ara

Lucy

(2014)

Lucy Konusu, Özeti ve Türleri

Uyuşturucu mafyasının eline düşen ve kurye olarak kullanılan Lucy hayatını tamamen değiştirecek bir yolculuğa çıkmak zorunda kalır.
Lucy
Süre: 90 dk
Yapım: 2014 ABD, Fransa
Yönetmen:
Senaryo:
Scarlett Johansson'ın başrolünde yer aldığı ve özel yapım bir uyuşturucu kullandığında tam bir ölüm makinesine dönüşen ve özel güçlere sahip olan Lucy'nin hikayesi anlatılıyor.
Lucy filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.
124
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri
Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, ufuk açıcı en iyi ve en etkileyici bilim kurgu filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Se...
41
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik - Bilim Kurgu Filmler
Fantastik ve bilim kurgu türlerini kendi içinde harmanlayarak izleyiciye sunan, hem fantastik hem de bilim kurgu unsurları iç...
22
FİLM
Uyuşturucu Bağımlılığını Konu Edinen Dramatik Filmler
Uyuşturucu bağımlılığı üzerine kurgulanmış ya da filmin karakterleri uyuşturucu kullanan, izleyeni derinden etkileyen filmler...
13
FİLM
...
525
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....

Erkin Çoban

@erkincoban

- 2014
8.2 (685 oy)
Luc Besson?
Bu kadar derin bir felsefeye sahip bir senaryodan üçleme bile yapılabilecekken yönetmenin filmi 90 dakikada sanki yetişmesi gereken başka bir işi varmış gibi bitirmesi bence hiç hoş olmamış. Anlatılması gereken birçok detay atlanmış. Luc Besson gibi iyi bir yönetmenden beklenmeyen bir hareket. Filmleri arasında belki de en derin anlamlı senaryo bu iken sanki Taksi serisi gibi hızlı bir film olmuş.

Luc Besson hakkında atıp tutmak benim harcım değil aslında. Sonuçta adamın bir sürü kült sayılabilecek eseri var. İzleyin, kendiniz karar verin.
Verdği Puan: 6
13 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

SEFBEYZ

@sefbeyz

- 2014
8.2 (685 oy)
Ahh Ah! Nerede o eski materyalistler :(
Bilincin dışında zamanın olmadığını, bizi var eden şeyin aslında zaman olduğunu güzel bir şekilde sinemaya aktarmayı başarmışlar. Detaylı bir sorgulama ile kafayı sıyırtabilecek kadar ağır bir film ancak 'gişe' beklentisiyle saçma bir şekilde kurgulanmış bir filmdir. Filmde bahsi geçen hipotezler 'gişe' beklentisi olmaksızın işlenseydi bence hiçbir zaman unutulmayacak kadar sağlam bir film olacaktı ancak bütünüyle izleyici hesabı filmin tadını kursağımda bıraktı. Fazla uzatmadan az biraz 'spoiler' ile özetlersek Senarist bir noktada 'insan her şeyi biliyordu veya Tanrı 'yı yaratan insandır' mesajını 'ego ile karıştırarak ve uyuşturucuyu cazip göstererek yansıtmaya çalışıyor. Ancak bilinmezliğin sınırı filmin sonuna doğru belirli oluyor, zira film bizi Lucy 'e kadar götürüyor. Lucy 'den önce varlık var mıydı? Var ise var olan şey neydi? Yok ise yokluktan varlık nasıl ortaya çıktı? gibi temel soruları bütünüyle zekice bir manevra ile es geçerek bizi başlangıç olarak Lucy 'e götürüyor. İkinci bir nokta ise bu kadar kafa patlatırcasına mühim olan meselelerin mafya, para, uyuşturucu üçgeninde işlenmiş olması çok yapmacık geliyor, yaratılışı bu kadar basite indirgemek de güzel bir kaçış yöntemiydi. Kısacası film teizmi kabul edenlerin sisteminde bug bulduğunu ilan edip farkında olmadan 'teizm' harici bir çıkış yoktur, biz sadece böyle aksiyon dolu sahneler ve varoluşun farkına varamayanlara zaman kavramının muazzam oluşunu göstererek en kötü ihtimalle agnostik düşüncelere itmeye gayret ediyoruz demekten öteye gidemiyor. Daha fazla spoiler vermeden varoluşa dair birikiminiz var ise filmin işlenişi basit gelecektir ancak zaman, bilinç, düşünce, metafizik vb. alanlarda sizlere sunduğu mesajlar var. Varoluşa dair birikimi olmayanlar ise 'ego' patlaması yaşayarak kendisini 'Tanrı' veya en ölü haliyle 'Mesih, Mehdi falan' ilan edebilir, dikkatli olsun.
Verdği Puan: 8
4 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

