ara

Collateral Beauty

Gizli Güzellik (2016)

Collateral Beauty Konusu ve Türleri

Manhattanlı bir reklam yöneticisi olan Howard Inlet, kızını kaybettikten sonra psikolojik çöküntü içine girer. Hayata küsen ve kendisini çevresinden soyutlayan Howard, sevgi, zaman ve ölüm olmak üzere 3 kavrama mektuplar yazmaya başlar. Bunun üzerine, o güne kadar Howard'ı kendine getirme çabalarında başarısız olan arkadaşları yeni bir plan yaparlar ve bu üç soyut kavramı somutlaştırarak Howard'ın karşısına çıkarmaya karar verirler.
Collateral Beauty

Collateral Beauty Özeti

Süre: 94 dk
Yapım: 2016 ABD
Vizyon Tarihi: 23 Aralık Cuma 2016
Yönetmen:
Senaryo:
Başarılı reklamcı Howard Inlet (Will Smith) kızını kaybettiği günden sonra hayata küsmüştür. İş arkadaşlarının onu yeniden hayata motive etme çabaları boşa gitmektedir. Sonunda Howard iyice içine kapanarak evrene mektuplar yazmaya başlar, "Sevgi"ye, "Zaman"a ve "Ölüm"e... Bunu öğrenen arkadaşları, Howard'ı yeniden hayata döndürmek için iyi düşünülmüş bir plan yaparlar, bu 3 soyut kavram, ete kemiğe bürünmüş bir şekilde karşısına çıkacak, Howard'a hayatla ilgili yeni bir bakış açısı kazandırmaya çalışacaklardır.

Şeytan Marka Giyer'den tanıdığımız David Frankel'in yönetmen koltuğunda oturduğu Gizli Güzellik filminin başrolünde Will Smith yer alırken, kadrosunda usta oyuncu Helen Mirren, Ejderha Dövmeli Kız'ın asi Lisbeth'i Rooney Mara, sevilen yıldız Edward Norton, Keira Knightley, Michael Peña, Naomie Harris, Jacob Latimore ve Kate Winslet yer alıyor.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Collateral Beauty Resimleri

Bu film için henüz resim eklenmedi.

Collateral Beauty Film Listeleri

Bu film henüz hiçbir film listesine eklenmedi.

yunusEMRE

@yunusemree

- 2016
9 (4 oy)
yansımalar tebessüme gebedir
bu filmin çoğu insan tarafından dikkatli bir şekilde izlenmesi gerektiği düşüncesindeyim çünkü çoğu insan olaylara dışarıdan baktığı gibi yaklaşmaya çalışıyor ve kendisine göre yorumluyor bu konuda onlara bir nebze ders amaçlı gördüm ben ve olayların baş kahramanı yaşayan kişiler için de ders alınacak bir yapıt çünkü bir şeyi kaybettiğimizde zamanı yargılarız çok erken çok anı hazırlıksız vesaire gibi sevgimizi ölçeriz o kadar çok dışa vururuz ki acımız bir volkan gibi patlar kimse durduramaz çünkü sevgi insanı kör eder başka her şeyi anlamsız kılar anlamlı olan bir çok şey saçma gelir ölüm hüzünlü bir gerçeklik ama mutlak son kaçışı olmayan her canlının tadacağı bir gerçek bunları düzgün bir dilde vurgulaya bilen olayların akışını güzel ayarladıkları bir yapıt izlemenizi tavsiye ederim pişman olmazsınız.
EK 1
27.02.17
Verdği Puan: 9
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gizem Deniz

@gizem-deniz

Sevgi, zaman, ölüm. Bu üç soyut kavram dünyadaki her insanı birbirine bağlar. İmrendiğimiz her neyse sahip olamamaktan korkup sonunda satın aldığımız her şeyin sebebi günü bitirirken sevgiyi aramamız, daha çok zaman istememiz ve ölümden korkmamızdır.
3 beğen · 0 yorum · replik

Gizem Deniz

@gizem-deniz

Zaman, yaralara derman olduğunu söylüyorlar. Ama dünyadaki iyi şeyleri nasıl mahvettiğinden hiç bahsetmiyorlar.
3 beğen · 0 yorum · replik

Benzer Filmler

9/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0