ara

Ben Kimim?

- Who Am I - Kein System ist sicher (2014)

Ben Kimim? Konusu ve Özeti

Ben Kimim?
Süre: 105 dk
Yapım: 2014 Almanya
Vizyon Tarihi: 4 Eylül Cuma 2015
Yönetmen:
Who Am I filminin konusu, asosyal bir bilgisayar dehası olan 25 yaşındaki Benjamin, karizmatik hacker olan Max’in dikkatini çeker ve onun CLAY isimli hacker grubuna katılır. Gizli tuttukları kimlikleriyle CLAY öyle iyi işler ki, Alman Gizli Servisi ve Europol peşlerine düşer. Bunlar yetmiyormuş gibi karanlık bir hacker grubu da onları tehlikeli bir rakip olarak görecek ve peşlerine düşecektir.
Teknolojinin ön planda yer aldığı filmde Benjamin, bilgisayar dehasıdır. Öyle ki Almanya’da onu bilmeyen insan yoktur. Zaman geçtikçe ünü Almanya’yı aşar ve dünya çapında tanınmaya başlar. Yer altı dünyasında bir hacker grubu vardır. Bu grup Benjamin’in başarısından haberdardır ve onu da aralarına katılmaya davet ederler. Benjamin ise bu daveti düşünmeden kabul eder. Fakat başına geleceklerden habersizdir.
Ben Kimim? filmi İzleyiciyi Derinden Sarsan Muhteşem Filmler listesinde yer almaktadır.
Hayatı boyunca dışlanmış, hor görülmüş, iletişim kurmayı beceremeyen anne-babasız büyüyen ve en iyi bildiği şey Bilgisayar programlarına sızmak olan bir genç sonunda adını duyurmak ve kahraman olmak ister. Kendisi gibi bilgisayar kurdu 3 gençle tesadüfen tanışıp CLAY isimli bir grup kurar. Alman İstihbarat sistemini çökertmeye çalışırken bir anda Rus mafyası tarafından kullanıldıklarını anlarlar. uzun lafın kısası; temponun düşmediği, sizi hayran bırakacak bir film. ben sonu sürprizle biten filmleri çok severim. bu da öyle bir film:)
Ben Kimim?
filme 8 verdi
3 beğen · 0 yorum

Eflin

@eflin

Nadir kurulan bir senaryo ve iyi işlenen bir final ile seyircinin beklemediği yerden gelen şaşırtmalrıyla kaliteli bi yapım olan filmin en iyi bulduğum Tekniği sanal Hacker alemini trende şekillendirmesiydi. Gerçekten iyi düşünülmüş kafa yorulmuş bir senaryo Olmasına rağmen Göze hitabı kamera açıları belki biraz düşük olabilir.
Aynı filmi daha büyük bir BÜTÇE ile Hollywood çekmiş olsaydı beşlide daha çok ses getirebilirdi
Ben Kimim?
filme 9 verdi
2 beğen · 1 yorum
(@)
Deepweb'i anlatan bir film
10.09.15 beğen cevap

1varmisbiyokmus

@1varmisbiyokmus

finale alkış
film bittikten sonra insanın ağzında mükemmel bir tat bırakıyor burası kesin. finaliyle ve finale doğru gelişen olaylarla seyirciye sürpriz üstüne sürpriz, ters köşe üstüne ters köşe yaptırıyor. bir ara konunun fight club'ın kaymağını yiyecek sandım ama onda da yanıldım. oyunculuk, çekim teknikleri, mekanlar, maceralar tam anlamıyla kusursuz.

filmin belkide tek handikabı, bu filmi izledikten sonra maskeli süvari gibi ergenleri tekrar hayatımıza musallat ederek tam v for vendetta'nın maskesinden kurtulduk derken yeni maskeli veletleri yaratacak olmasıdır.

''dark web'' , ''deep web'' gibi konularla internetle haşır neşir olanlar zaten az çok bilgi sahibir ama bu durumu ve internetin ''arka bahçesini'' büyükanneye anlatır gibi anlatmalarını ve trende canlandırma tekniğini seçmeleri de güzel olmuş. velhasıl ''sosyal mühendisliğin'' günümüzde tüm mühendislik dallarından daha da değerli olduğunu bir kez daha göstermiştir. izleyin, izlettirin.