gamze

@dimple

- 2014
8.2 (685 oy)
Konusu itibariyle güzel başlayıp devam etse de sonlara doğru bekleneni karşılamıyor bence. Ama yine de izlenebilir bir film. İnsan, beyninin tamamını kullanabilseydi eğer neler yapabilirdi sorusunu izlerken çokça düşündürüyor.
Verdği Puan: 6
4 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gökçe

@gokcee

- 2014
8.2 (685 oy)
Tek bir şeye odaklanamayan bir insan olarak bu filmi gözümü ayırmadan izledim . Baştan sona etkileyici . Film süresi zaten kısa ama bittikten sonra birkaç dakika sürmüş etkisi yaratıyor . Kurgu ve oyuncular da harika . Kesinlikle izlenmeli
Verdği Puan: 10
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Misafir

@misafir000

- 2014
8.2 (685 oy)
İnsan beyninin yüzde yüzünü kullansa ne olur? sorusundan yola çıkılarak yapılmış çok güzel bir bilim kurgu filmi. Özel yapım CPH-4 isimli bir uyuşturucunun yan etkisiyle beyninin kullanılmayan bölümlerini de kullanan Lucy isimli kahramanın yaşadıkları ve bir uyuşturucu çetesini nasıl çökerttiği anlatılıyor filmde. Ve en son beyin yüzde yüze gelince...Ben her yerdeyim diyor kahraman ve yok olup gidiyor.
Verdği Puan: 2
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Burcu S.

@bs

Lucy
Bu kadar fazla bilgi, Lucy. insanoğlunun buna hazır olduğundan emin değilim. Bizler güce aç varlıklarız. Bu insanın doğasında var. Bize sadece dengesizlik ve kaos getirecektir. Kaos cehalettir, bilgelik değil.
Lucy
22 beğen · 0 yorum · replik

@

Bu kadar fazla bilgi, Lucy.. insanoğlunun buna hazır olduğundan emin değilim. Bizler güce aç varlıklarız. Bu insanın doğasında var. Bize sadece dengesizlik ve kaos getirecektir. Kaos cehalettir, bilgelik değil.
Lucy
1 beğen · 0 yorum · replik

Meryem Böyrekkaya

@meryem-boyrekkaya

Lucy
-Zaman, var oluş nedenimizdir, tek gerçek ölçü birimidir. Maddeye varlığını zaman verir. Zaman olmazsa, biz de olmayız.
Lucy
4 beğen · 0 yorum · replik

Burcu S.

@bs

Zaman, var oluş nedenimizdir, tek gerçek ölçü birimidir. Maddeye varlığını zaman verir. Zaman olmazsa, biz de olmayız.
Lucy
2 beğen · 0 yorum · replik

@

Zaman, var oluş nedenimizdir, tek gerçek ölçü birimidir. Maddeye varlığını zaman verir. Zaman olmazsa, biz de olmayız.
Lucy
2 beğen · 0 yorum · replik

Benzer Filmler

8.2/10
685 oy
Sence kaç puan almalı?
0