ara

Arif v 216

Arif ve 216 - 145 Saniye (2017)

Arif v 216 Konusu ve Özeti

Arif v 216
G.O.R.A ve A.R.O.G filmlerinin devamı olan Arif v 216'da, Arif'in robot arkadaşı 216'nın dünyaya gelmesiyle başlayan komik olayları izleyeceğiz. İnsan gibi yaşamaya karar veren 216, bir yandan dünya düzenine ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da kendisini klonlamaya çalışan kötü niyetli insanlarla mücadele edecek.
Süre: 125 dk
Yapım: 2017 Türkiye
Vizyon Tarihi: 5 Ocak Cuma 2018
Yönetmen:
Senaryo:
Arif v 216 filmi Mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

hidogan

@hlldgn

Güncel videoları, eski filmleri ve cem yılmaz yapımlarını takip eden biri iseniz gerçekten tat verecek bir film olacaktır sizin icin. Zira ben müthiş keyif aldım. Cem yılmaz farklı bir film koymus ortaya, sevdigim yanı da bu zaten. klise özcan deniz ask filmlerinden, barbar komedilerinden, sacma korku filmlerinden tat alan biriyseniz begeneceginizi düsünmüyorum. Son dönem Türk komedilerinde ilk sıraya cem yılmazı koyarım. begenmeyene fragmanının yarısına katlanabildigim cumali ceberi tavsiye ederim. saygılar.
Arif v 216
filme 10 verdi
15 beğen · 0 yorum

Ceren

@cereny

Spoiler Free Yorum
Gitmeden önce bir Arog ya da Gora kadar gülmeyi beklemeden gitmenizi tavsiye ederim.
Filmde her Cem Yılmaz filminde olduğu gibi güzel ince giydirmeler var ama beni bir Aile İçinde kadar güldürmedi. Aynı şekilde salonda da yarıla yarıla gülme toplamda 4-5 kere oldu. Ya salon olarak içimiz geçmiş ya da filmde bir problem var bilemiyorum.
Filmdeki hikayenin de pek sarmadığını belirtmek isterim, belki o yüzden de ekstra bir eğlenmedim.
Her tarafta reklamlarını ve her giden arkadaşımın marifetmiş gibi story atmasından gerçekten çok komik olacak diye düşünmüştüm, yanılmışım.
Umarım izlerken siz benden çok eğlenirsiniz.
EK 1
Komiktir filmi beğenenler kitlesi Rick and Morty'nin fan kitlesine çok benziyor. 08.01.18
EK 2
Aile Arasında* 14.01.18
Arif v 216
filme 5 verdi
7 beğen · 0 yorum

Noname

@noname13

Hayal kırıklığı
Beklentim çok büyüktü ama filme bir türlü ısınamadım ve ilk defa bir filmin ortasında salonu terk ettim
Arif v 216
filme 5 verdi
6 beğen · 0 yorum
Öncelikle yorumumdan Cem Yılmaz sevmiyor gibi gözükmek istemem, bütün filmlerini izledim o yüzden daha rahat yorum yapabileceğimi düşünüyorum.
Film vasattı. 2 saat boyunca toplasanız 15 dakika gülmüşüzdür. Amaç güldürmek değil filmin anlatımı derseniz ona da şu cevabı vereyim, çok kasmış!
İlk defa sıkılarak izlediğim bir filmini gördüm, film yapalım diye kasmış, küfürle güldürme yolunu seçmiş ve başarılı olamamış. O ince esprilerinden, o akıl oyunlarından pek katmamış filme. Bir iki yerde güzel göndermeler vardı ama mutlu çıkmadım filmden.
Fragmandan da anlaşılıyor iyi bir film olmadığı ama belki beni yanıltır diye gittim ama maalesef yanıltmadı.
Bireysel olarak çok başarılı oyuncular izledik ama konu çok sıkıcıydı. Cem Yılmaz tekrara düşmeye başladı ve bu da izleyenleri sıkıyor.
Bu filmden önce Aile Arasında'yı izledik. Arada dağlar kadar fark vardı.
Arif v 216
filme 5 verdi
6 beğen · 9 yorum
Dünyalı (@dunyali-perizan)
"Bireysel olarak çok başarılı oyuncular izledik ama konu çok sıkıcıydı. Cem Yılmaz tekrara düşmeye başladı ve bu da izleyenleri sıkıyor." kısmına kesinlikle katılmıyorum
12.01.18 beğen 1 cevap
lililerle (@lililerle)
Aile arasında ile bu filmi kıyasladıysan helal olsun.Hiç bi filminde kahkaha ile gülemessin ki adamın çizgisi bu.
12.01.18 beğen cevap
Adem Tepe (@adem-tepe)
Afişi görür görmez aklımda şu düşünceler belirmişti: "Hayret, sırf Gora ve Gora'daki bu karakterler tuttu diye film yapmışlar. Cem Yılmaz'dan bunu beklemezdim ama..." Demek ki yanılmamışım. Bu bir klasik bence. Bir film ya da dizi başarı yakaladı mı, çoğu zaman ticari kaygılarla devamı zorlayarak getirilmeye çalışılıyor ve genelde de başarısız oluyor çünkü daha kalitesiz oluyor. Bu filmde de bunu görmek üzdü.
12.01.18 beğen 4 cevap

Alper

@alperckm

Film guzel gülümsetir lakin kahkaha atmanız sınırlı
Filmi tavsiye ederim çünkü sizi günun sıkıntısından kurtulmak, derdinizi unutmak,kafanızı dağıtmak ; AZ da olsa KAHKAHA atmak , BOLCA GULUMSEMEK için gidin gerçekten keyifli .Ailecek de gidin ama Cmylmz ağzından küfür çıkıyor 7 i geçmez sayısı benden söylemesi.15 TL ye arkadaşlarınla cafe de çok daha iyi KAHKAHA atarsıniz bunu da not düşeyim .

