ara

Aynı Yıldızın Altında

The Fault in Our Stars (2014)

Aynı Yıldızın Altında Konusu, Özeti ve Türleri

Bir destek grubunda tanışan ve kanser hastası olan Hazel ve Augustus adlı iki genç arasında duygusal bir yakınlaşma başlar. Hazel'ın dileğini gerçekleştirmek için Amsterdam'da yaşayan bir yazarı ziyaret etmek üzere birlikte yolculuğa çıkarlar.
Aynı Yıldızın Altında
Süre: 126 dk
Yapım: 2014 ABD
Yönetmen:
16 yaşındaki Hazel üç yıldır tiroid kanseriyle boğuşmaktadır ve kanser akciğerlerine de sıçradığı için yanında bir oksijen tüpüyle gezmektedir. Kanserli hastalar için oluşturulan destek grubunun bir terapi seansı esnasında Augustus isimli bir gençle tanışır. Augustus da beyin tümörüyle savaşmış ve bu yolda bir bacağını kaybetmiştir. İkili birlikte zaman geçirdikçe birbirlerine aşık olurlar. Akciğer tedavisi için hastaneye yatırılan Hazel'ın yanından bir an dahi ayrılmayan Augustus, sevgilisinin çok istediği bir hayali gerçekleştirmek için onunla birlikte yola çıkar. Planlarına göre Amsterdam'a gidecek ve Hazel'ın en sevdiği yazar olan Peter Van Houten'i bulmaya çalışacaklardır...
Josh Boone’un yönetmenliğini üstlendiği film, John Green’in romanından Scott Neustadter ve Michael H. Weber tarafından uyarlandı. Filmin başrollerindeyse Shailene Woodley, Ansel Elgort ve Willem Dafoe yer alıyor.
Aynı Yıldızın Altında filmi IMDB'ye Göre 2014 Yılının En İyi 10 Filmi listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.
13
FİLM
IMDB'ye Göre 2014 Yılının En İyi 10 Filmi
IMDB puanları baz alınarak oluşturulmuş, 2014 yılının en sevilen ve en yüksek puan alan 10 filmi listesidir....
24
FİLM
Kitaplardan Sinemaya Uyarlanan Bilim Kurgu Filmleri
Bilim kurgu edebiyatının çok satan romanlarından sinemeya uyarlanan bilim kurgu filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Bazıların...
222
FİLM
Romantiklerin İzlemesi Gereken En İyi Aşk Filmleri
Duygusal romantiklerin mutlaka izlenmesi gereken en iyi aşk filmlerini bu listede topluyoruz....
11
FİLM
İzlerken Boğazınızın Düğümleneceği En Duygusal Filmler
Film izlerken ağlamam diyenleri bile ağlatabilecek kadar duygu yüklü en duygusal filmleri bu listede paylaşıyoruz....
28
FİLM
Aşkın Gücüne İnananların Mutlaka İzlemesi Gereken En Romantik Filmler
Aşkın gücüne inananların ve aşksız yaşayamam diyenlerin mutlaka izlemesi gereken en romantik filmleri bu listede paylaşıyoruz...

Su

@golgeninkanali

- 2014
8.2 (526 oy)
Faithful"
Hiç kitaba bu kadar sadık kalınan bir film görmemiştim. Senaryo ve karakterler mükemmeldi. Tasarımlar ve dekorasyonlar da son derece iyiydi. "Kitabını okudum, filmle alakası yoktu." dediğimiz o kadar çok kitap var ki. İşte bu film öyle değil. Kitabına o kadar bağlı ki. Okuduktan sonra izlemenizi tavsiye ederim.
Verdği Puan: 10
7 beğen · 1 yorum · film inceleme ·
Sena Dalgıç (@sena-dalgic)
Süper bir filmdi. Bu listede bulmuştum: https://paratic.com/ask-filmleri-en-iyi-romantik-filmler/ İyi ki izlemişim. 25.07.17

Rue

@rue

- 2014
8.2 (526 oy)
Film mi Kitap mı?
Filmi izlerken sürekli kitapla karşılaştırabilirsiniz benim gibi. Film mi kitap mı derseniz ben her zamanki gibi kitap derim. Karakterlerle kitaptakileri de birbirine denk getirmeye çalışabilirsiniz. Hikayenin can alıcılığı sizi de sarıyor. Bazen gülüyor bazen üzülüyorsunuz. Sonu kötü biten hiçbir aşk hikayesi sizi sevindirmez. Kitabına çok puan vermemiştim. Konu güzel olsa da anlatım basite kaçmış gibiydi. Filmde bunu görmüyorsunuz. Keyifli seyirler 
Verdği Puan: 6
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Eda Şeker(1)

