilsek bilebilsek, ve bir de hayatta her daim nese olmaz huzun de saglikli bir nese icin gerekli, film bunu cok güzel yansıtmış, cok tatlış ve guzel konusu olan bir filmdi ?
30.05.18 beğen 3 cevap
Hamuş (@cehl)
huzun de saglikli bir nese icin gerekli, film bunu cok güzel yansıtmış, cok tatlış ve guzel konusu olan bir filmdi. Katılıyorum size ayrıca @yeşilflr böyle yapmam gerekiyor demekki ? yönlendirme için tesekkürler.
30.05.18 beğen 2 cevap
Bayır gülü (@bayirgulu)
İzleyeyim abi, izlemedim sanırım madem animasyon filmlerini seviyorsun o vakit sana güzel bir film önereyim max ve mary :) en sevdiğim animasyon, Filmi izlemediğim için bir şey diyemiyorum. Yarın izlerim selamlar sevgiler..
30.05.18 beğen 2 cevap
yeşilflr (@birkul)
?? kullanıcı adımın bir başlıkta bu kadar çok anılacağını tahmin etmezdim ? teşekkür ederim @cehl kullanıcı adım konusunda baya çabalamışsınız hiç sıkıntı değil, bir şekilde görürdüm zaten etiketinizi ? @eseflal sanada çabandan dolayı teşekkür ederim ?? animasyon konusuna gelecek olursam hala bıkmadan, seve seve izlediğim türlerden.. çizim konusunda yoğunlaşmamın, çizime merak salmamın nedeni hep bu animelerdir.. ancak bu animasyonu izlememiştim tavsiyeniz üzerine en kısa zamanda bakacağım mutlaka @cehl teşekkür ederim.. Ancak şunu sormak istiyorum sadece merak ? animeyi izlerken aklınıza gelen üç ismi Belirtmişsiniz .. nedenini merak ettim; çok mu çocuk ruhluyuz ne ? yani bunu taaaaaa ötelerden birilerinin farkedeceği kadar mı çocuk ruhluyuz.. keşkee... o halde bende size en sevdiğim animeyi tavsiye ediyorum @cehl "ruhların kaçışı" ilk etapta biraz ağır gelebilir.. ama ben oldukça beğenmiştim..
30.05.18 beğen 2 cevap
Şaklabanlık Adası
Film hakkında hiç olumsuz bişey görmedim. Büyümeyi,ergenlikte yaşanan ruh halimizi,insanlarla ilişkilerimizi muhteşem bi hayal gücüyle anlatan "Büyükler için Animasyon" türünde bi film bence. Hiç çocuksu bulmadığım film taşıdığı ince imgelerle bize "hee böyleymiş" dedirten, simgelenen diğer öğelerle ufkumuzu açtığını düşündüğüm bi senaryo. Uygulanış ve animasyon kalitesi tartışılmaz. Bu sebeplerden ötürü bence izlemelisiniz.
Ters Yüz
filme 8 verdi
6 beğen · 0 yorum

POST_MORTEM

@postmortem

Birine bakıp şöyle düşündüğünüz oldu mu? "Kafasında neler dönüyor acaba?"

Harikaydı ! Böylesine etkileyici olabileceğini düşünmemiştim.Fikir bana biraz "The Sims" oyununu çağrıştırsa da bence bunu çok güzel işlemişler.Neşe,Üzüntü,Öfke,Tiksinme ve Korku olmak üzere beş temel duygu,beynin içerisinde.Kısa süreli hatıralar,uzun süreli hatıralar,temel beceriler ve öncelikli konular hakkında oluşturulan adalar (Aile,Dürüstlük,Arkadaşlık Adası vs. gibi),çocukluğumuzda hayal gücümüzle oluşturduğumuz oyun arkadaşımız,bilinçaltımız ve daha birçoğu.Özellikle Öfkenin öfke nöbetlerine bayıldım.Çocuklara hitap etmesinin yanında büyüklere de hitap edecek,içlerindeki çocuğu uyandırabilecek bir animasyon diyorum ben ve şiddetle tavsiye ediyorum.

Dip Not: 2015 Hollywood Film Ödülleri'nde "En İyi Animasyon Ödülü" de almış.
Ters Yüz
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Who's your friend who likes to play?
Bing Bong, Bing Bong
His rocket makes you yell "Hooray!"
Bing Bong, Bing Bong
Who's the best in every way, and wants to sing this song to say
Bing Bong, Bing Bong!
Ters Yüz
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Hangi arkadaşın hep oyun ister?
Seni alıp roketini ateşler.
Seni her yönüyle sever,
Bu şarkıyı sana söyler.
Hangi arkadaşın hep oyun ister?
Bing Bong Bing Bong
Ters Yüz
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum

Büşra Yaman

@busrayaman

-Amanın bize bakıyor.
-Ne dedi?
*Ne, afedersiniz kimse dinlemiyordu efendim.
-Çöpü mü atmadık? Tuvaletin kapağını mı kapatmadık ? Ne? Ne be kadın, ne ?!
Ters Yüz
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Büşra Rümeysa

@busrarumeysa

” Ağlamak, sakinleşmemi ve hayattaki sorunları çok takmamamı sağlıyor…”
Ters Yüz
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum

Merve 🗡

@mtrv

Ağlamak beni sakinleştiriyor ve sorunların ağırlığını aşmamı sağlıyor.
Ters Yüz
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
138
FİLM
Tüm Zamanların En Eğlenceli Animasyon Filmleri
Yukarı Bak, Buz Devri, Çılgın Hırsız, Kayıp Balık Nemo ve daha fazlası... Mutlaka izlemeniz ve çocuklarınıza izletmeniz gerek...
63
FİLM
IMDB Top 250
IMDB puanlarına göre oluşturulmuş, tüm zamanların en iyi 250 filminin sıralandığı listedir. Listedeki filmlerin tamamı IMDB'n...
50
FİLM
2015'te Vizyona Giren En İyi Filmler
2015 yılında vizyona giren ve büyük gişe başarıları elde ederek dikkatleri üzerine çeken 2015'in en iyi vizyon filmleri liste...
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
14
FİLM
2015'in En iyi Animasyon Filmleri
2015'te vizyona giren, ailece izleyebileceğimiz 2015'in en iyi ve en eğlenceli animasyon filmleri listelenmektedir. ...
8.8/10
275 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2013
2015
2009
2017