ara

Snowden

The Snowden Files (2016)

Snowden Konusu ve Türleri

Amerikan hükümeti, güvenlik tedbiri olarak vatandaşların tüm özel bilgilerine sınırsız erişim sağlamaktadır. Bunların arasında sosyal medya hesapları, özel mesajlar, fotoğraflar, banka hesap bilgileri, vs. bulunmaktadır. Edward Snowden adında eski bir CIA çalışanı, tüm bunlardan haberdar olur ve dünyaya duyurur. Bunun üzerine Snowden önce vatan haini, ardından kahraman ilan edilecektir.
Snowden
Snowden Filmi Hakkında Genel Bilgiler
Luke Harling ve avukat Anatoly Kucherena'nın romanlarından esinlenerek senaryolaştırılan Snowden filminin yönetmenliğini New York’lu Oliver Stone yapıyor. Filmde Edward Snowden rolünü ise Joseph Gordon-Levitt canlandırıyor.

Snowden Filminin Konusu
Amerikan hükümetinin "güvenlik" adı altında e-postalara, sosyal medya hesaplarına, cep telefonu mesajlarına, hard disklere, kredi kartı ekstelerine ve hatta bilgisayar kamerasına kadar erişebildiğini öğrenen Edward Snowden, hükümet gizli hesap olmadığını ve tüm bunların gizli kanunlarla yasallaştırıldığını 2013 Haziranı'nda tüm dünyaya duyurur. Snowden o anda “Amerikan tarihinin gördüğü en büyük vatan haini” ilan edilirken aynı zamanda da bir kahramana dönüşecektir...
Snowden filmi Politika, Entrika ve Savaş Filmleri listesinde yer almaktadır.
Vizyon Tarihi: 6 Ocak Cuma 2017
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Snowden Oyuncuları

zeyrek

@zeyrek

1 8.1
Film: Snowden
Puan: 8
2013 yılında Amerika'da bilişim alanında devlet adına gizli görevle çalışan Edward Snowden, Amerika'nın dünyadaki tüm kameraları, sosyal medya hesaplarını, mail adreslerini takip edebilen bir sistem geliştirdiğini görünce ilk etapta ülkesinin güvenlik için bunları kullandığını düşünüyor. Ama zamanla olayın pek de öyle olmadığını görünce Amerika'nı ipliğini pazara çıkarmaya karar veriyor.

Kısaca öykü bu şekilde ve gerçek bir hikaye... Tabi bize gösterildiği kadarıyla... Snowden şuan 33 yaşında ve Rusya da yaşamaya devam ediyor.

Film akıcı ve etkileyici. Ama birçok soru işareti ve boşluk da oluşuyor zihninizde. Snowden'in gerçekten gösterildiği gibi bir kişi olduğuna pek de inanasım gelmedi benim açıkçası. Bir taraftan film Amerika'yı yaptığı şeylerle suçlarken bir taraftan da karşı konulamaz tüm dünyaya hakim bir güç izlenimini de vererek insanları daha da ürkütme amacı güdüyor gibi.
3 beğen · 0 yorum · film inceleme

Büşra Yaman

@busra-yaman

"Gücü, gerçeğe değişmeyin. Sizi ezer geçeriz" mi ?
Snowden
1 beğen · 0 yorum · film replik
0
izlenmesi gereken bir film. Tavsiye ederim. @neokur