ara

Arif v 216

Arif ve 216 - 145 Saniye (2017)

Arif v 216 Konusu ve Özeti

Arif v 216
G.O.R.A ve A.R.O.G filmlerinin devamı olan Arif v 216'da, Arif'in robot arkadaşı 216'nın dünyaya gelmesiyle başlayan komik olayları izleyeceğiz. İnsan gibi yaşamaya karar veren 216, bir yandan dünya düzenine ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da kendisini klonlamaya çalışan kötü niyetli insanlarla mücadele edecek.
Süre: 125 dk
Yapım: 2017 Türkiye
Vizyon Tarihi: 5 Ocak Cuma 2018
Yönetmen:
Senaryo:
Arif v 216 filmi Mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yer almaktadır.

hidogan

@hlldgn

Güncel videoları, eski filmleri ve cem yılmaz yapımlarını takip eden biri iseniz gerçekten tat verecek bir film olacaktır sizin icin. Zira ben müthiş keyif aldım. Cem yılmaz farklı bir film koymus ortaya, sevdigim yanı da bu zaten. klise özcan deniz ask filmlerinden, barbar komedilerinden, sacma korku filmlerinden tat alan biriyseniz begeneceginizi düsünmüyorum. Son dönem Türk komedilerinde ilk sıraya cem yılmazı koyarım. begenmeyene fragmanının yarısına katlanabildigim cumali ceberi tavsiye ederim. saygılar.
Arif v 216
filme 10 verdi
15 beğen · 0 yorum

Ceren

@cereny

Spoiler Free Yorum
Gitmeden önce bir Arog ya da Gora kadar gülmeyi beklemeden gitmenizi tavsiye ederim.
Filmde her Cem Yılmaz filminde olduğu gibi güzel ince giydirmeler var ama beni bir Aile İçinde kadar güldürmedi. Aynı şekilde salonda da yarıla yarıla gülme toplamda 4-5 kere oldu. Ya salon olarak içimiz geçmiş ya da filmde bir problem var bilemiyorum.
Filmdeki hikayenin de pek sarmadığını belirtmek isterim, belki o yüzden de ekstra bir eğlenmedim.
Her tarafta reklamlarını ve her giden arkadaşımın marifetmiş gibi story atmasından gerçekten çok komik olacak diye düşünmüştüm, yanılmışım.
Umarım izlerken siz benden çok eğlenirsiniz.
EK 1
Komiktir filmi beğenenler kitlesi Rick and Morty'nin fan kitlesine çok benziyor. 08.01.18
EK 2
Aile Arasında* 14.01.18
Arif v 216
filme 5 verdi
8 beğen · 0 yorum

Noname

@noname13

Hayal kırıklığı
Beklentim çok büyüktü ama filme bir türlü ısınamadım ve ilk defa bir filmin ortasında salonu terk ettim
Arif v 216
filme 5 verdi
8 beğen · 0 yorum

