ara

Lucy

(2014)

Lucy Konusu ve Türleri

Uyuşturucu mafyasının eline düşen ve kurye olarak kullanılan Lucy hayatını tamamen değiştirecek bir yolculuğa çıkmak zorunda kalır.
Lucy
Scarlett Johansson'ın başrolünde yer aldığı ve özel yapım bir uyuşturucu kullandığında tam bir ölüm makinesine dönüşen ve özel güçlere sahip olan Lucy'nin hikayesi anlatılıyor.
Lucy filmi En iyi Bilim Kurgu filmleri listesinde yer almaktadır.
Vizyon Tarihi: 1 Ocak Perşembe 1970
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Erkin Çoban

@erkincoban

- 2014
8.2 (661 oy)
Luc Besson?
Bu kadar derin bir felsefeye sahip bir senaryodan üçleme bile yapılabilecekken yönetmenin filmi 90 dakikada sanki yetişmesi gereken başka bir işi varmış gibi bitirmesi bence hiç hoş olmamış. Anlatılması gereken birçok detay atlanmış. Luc Besson gibi iyi bir yönetmenden beklenmeyen bir hareket. Filmleri arasında belki de en derin anlamlı senaryo bu iken sanki Taksi serisi gibi hızlı bir film olmuş.

Luc Besson hakkında atıp tutmak benim harcım değil aslında. Sonuçta adamın bir sürü kült sayılabilecek eseri var. İzleyin, kendiniz karar verin.
Verdği Puan: 6
583 karakter
12 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

SEFBEYZ

@sefbeyz

- 2014
8.2 (661 oy)
Ahh Ah! Nerede o eski materyalistler :(
Bilincin dışında zamanın olmadığını, bizi var eden şeyin aslında zaman olduğunu güzel bir şekilde sinemaya aktarmayı başarmışlar. Detaylı bir sorgulama ile kafayı sıyırtabilecek kadar ağır bir film ancak 'gişe' beklentisiyle saçma bir şekilde kurgulanmış bir filmdir. Filmde bahsi geçen hipotezler 'gişe' beklentisi olmaksızın işlenseydi bence hiçbir zaman unutulmayacak kadar sağlam bir film olacaktı ancak bütünüyle izleyici hesabı filmin tadını kursağımda bıraktı. Fazla uzatmadan az biraz 'spoiler' ile özetlersek Senarist bir noktada 'insan her şeyi biliyordu veya Tanrı 'yı yaratan insandır' mesajını 'ego ile karıştırarak ve uyuşturucuyu cazip göstererek yansıtmaya çalışıyor. Ancak bilinmezliğin sınırı filmin sonuna doğru belirli oluyor, zira film bizi Lucy 'e kadar götürüyor. Lucy 'den önce varlık var mıydı? Var ise var olan şey neydi? Yok ise yokluktan varlık nasıl ortaya çıktı? gibi temel soruları bütünüyle zekice bir manevra ile es geçerek bizi başlangıç olarak Lucy 'e götürüyor. İkinci bir nokta ise bu kadar kafa patlatırcasına mühim olan meselelerin mafya, para, uyuşturucu üçgeninde işlenmiş olması çok yapmacık geliyor, yaratılışı bu kadar basite indirgemek de güzel bir kaçış yöntemiydi. Kısacası film teizmi kabul edenlerin sisteminde bug bulduğunu ilan edip farkında olmadan 'teizm' harici bir çıkış yoktur, biz sadece böyle aksiyon dolu sahneler ve varoluşun farkına varamayanlara zaman kavramının muazzam oluşunu göstererek en kötü ihtimalle agnostik düşüncelere itmeye gayret ediyoruz demekten öteye gidemiyor. Daha fazla spoiler vermeden varoluşa dair birikiminiz var ise filmin işlenişi basit gelecektir ancak zaman, bilinç, düşünce, metafizik vb. alanlarda sizlere sunduğu mesajlar var. Varoluşa dair birikimi olmayanlar ise 'ego' patlaması yaşayarak kendisini 'Tanrı' veya en ölü haliyle 'Mesih, Mehdi falan' ilan edebilir, dikkatli olsun.
Verdği Puan: 8
2041 karakter
4 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

gamze

@dimple

- 2014
8.2 (661 oy)
Konusu itibariyle güzel başlayıp devam etse de sonlara doğru bekleneni karşılamıyor bence. Ama yine de izlenebilir bir film. İnsan, beyninin tamamını kullanabilseydi eğer neler yapabilirdi sorusunu izlerken çokça düşündürüyor.
Verdği Puan: 6
244 karakter
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gökçe

@gokcee

- 2014
8.2 (661 oy)
Tek bir şeye odaklanamayan bir insan olarak bu filmi gözümü ayırmadan izledim . Baştan sona etkileyici . Film süresi zaten kısa ama bittikten sonra birkaç dakika sürmüş etkisi yaratıyor . Kurgu ve oyuncular da harika . Kesinlikle izlenmeli
Verdği Puan: 10
253 karakter
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Rukiye

@rukiye87

- 2014
8.2 (661 oy)
Eksik
Eksik bir şey var, anlatamam... Bak aksiyonum, oyuncum hepsi tamam..
Anlayamadığım bir şekilde filmi izlerken hep bir şeylerin eksik olduğunu hissettim. Buna rağmen iyi bir kurgu diyebilirim. Daha fazla işlenebilirdi.
Verdği Puan: 6
228 karakter
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Burcu S.

@bs

Lucy
Bu kadar fazla bilgi, Lucy. insanoğlunun buna hazır olduğundan emin değilim. Bizler güce aç varlıklarız. Bu insanın doğasında var. Bize sadece dengesizlik ve kaos getirecektir. Kaos cehalettir, bilgelik değil.
Lucy
22 beğen · 0 yorum · replik

@

Bu kadar fazla bilgi, Lucy.. insanoğlunun buna hazır olduğundan emin değilim. Bizler güce aç varlıklarız. Bu insanın doğasında var. Bize sadece dengesizlik ve kaos getirecektir. Kaos cehalettir, bilgelik değil.
Lucy
1 beğen · 0 yorum · replik

Meryem Böyrekka.

@meryem-boyrekkaya

Lucy
-Zaman, var oluş nedenimizdir, tek gerçek ölçü birimidir. Maddeye varlığını zaman verir. Zaman olmazsa, biz de olmayız.
Lucy
4 beğen · 0 yorum · replik

Burcu S.

@bs

Zaman, var oluş nedenimizdir, tek gerçek ölçü birimidir. Maddeye varlığını zaman verir. Zaman olmazsa, biz de olmayız.
Lucy
2 beğen · 0 yorum · replik

@

Zaman, var oluş nedenimizdir, tek gerçek ölçü birimidir. Maddeye varlığını zaman verir. Zaman olmazsa, biz de olmayız.
Lucy
2 beğen · 0 yorum · replik
0
izlenmesi gereken bir film. Tavsiye ederim. @neokur