ara

Aynı Yıldızın Altında

- The Fault in Our Stars (2014)

Aynı Yıldızın Altında Konusu ve Türleri

Bir destek grubunda tanışan ve kanser hastası olan Hazel ve Augustus adlı iki genç arasında duygusal bir yakınlaşma başlar. Hazel'ın dileğini gerçekleştirmek için Amsterdam'da yaşayan bir yazarı ziyaret etmek üzere birlikte yolculuğa çıkarlar.
Aynı Yıldızın Altında
16 yaşındaki Hazel üç yıldır tiroid kanseriyle boğuşmaktadır ve kanser akciğerlerine de sıçradığı için yanında bir oksijen tüpüyle gezmektedir. Kanserli hastalar için oluşturulan destek grubunun bir terapi seansı esnasında Augustus isimli bir gençle tanışır. Augustus da beyin tümörüyle savaşmış ve bu yolda bir bacağını kaybetmiştir. İkili birlikte zaman geçirdikçe birbirlerine aşık olurlar. Akciğer tedavisi için hastaneye yatırılan Hazel'ın yanından bir an dahi ayrılmayan Augustus, sevgilisinin çok istediği bir hayali gerçekleştirmek için onunla birlikte yola çıkar. Planlarına göre Amsterdam'a gidecek ve Hazel'ın en sevdiği yazar olan Peter Van Houten'i bulmaya çalışacaklardır...
Josh Boone’un yönetmenliğini üstlendiği film, John Green’in romanından Scott Neustadter ve Michael H. Weber tarafından uyarlandı. Filmin başrollerindeyse Shailene Woodley, Ansel Elgort ve Willem Dafoe yer alıyor.
Aynı Yıldızın Altında filmi IMDB'ye Göre 2014 Yılının En İyi 10 Filmi listesinde yer almaktadır.
Vizyon Tarihi: 1 Ocak Perşembe 1970
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Su

@golgeninkanali

28 8.2
Puan: 10
Faithful"
Hiç kitaba bu kadar sadık kalınan bir film görmemiştim. Senaryo ve karakterler mükemmeldi. Tasarımlar ve dekorasyonlar da son derece iyiydi. "Kitabını okudum, filmle alakası yoktu." dediğimiz o kadar çok kitap var ki. İşte bu film öyle değil. Kitabına o kadar bağlı ki. Okuduktan sonra izlemenizi tavsiye ederim.
6 beğen · 0 yorum · film inceleme

Rue

@rue

28 8.2
Puan: 6
Film mi Kitap mı?
Filmi izlerken sürekli kitapla karşılaştırabilirsiniz benim gibi. Film mi kitap mı derseniz ben her zamanki gibi kitap derim. Karakterlerle kitaptakileri de birbirine denk getirmeye çalışabilirsiniz. Hikayenin can alıcılığı sizi de sarıyor. Bazen gülüyor bazen üzülüyorsunuz. Sonu kötü biten hiçbir aşk hikayesi sizi sevindirmez. Kitabına çok puan vermemiştim. Konu güzel olsa da anlatım basite kaçmış gibiydi. Filmde bunu görmüyorsunuz. Keyifli seyirler 
2 beğen · 0 yorum · film inceleme

Eda Şeker(1)

@eda-seker

28 8.2
Puan: 10
Filmde aşkın yanı sıra evrensel mesajlar da yayınlanmış idi.Ayrıca insanlar birbirlerine aşık olmadan önce empati kurmayı ve insan sevgisini öğrenmeliler bence.
Film kimlere hitap ediyor?: Filmi kendini sıradan görenlere hitap ediyor.
Nerede, ne zaman, kimle: Evde yalnız izledim.
Filmin mesajı: Power is love
Rahatsız edici sahneler: Filmde rahatsız edici tek bir sahne yok.
En iyi sahnesi: Filmin hepsi hoşuma gitti.
Filmin sonu: Ben filmin sonunda ağladım.Bence kız ölmeliydi.
Filmi beğenenlere tavsiye: Kağıttan Kentler
Film hataları: Yakalamadım
3 beğen · 0 yorum · film inceleme