Bayır gülü

@bayirgulu

Cem Yılmaz’ın Saygı duruşu
Geçen hafta cumartesi günü ailece gittiğimiz bir film. Cem Yılmaz birkere stand-up çı olmasına rağmen ve bundan zamanında güzel ekmek yemesine rağmen onun filmlerine baktığımız zaman bu ülkenin gerçek sanatçılarına garip bir hayranlık duyduğunu anlıyoruz. Son filmleri genelde sinema ile ilgili.. şimdi komedyen diye anılan bir adamın dram çekme şansı yok bu ülkede. He yapanlar yok mu? Oyuncu olarak rahmetli Nur içinde uyusun Kemal Sunal abimiz etkili dram filmleri de çekmiş. Oyuncu çünkü.. Cem Yılmaz’ bir kere oyuncu değil eee piç bir yanında var. Dram oynayacak kadar hayatı dramatik görmeyen bir tip. Bok gibi para kazanmış.. eeee ne yapacak bu adam.. sinema sanatına ve sanatçılarına kendince hayranlık duyan bu adam.. O hem zevk aldığı hem ara kültür dediğimiz 80 ler de çocukluk gençlik dönemi geçmiş bir insan. Hem saygı duyduğu hem özlemini çektiği.. hemde yeni kuşağa geçmiş değerli sanatçıları anlatma onlara zaman içinde yolculuk yaptırıp hem eğlenip hemde seyircisini eğlendirme gayretine girmiş. Bence de başarılı olmuş. Ben çok güldüğümü hatırlamıyorum ama keyif almadım dersem de yalan olur. Çünkü seyrederken şunu düşündüm.. Cem Yılmaz bu filmi çekerken hem eğlenmiş hemde yaptığı işten keyif almış. Baktım trajlarda iyi.. para da kazanıyor Cem abi..Pek az insana nasip olacak bir nimet.. ince yakaladığım güzel espriler de vardı. Ağız dolusu kahkaha atmadım ama gülümsedim inceden garip hoşuma giden replikler oldu. Zeki Müren’i , Barış Manco’yu, Ajda Pekkan, Ayhan Işık, Cüneyt Arkın Filiz Akın gibi değerli sanatçılara saygı duruşunda bulunmuş., en sevdiğim sahne ise Kerem Alışık babasından ( Sadri Alışık’tan) helallik istemesi.... Bence hoş duygulu sahneler.. 90’ların kendine özgü o starlarını da unutmamış :) Mustafa Sandal adamım.. onun arabası var.. anişko ne zaman bana araba alırsa bu şarkıyı koyacağım arabamda dinleyeceğim :)Cem Yılmaz abinin o göbekli biçimsiz vücudunu sergilemekten çekinmeyen o doğal halleri güzeldi. Yaw biraz bakın kendinize.. gidin bir Holywood starlarına bir bakın kendilerine nasıl bakıyorlar az örnek alın.. Ama aşmış bu estetik kaygıları :) bende de o kadar para olsa ve erkek olsam iplemem dünyayı oda ayrı mevzu.. Diyeceğim o ki bir ara daraldığımı da hissetmedim dersem yalan olur. Beni o sahnenin karşısında tutan şey koca bir popcorn sepeti ve cola’nın içine düşmem oldu. Seyredin abi eğlenen ve keyif alan bir insana ve sinema sektörüne sanatına ve sanatçısına yatırım yapan adamlara verin destek.. hem popocorn yemek kadar güzel bir şey yok sinemada..
Arif v 216
filme puan vermedi
8 beğen · 0 yorum
Öncelikle yorumumdan Cem Yılmaz sevmiyor gibi gözükmek istemem, bütün filmlerini izledim o yüzden daha rahat yorum yapabileceğimi düşünüyorum.
Film vasattı. 2 saat boyunca toplasanız 15 dakika gülmüşüzdür. Amaç güldürmek değil filmin anlatımı derseniz ona da şu cevabı vereyim, çok kasmış!
İlk defa sıkılarak izlediğim bir filmini gördüm, film yapalım diye kasmış, küfürle güldürme yolunu seçmiş ve başarılı olamamış. O ince esprilerinden, o akıl oyunlarından pek katmamış filme. Bir iki yerde güzel göndermeler vardı ama mutlu çıkmadım filmden.
Fragmandan da anlaşılıyor iyi bir film olmadığı ama belki beni yanıltır diye gittim ama maalesef yanıltmadı.
Bireysel olarak çok başarılı oyuncular izledik ama konu çok sıkıcıydı. Cem Yılmaz tekrara düşmeye başladı ve bu da izleyenleri sıkıyor.
Bu filmden önce Aile Arasında'yı izledik. Arada dağlar kadar fark vardı.
Arif v 216
filme 5 verdi
6 beğen · 9 yorum
Dünyalı (@dunyali-perizan)
"Bireysel olarak çok başarılı oyuncular izledik ama konu çok sıkıcıydı. Cem Yılmaz tekrara düşmeye başladı ve bu da izleyenleri sıkıyor." kısmına kesinlikle katılmıyorum
12.01.18 beğen 1 cevap
lililerle (@lililerle)
Aile arasında ile bu filmi kıyasladıysan helal olsun.Hiç bi filminde kahkaha ile gülemessin ki adamın çizgisi bu.
12.01.18 beğen cevap
Adem Tepe (@adem-tepe)
Afişi görür görmez aklımda şu düşünceler belirmişti: "Hayret, sırf Gora ve Gora'daki bu karakterler tuttu diye film yapmışlar. Cem Yılmaz'dan bunu beklemezdim ama..." Demek ki yanılmamışım. Bu bir klasik bence. Bir film ya da dizi başarı yakaladı mı, çoğu zaman ticari kaygılarla devamı zorlayarak getirilmeye çalışılıyor ve genelde de başarısız oluyor çünkü daha kalitesiz oluyor. Bu filmde de bunu görmek üzdü.
12.01.18 beğen 4 cevap

Hüseyin

@huseyin661

Oğlum insanin kendi cinsine tahammülü yok Robotu kim s*ker dünyada.
Sanırım tam olarak böyleydi süper bi replik ilk akılda kalanlardan ;)
Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum

Minel Alya Bayrak

@daktilokiz

-Komşularla sıfır sorun
-Dünya ile 👊 böyle olduk

Günümüze gönderme içerir.
Arif v 216
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum

Red Red

@khaos

Bir yerde tavuk döner varsa, orada umut vardır! 🙈🙈
Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

Munise

@piyanist

Arif v 216
Zeki Müren’de bizi görecek mi?
Arif v 216
filme 7 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
527
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....

Çalıkuşu

@calikusuu

Hayaller
Hayaller
Bir şiire rastladım gece vakti.Gerçek sevgi bu ise bizimki ne dedim içimden.Eski hayatlar 60'lar 70'ler.Hep o zamanların insanı olduğumu düşünürüm.Keşke o zamanlarda yaşasaydım derim.Ama hala içimde umut var.Eskideki gibi masum sevgilerin,karşılıksız iyiliklerin,gözü tok insanların bir yerlerde olduğu ve herkese bunu öğreteceklerini hayal ediyorum.Hayallerimden vazgeçmiyorum.Şuan yaşadığımız hayat da başkasının hayaliydi belki iyi birinin belki kötü birinin.Ama gerçekleşen bir hayal.Benim hayalimde;bir gün bu iyi insanlar gerçek sevgiyi tekrar diriltecek.Belki tüm dünya bunu kabullenmeyecek.Ama kendi çapımızda da olsa olacak.Bu aralar pek çok yerde bahsedilen Arif v 216 filmi hayallerimin sadece bana ait olmadığını gösterdi.Filmde de dedikleri gibi;İyi insanlar sadece filmlerde olmaz.
Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum

@

Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
beğeni · 0 yorum
7.5/10
65 oy
Sence kaç puan almalı?
0