ara

Thor: Ragnarok

Thor 3: Ragnarök (2017)

Thor: Ragnarok Konusu ve Özeti

Thor: Ragnarok
Büyük bir hayran kitlesine sahip olan fantastik serinin üçüncü filmi Thor: Ragnarok, 2017'nin ekim ayında vizyona girdi. Filmde, Asgard'tan çok uzakta hapsolmuş olan Thor'un bir an önce çıkış yolunu bulup Hela'nın sebep olduğu Ragnarok'u durdurmak için vereceği büyük mücadeleyi izleyeceğiz.
Süre: 130 dk
Yapım: 2017 ABD
Vizyon Tarihi: 27 Ekim Cuma 2017
Yönetmen:
Senaryo:
Thor: Ragnarok filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri listesinde yer almaktadır.

Semih

@sc

Marvel evreninden merakla beklediğim filmi bugün izleme fırsatı buldum. Bu film için beklentilerim yüksekti. Bilmiyorum "retro" dersem doğru kelimeyi söylemiş olur muyum ancak bu filmdeki o hava benim çok hoşuma gitti. Filmde kullanılan neon renkleri ve fragmanda duyduğumuz, filmde de bolca geçen o müziği beğendim. Thor'un yeni stili de gayet iyi duruyordu.

Filme 7 puan vermemin sebebini kısaca açıklamak istiyorum. Filmi beğendim izlemenizi tavsiye ederim. Ancak tüm marvel filmlerinde olan o gergin, ciddi, kötü anlardaki espri yapma halini bilirsiniz. ( Bilmiyorsanız bu filmden önce katetmeniz gereken uzuuuun bir yol var demektir! )
Bu espri anlarını o kadar çok koymuşlar ki film başından sonuna adeta bir komedi filmi. Marvel'in başka bir Deadpool'a ihtiyacı yok. Önceki filmlerde dozunda kullanılan ve filme çok büyük keyif katan bu durum biraz tadımı kaçırdı. Tabi tadımın kaçmasının sebeplerinden birisi de her espride haykırarak salonu rahatsız eden bir varlığın gazabına uğramamızdır. Bu iki durum birleşince ortaya bir Hulk durumu çıkıyor dostlar. Acayip sinirlendim bak!

Son olarak film klasik bir Marvel filmi. Aksiyon sahneleri, kurgu vs eski filmlerle kıyaslayacak olursam Marvel çizgisini korumaya çalışmış. Bense kaliteyi biraz ileriye taşımalarını beklemiştim. Bu yüzden aksiyon, macera, komedi arayanları doyuracak bir film ancak önceki filmlerden farklı bir şey sunmuyor.
Thor: Ragnarok
filme 7 verdi
11 beğen · 2 yorum
Semih Kıran (@semihkiran)
Thor filimlerinin içinde bence en güzeli ve en eğlencelisi. aksiyonu bol, espiriler bol bence Marvel güzel bir filim çıkarmış çok beğendim izlemenizi tavsiye ederim
24.11.17 beğen cevap

Thranduil

@thranduil

Gerçekten büyük beklentilerle ama yine de çizgi roman uyarlamalarının son zamanlarda art arda gelen hayal kırıklıklarından sonra beklentimi dizginlemeye çalışarak izlediğim filmdi.
Yani, DC'nin nasıl her şeyi karanlık yaptığını bilirsiniz, aksiyon sahneleri olur geçer biter ve siz ne olduğunu anlamazsınız bile, iç karartıcı öğeler de vardır falan.. Marvel'da da tam tersi. İkisi de normal, orijinaldeki gibi uyarlayalım, bir şeyleri abartmayalım demek yerine, bu farkımız olsun dercesine her yeni filmde dozunu arttırıyorlar şunu yapmayı sanırım.
Marvel'ın sorunu, gerçekten her şeyi komikleştirme, sempatikleştirme ihtiyacı duyuyorlar, yer yer cıvıklık bile hissedebiliyorsunuz. Hiçbir karakterin ağırlığı yeterince yok, fazla seyirciyi güldürme telaşı var, oysa Thor filmi bu, insanların gülmekten çok kurguya ihtiyacı var. Elbette, çizgi romanlardan uzak sadece gülmek, aksiyon izlemek için bu tarz filmler izleyenler de var ama koca filmi onlar için çekemezsiniz ya. Ama Marvel son zamanlarda öyle yapıyormuş hissi uyandırdı.