Aa bu arada; bazıları o kadar önemli binalara o kadar kolay nasıl girildi falan diye sormuş. o girmelerin hepsi sembolik bir canlandırmadan ibaret. aslında her şey sanal ortamda oluyor boncuklar. tıpkı hackerların vagon buluşması gibi.
Ben Kimim?
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum

sinemasever

@sinemasever

Düşük bütçeli Alman yapımı olan film gizemin sınırlarını zorluyor.:)Bu nasıl bir kurgudur mükemmel ötesi.Film kusursuz hiç bir eksiği yok.Filmin son 5 dk'sı ayrı bir gizem son 1 dk'sı ayrı bir gizem gerçekten bravo mükemmel bir yapım olmuş...
Ben Kimim?
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Cerenis

@defacto

Hack Hack Hack
Film güzel, alman sinemasının amerikan filmi tadında bir eser çıkarmasına da şaşırdım gayet iyi olmuş, alışık olduğumuz kuru tatta değil. Filme aksiyon açısından bakarsak baya iyi, kurgusu, sonu vs, ama eleştirilebilecek nokta da çok var, mesela hackerlar kırmızı bültenle aranırken sokaktaki telefon santraline herkesin içinde laptop bağlayıp hack yapıyor vs gibi, baya basite almışlar, çoğu yerde şansları kurtarıyor adamları. Ama bunlara rağmen kaliteli olmuş, sağlam olmuş.
Ben Kimim?
filme 7 verdi
2 beğen · 0 yorum

ipek

@ipekdemir

Biliyor musun? O dışarıdaki insanlar başkalarının onları uyutmasına izin veriyorlar. Neler olduğunun farkında değiller. Güvenlik, herkes güvenlik istiyor. Güvenlik diye bir şey yoktur. Bunu anladığın zaman bilirsin ki işte o zaman dünya önünde gümüş tepsiyle sana sunuluyordur. Tek yapman gereken uzanmaktır.
Ben Kimim?
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

BAHAR

@bahar49

Biliyor musun, o dışarıdaki insanlar başkalarının onları uyutmasına izin veriyorlar. Neler olduğunun farkında değiller. Güvenlik, herkes güvenlik istiyor. Güvenlik diye bir şey yoktur. Bunu anladığın zaman bilirsin ki işte o zaman dünya önünde gümüş tepsiyle sana sunuluyordur. Tek yapman gereken uzanmaktır.
Ben Kimim?
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

EL_NINO

@elnino

Her zaman bir süper kahraman olmak istedim.Bir süper gücüm olacaktı.Kimsenin olabileceğine bile inanmadığı şeyler yapacaktım.Gerçekte bir süper gücüm vardı aslında.Görünmezdim...
Ben Kimim?
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum

ipek

@ipekdemir

Bazen biri için kafamızda kurduğumuz resme o kadar sıkı tutunuyoruz ki arkasındaki gerçek kişiyi görmeyi unutuyoruz.Herkes yalnızca görmek istediğini görür.
Ben Kimim?
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

EL_NINO

@elnino

Bazen biri için kafamızda kurduğumuz resme o kadar sıkı tutunuyoruz ki arkasındaki gerçek kişiyi görmeyi unutuyoruz.Herkes yalnızca görmek istediğini görür.
Ben Kimim?
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
48
FİLM
İzleyiciyi Derinden Sarsan Muhteşem Filmler
İzlerken derinden etkilendiğimiz, etkisini üzerimizden atamadığımız ve yüreğimizde derin izler bırakan muhteşem filmleri bu l...
13
FİLM
Seyircileri Derinden Etkileyen Duygu Yüklü Filmler
İzlerken yoğun duygulara kapılacağınız, bazen gülümseyip bazen hüzünleneceğiniz, kendinizi film karakterlerinin yerinde gibi ...
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
33
FİLM
Kafa Yakan Filmler
İlk izleyişte anlamakta zorlanacağımız, izlerken adeta beyin jimnastiği yaptıran kafa yakan filmler listelenmektedir....
121
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri
Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, ufuk açıcı en iyi ve en etkileyici bilim kurgu filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Se...
8.8/10
161 oy
Sence kaç puan almalı?
0