ara

Dheepan

(2015)

Dheepan Konusu ve Özeti

Dheepan
Süre: 109 dk
Yapım: 2015 Fransa
Vizyon Tarihi: 1 Ocak Cuma 2016
Yönetmen:
Sri Lanka'da Tamil özgürlük savaşçısı olan Dheepan (Jesuthasan Antonythasan), iç savaşın sonlarına doğru ülkesinden kaçıp kendine yeni bir hayat kurmaya karar verir. Göç edeceği ülkeden daha kolay sığınma hakkı alabilmek için aynı mülteci kampındaki tanımadığı bir kadın ve bir kız çocuğunu yanına alır. Ölmüş bir ailenin kimliklerini alarak gerçek bir aileymiş gibi yaparlar. Paris'e geldikten sonra uzun bir süre kalacak bir yer ve yeni "ailesine" bakabilmek için düzgün bir iş arar. İş bulur, ancak her gün karşılaştığı "şiddet", onun savaşta açılmış yaralarını tekrar kanatacaktır.

Hakan Bezan

@bezan3

Palmiyeyi hak ediyor mu tartışılır bir film. Mülteci sorununa parmak bastığından almış belli ama özellikle sonu gerçekçiliğinden kilometrelerce uzaklaşmış. Bi de ödülü Coen Kardolar vermiş. bilemedim
Dheepan
filme 7 verdi
0 beğen · 0 yorum

NLGNYC

@dunyasnilzehes

Mülteci
Mülteci sorununu anlatan film gerilim filmi olarak geçiyor ama biraz durağan geldi bana. Başka bir ailenin kimliği ile Fransaya yerleşen ve aile olmaya çalışan savaştan kaçmış bu insanlar zamanla kendilerini farklı çatışmaların için de bulurlar.
Dheepan
filme 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
7.4/10
5 oy
Sence kaç puan almalı?
0