ara

Dangal

(2016)

Dangal Konusu ve Özeti

Dangal
Film, iki ünlü kadın güreşçinin gerçek yaşam öyküsünü ele alıyor. İyi bir güreşçi olan Mahavir Singh, hiç oğlu olmadığı için kızlarından ikisini güreşlere hazırlamaya karar verir. Böylece iki kız kardeş, Babita Kumari ve Geeta Phogat, hızla yükselerek Hindistan'ın milli güreşçileri olurlar.
Süre: 169 dk
Yapım: 2016 Hindistan
Vizyon Tarihi: 18 Ağustos Cuma 2017
Yönetmen:
Senaryo:
Dangal filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri listesinde yer almaktadır.

zeynep yüksel

@zeynepyuksel

Önyargılarınızı yıkıp geçin ve sonra potansiyellerin neler yapabileceğini izleyin! Mücadele, inanç, hırs. Yine bir Aamir Khan filmi yine depreşen duygular...
Dangal
filme 8 verdi
5 beğen · 0 yorum

Pelinsu

@pelinsu480

Gözlerimi doldurdu...
Filmin ilk başlarında babaya biraz kızıyordum.Cahil bir düşünce biçimine sahip olduğunu düşünüyorum.Fakat filmin ilerleyen dakikalarında,özellikle son sahnede ne kadar yanıldığımı anladım.Bu hikayenin gerçekten yaşanmış olması,dünyada gerçekten böyle babalar olması filmi daha güzel ve gerçekçi kılıyor.
Dangal
filme 10 verdi
2 beğen · 2 yorum
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Tutku ve idealler..Film salt duygusal bir hissedilişin dışın da bazı tabuların yıkılabilinirliğini de gözler önüne seriyor ,, hint filmleri genelde uzun zaman dilimine tekabül ediyor lakin değiyor. Amir khan'nın da hakkını yemeyeyim (ki -pekey- filminde bir başka oyunculuk sergiliyor)
17.07.18 beğen 2 cevap

F7#

@qf

Pes etme,bakasının söylediklerine aldırış etme,çalış
Dangal
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Beraat

@beraat

Kesinlikle harikaydı!
Aamir Khan'ın filmlerini izlerken hep şöyle bir düşünürüm: "Acaba bu filmi de beni önceki filmler gibi etkileyecek mi? " ve her defasında şaşırarak 'evet' cevabını alırım kendimden.

Para için çekilen, kadını sahip olduğu erdemler ile değil dişiliğini kullanarak para kazanmak için ön plana çıkartan filmlerin veya daha çok para kazanmak için konusu,mesajı ve bir amacı olmayan komedi filmlerinin arasında; yaşadığı ülkede bir şuur oluşturmak için, kadının eşsiz güzelliklerini ve dünyadaki yerini göstermek, cahil algıyı yok etmek için çekilmiş güzel bir film.

Herkese tavsiye ediyorum. Selametle
Dangal
filme 10 verdi
5 beğen · 0 yorum

POST_MORTEM

@postmortem

P.M.
Filmin başından itibaren aklıma hep Venüs ve Serena kardeşler geldi. Babaları bir gün tv'de tenis maçı izlerken kazanana verilen ödülü görmüş, kendi yıllık kazancından bile daha fazla olan bu ödül ona, iki kız evlat sahibi olup onları tenisçi yapma fikrini vermiş. Hikaye ne kadar doğru ne kadar yanlıştır bilinmez ama burada Geeta ve Babita'nın savaşı çok daha manalı. Onlar ülkelerinde kadına olan bakış açısını da değiştirmeyi görev edinmiş oldular. Geeta'nın babası ile güreşini heyecanla izledim. Onun dışında diğer müsabakalar da öylesi heyecanlıydı ki sanki canlı müsabaka seyrediyor gibi oldum. "Elalem ne der, kızlar şunu yapamaz, bunu edemez" in örneklerini başlarda sıkça görüyoruz filmde ama kızlar, kendi gayretleri ile hem kendilerine karşı saygıyı hem de hemcinslerine karşı saygıyı kazanıyorlar. Bana kalırsa eften püften feminizmden ziyade kadınlara saygınlığı böyle mücadeleler kazandırır. Biz de hala "bayan mı demeli kadın mı demeli" yi kovalayalım... Neyse, keyifli seyirler dilerim.
Dangal
filme 9 verdi
7 beğen · 3 yorum
Merve 🗡 (@mtrv)
"Bayan mı demeli kadın mı?" tartışması son derece gereksiz bir konu. "Neden bayan denmemeli?" mevzusuyla ilgili birkaç şey okudum, bunu savunan insanları da dinledim. Neyi mesele ettiklerini, neyi tartıştıklarını kendileri de bilmiyorlar. Tartışılacak, üzerine kafa yorulacak çok daha mühim ve asil konular var. Evet şimdi o konuları düşünmeye gidiyorum. Bekle beni Roma tarihi!
14.09.17 beğen cevap
POST_MORTEM (@postmortem)
Rubicon'u geçince haber ver eyy soylu savaşçı :)
15.09.17 beğen cevap
Merve 🗡 (@mtrv)
:P
15.09.17 beğen cevap

