ara

Florence Foster Jenkins

Florence (2016)

Florence Foster Jenkins Konusu ve Türleri

Film, 1868-1944 yılları arasında yaşamış olan opera sanatçısı Florence Foster Jenkins'in gerçek yaşam öyküsünü ele alıyor. Florence, babasından kalan miras sayesinde oldukça zengin olan, müziğe tutkuyla bağlı bir kadındır. En büyük hayali opera şarkıcısı olmaktır. Ancak hem sesi çok kötüdür, hem de müzik kulağı epey zayıftır. Buna rağmen hevesini kaybetmez. Eşinin ve piyanistinin de desteğiyle hayallerine ulaşmak için çalışmalara başlar.
Florence Foster Jenkins
New York’lu, zengin bir kadın olan Florence Foster Jenkins'in büyük bir hayali vardır. O da bir opera şarkıcısı olmak. Piyasada ses getirmek için maddi olarak her şeye sahiptir, tek bir şey hariç: Florence’ın sesi çok kötüdür. Fakat Florence bunu pek de dert etmemektedir.

Opera sanatçısı olma hayali kuran fakat kötü sesi sebebiyle bunu bir türlü başaramayan ünlü mirasçı Florance Foster Jenkins'in gerçek öyküsünü beyazperdeye taşıyan filmin yönetmen koltuğuna Umudun Peşinde filmiyle adından söz ettiren maharetli yönetmen Stephen Frears oturuyor. Florence Foster Jenkins'i usta oyuncu Meryl Streep canlandırırken filmde Streep'e Hugh Grant, Simon Helberg ve Rebecca Ferguson gibi ünlü oyuncular eşlik ediyor.
Vizyon Tarihi: 23 Aralık Cuma 2016
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.
0
izlenmesi gereken bir film. Tavsiye ederim. @neokur