ara

Dangal

(2016)

Dangal Konusu ve Özeti

Dangal
Film, iki ünlü kadın güreşçinin gerçek yaşam öyküsünü ele alıyor. İyi bir güreşçi olan Mahavir Singh, hiç oğlu olmadığı için kızlarından ikisini güreşlere hazırlamaya karar verir. Böylece iki kız kardeş, Babita Kumari ve Geeta Phogat, hızla yükselerek Hindistan'ın milli güreşçileri olurlar.
Süre: 169 dk
Yapım: 2016 Hindistan
Vizyon Tarihi: 18 Ağustos Cuma 2017
Yönetmen:
Senaryo:
Dangal filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri listesinde yer almaktadır.

F7#

@f7

Pes etme,bakasının söylediklerine aldırış etme,çalış
Dangal
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Beraat

@beraat

Kesinlikle harikaydı!
Aamir Khan'ın filmlerini izlerken hep şöyle bir düşünürüm: "Acaba bu filmi de beni önceki filmler gibi etkileyecek mi? " ve her defasında şaşırarak 'evet' cevabını alırım kendimden.

Para için çekilen, kadını sahip olduğu erdemler ile değil dişiliğini kullanarak para kazanmak için ön plana çıkartan filmlerin veya daha çok para kazanmak için konusu,mesajı ve bir amacı olmayan komedi filmlerinin arasında; yaşadığı ülkede bir şuur oluşturmak için, kadının eşsiz güzelliklerini ve dünyadaki yerini göstermek, cahil algıyı yok etmek için çekilmiş güzel bir film.

Herkese tavsiye ediyorum. Selametle
Dangal
filme 10 verdi
4 beğen · 0 yorum

POST_MORTEM

@post-mortem

P.M.
Filmin başından itibaren aklıma hep Venüs ve Serena kardeşler geldi. Babaları bir gün tv'de tenis maçı izlerken kazanana verilen ödülü görmüş, kendi yıllık kazancından bile daha fazla olan bu ödül ona, iki kız evlat sahibi olup onları tenisçi yapma fikrini vermiş. Hikaye ne kadar doğru ne kadar yanlıştır bilinmez ama burada Geeta ve Babita'nın savaşı çok daha manalı. Onlar ülkelerinde kadına olan bakış açısını da değiştirmeyi görev edinmiş oldular. Geeta'nın babası ile güreşini heyecanla izledim. Onun dışında diğer müsabakalar da öylesi heyecanlıydı ki sanki canlı müsabaka seyrediyor gibi oldum. "Elalem ne der, kızlar şunu yapamaz, bunu edemez" in örneklerini başlarda sıkça görüyoruz filmde ama kızlar, kendi gayretleri ile hem kendilerine karşı saygıyı hem de hemcinslerine karşı saygıyı kazanıyorlar. Bana kalırsa eften püften feminizmden ziyade kadınlara saygınlığı böyle mücadeleler kazandırır. Biz de hala "bayan mı demeli kadın mı demeli" yi kovalayalım... Neyse, keyifli seyirler dilerim.
Dangal
filme 9 verdi
7 beğen · 3 yorum
Merve 🗡 (@mtrv)
"Bayan mı demeli kadın mı?" tartışması son derece gereksiz bir konu. "Neden bayan denmemeli?" mevzusuyla ilgili birkaç şey okudum, bunu savunan insanları da dinledim. Neyi mesele ettiklerini, neyi tartıştıklarını kendileri de bilmiyorlar. Tartışılacak, üzerine kafa yorulacak çok daha mühim ve asil konular var. Evet şimdi o konuları düşünmeye gidiyorum. Bekle beni Roma tarihi!
14.09.17 beğen cevap
POST_MORTEM (@post-mortem)
Rubicon'u geçince haber ver eyy soylu savaşçı :)
15.09.17 beğen cevap
Merve 🗡 (@mtrv)
:P
15.09.17 beğen cevap

Elif

@elif22

muhteşem
Hiç Aamir khan ın yaptığı film kötü olur mu tabi ki de olamaz :) Yine muhteşem bir film yapmış bu adamı kopyalasınlar mümkünse çünkü onun gibi yetenekli bir adamın sonsuza dek yaşaması lazım bence. Bütün filmlerini izledim ve bu filmini de çok beğendim.Filmin başında kaslı ve atletik bir fiziğe sahipken ilerleyen zamanlarda yaşlı ve göbekli biri oluyor bu bile filmin kalitesinin kanıtıdır.Filmden bahsetmeyeceğim izleyin görün:)
Dangal
filme 10 verdi
7 beğen · 0 yorum

