ara

Anthropoid

(2016)

Anthropoid Konusu ve Türleri

Gerçek bir hikayeye dayanan film, Reinhard Heydrich adında bir SS generaline düzenlenen suikasti ele alıyor. 1941'in sonlarında Çekoslavakya Almanya'nın kontrolündeyken, Reinhard Heydrich, Avrupa'da Yahudi bırakmamayı hedefleyen Nihai Çözüm projesini yönetmektedir. Bu sırada iki gizli ajan, Anthropoid Operasyonu ile Heydrich'i öldürmeleri için görevlendirilir.
Anthropoid
SS generali Reinhard Heydrich'e düzenlenen suikast operasyonu Anthropoid'i konu alan film tarihi gerçeklere dayanıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde Hitler'in 3. adamı olan Heydrich, Nihai Çözüm projesinin mimarı olarak tarihin en büyük utançlarından birine ön ayak olurken bir yandan da sürgündeki Çekoslavakyalı askerlerin hedefi haline geliyor.
Yönetmen koltuğunda Sean Ellis'in oturduğu filmin senaryosu da Ellis ve Anthony Frewin tarafından yazıldı. Filmin başrollerinde ise Cillian Murphy, Jamie Dornan,Harry Lloyd, Toby Jones, Charlotte Le Bon ve Bill Milner yer alıyor.
Vizyon Tarihi: 6 Ocak Cuma 2017
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Anthropoid Oyuncuları

aybike dönmez

@aybike-donmez

1 8.3
Puan: 9
Kesinlikle gerçek bir olaydan uyarlanan harika bir film.Özelikle son yarımsaati heyecandan ölmenize neden oluyor.Kaçırmayın derim.
3 beğen · 0 yorum · film inceleme
0
izlenmesi gereken bir film. Tavsiye ederim. @neokur