ara

Ben, Daniel Blake

I, Daniel Blake (2016)

Ben, Daniel Blake Konusu ve Türleri

Daniel Blake, sağlık durumunun kötüye gitmesinden ötürü işini bırakmak zorunda kalan eski bir marangozdur. Geçimini sağlamak için devletin işsizlik maaşına başvurur. Ancak karşısına karmaşık bürokratik engeller çıkar. Daniel prosedürlerle uğraşırken, kendisi gibi bürokrasiyle mücadele eden Katie adında bir kadınla tanışır.
Ben, Daniel Blake
59 yaşındaki marangoz Daniel Blake (Dave Johns), geçirdiği kalp rahatsızlığının ardından doktorların tavsiyesiyle işine ara vermek zorunda kalır. Başka bir gelir kaynağı da bulunmadığından, hayatında ilk kez devlet yardımı alabilmek için işsizlik maaşı başvurusu yapar. Ancak karmaşık ve uzun bir bürokratik süreç onu beklemektedir. Bu esnada kendisi gibi bürokrasiyle mücadele eden 2 çocuğuna tek başına bakan genç Katie (Hayley Squires) ile kader birlği yapacaklardır.

Paul Laverty'nin senaryosunu yazdığı ve usta yönetmen Ken Loach'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Dave Johns ve Hayley Squires paylaşıyor. Film, 2016 yılında Cannes Film Festivali büyük ödülü Altın Palmiye'nin sahibi oldu.
Vizyon Tarihi: 30 Aralık Cuma 2016
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.
0
izlenmesi gereken bir film. Tavsiye ederim. @neokur