ara

Tereddüt

(2016)

Tereddüt Konusu ve Özeti

Tereddüt
Genç bir psikiyatrist olan Şehnaz, şehre yakın bir kasabada göreve başlar. Hafta içi kasabanın hastanesinde çalışırken, haftasonları şehirdeki evine gider. Cem adında bir adamla mutlu bir evliliği olsa da ters giden bir şeyler olduğundan kuşkulanmaktadır. Bir gün hastaneye akli dengesini yitirmenin eşiğinde olan Elmas adında genç bir kadın hasta getirilir. Şehnaz ile Elmas'ın ilişkisi her iki kadının da hayatında yeni bir kapı açacaktır.
Süre: 105 dk
Yapım: 2016 Türkiye ,  Polonya ,  Fransa ,  Almanya
Vizyon Tarihi: 16 Aralık Cuma 2016
Yönetmen:
İstanbullu genç bir kadın psikiyatrist, tayinle geldiği ama şehre çok da uzak olmayan bir taşra kasabasında mecburi göreve başlar. Hafta çi görevine kasabada devam ederken, hafta sonları da İstanbul'daki evine gelir. Çekici kocası Cem ile dışardan kusursuz gibi görünen bir evlilik sürdürmektedir; ama içten içe ters giden bir şeylerin olduğunu hisseder... Öte yandan bir gün hastaneye getirilen küçük yaşta bir kadın hasta olan Elmas ile ilişkisi Şehnaz'a bambaşka bir kapı açarken, akli dengesini yitirmek üzere olan Elmas da Şehnaz'ın yardımıyla ruhundaki düğümleri bir bir çözecektir. Yeni dönem sinemamızın önemli kadın yönetmenlerinden olan Yeşim Ustaoğlu 5. uzun metrajlı filminde yine dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyor. Başrollerinde Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş ve Okan Yalabık’ın oynadığı filmin yapımcılığı da Ustaoğlu Film şirketine ait.

serendip

@gaye-akcasoy

kadınların mutsuzluk haritası
Toplumsal cinsiyetin yeri geldiğinde sınıfsal avantajları bile gölgede bırakacak bir prangaya dönüşebileceği üzerine etkileyici bir film. İki kadın oyuncu da çok başarılı. Soğuk kara kış, dalgalı deniz, yalıyardaki sahneler, terapi seansını izleyip de kayıtsız kalmak zor
Tereddüt
filme puan vermedi
4 beğen · 1 yorum
Gözde Alacık (@portakal-agacinda-oturan-kadin)
Özellikle Elmas'ın eşyalara rol verip annesiyle hesaplaşması sahnesinde etkisinde kalmamak zordu.
12.05.17 beğen cevap
8.3/10
3 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2009
2015
1986