ara

Kral Arthur - Kılıç Efsanesi

King Arthur: Legend of the Sword (2017)

Kral Arthur - Kılıç Efsanesi Konusu ve Özeti

Kral Arthur - Kılıç Efsanesi
2017'in merakla beklenen fantastik - tarihi kurgu filmi Kral Arthur, efsanevi kılıç Excalibur'u saplandığı yerden çıkararak tahtın gerçek sahibi olduğunu anlayan Arthur'un hayatını konu ediniyor. Arthur, tahtta gözü olmasa da karşılaştığı ve öğrendiği şeyler yüzünden bir anda kendisini intikam alarak kral olma yolunda bulur.
Yapım: 2017 ABD, İngiltere
Vizyon Tarihi: 12 Mayıs Cuma 2017
Yönetmen:
Senaryo:
Arthur, şehrin arka sokaklarında zor yaşam koşullarında büyümüş olan genç bir adamdır. Gerçekte kim olduğunu bilmeyen ve sıradan bir insan olduğunu sanan Arthur, efsanevi kılıç Excalibur'u saplandığı yerden çıkardığı anda hiç de sıradan biri olmadığı ortaya çıkar. Camelot efsanesine göre Excalibur'u yerinden çıkarabilen kişi hem o kılıcın hem de tahtın gerçek sahibidir. Gerçekleri öğrenen Arthur'un hayatı bir anda değişir. Henüz küçük bir çocukken babasını öldüren ve tahta çıkan Vortigern'den intikam almak için yola çıkar.
Kral Arthur - Kılıç Efsanesi filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri listesinde yer almaktadır.

Film adamı

@serserimsi

Konu ne olursa olsun çağ hangi çağ olursa olsun kahramanlar kim olursa olsun, eğer Guy Ritchie yönetiyorsa tarz aynıdır. Adam Kral Arthur'u bile kendi tarzına getirmiş. Saç stili konuşma tarzları hep İngiltere varoşları. Bay Ritchie ne yaşadıysa artık bu tarzı çok seviyor ve beni de onun filmlerine hayran bırakıyor. Ama günümüz tarzı filmlerde daha başarılı bence.
Güzel film hikaye zaten belli yönetmen hikayeyi kendi tarzında başka zevkle aktarıyor.
5 beğen · 0 yorum

Hayâlet

@suveydaa

Beklediğim kadar güzel değildi
0 beğen · 0 yorum
23
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...
7.7/10
17 oy
Sence kaç puan almalı?
0