ara

Müttefik

Allied (2016)

Müttefik Konusu ve Türleri

İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda orduda görev alan Amerikalı Max Vatan, 1942 yılında bir görev için Kuzey Afrika'ya gittiğinde Marianne Beausejour adında Fransız bir kadınla tanışır. Kısa süre içinde yakınlaşarak birbirlerine aşık olan istihbarat subayı Max Vatan ile direniş savaşçısı Marianne Beausejour'un birbirlerinden sakladıkları çok büyük sırları vardır ve aşkları büyük bir sınavdan geçecektir.
Müttefik
İkinci Dünya Savaşı sırasında kendi ülkeleri hesabına tetikçilik yapan Amerikalı Max Vatan (Brad Pitt) ile Fransız Marianne Beausejour'un (Marion Cotillard) 1942'deki bir görevleri sırasında yolları kesişir. İkisi de Casablanca'daki Nazi Alman elçiyi öldürmek üzere görevlendirilmiştir. Ancak bu görev sırasında birbirlerine aşık olurlar ve sonrasında evlenirler. Ancak evlenmiş olmalarına rağmen birbirlerinden sakladıkları birçok sır vardır ve bu aralarındaki sevgiyle birlikte hissedilir bir gerilimin de ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Filmin başrollerinde Brad Pitt ve Marion Cotillard yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Oscar ödüllü yönetmen Robert Zemeckis oturuyor.
Vizyon Tarihi: 2 Aralık Cuma 2016
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

'Filiz

@filiz-erdal

2 6.8
Film: Müttefik
Puan: 1
Filmde Brad Pitt oynadigi icin filmden beklentim yuksekti ve hayal kirikligina ugradigimi soyleyebilirim. Filmin konusuna baktigimizda merak uyandiran film izlediginizde beklentiyi karsilamiyor. Filmin icerisinde sizi heyecanlandiran, vay ne askmis diyeceginiz herhangi birsey yok. Casusluk, yada gorev kismina baktigimizda da hersey cok siradan bir aksiyon bile yok. Filmi etkili kilacak olan bir nokta savas sirasinda filmin konusunun geciyor olmasi oda etkileyici islenmemis filmde. Yani kisaca Brad Pitt in oynadigi hic bir filmin kotu oldugunu dusunmezdim. Ama malesef yanilmisim.
1 beğen · 0 yorum · film inceleme

ilkan

@ilkan

2 6.8
Film: Müttefik
Puan: 10
Savaş ve özgürlük
Bu filmin ilk başta fragmanını izlediğimde casus iki karı ve kocanın hikayesi diye biliyordum ama sinemada filmi izleyince ortaya 2.Dünya Savaşı'nın sonralarına doğru Fas'ta yaşanan bir suikast oyunu ve daha sonraları savaş sıralarında farklı açıyla çekilmiş bir aile yaşam dramını ele alıyor
Açıkcası etkileyici ve güzel bir film olmuş gerçekten
1 beğen · 0 yorum · film inceleme
0
izlenmesi gereken bir film. Tavsiye ederim. @neokur