ara

Anthropoid

(2016)

Anthropoid Konusu ve Özeti

Anthropoid
Gerçek bir hikayeye dayanan film, Reinhard Heydrich adında bir SS generaline düzenlenen suikasti ele alıyor. 1941'in sonlarında Çekoslavakya Almanya'nın kontrolündeyken, Reinhard Heydrich, Avrupa'da Yahudi bırakmamayı hedefleyen Nihai Çözüm projesini yönetmektedir. Bu sırada iki gizli ajan, Anthropoid Operasyonu ile Heydrich'i öldürmeleri için görevlendirilir.
Süre: 120 dk
Yapım: 2016 İngiltere, Fransa, Çek Cumhuriyeti
Vizyon Tarihi: 6 Ocak Cuma 2017
Yönetmen:
SS generali Reinhard Heydrich'e düzenlenen suikast operasyonu Anthropoid'i konu alan film tarihi gerçeklere dayanıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde Hitler'in 3. adamı olan Heydrich, Nihai Çözüm projesinin mimarı olarak tarihin en büyük utançlarından birine ön ayak olurken bir yandan da sürgündeki Çekoslavakyalı askerlerin hedefi haline geliyor.
Yönetmen koltuğunda Sean Ellis'in oturduğu filmin senaryosu da Ellis ve Anthony Frewin tarafından yazıldı. Filmin başrollerinde ise Cillian Murphy, Jamie Dornan,Harry Lloyd, Toby Jones, Charlotte Le Bon ve Bill Milner yer alıyor.

aybike dönmez

@aybike-donmez

Kesinlikle gerçek bir olaydan uyarlanan harika bir film.Özelikle son yarımsaati heyecandan ölmenize neden oluyor.Kaçırmayın derim.
Anthropoid
filme 9 verdi
4 beğen · 0 yorum

NLGNYC

@dunyasnilzehes

2.Dunya Savaşı
2.Dunya Savaşında Almanya 'nin Çekoslovakya ya hakim olduğu dönemlerde yaşanmış gerçek olaylardan konu edinilmiş olan filmi izlerken keşke bu savaşlar hiç olmasa diyeceksiniz tekrar tekrar .
Anthropoid son dakikalarında insanın içini ezen sahneleriyle gÜzel bir filmdi.Kanlarinin son damlasına kadar direnmeyi birakmayanlarin 7 parasütcünün hikayesi
Anthropoid
filme 9 verdi
2 beğen · 0 yorum

Mustafa Kemal'in Askeri

@mustafakemalinaskeri

Korkaklar ölümlerinden önce bir çok kez ölür.Cesurlarsa ölümü sadece bir kez tadar.
Anthropoid
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Jan Kubis
Josef Gabcík
Antonin
Marie Kovarnikova
8.4/10
14 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2007
2016
2001
2016
2013