Bu film, yine hayal kırıklığı değildi elbet. Loki'yi zaten gerçekten seviyorum, çoğu karakterleri seviyorum genel olarak ve izlettiren şey de bu. Lakin şu filmin neredeyse yarısında geçtiği o gezegenden nefret ettim desem yalan olmaz. Çizgi roman hiç okumadım ama yine de bir şeylerin bu kadar cıvık olması beni rahatsız ediyor. DC'de bazı şeylerin fazla ciddi ve komedi yoksunu, renksiz uyarlandığını düşünebiliyoruz yer yer ama bu kadarına da gerek yok, cidden.
O Sakaar mıdır nedir, cidden gereksiz bir detaydı. Filmin uzatılmaya ihtiyacı vardı pekala, oraya gidilsin ama bu kadar gerekmiyordu. Renkler de başta hoş, göz alıcıyken sonradan rahatsız edici bir noktaya vardı. Neredeyse fütüristik bir hava sezdim, hoşuma gitmedi. Efektler bazen çok iyiyken bazen felaketti.
Kurgu da beni çok tatmin etmedi.
Hela'nın abla olarak uyarlanmasından hoşnut değilim mesela. Loki'nin kızı olma fikri daha hoşuma gidiyordu ne yalan söyleyeyim. Yine Asgard, namı diğer alem, bir gök katına küçük bir ülke, toprak muamelesi yapılması hoşuma gitmedi. Hela'nın kolay yenildiğini düşünen de tek değilimdir diye düşünüyorum. 5 dakika mı sürdü, ya da 10 mu.. Hela gibi bir karakterin biraz daha zorlayacağını düşünmüştüm. Evet, film boyunca düşmandı ama film boyunca onu yenmeye çalışmıyorduk, farklı yerlerde oyalanmaktaydık. O yüzden işin çabuk sürmesi bize Hela'nın kolay haklandığı hissiyatını uyandırıyordu.
Ektra şu Valkyrie'nin hikayesi güzel olsa da o kızı da sevemedim. Savaşçı kadın görmek güzel ama mimikleri cidden itiyordu.

Doctor Stranger'ı görmek güzeldi. Yerinde espriler güzeldi, Thor ile Loki'nin arası güzeldi. Oyunculuklar iyiydi. Sakaar denen yer dışındaki çoğu efektler güzeldi. İyi zaman geçirebilirsiniz ama sağlam kurgu isterseniz tatmin olamayabilirsiniz, mitolojiyle ilgileniyorsanız, tatmin olamazsınız, karakterlerin olması gerektiği halini seviyorsanız yine tatmin olamayabilirsiniz. Eksikleri var, fazlalıkları da öyle. Olması gerektiği gibi olanlar ise yeteri kadar değil. Ama izlemenizi ve sıkılmamanızı sağlayacak öğeler ağırlıklı olarak mevcut.
Thor: Ragnarok
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum

sinemasever

@sinemasever

Marvelin solo filmi olan Thor serisinin 3. serisi Thor:Ragnarok bize görsel efek şöleni sunuyor bolca aksiyonda var.
Marvel bu işi biliyor reklamıda gerek yok zaten filmleri bolca gişe yapıyor DC'nin bir adım önünde gişe konusunda filmin 180 milyon dolar gişesi var ve şuana kadar 800 milyon dolar gişe yaptı gişesinin son evresinde olsada hala gişe yapacaktır ayrıca Thor serisinde şimdiden en çok gişe yapan film.
Filme gelecek olursa Filmde Yeşil Dev Hulk var filmin başlarında az da olsa gördüğümüz Doctor Strange ve Loki zaten bildiğimiz Loki :)
Marvel solo filmlerinden sonra Avengers serisi yaptı ve şimdide Kaptan Amerika İç Savaş filmindeki gibi aynı takımda olan kahramanların kendi içlerinde birbirleriyle kapışmalarını konu yapmaya başladı bu filmde Hulk vs Thor'u gördük.Gayet ilgi çekici oluyor bu tür konular fragmanları bile bomba gibi düşüyor zevkle izlemek düşüyor bize.
Eleştiri yapacağım tek konusu espriler evet espriler güzel hoş fakat ciddiyet kayboluyor sanki bunu DC'nin Justice League filmindede gördük.Esprileri yerinde olursa çok daha iyi olacağını düşünüyorum.
Ben filmi genel olarak beğendim seyir keyfi yüksek bir yapım olmuş.
Thor: Ragnarok
filme puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
15
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...
9
FİLM
Marvel Sinema Evreni Gelecek Filmler
2019 yılına kadar duyurulan Marvel filmleri listedeki şekildedir....
7.8/10
21 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
1940
2005
2012
1950