ara

Sen Benim HerŞeyimsin

(2016)

Sen Benim HerŞeyimsin Konusu ve Özeti

Sen Benim HerŞeyimsin
Sedat, küçük yaşta öksüz kaldıktan sonra, hayatı günübirlik yaşayan, ciddi ilişkilerden ve sorumluluklardan kaçan bir adam olarak yetişir. Babasının verdiği "korkularınla yüzleş" öğüdünü bir türlü tutamaz. Bir gün, kısa süreli bir ilişki yaşadığı bir kadın, kendisinden olduğunu iddia etttiği bir bebeği Sedat'ın kucağına bırakır ve ortadan kaybolur. Sedat hayatında ilk defa büyük bir sorumluluk alarak kızını sevgiyle büyütür. Ancak günün birinde kızının annesinin çıkagelmesi işleri karıştırır.
Yapım: 2016 Türkiye
Vizyon Tarihi: 9 Aralık Cuma 2016
Yönetmen:
Senaryo:
Küçük yaşlarda babasını kaybeden, ancak babasının hayattaki tüm korkularıyla yüzleşmesini salık veren öğüdünü hiçbir zaman unutmayan Sedat (Tolga Çevik) Çıralı, Kemer'de tek başına yaşamaktadır. Ancak babasının öğüdünü hiçbir zaman tutamamış, yüzeysel ve gündelik ilişkilerle ömrünü geçirmektedir. Sedat'ın hayatı, eski bir ilişkisinden doğan çocuğunu kucağında bulduğu gün tamamen değişir. Hiç beklemediği bir anda kendisini "baba" olarak bulan genç adam, kızı için adeta bir hayal dünyası kuracak, ona bakabilmek için hayattaki korkularıyla yüzleşmesi gerekecektir. Yıllar içinde kızına büyük bir sevgiyle bağlanan Sedat, kızının annesi günün birinde çıkıp geldiğinde kızını kaybetmemek için her şeyi yapacaktır.

Sen Benim HerŞeyimsin, 2013 Meksika yapımı Çocuk Büyütme Rehberi (Instructions Not Included) filminden Tolga Örnek tarafından uyarlanarak çekildi.

Gülcan

@gulcann

Komedi gibi duran ama dram filmi olan uyarlama film. Söylediklerine göre orijinali ile aynıymış. Neyse bu beni bağlamaz. Ben izledim. Güzel yani ailecek izlenebilecek hoş bir film.

Spoiler içerir!
.....Biraz ters köşe yapıyor sanki son ana kadar kim hasta anlayamadım. 😐 Sonu beni her anlamda şaşırttı. Çünkü filmdeki kızla aynı hastalığı yaşamış biriyim. O hastalıktan ölünmüyor bee! Ne bileyim ölümcül hastalık mı kalmadı? Orjinali de mi böyleydi acaba? Neyse içiniz rahat olsun o hastalığın tedavisi var. O rahatsızlığa sahip çocuğu olan binlerce aile vardır. İzledilerse ne kadar üzülmüşlerdir. 😕 Neyse yani belkide tedavisi olan bir şeyi bilerek seçtiler. Amaann bana nee deeee...Ama beni üzdüler. Bir an.... 😞😢
Sen Benim HerŞeyimsin
filme 8 verdi
6 beğen · 0 yorum

K.i.n.g

@king

Çok Güldüm .. Çok Üzüldüm .. Bence Süper Bir Film Olmus Hersey tadındaydı... Kalplere dokunan bir film izlemek isteyenler için Kesinlikle İzlenmeli
Sen Benim HerŞeyimsin
filme 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
7.6/10
16 oy
Sence kaç puan almalı?
0