Yine bir Cmylmz filmiyle birlikteyiz.Bastan söylüyorum eger STANDUP taki gibi kahkaha atma ümidiyle gelirseniz yarıda kalırsıniz.Neyse film öncelikle güzel oyunculuk olsun hikaye olsun dekor ,görüntü olsun gayet başarılı .Söyle bir durum var film ilk yarısında 8 den fazla kahkaha atarsanız , günlük hayatınızda da çok Sabaha Tumer gibi birisinizidr.Film sizi günlük yaşantınizdaki sıkıntı,dert,telaş dan insani alıp geçmiş yıllara 60'lilara götürüp sicak saatler nostalji ,eğlence olanağı sağlıyor . Sizi gündemden uzaklaştırıp , kafanızın dagilmasini sağlayacak.Cmylmz harika adam gerek oyunculuk ile mizah olarak çok ince espriler var lakin eger gora , arog dan geliyorsanjz bu film bira daha az gülmeli diyebilirim.Yani gülme grafiksel olarak anlatırsam grafik max. dan sonra bir anda normal ile dip arasına iniyor ama baya bir devam ediyor; bir süre sanki TV DE DİZİ İZLİYORMUŞ HİSSİNE giriyorsunuz çoğunlukla böyleydi.Dedigim gibi esprileri güzel yani çoğu kişi bu filmi begenmediyseniz zekanın yok gibisinden , kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyor.Kendimizi kandirmayalim bu film beklentileri yüksekte tutup sinemada TV izler gibi milleti izlettirdi demek istediğim kahkaha atarız derken gülümseyerek bulduk kendimizi biraz da sıkılarak.Hakkini yemiyoruz hikaye güzel , kurgular biraz daha görsel efektler olarak iyi olabilirdi
Film 2.yarisi biraz daha hareketli ve de görsel açıdan zengin.Gulme yine sınırlı hatta öyle bir zaman geliyor ki filmi bırakıp NEOKUR da takılabilirsiniz.Benim olduğum salonda genç ağırlıklı olmasina rağmen yinede KAHKAHA sınırlıydı.Her filmde akılda replik kalırken bu filmde neredeyse çok az olması da düşündürucu.Pisman miyim değilim yine giderim ama kahkaha için değil günlük yaşamdam uzaklaşmak için.
EK 1
İmdb:8.1/10 (6000 kişi) bu zamanla 7.5 bulacaktır diye düşünüyorum 7 nin altına inmez 11.01.18
EK 2
Eger filme 9 ve üzerine puan veriyorsaniz ben İzmir de oturuyorum kahveleri ismarlayin sizi gülme krizine sokayım :)) Garanti 11.01.18
EK 3
Zeka meselesi olarak görmek de ayrı bir zeka meselesidir . İnce espriler zekice olanlar vardır filmde lakin ek2 dediğim gibi gerçekten gülmeye bir acliginiz varsa birsey diyemem herkes güldürur sizi 11.01.18
EK 4
Gora imdb: 8
Arog imdb :7.3
Bence Arifv261: 7.6 11.01.18
Arif v 216
filme 7 verdi
4 beğen · 0 yorum

Hüseyin

@huseyin661

Oğlum insanin kendi cinsine tahammülü yok Robotu kim s*ker dünyada.
Sanırım tam olarak böyleydi süper bi replik ilk akılda kalanlardan ;)
Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Minel Alya Bayrak

@daktilokiz

-Komşularla sıfır sorun
-Dünya ile 👊 böyle olduk

Günümüze gönderme içerir.
Arif v 216
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum

Red Red

@khaos

Bir yerde tavuk döner varsa, orada umut vardır! 🙈🙈
Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
525
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....

Çalıkuşu

@calikusuu

Hayaller
Hayaller
Bir şiire rastladım gece vakti.Gerçek sevgi bu ise bizimki ne dedim içimden.Eski hayatlar 60'lar 70'ler.Hep o zamanların insanı olduğumu düşünürüm.Keşke o zamanlarda yaşasaydım derim.Ama hala içimde umut var.Eskideki gibi masum sevgilerin,karşılıksız iyiliklerin,gözü tok insanların bir yerlerde olduğu ve herkese bunu öğreteceklerini hayal ediyorum.Hayallerimden vazgeçmiyorum.Şuan yaşadığımız hayat da başkasının hayaliydi belki iyi birinin belki kötü birinin.Ama gerçekleşen bir hayal.Benim hayalimde;bir gün bu iyi insanlar gerçek sevgiyi tekrar diriltecek.Belki tüm dünya bunu kabullenmeyecek.Ama kendi çapımızda da olsa olacak.Bu aralar pek çok yerde bahsedilen Arif v 216 filmi hayallerimin sadece bana ait olmadığını gösterdi.Filmde de dedikleri gibi;İyi insanlar sadece filmlerde olmaz.
Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum
7.6/10
47 oy
Sence kaç puan almalı?
0