K.i.n.g

@king

Uzun Zaman Oldu Saklıyordum Bu Filmi
İzleme Vakti Geldi Diye Düşündüm
Ön Yargım Vardı Acaba Salman Khanın Sultan Filmi Gibimi ? Benziyormu ?
Acaba Acaba Diye Diye Filme Başkadım ki Anladımdım ki Alakası Yokmuş.
Tabi Mary Komm Koş Milkha Koş Gibi Gerçek Yaşanmiş Hikaye Olması Beni Daha Fazla Cezbetti...
Dolu Dolu 3 Saat Gözleri Dolduran Bir Final ..
Oyunculuklara Gelince Kusursuzdu..
Ayrıca Aamir Khan Gibi Bir Oyuncu Bence Daha Dünyaya Gelmez...
Üzüldüğüm Nokta Güreş Bizim Ata Sporumuz Ama Ne Yazıkki Şöyle Filmler Çekemiyoruz...

UZUN UZUN YAZMAK İSTERDİM AMA BENCE YETER ...
Film Ayrıca Şuanda Türkiyede Sinemalarda Bence Kesinlikle Ailece Sinemaya Gidip İzleyin..
Dangal
filme 10 verdi
4 beğen · 1 yorum
semih elmalı (@nastenka)
bende izliyccem canım cekti .:)
27.08.17 beğen cevap

Tuğba Bal

@tugba-bal

° •

Her sporcu gibi benim de bir hayalim vardı. Ülkem için bir altın madalya kazanmak.

° •

Her zaman bir erkek çocuk istemiştim ki ülkemiz için Wrestling’de altın madalya kazansın… Ama aklıma hiç gelmemişti ”Altın, altındır.”

° •

Her zaman hatırla. Eğer gümüş madalya kazanırsan bugün değilse bile yarın herkes seni unutacaktır. Fakat eğer altın madalya kazanırsan sen örnek biri olacaksın. Ve örnek alınanlar unutulmaz.
Dangal
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum

Elif

@elif22

Şu kızlara bak. Yarın kazanırsan tek başına kazanmayacaksin. Seninle beraber milyonlarca kız kazanacak. Erkeklerden aşağı görülen tüm kızlar kazanacak. Ev işleri yapmaya, çocuk büyütmeye zorlanmış kızlar. Yarın ki müsabaka en önemlisi, kızım. Çünkü yarın, sadece o Avustralyalı ile değil, kızları aşağı gören herkes ile mücadele edeceksin..
Dangal
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum

RETA

@duyguuu

-Şu kızlara bak. Yarın kazanırsan tek başına kazanmayacaksin. Seninle beraber milyonlarca kız kazanacak. Erkeklerden aşağı görülen tüm kızlar kazanacak. Ev işleri yapmaya, çocuk büyütmeye zorlanmış kızlar. Yarınki müsabaka en önemlisi, kızım. Çünkü yarın, sadece o Avustralyalı ile değil, kızları aşağı gören herkes ile mücadele edeceksin.
Dangal
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum

K.i.n.g

@king

ŞU 2 REPLİĞİ ÇOK SEVDİİM FİLMDE

Madalya kazanan sporcu
ağaçta yetişmez.
Onu kendin yetiştirmen gerekir.
Sevgiyle, sıkı çalışmayla, tutkuyla...Bir kaplanı, fil gibi
dövüştürmeye çalışma
Sonra kaplan, ne kaplan gibi dövüşür
ne de fil gibi.
Dangal
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum

POST_MORTEM

@post-mortem

Boğulmakta olan bir insan için tek bir dal parçası bile umut olmaya yeter derler. Amcam dal parçası değil, iki cankurtaran bulmuştu.
Dangal
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
25
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri
Bollywood sinemasının ünlü isimlerinden Aamir Khan'ın rol aldığı, Hint filmlerine ilgi duyanların izlemesi gereken en iyi Aam...
23
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...
183
FİLM
İzleyicide Büyük Bir Hayranlık Uyandıran Yerli ve Yabancı Filmler
İzlerken büyülendiğimiz, büyük bir hayranlık duyduğumuz en iyi yerli ve yabancı filmleri bu listede paylaşıyoruz. Sen de izle...
407
FİLM
Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz Filmler
İzledikten sonra iyi ki izlemişim dediğimiz ve herkese izletmek istediğimiz, şiddetle önerdiğimiz filmleri bu listede paylaşı...
9.4/10
58 oy
Sence kaç puan almalı?
0