Tuğba Bal

@tugbabal

° •

Her sporcu gibi benim de bir hayalim vardı. Ülkem için bir altın madalya kazanmak.

° •

Her zaman bir erkek çocuk istemiştim ki ülkemiz için Wrestling’de altın madalya kazansın… Ama aklıma hiç gelmemişti ”Altın, altındır.”

° •

Her zaman hatırla. Eğer gümüş madalya kazanırsan bugün değilse bile yarın herkes seni unutacaktır. Fakat eğer altın madalya kazanırsan sen örnek biri olacaksın. Ve örnek alınanlar unutulmaz.
Dangal
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum

Elif

@elif22

Şu kızlara bak. Yarın kazanırsan tek başına kazanmayacaksin. Seninle beraber milyonlarca kız kazanacak. Erkeklerden aşağı görülen tüm kızlar kazanacak. Ev işleri yapmaya, çocuk büyütmeye zorlanmış kızlar. Yarın ki müsabaka en önemlisi, kızım. Çünkü yarın, sadece o Avustralyalı ile değil, kızları aşağı gören herkes ile mücadele edeceksin..
Dangal
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum

RETA

@duyguuu

-Şu kızlara bak. Yarın kazanırsan tek başına kazanmayacaksin. Seninle beraber milyonlarca kız kazanacak. Erkeklerden aşağı görülen tüm kızlar kazanacak. Ev işleri yapmaya, çocuk büyütmeye zorlanmış kızlar. Yarınki müsabaka en önemlisi, kızım. Çünkü yarın, sadece o Avustralyalı ile değil, kızları aşağı gören herkes ile mücadele edeceksin.
Dangal
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum

K.i.n.g

@king

ŞU 2 REPLİĞİ ÇOK SEVDİİM FİLMDE

Madalya kazanan sporcu
ağaçta yetişmez.
Onu kendin yetiştirmen gerekir.
Sevgiyle, sıkı çalışmayla, tutkuyla...Bir kaplanı, fil gibi
dövüştürmeye çalışma
Sonra kaplan, ne kaplan gibi dövüşür
ne de fil gibi.
Dangal
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum

POST_MORTEM

@postmortem

Boğulmakta olan bir insan için tek bir dal parçası bile umut olmaya yeter derler. Amcam dal parçası değil, iki cankurtaran bulmuştu.
Dangal
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
25
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri
Bollywood sinemasının ünlü isimlerinden Aamir Khan'ın rol aldığı, Hint filmlerine ilgi duyanların izlemesi gereken en iyi Aam...
23
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...
183
FİLM
İzleyicide Büyük Bir Hayranlık Uyandıran Yerli ve Yabancı Filmler
İzlerken büyülendiğimiz, büyük bir hayranlık duyduğumuz en iyi yerli ve yabancı filmleri bu listede paylaşıyoruz. Sen de izle...
411
FİLM
Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz Filmler
İzledikten sonra iyi ki izlemişim dediğimiz ve herkese izletmek istediğimiz, şiddetle önerdiğimiz filmleri bu listede paylaşı...

@

Dangal
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
beğeni · 6 yorum
Gökdeniz mert (@pote)
DÜn seyrettim Çok güzel bir filmdi Bir babanın nasıl engelleri yıkıp geçtiğini kızları için . Demekki Sevginin inancın yıkamacağı duvar yoktur
03.05.18 beğen 3 cevap
Uzm. Serdar T. (@lizbon)
Ben izlemedim sevmem ??
03.05.18 beğen cevap
yeşilflr (@birkul)
Aynen.. dün seyredenlerdenim
bende..
03.05.18 beğen cevap
9.3/10
70 oy
Sence kaç puan almalı?
0