@eda-seker

- 2014
8.2 (526 oy)
Filmde aşkın yanı sıra evrensel mesajlar da yayınlanmış idi.Ayrıca insanlar birbirlerine aşık olmadan önce empati kurmayı ve insan sevgisini öğrenmeliler bence.
Film kimlere hitap ediyor?: Filmi kendini sıradan görenlere hitap ediyor.
Nerede, ne zaman, kimle: Evde yalnız izledim.
Filmin mesajı: Power is love
Rahatsız edici sahneler: Filmde rahatsız edici tek bir sahne yok.
En iyi sahnesi: Filmin hepsi hoşuma gitti.
Filmin sonu: Ben filmin sonunda ağladım.Bence kız ölmeliydi.
Filmi beğenenlere tavsiye: Kağıttan Kentler
Film hataları: Yakalamadım
Verdği Puan: 10
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Şeyma

@seymasgz

- 2014
8.2 (526 oy)
EN SEVDİĞİM FİLM
En sevdiğim defalarca izlediğim muhteşem bir akışa ve kaliteye sahip bir film. En çokta kitabından çok bağımsız olmaması hoşuma gitmişti. İnsanda bir çok hissi birlikte yaşatan çok kaliteli bir yapım.
Verdği Puan: 10
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Nurda öztürk

@nurda-ozturk

- 2014
8.2 (526 oy)
Samimiyet
Bence oldukça samimi bir filmdi. Romantik filmlerden normalde çok etkilenmem ama bu filmi izlerken duygulandığım zamanlar oldu. Hikayenin sonuna dair bir şey söyleyip spoiler vermek istemem ama filmi diğer filmlerden farklı kılan aslında sonu. Sıradan bir konu olduğunu kabul ediyorum fakat normal yaşantımız da çok ekstrim gelişmeler içermiyor bu nedenle sıradan bir konuya sahip olması bence bir kriter değil. Önemli olan nasıl izleyiciye verildiği. Çünkü sıradanlıktan uzaklaşmak bazen ütopikliğe kaçıyor ki bu da filmin samimiyetini bozuyor. Ayrıca alışılmışın dışındaki filmlerde bile bazen ben kopuyorum ve bitirmek için kendimi zorluyorum. Ancak bu film çok dinamik bir film olmamasına rağmen kendi kendine aktı ve ben sadece izledim.
Verdği Puan: 9
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

imge

@belkibirazflu

İnsanlardan uzak durmak, kitap okumak ve düşünmek ve sizinle takılmak istiyorum çünkü sizi incitmem konusunda yapabileceğim hiçbir şey yok çünkü çok yakınımdasınız ve bırakın da bu dediklerimi yapayım, tamam mı? Depresyonda değilim, daha çok dışarıya çıkmam filan gerekmiyor. Ve sıradan bir genç olamam çünkü bir el bombasıyım.
7 beğen · 0 yorum · replik

Banu Deniz

@banudeniz

Gus: Sana aşığım. Ve biliyorum aşk sonsuz boşlukta bir çığlık gibi, unutulmak kaçınılmaz. Hepimiz kaderimize terkedilmiş mahkumlarız. Sonunda her şey toprak olacak ve güneş dünyayı yiyecek ama tüm bunlara rağmen sana aşığım.
6 beğen · 0 yorum · replik
aşk sadece boşluğa haykırmaktır
ve unutulmak kaçınılmaz
hepimizin sonu gelecek
ve bir gün bütün çabalarımız;
bir gün,bir anda uçup gidecek
güneşin, sahip olacağımız tek dünyayı yutacağını da biliyorum...
4 beğen · 0 yorum · replik

hk

@haticeee

Ben: "Eğer genç kız olmamı istiyorsan beni Destek Grubu'na yollamazsın. Bana sahte bir kimlik alırsın ki gece kulüplerine gidip votka içip esrar koklayabileyim."
Annem: "Esrar koklanmaz bir kere
2 beğen · 0 yorum · replik

aLoNe

@alone

Aynı Yıldızın Altında
- "Üzgünüm"
- "Ben de"
- "Sana asla böyle bir şey yapmak istemiyorum."
- "Ah, Hazel Grace, hiç sorun değil. Kalbimin senin tarafından kırılması bir onur olurdu."
9 beğen · 0 yorum · replik

Benzer Filmler

8.2/10
526 oy
Sence kaç puan almalı?
0