Bay CC

@baycc

28 8.2
Puan: 8
Kitabını aldım fakat okumadım hala ..bu yüzden film üzerinden yorumlarsak en büyük hayal kırıklığı yazarla olan görüşme oldu bence onun dışında aktristin en çok ağlaması beni etkiledi çünkü bu hissiyatı kesinlikle izleyiciye aksettiriyor.Bunun dışında hayati mesaj bu; bütün duygular kişinin öz benliğinden çıkıp karşımızdaki varlıklarca, direk insanlara diyemiyorum,somutlaştırmamızla ilgili bir durum yazarla ilgili hayal kırıklığıda bununla ilgili olabilir filmde tabi ki romantik sahnelerde yadsınamayacak kadar güzel film bittiğinde kalbinizde bir buruklukla uykudan uyanmak gibi bir duyguya kapılıyorsunuz.
1 beğen · 0 yorum · film inceleme

Nurda öztürk

@nurda-ozturk

28 8.2
Puan: 9
Samimiyet
Bence oldukça samimi bir filmdi. Romantik filmlerden normalde çok etkilenmem ama bu filmi izlerken duygulandığım zamanlar oldu. Hikayenin sonuna dair bir şey söyleyip spoiler vermek istemem ama filmi diğer filmlerden farklı kılan aslında sonu. Sıradan bir konu olduğunu kabul ediyorum fakat normal yaşantımız da çok ekstrim gelişmeler içermiyor bu nedenle sıradan bir konuya sahip olması bence bir kriter değil. Önemli olan nasıl izleyiciye verildiği. Çünkü sıradanlıktan uzaklaşmak bazen ütopikliğe kaçıyor ki bu da filmin samimiyetini bozuyor. Ayrıca alışılmışın dışındaki filmlerde bile bazen ben kopuyorum ve bitirmek için kendimi zorluyorum. Ancak bu film çok dinamik bir film olmamasına rağmen kendi kendine aktı ve ben sadece izledim.
3 beğen · 0 yorum · film inceleme

Flu

@belkibirazflu

İnsanlardan uzak durmak, kitap okumak ve düşünmek ve sizinle takılmak istiyorum çünkü sizi incitmem konusunda yapabileceğim hiçbir şey yok çünkü çok yakınımdasınız ve bırakın da bu dediklerimi yapayım, tamam mı? Depresyonda değilim, daha çok dışarıya çıkmam filan gerekmiyor. Ve sıradan bir genç olamam çünkü bir el bombasıyım.
7 beğen · 0 yorum · film replik

Banu Deniz

@banudeniz

Gus: Sana aşığım. Ve biliyorum aşk sonsuz boşlukta bir çığlık gibi, unutulmak kaçınılmaz. Hepimiz kaderimize terkedilmiş mahkumlarız. Sonunda her şey toprak olacak ve güneş dünyayı yiyecek ama tüm bunlara rağmen sana aşığım.
5 beğen · 0 yorum · film replik

Zulmü Yurdumda .

@tubasntrk

aşk sadece boşluğa haykırmaktır
ve unutulmak kaçınılmaz
hepimizin sonu gelecek
ve bir gün bütün çabalarımız;
bir gün,bir anda uçup gidecek
güneşin, sahip olacağımız tek dünyayı yutacağını da biliyorum...
3 beğen · 0 yorum · film replik

hk

@haticeee

Ben: "Eğer genç kız olmamı istiyorsan beni Destek Grubu'na yollamazsın. Bana sahte bir kimlik alırsın ki gece kulüplerine gidip votka içip esrar koklayabileyim."
Annem: "Esrar koklanmaz bir kere
2 beğen · 0 yorum · film replik

meltem ermen

@meltem-ermen

Tanrım bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmem için sükunet, değiştirebileceklerimi değiştirebilmem için cesaret ve aradaki farkı bilmem için akıl ver.
2 beğen · 0 yorum · film replik
0
izlenmesi gereken bir film. Tavsiye ederim. @neokur