ara

Oldu mu Şimdi?

(2016)

Oldu mu Şimdi? Konusu ve Özeti

Oldu mu Şimdi?
Yaşar, hayatı boyunca yanlış anlaşılmalar yüzünden başı belaya girmiş olan bir adamdır. Bir gün yine bir yanlışlık sonucunda hapse düşer. Burada Ömer adında bir adamla tanışır. İkili kısa süre içinde yakın arkadaş olurlar. Hapisten çıktıktan sonra beraber dolandırıcılık yaparak yeniden hapse düşerler. Bir kere daha çıktıktan sonra yasa dışı işlere tövbe ederler. Bir gün camide tesadüfen çok zengin bir adamın cenazesinin kaldırılmasına yardım ederler ve o günden sonra hayatları değişir.
Süre: 95 dk
Yapım: 2016 Türkiye
Vizyon Tarihi: 16 Aralık Cuma 2016
Yönetmen:
Senaryo:
Hayatı yanlış anlaşılmalar yüzünden hep mahvolan Yaşar, sonuçta yine bir yanlış anlama sonucu hapse girer. Hapiste Ömer ile tanışır ve yakın dost olurlar. İkili, hapisten çıktıktan sonra birçok defa dolandırıcılık işleri yapar. Fakat her defasında işler kötü gider ve tekrar hapse girerler. En son çıkışlarında bıkarlar ve tövbe ederler. Artık böyle işler yapmayacaklardır. Tövbe etmek için camiye gittikleri gün iyilik olsun diye kaldırdıkları cenaze başlarına talih kuşu gibi konar. Cenaze, “cenazemi kim kaldırırsa mal varlığımda onundur.” diyen ünlü ve zengin bir iş adamına aittir. Yaşar ve Ömer bir anda uluslararası nakliyat işi yapan tertemiz firmanın başına geçmiştir. Fakat işler o kadar temiz kalmayacaktır...

Yönetmenliğini Kenan Öztürk'ün yaptığı komedi filminin oyuncu kadrosunda Yavuz Seçkin,Orhan Aydın, Seda Güven, Serkan Şengül, Emre Mutlu, Oğuzhan Yıldız, Esra Sönmezler, Yakup Yavru gibi isimler yer alıyor.
0/10
0 oy
Sence kaç puan almalı?
0